Şimdi Ara

Recovery Ustaları | EasyRecovery & GetDataBack ## Dosya Kurtarma Resimli Anlatım (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
11
Favori
249.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ERROR: TFATVolume > TFATVolume.isDirAtClus: error reading directory cluster 1632698368

Log da bu hata çıkıyor arkadaşlar niye böyle oldu ki . Stopping analyzer'da %43.88 takıldı kaldı.
  • suvari25 kullanıcısına yanıt
    tarama sonucu bulunan dosyalar sizin belirleyeceğiniz dizine kopyalanır merak etmeyin.. yalnız taradığınız diski başka yere takmayın veriler kaybolur..
    anladığım kadarıyla bir cluster(küme) okunamaz durumda o yüzden hata veriyor ama hatayı atlama seçeneği veya yoksay seçeneği olmalı..

hata verene kadarki taranan kısmı kurtarma seçeneği vermedi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awallabilla -- 9 Aralık 2014; 23:23:30 >
  • awallabilla kullanıcısına yanıt
    Hocam ben taramayı durdum o gece ilerlemediği icin. Dediğiniz gibi birkaç fotoğraf önizlemesini gördüm. Açmaya çalıştığımda eğer açarsanız tehlikeye girebilir gibi bisey dedi. Sonra Dokunmadım.

Lost diye bi klasöre atmıştı hepsini. Klasörü programın icinde gordum. Fakat klasörü nasıl pc ye aktaracağını bulamadım. O klasor Pcde de olamazdı herhalde cunku kurtarılacak hdd de 850 gb beri vardı. Benim bilgisayarda 350 gb falan yer var.

Ben taramayı başlatmadan önce ayarlara pek dikkat etmedim sanırım. Kaydetme yeri seçtiğimi hiç hatırlamıyorum.
    Neyse taramayı durduktan sonra programı kapattım ve Hdd yi başka hic bir yere takmadım. Çekmecede duruyor.

Vakit bulduğum zaman bir daha tarama yaptıracağım ama 850 GB i sığdıracak alan nasıl açacağım bilmiyorum. Elimde başka bir 1 TB lik HDD daha var onu tamamen boşaltıp kullanabilirim ancak.

Programin mantığı nedir hocam ? önce tarayıp klasorleri mı buluyor? Bulduktan sonra pc ye mı kopyalıyor ?

Yardımlarınız icin teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

aynen öyle.. belirlediğiniz kriterlere göre dosyaları bulduktan sonra yine sizin belirlediğiniz dizine kopyalıyor.. yalnız kurtarılan her dosya sağlıklı çalışmayabilir.. bunu da baştan göz önünde bulundurmakta fayda var..
    Hocam uygun bir zaman da yeniden deneyeceğim.

Yalnız kurtarılacak dosya büyüklüğü kadar PC de yer açmam gerekiyor değil mi?

%43 te durmasının sebebi PC de yeteri yer olmaması olabilir mi?
    hayır değildir.. muhtemelen başka bir sebebi vardır..

kurtarılacak dosya boyutu kadar da yer açmak gerekiyor haklısınız..
  • Merhaba

oglum yanlıs bır seyler yaparak hardıskı ulasıma kapattı .

hıc bır sekılde windows baslamıyor .Daha once hata onarım ( önerilen ) diye bir şey cıkıyordu

artık oda cıkmıyor.Bılgısayarcı kı kendısı cok profesyonel degıl hardıskın bos gozukuyor dedı

bu programlardan edınsem hardıskı nasıl gordurucem.

Laptopdan sokup baksa bır pc ye usbden baglayıp taratsam

benım ıcın cok onemlı olan fotografları kurtarabılırmıyım.( fotografları secım basıma vermeyı dusunurken bu ısın basıma gelmesı bır ısaretmı acaba )
  • ikarus-78 İ kullanıcısına yanıt
    hocam işin işaret mi değil mi kısmını bilemem fakat resimleri kurtarabilmenizi dilerim..

konunun ilk sayfasındaki yönergeleri izleyerek deneyin.. belki hepsini kurtaramazsınız ama sizin için değerli olduğunu söylüyorsunuz.. o halde denemeye değer..
    11 gün sonra nihayet vakit bulup tekrar tarama başlattım hocam. Ben biçimlendirme yapmıştım yanlışlıkla hatırlarsınız belki.

