- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Doğa kolejini nasıl bilirsiniz?
68 Cevap64124 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: View getMessage was mapped to a dead node, failing.hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3216 Mesaj
5 Eylül 2007; 17:06:02 

Ögrenim görenler yada tanıdıklarından duyanlar izlenimleriniz nelerdir her yönde..

ekşide baktıgımda cemaatçi okul deniyor..öylemidir gerçekten?Kartaldaki doğa koleji hakkında bilginiz nedir?

3216 Mesaj
5 Eylül 2007; 17:34:01 

up.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
7 sa. 9 dk. kadarı kaldı.
5 Eylül 2007; 17:39:11 

Kolejlerin çoğu cemaatçi zaten.Ekşide öyle diyolarsa öyledir

3216 Mesaj
5 Eylül 2007; 17:49:33 

saol hiç tanıdıgı bildigi giden yokmudur bu okula yav..

17 Mesaj
5 Eylül 2007; 17:52:30 

ben bostancı doğaya gittim 8.sınıfta güzel okul tutarım yane

2598 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Uygurca
5 Eylül 2007; 19:10:04 

Doğa koleji
English Time
Fatih Dersanesi
Kültür Dersanesi
Kültür Koleji

Hepsi aynı kurum ama fethullaha ait değiller.

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

464 Mesaj
5 Eylül 2007; 20:49:19 

dincilere ait !!
burç kolej var mesela florya da ona da dikkat !!

SATILIK 500 + DOMAIN

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Eylül 2007; 21:11:32 

Doğa koleji acemi cadının çekildiği okul değil mi yaw?
Orada hatunların etekleri maximum 20cm.. Nasıl cemaatci bunlar?

48 Mesaj
5 Eylül 2007; 21:15:55 

Arkadaşım ben Kültür Dersanesine gittim. Arkadaşın dediği gibi hepsinin sahibi aynı. Aşırı dinci olduğuna garanti verebilirim yani kendime lanet etmiştim nerden geldim diye Ama yinede eğitim olarak iyidir bütün cemaatci kurumlar gibi

Kısacası ÖNERMİYORUM !

2598 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Uygurca
5 Eylül 2007; 21:17:34 

quote:

Orjinalden alıntı: NoVaRiX

Doğa koleji acemi cadının çekildiği okul değil mi yaw?
Orada hatunların etekleri maximum 20cm.. Nasıl cemaatci bunlar?

Modern ve çağdaş cemaat

ben cemaatçi diye bilmiyorum,bahsettiğim kurumlarla alakalı onlarda cemaatçi değil! gayet normaller

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

480 Mesaj
5 Eylül 2007; 21:18:15 

iyi bilirdik allah rahmet eylesin

1540 Mesaj
5 Eylül 2007; 21:20:07 

ben samanyolu kolejine ve maltepe dersanesine gittim 4 yılım telef oldu yobazların içinde. sakın ama sakın gitme

3216 Mesaj
6 Eylül 2007; 9:42:16 

Ben değil kardeşim için önerebileceginiz şöyle çagdaş sahipleri olan eğitimi kaliteli anadolu yakasında okullar var mı?

Görüşmeye gittim gerçekten çok ikna oldum..gerek rehberlik gerek tanıdıgı imkanlar olsun..liseye verecegiz 1. sınıftan itibaren össye hazırlıyorlar ve üstüne haftada 2ders üniversite ögretim görevlileri tarafından gelecekte ne olmak istedigine dair akedemik dersler veriyorlar..diyelim mühendis olmak istiyorsun ve temelini daha lisede ögrenirsen bu çok yararlı olur diye düşünüyorum..

Kartal doğa kolejine vermeyi düşünüyorduk şöyle bir foruma yazayım internetten araştırayım dedim dincilerin çıktı açıkcası biras sogudum hiç araştırmasam yarın gidip yazmayı düşünüyordum..

1083 Mesaj
6 Eylül 2007; 9:46:26 

ne alkası var doğa kolejinin dincilikle yaa
öyle olsa acemi cadıyı falan çektirmezlerdi sanmıyorum kızlar etek giymiyo

12234 Mesaj
6 Eylül 2007; 9:49:07 

Özel olması şart mı?

"Bize her yer Nişantaşı!"

