Şimdi Ara

Kulaklık (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
865
Cevap
5
Favori
46.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendimce şu an elimde bulunan kulaklıkların mini incelemelerini yaptım. Umarım birileri için faydalı olur. Merak edenler olursa yorumlar için Cowon S9 ve Auzentech X-Fi Prelude'u ses kaynağı olarak kullanıyorum.

IE:
    Sennheiser CX300
    Yeni başlayanlar için iyi, basları güç açısından tatminkar, mid ve tiz sesler iyi fakat enstruman ayrımı yetersiz. Eq'a ihtiyaç duyuyor. Sahne derinliği kötü. Boyutu ve ağırlığı mükemmel, kullanımı rahat. Yalıtımı tatminkar, üretim kalitesi iyi, fakat kablosu daha yumuşak olabilirmiş. Microphonic hissedilir derecede. MetroFi'ye kıyasla müzik türü yelpazesi daha geniş. F/P açısından pek iyi değil. Kutu içeriği kötü. Kablo ayrımı bozulmaya en müsait kısmı.

UltimateEars MetroFi 200
    Sıcak bir ses karakterine sahip, bas açısından güçlü. Bass-mid ağırlıklı bir kulaklık ve tiz seslerde yeterli parlaklığı eq olmadan veremiyor, yapısı büyük. Sahne derinliği kötü, enstruman ayrımı kötü-orta seviyede. Rnb, electronic, vb. türlere uygun; Rock ve metal müzikte kötü. F/P açısından iyi. Üretim kalitesi iyi, kablosu yumuşak. Sürücü yuvası plastik. Microfonic etki az-orta seviyelerde, CX300'e göre daha az. Kutu içeriği iyi. Jack dibi bozulmaya en müsait kısmı.

Sunrise Audio Xcape Impressive Edition
    Yarı sıcak - dengeli bir ses karakterine sahip. Bass seslerde çok güçlü olmamakla birlikte, kalite açısından iyi. Düşük frekanslar duyulabilir seviyede ve derinlik açısından iyi. Çok düşük frekanslarda sesi yuvarlıyor. Midleri sıcak, tizleri ise parlak ve kulak yormayacak yumuşaklıkta, ayrıntı ve sahne derinliği çok iyi. Flat eq ayarlarında kullanmaya uygun. Küçük ve hafif bir yapıya sahip. Müzik türü yelpazesi geniş. Üretim kalitesi kötü-orta arası. Metal sürücü yuvasına sahip. Kablosu yumuşak ve kalın. Microfonic etki az-orta seviyede, yanında gelen mandalla birlikte tamamen kayboluyor. Yalıtımı pek iyi değil. Kutu içeriği çok iyi. F/P çok iyi. Jack dibi bozulmaya en müsait kısmı.

Kulak Üstü:
    Sennheiser HD 212 Pro
    Ses seviyesi orta, ayrıntı iyi seviyede. Orta seviyede yalıtıma sahip, kullanıma bağlı olarak band kısmındaki esneme zamanla yalıtımında azalmaya neden oluyor. Flat eq kullanımında başarımı iyi. Yoğun basslarda başarımı iyi, ses seviyesinin artmasıyla dengesizleşiyor. Konfor açısından çok iyi. Üretim kalitesi orta-iyi seviyede. Uzun süreli kullanıma uygun. Kablonun sürücüye bağlanan kısmı, ürünün en zayıf yeri. Değiştirilebilir kabloya sahip, fakat kablosu pahalı. F/P orta-iyi.