600 GB boş yer açtım PC de. kurtarılacak 800 GB var. Ama tüm dosyaları seçmiycem. Umarım problem olmaz.

kurtarılacak HDD mi USB 3.0 portuna bağladım. Easy recovery'den seçip, " formatted disc recovery" seçeneğini seçtim. Şu an tarama başladı.

İyi haberse geçen haftalarda tarama başlattığımda HDD usb 2.0 daydı ve 14 saat te bitmişti tarama. Şimdi usb 3.0 da "estimated time" 7 saat yazıyor.

Demekki USB 3.0 çok etkiliyor hocam.

Umarım taramadan sonra hata almam. Alırsam sizinle irtibata geçmek isterim hocam.

İlginize çok teşekkürler
    rica ederim..

umarım önemli dosyalarınızı kurtarırsınız en azından.. sonucu bildirin..
    Tarama bitti. Öncelikle Image klasörü içindeki Jpeg dosyasını tıkladım yukardan "save" dedim. dosya konumunu ayarladım. tüm fotoğrafları bilgisayarıma kopyalayıp kurtarmayı başardım hocam :) En önemlisi zaten bunlardı. Tekrar çok çok teşekkür ederim. Bakalım filmleri falan da kurtarabilecek miyim

İşlem devam ederken Log a baktım hocam bazen error veriyor sanırım o bölümler kurtarılamıyor demek bu
  • Toplamda 19257 tane fotoğraf kurtarıldı :)

Kurtarılan dosya boyutu 89 GB ki sadece bu Jpeg formatındaki dosyalar.

Peki ben bu tarama sonucunu kaydedebilirim miyim? Her seferinde taratmam gerekmeden parça parça kurtarma yapabilir miyim?
  • hocam bu blocklar ne anlama gelmektedir ?

HDD de filmler vardı. Video klasörünü kurtarmaya çalıştım ama videoları hep bölmüş. herhalde videolarda başarısız olacak. En iyisi hiç kurtarmayayım onları altı üstü film dizi
     Recovery Ustaları | EasyRecovery & GetDataBack ## Dosya Kurtarma Resimli Anlatım
    güzel..

tarama sonucunu kaydetme sonradan tekrar devam etme gibi bir özellik olduğunu sanmıyorum..
    Ben de bulamadım.

Fotoğrafları aldıktan sonra uğraşmadım. bir kaç dizinin de birkaç sezonunu kurtardım :)

Daha fazla uğraşmadım. bu kadarı yeterli
  • evet güncel % sel olarak fazla dosya kurtarabilen bir program aramaktayım. var mı dır yardımcı olmak isteyen :)

en son recovery my files ı kullanıyorum.

olay su ; normalde 2gb raid 1 li yedek 2 diskim var. bu disklerden bir tanesi arıza verdi. tek disk olarak bilgisayara takıp 4 diske bölerek yedekledim ve diski değiştirip tekrar raid 1 yapıp geri yuklemeye başladım.

enayi gibi yedekleri raide yuklerken move dedim. 4 diskin 3 tanesini kopyaladıktan sonra nedenini bilmediğim bişi oldu ve raid 1 e baglı olan 2 diskinde patritionu gitti. ne yaptıysam tırt oldu.

bir miktar kurtarıyor ama % si yuksek program lazım :)
  • elinde easy recovery aktivasyon kodu olan var mı çok acil lazım
  • Tesekkurler
    üstadım bana öyle bi program lazım ki hem dosya dosya kurtarıcak hemde aynı diske yazma şansım olucak.

misal D: sürücüsünü sildim dosyaları D: den kurtarıcak tekrar D: ye yazıcak. ve klasör klasör olarak kurtarıcak. misal çoğu kurtarma programları saçma sapan isimlerle ve aynı dizin içerisine çıkarıyor.

bilen varsa yardımcı olabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.