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Eylül 2007; 9:50:16 

aman üstad, aman dikkat.. Bak ne buldum internette.. Defne SAMYELi gazetesindeki köşesinde yazmış! iyi bir eğitim alacak derken hepten kaybedersiniz kardeşinizi, aman dikkat!

quote:

Doğa Koleji'nin 'çevresi geniş' herhalde
Dün arkadaşım sordu..
'Seni de Doğa Koleji'nden aradılar mı?'
Yanıtladım: 'Yoo.. Seni niye aradılar?'
'Okul çağında çocuğum olduğunu biliyorlarmış.. İlle de okulu tanıtmak için benden randevu istediler.'
'Peki hakkındaki bu bilgilere nasıl ulaşmışlar?'
'Söylemediler.'
!!!
'Ne yaptın peki?'
'Elektrik süpürgesi ya da sigorta pazarlar gibi aramanıza şaşırdım dedim ve kapattım.'
Sevgili Okurlar, belki duydunuz, belki duymadınız.. İstanbul'da bir anda 6 ayrı yerde, bir de İngiltere ve Kanada'da 'açılıveren' hayvanat bahçeli, geniş arazili Doğa Okulları'nın Fethullah Gülen tarikatı ile bağlantısı olduğu rivayet ediliyor. Hatta 'Bir Doğa nesli yetişiyor' sloganı ile yola çıkan okulları beğenip, çocuğunu bunlardan birine göndermeyi düşünen veliler bazen bu durumu araştırma gereği hissediyorlar.
Ya güvendikleri kişilere ya da okulun kendisine soruyorlar..
Diyorlar ki 'Kimdir bu okulların sahibi?'
Okulların web sitesinde yayınlandığı şekliyle şöyle yanıt alıyorlar:
'Çoğunluk hissesi Fethi Şimşek'e ait olan Doğa Koleji'nin kurum temsilciliğini ve genel müdürlüğünü Uğur Gazanker yürütüyor.'
Diğer hissedarlar kim, bu konuda bilgi verilmiyor..
Eğer veli bu konuda ısrarcıysa ve soruyu şöyle sorarsa 'Okulunuzun Fethullah Gülen'le bir bağlantısı var mıdır?'; aynen şu yanıtı alıyor:
'Okulumuzun Sayın Gülen'le bir bağlantısı yoktur...'
Akşam eve gittim..
Annem dedi ki 'Bugün seni Doğa okullarından aradılar.'
Merak ettim: 'İşle ilgili mi?'
'Hayır.. Defne Samyeli diye aramadılar ki.. Göbek adını söyleyerek telefona istediler..'
Benim göbek adımı ailem dışında kimse bilmediği için annem şüphelenmiş, aradıkları kişi kendisiymiş gibi konuşmuş.
'Buyurun benim. '
'Hanımefendi, Doğa Okulları'ndan arıyoruz. Okulumuzu size tanıtmak, çocuklarınızı okulumuzda görmek istiyoruz.'
'İyi de telefonumu nereden buldunuz? Çocuğum olduğunu nereden biliyorsunuz?'
'Efendim, galiba bir form doldurmuşsunuz.'
'Nerede?'
'Standımızda.'
'Ben öyle form falan doldurmadım.'
'Belki bir başkası sizin yerinize doldurmuştur.'
'Hanımefendi, başkası benim yerime benim bilgilerimi vererek nasıl form doldursun? Hiç ilgilenmiyorum. İyi günler...'
Ne ilginç değil mi?
Sahipleri her kim olursa olsun, okul çalışanları, vatandaşın nüfus bilgilerini bu kadar kolay elde edebildiklerine göre, devlet dairelerinde epey tanıdıkları olsa gerek..
Paylaşayım dedim...

3216 Mesaj
6 Eylül 2007; 10:30:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Vaio

ne alkası var doğa kolejinin dincilikle yaa
öyle olsa acemi cadıyı falan çektirmezlerdi sanmıyorum kızlar etek giymiyo

arkadaşım dizide oynayan kızlar etek giyiyor diye dinci olmadıgı kararını verecek kadar riske atamam bu konuyu..

sırf dizide etekli kızlar var diye dinci olamazlar mı?neyse

funkmaster liselerin durumu ortada oksyi kazanamadı iyi bir lisede okusun istiyoruz ama hepten soğudum doğru dürüst kolej bulmak bile zor..normal liselerin durumu da malum ortada..

NoVaRiX saol yazı için..belli dinci oldukları..ailem karar versin diyorum ama onlarda topu hep bana atıyorlar nereye gönderelim nereye gönderelim diye..gerçi dincilerin oldugunu bilse babam hayatta vermez ya..

bakacagız artık düzgün bir okul bulabilir miyiz diye..

1886 Mesaj
6 Eylül 2007; 10:39:13 

ben acıldıgından 2 ya da 3 yıl sonra burslu olarak 8. sınıf icin gitmistim...
eger oraya gitmesem muhtemelen ataturk fen e de giremezdim. cok kaliteli gercekten.

ayrıca cemaatci dienler de ii yazmıs:D

fatih dersanesini fatih univle karıstıranlardır onlar...
biliosunuz fatih ve doganın sahibi aynı...

Grip™

1870 Mesaj
6 Eylül 2007; 11:10:01 

"DİNCİ"

Tek sorun bu.