Creative 3D Tactics Alpha (PC Kulaklığı)
    Ses seviyesi yüksek, ayrıntı kötü-orta seviyede. Ses yalıtımı çok iyi. Eq olmadan boğuk bir ses veriyor, bassları azaltıp yüksek-mid ve tiz sesleri arttırmak gerekiyor. Bassları bir hayli şiddetli ve derin. Yüksek seste tutarlı. Üretim kalitesi çok iyi. Kulaklara yaptığı baskı uzun süreli kullanımda rahatsızlık verebiliyor. Sürücüyü tutan plastik band kısmı, ürünün en zayıf yeri. F/P orta-iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 15 Mayıs 2012; 23:41:48 >

• bende bugun araniza katilmis bulunmaktayim kulakligimin ismi biraz uzunca :) sennheiser cx380 sport ıı. turkiyede satisi yokmus metan'a sordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

Kendimce şu an elimde bulunan kulaklıkların mini incelemelerini yaptım. Umarım birileri için faydalı olur. Merak edenler olursa yorumlar için Cowon S9 ve Auzentech X-Fi Prelude'u ses kaynağı olarak kullanıyorum.

IE:
    Sennheiser CX300
    Yeni başlayanlar için iyi, basları güç açısından tatminkar, mid ve tiz sesler iyi fakat enstruman ayrımı yetersiz. Eq'a ihtiyaç duyuyor. Sahne derinliği kötü. Boyutu ve ağırlığı mükemmel, kullanımı rahat. Yalıtımı tatminkar, üretim kalitesi iyi, fakat kablosu daha yumuşak olabilirmiş. Microphonic hissedilir derecede. MetroFi'ye kıyasla müzik türü yelpazesi daha geniş. F/P açısından pek iyi değil. Kutu içeriği kötü. Kablo ayrımı bozulmaya en müsait kısmı.

UltimateEars MetroFi 200
    Sıcak bir ses karakterine sahip, bas açısından güçlü. Bass-mid ağırlıklı bir kulaklık ve tiz seslerde yeterli parlaklığı eq olmadan veremiyor, yapısı büyük. Sahne derinliği kötü, enstruman ayrımı kötü-orta seviyede. Rnb, electronic, vb. türlere uygun; Rock ve metal müzikte kötü. F/P açısından iyi. Üretim kalitesi iyi, kablosu yumuşak. Sürücü yuvası plastik. Microfonic etki az-orta seviyelerde, CX300'e göre daha az. Kutu içeriği iyi. Jack dibi bozulmaya en müsait kısmı.

Sunrise Audio Xcape Impressive Edition
    Yarı sıcak - dengeli bir ses karakterine sahip. Bass seslerde çok güçlü olmamakla birlikte, kalite açısından iyi. Düşük frekanslar duyulabilir seviyede ve derinlik açısından iyi. Çok düşük frekanslarda sesi yuvarlıyor. Midleri sıcak, tizleri ise parlak ve kulak yormayacak yumuşaklıkta, ayrıntı ve sahne derinliği çok iyi. Flat eq ayarlarında kullanmaya uygun. Küçük ve hafif bir yapıya sahip. Müzik türü yelpazesi geniş. Üretim kalitesi kötü-orta arası. Metal sürücü yuvasına sahip. Kablosu yumuşak ve kalın. Microfonic etki az-orta seviyede, yanında gelen mandalla birlikte tamamen kayboluyor. Yalıtımı pek iyi değil. Kutu içeriği çok iyi. F/P çok iyi. Jack dibi bozulmaya en müsait kısmı.

Kulak Üstü:
    Sennheiser HD 212 Pro
    Ses seviyesi orta, ayrıntı iyi seviyede. Orta seviyede yalıtıma sahip, kullanıma bağlı olarak band kısmındaki esneme zamanla yalıtımında azalmaya neden oluyor. Flat eq kullanımında başarımı iyi. Yoğun basslarda başarımı iyi, ses seviyesinin artmasıyla dengesizleşiyor. Konfor açısından çok iyi. Üretim kalitesi orta-iyi seviyede. Uzun süreli kullanıma uygun. Kablonun sürücüye bağlanan kısmı, ürünün en zayıf yeri. Değiştirilebilir kabloya sahip, fakat kablosu pahalı. F/P orta-iyi.

