Şimdi Ara

tv karti alicam ama istedigim ozellikler ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben tv karti almayi dusunuyorum . ama su var . recever filan ugrasmak istemiyorum . sadece canak ve tvkarti olucak . boyle bir parca varmi.

ek olarak digital ve analog tv kartlarinin ne farklari var ...

TV PCI card DVB-T-Hybrid, Digi + Analog
    54 $

Watch free-to-air digital terrestrial TV
    analog TV reception fromcabie/air TV
    Supports worldwide analog TV standards
    Supports worldwide stereo sound standards
    S-Video and composite video inputs
    LifeView's exclusive MST technology lets you watch digital TV and input analog Video simultaneously (from S-Video or composite inputs)
    Capture digital TV to MPEG-2
    Capture analog TV to MPEG 1/2/4
    Still image snapshots
    TimeShifting functions to pause, rewind, and fast forward live TV
    Schedule Recording
    Teletext/Closed Captioning (where available)
    EPG functionality
    Low-profile form factor fits Mini-PCs as well as desktop PCs
    Remote Control

bu nasil ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluedevil86 -- 5 Eylül 2007; 18:57:09 >

• bende fly video 98 analog var bayadır kullanıyorum eskidi artık ama işimi görüyor. ben tv kartı alacak olsam PCTV Hybrid Pro alırım. 120 dolar. biraz pahalı bana göre biraz daha idare etmek lazım yinede.
    http://www.pclabs.gen.tr/2007/05/02/pinnacle-pctv-hybrid-pro-stick-incelemesi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 5 Eylül 2007; 19:29:04 >

• SS2 alıcan kardeşim rahat edicen artık kapandı anolog devri 110 milyon civarı cam gb görünüt fazla fazla receiver görevi görüyor...
  • analog dijital tv kartlarında ne fark var bilmem de receiver olarak dijital tavsiye ediliyo analoglar artık devrini tamamladı eski teknoloji yani bi de kanallar analogtan dijitale geçiyo yani analog alırsan ilerde analogta kanal kalmayabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dred

analog dijital tv kartlarında ne fark var bilmem de receiver olarak dijital tavsiye ediliyo analoglar artık devrini tamamladı eski teknoloji yani bi de kanallar analogtan dijitale geçiyo yani analog alırsan ilerde analogta kanal kalmayabilir...

• dijitaller uydu yayınları için analoglar ise normal yerel yayınlar ve kablolu yayınlar içindir.

dijital yayınlar için tabi ki uydu anten lnb gibi bir sistem gerektiriyor yerli yabancı kanallar için ortalama harcanması gerecek miktar 120-150 ytl civarında Türksat-Hotbird ve Astra uydusundan yayınları izleyebilirsiniz ve yaklaşık olarak 100-120 adet şifreli yayını çözebilirsiniz, tek bir anten kurmak isterseniz mesela türksat bunun da maliyeti yaklaşık 50-60 ytl olur zamanla diğer uydulara da çanak eklenebilir.

tv kartı olarak tamamen türkçe olması ve alternatif yazılım kurulumlarının da otomatik ekranında türkçe kurulumlarıyla beraber bulunması nedeniyle skystar3 pci ve yine uygun fiyatlı usb kartını tavsiye edebilirim ayrıca üründe sharp tuner bulunması türksat kanallarında problem yaşamanmasını engelliyor. dijital tv kartı alacaksanız üzerinde tuner olmayan (silikon tuner)li ürünlerden kaçınmakta fayda var örneğin, aver, pinnaccle, pegasus, knc ve laconte bu tip ürünlerle türksat uydusu tam bir işkencedir, hem kanal bulmak hem de kanal geçiş hızları tam bir işkence.

• quote:

Orjinalden alıntı: speedy35

SS2 alıcan kardeşim rahat edicen artık kapandı anolog devri 110 milyon civarı cam gb görünüt fazla fazla receiver görevi görüyor...

nasil yani simdi bunu alinca tek yapmam gereken canak ve lnb alip buna baglamak . o kasa gibi recivere gerek kalmayacakmi ?
  • skystar 2 digital tv kartı, 90lık ofset çanak anten, lnb, biraz kablo. olay bitmiştir
  • receivera gerek yok, dijital tv kartları bilgisayarda receiver vazifesi görmektedir.
  • ok sagolun arkadaslar ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.