3216 Mesaj
6 Eylül 2007; 11:18:25 

quote:

Orjinalden alıntı: SinanBest

"DİNCİ"

Tek sorun bu.
Evet aynen öyle..öyle insanlardan egitim almasını istemiyor..mümkünse kirletme konuyu

herkes dinci olabilir..ama bunlar yobazlık mertebesindelerse?oldum olası yobazları cemaatçileri sevmem günahımı dahi vermem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RccP -- 6 Eylül 2007; 11:19:01 >

1870 Mesaj
6 Eylül 2007; 11:20:38 

ben konuyu temizliyorum.
dinci değilim ataistim.
ama dindar insanlarada düşman değilim yobaz olmadığı müddetçe.
hangi dinden olursa olsun alevi sünni yahudi.yeterki insan olsun.

1797 Mesaj
6 Eylül 2007; 11:21:59 

cemaatçi olayını geç milyon dolarım olsa koleje gitmem

12234 Mesaj
6 Eylül 2007; 11:30:45 

Dincilik ile dindarlık arasındaki çizgiyi görebildiğiniz sürece uzak duracağınız bir okuldur.

"Bize her yer Nişantaşı!"

9732 Mesaj
6 Eylül 2007; 11:35:52 

En gerçekçi bilgiyi ben verecegim sanırım. Annem Doga Kolejinin istanbuldaki bir kampüsünün okul müdürü, okulun kime ait oldugu belli degil ve fethullahcı oldugunu soylemek zor degil okulda kayıt yaptırmak isteyenlerin cogu okulun dedikodularını ögrenince cemaatlerle ilgili kaydı sildirmeye çalışıyor. Okulda her gün başka bir dizi çekiliyor kurumsal bir okul degil. Fakat egitimi gerçekten lüks. Eger gerçekten disiplinli ve kaliteli bir okul istersen Bilfen Kolejini öneririm, bende Bilfenden mezun oldum.

http://www.bilfen.com

Doga koleji hakkında okulun hisselerinin bir çogu Fethi Şimşege ait yazılıyor. Fakat geri belli zaten

MB: |MSI Z77A-GD55| CPU: |Intel Core i5 3570k@4.7Ghz|
GPU: |MSI 2 GB HD7870 Twin Frozr+Sapphire 2 GB HD7870 CrossfireX(@1200/1350)| RAM: |8 GB DDR3 1666(9-9-9-24)|
SSD: |60 GB Corsair Force 3| HDD: |1 TB WD 7200|
Case: |Zalman Z11 Plus| |Zalman MFC3 Fan Controller| |Corsair H80 Hydro Series|
PSU: |Corsair AX1200i 80+Platinum| Mouse: |Logitech G9X MW3 Edition| Keyboard: |Logitech G710+ Gaming|
Console: |Xbox One| Headset: |Tritton AX720 7.1| Mobile: |Samsung Galaxy S4| Monitor: |3x AOC 23" E2357FM Eyefinity@5760x1080p|

3216 Mesaj
6 Eylül 2007; 12:11:13 

Daha gerek yok alacagım bilgiyi aldım ben..arama yaptırmıştım doğa kolejiyle ilgili bilgi yoktu forumda bundan sonra araştırmak isteyenler olursa bu yazılanlar açıklayıcı olur sanırım..

hepinize teşekkürler..

249 Mesaj
19 Temmuz 2012; 11:06:51 

Dinle bu kadar sıkıntınız ne çözemedim bir ataistin çocuğunu ateist yetiştirmek istemesi bir kemalistin çocuğunu çağdaş dinli gibi münafık yetiştirmesi ne kadar normal ise dinine bağlı bir insanında evladını dinine bağlı yetiştirmek istemesi ve bu kurumların büyümesi o denli normal daha çocuğum yeni okula başlayacak ve eğer eğitimle beraber dinini en iyi şekilde hangi okulda öğreneceğine kanaat getirirsem o okula yollamak istiyorum çocuklarımı.
çünkü kuran derki yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden kendinizi ve ailenizi koruyun.
işte bu sebepten ötürüdür ki modern ailelerin çocuklarını nasıl yetiştirmek için okullar çıkıyorsa dindar modern ailelerinde böyle hizmetlere ihtiyacı var.
olaya niye hep tek taraflı bakıyor ve hiç incelemeden dinlemeden bu kurumları yargılıyorsunuz ki.
Eğer doğa koleji gerçekten böyle bir eğitim veriyorsa ben evladımı gönül rahatlığıyla bu kuruma yollamak isterim dinimiz insanı güzelleştirmekten başka bir şey yapmaz korkmayın cenneti annenin ayaklarının altına seren bir dinle ve bu eğitimi vermek isteyen kurumlara fazla yüklenmeyin bence zararlı çıkan siz olursunuz.
kulun bir hesabı varsa unutmayın ki kainatı yaratanında bir hesabı var unutmayın . sağlıcakla kalın

psn: alemdar1933
origin : fatihalemdar

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
5 sa. 40 dk. kadarı kaldı.
19 Temmuz 2012; 11:41:20 