Creative 3D Tactics Alpha (PC Kulaklığı)
    Ses seviyesi yüksek, ayrıntı kötü-orta seviyede. Ses yalıtımı çok iyi. Eq olmadan boğuk bir ses veriyor, bassları azaltıp yüksek-mid ve tiz sesleri arttırmak gerekiyor. Bassları bir hayli şiddetli ve derin. Yüksek seste tutarlı. Üretim kalitesi çok iyi. Kulaklara yaptığı baskı uzun süreli kullanımda rahatsızlık verebiliyor. Sürücüyü tutan plastik band kısmı, ürünün en zayıf yeri. F/P orta-iyi.

Inceleme icin tesekkürler. Müsait oldugumda bu incelemenizle birlikte konu altindaki bu tip faydali mesajlari konunun ilk mesajina eklemeyi planliyorum. Sanirim bircok arkadasimiz bu düsüncemi destekleyecektir. Bu sekilde elimizde rehber bir konu olacak. Herkesi kendi kulakliklari hakkinda tecrübelerini paylasmaya davet ediyorum.

• Ben tam olarak konunun neye hizmet ettiiğini anlamasamda,paylaşımcı ruhumu koruyarakcevap vereyim

Sony Ex-1000
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutech

Ben tam olarak konunun neye hizmet ettiiğini anlamasamda,paylaşımcı ruhumu koruyarakcevap vereyim

Sony Ex-1000

Ben de tam olarak konuyu bir şeye hizmet edecek hale getirmeyi planlıyorum.
  • Akg k309
    Akg Q460

Q460 mükemmel sahneye sahip, basları tok ve müziği boğmuyor... Rock, senfoni vb enstrüman kulaklığı diyebilirim...

K309 da 35 tl civarında alınabilecek en iyi kulakliktir (kanal ici sevmeyenler için) ben uyurken vs dinlerim diye almıştım gayet de amacına hizmet ediyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafaüstü

-Sennheiser hd 595

IEM

-Sennheiser cx 300 II

Kaşıntı bastı gene başka birşeyler deneyesim var,bu aralar isteyen olursa 2 sinide satabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: groll

Kafaüstü

-Sennheiser hd 595

IEM

-Sennheiser cx 300 II

Kaşıntı bastı gene başka birşeyler deneyesim var,bu aralar isteyen olursa 2 sinide satabilirim.

Uygun fiyata verirsen HD595'i Siyah Nur alır.

Edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 16 Mayıs 2012; 16:23:21 >

• Sonunda portapro geldi.. beklediğimden daha iyi diyebilirim. Bazı arkadaşların dediği gibi dışarıya öyle çok ta fazla bir ses vermiyor. Tahmin ettiğimden daha az en azından.

Ortam sesleri çok fazla duyuluyor, önüne geçebilmek için mecburen sese abanmak gerekiyor ama verdiğim her kuruşa değdiğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.
    İnşallah param olursa daha iyisini alacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Nur

quote:

5 kuruş param kalmadı, hepsini yatırdım

• quote:

Ben de şu an bir arkadaşımdan ödünç aldığım Vsonic GR06 kullanıyorum.

Gökte ararken yerde buldum diye buna diyorlar sanırım... Az önce sağa sola göz attım 100 tl ye kadar bu sıralar ne öneriyorlar diye, "Vsonic GR06" modelinden bahsediliyor. Bende merak ettim kullanan eden var mı bir bakayım dedim, meğer cevher gözümün önündeymiş

GR06 hakkında görüşlerinizi alabilir miyim rica etsem?

• quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe

quote:

Gökte ararken yerde buldum diye buna diyorlar sanırım... Az önce sağa sola göz attım 100 tl ye kadar bu sıralar ne öneriyorlar diye, "Vsonic GR06" modelinden bahsediliyor. Bende merak ettim kullanan eden var mı bir bakayım dedim, meğer cevher gözümün önündeymiş

http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=3064.0

Şu incelemedeki söylenenlere direk katılıyorum. Zaten oradaki nickim MuttFTS

Ayrıca Ankara'daymışsınız. Deneme şansınız olabilir veya bu Pazar günü buluşma yapıyoruz, katılırsanız, diğer kulaklıklardan da deneyimleme şansınız olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H. -- 17 Mayıs 2012; 12:57:26 >

• AKG K 77 Referans Kulaklığı ve Shure SRH 750 :)

• quote:

quote:

quote:

Ayrıca Ankara'daymışsınız. Deneme şansınız olabilir veya bu Pazar günü buluşma yapıyoruz, katılırsanız, diğer kulaklıklardan da deneyimleme şansınız olabilir

MuttFTS sizsiniz demek Sizi biliyorum, hatta geçenlerde Koss KE29I hakkında yardımcı olmuştunuz bana. Neyse, bu kulaklık vesilesi ile resmen tanışmış olduk. Ankara buluşması ile ilgili bir şeyler okudum ama sadece belirli kişilerce düzenlenmiş bir organizasyon olduğunu düşünüp fazla bakmadan çıktım. Ben tekrar konuya bakayım, zaman bulursam gelmeyi çok isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: furky86

Akg k309
    Akg Q460

Q460 mükemmel sahneye sahip, basları tok ve müziği boğmuyor... Rock, senfoni vb enstrüman kulaklığı diyebilirim...

K309 da 35 tl civarında alınabilecek en iyi kulakliktir (kanal ici sevmeyenler için) ben uyurken vs dinlerim diye almıştım gayet de amacına hizmet ediyor :)

bu akg k309 bass performansı Sennheiser MX 170 den daha mı iyidir acaba ??
  • quote:

quote:

quote:

quote:

MuttFTS sizsiniz demek Sizi biliyorum, hatta geçenlerde Koss KE29I hakkında yardımcı olmuştunuz bana. Neyse, bu kulaklık vesilesi ile resmen tanışmış olduk. Ankara buluşması ile ilgili bir şeyler okudum ama sadece belirli kişilerce düzenlenmiş bir organizasyon olduğunu düşünüp fazla bakmadan çıktım. Ben tekrar konuya bakayım, zaman bulursam gelmeyi çok isterim.

Aksine keske yeni uyelerimiz de gelse diyoruz. Sizi de zamaniniz olursa aramizda gormek isteriz.

Tek problem bu bulusma piknik olacagi icin kafaustu pek olmayacak. Ama iem konusunda gerekenler olacaktir her turlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZEPHYR

quote:

Akg k309
    Akg Q460

Sürücüsü geniş olduğu için kulaklık normalden büyük olmuş, kulağa zor oturuyor ama oturunca sağlam bas veriyor, şimdiye kadar sennheiser kullanmadım, fiyatının abartı olduğunu düşünüyorum nedense :) AKG gerçekten sağlam ses veriyor fiyatına göre... malzeme kalitesi de sağlam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ZEPHYR

quote:

Akg k309
    Akg Q460

Sürücüsü geniş olduğu için kulaklık normalden büyük olmuş, kulağa zor oturuyor ama oturunca sağlam bas veriyor, şimdiye kadar sennheiser kullanmadım, fiyatının abartı olduğunu düşünüyorum nedense :) AKG gerçekten sağlam ses veriyor fiyatına göre... malzeme kalitesi de sağlam

Sennheiser MX 170 pahalı bi model değil piyasada 29 tl den satılıyor akg k309 la aynı fiyat aralığında bu arada mx170 de pek rahat seğil biraz emanet duruyor kulakta
    esasında forumdan müzik sever arkadaşlarla bir etkinlik yapıp buluşmalı herkes kendi kulaklığını getirir en iyiler seçilir güzel olurdu diye aklımdan geçmişti yalnız ben değilmişim bunu düşünen ama zaten gelemem

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.