Doğa koleji nasıl cemaatcı olur ya saçmalamayın

63 Mesaj
3 Ağustos 2012; 14:37:24 

quote:

Orijinalden alıntı: alemdar1933

Dinle bu kadar sıkıntınız ne çözemedim bir ataistin çocuğunu ateist yetiştirmek istemesi bir kemalistin çocuğunu çağdaş dinli gibi münafık yetiştirmesi ne kadar normal ise dinine bağlı bir insanında evladını dinine bağlı yetiştirmek istemesi ve bu kurumların büyümesi o denli normal daha çocuğum yeni okula başlayacak ve eğer eğitimle beraber dinini en iyi şekilde hangi okulda öğreneceğine kanaat getirirsem o okula yollamak istiyorum çocuklarımı.
çünkü kuran derki yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden kendinizi ve ailenizi koruyun.
işte bu sebepten ötürüdür ki modern ailelerin çocuklarını nasıl yetiştirmek için okullar çıkıyorsa dindar modern ailelerinde böyle hizmetlere ihtiyacı var.
olaya niye hep tek taraflı bakıyor ve hiç incelemeden dinlemeden bu kurumları yargılıyorsunuz ki.
Eğer doğa koleji gerçekten böyle bir eğitim veriyorsa ben evladımı gönül rahatlığıyla bu kuruma yollamak isterim dinimiz insanı güzelleştirmekten başka bir şey yapmaz korkmayın cenneti annenin ayaklarının altına seren bir dinle ve bu eğitimi vermek isteyen kurumlara fazla yüklenmeyin bence zararlı çıkan siz olursunuz.
kulun bir hesabı varsa unutmayın ki kainatı yaratanında bir hesabı var unutmayın . sağlıcakla kalın

Bizim derdimiz sizin gibi düşünen insanlar alemdar1933 efendi. Dinle falan derdimiz yok bizim. Tüm samimiyetimizle dinimizi yaşıyoruz. " bir kemalistin çocuğunu çağdaş dinli gibi münafık yetiştirmesi " nin normal olduğunu söylerken bile içinizde barındırdığınız hoşgörüsüzlüğü kelimelerin arasına gizleyerek çok güzel ifade ediyorsunuz. Tipik bir "cemaatçi" gibi, aba altından sopa gösteriyorsunuz.
On satırlık yazınızda; çağdaş eğitime,dolaylı olarak da olsa Atatürk'e laf sokup, Kuran'dan alıntılarla bu duruma karşı çıkanların öbür dünyada cehennemde yanacaklarını bu dünyada da sizler tarafından cezalandırılacağını tatlı tatlı ifade etmişsiniz. Ama tabi Cenneti de eklemeyi unutmamışsınız yazınızın sonuna ki mutlu son olabilsin. Günümüz hükümetinin izlediği politikayı bire bir yansıtmışsınız. Tehdit ve yaptırım.
Bu başlıkta insanlar, çocuklarının Doğa Kolejin'de örümcek kafalı insanlar tarafından eğitilip eğitilmeyeceğini öğrenmek istiyor hepsi bu. Dinci'den kasıt budur, kimsenin dinle derdi yoktur.

Bu arada ben oğlumu Doğa Koleji'ne verdim. Bir çok arkadaşımın çocukları da bu okula gidiyor. Eğitim ve sosyal imkanlar çok çok iyi. Ve bu okul hakkında kuşkuları olanlara söyleyebilirim ki gönül rahatlığıyla çocuklarınızı gönderebilisiniz. Cemaatle ilişkisi var mıdır? Evet vardır ama bu durum okuldaki eğitime kesinlikle yansımamaktadır.

Doğa Koleji'nin sahibi Fethi Şimşektir.Kültür Dershanesi’nde yüzde 40 hissesi, Doğa Okulları’nda ise yüzde 70′le çoğunluk hissenin sahibidir.

Okyanus Kolejleri, Orhan ÖZBEY ve Fethi ŞİMŞEK’in kurucusu oldukları Kültür Şirketler Topluluğu’nun bir üyesidir”

Orhan Özbey, Nesil Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır da… Nesil Şirketler Grubu Moral Dünyası diye bir dergi çıkarıyor…

Ayrıca Moral Haber diye bir siteleri var. Orda Said Nursi ile ilgili de bir haber kategorisi var…

Bu tip bağlantılar da Doğa Kolejlerinin Gülen okulları ile bağlantısını ortaya koyan dolaylı kanıtlar…

---Panasonic TX-P42GW20 incelemesi---

90 Mesaj
3 Ağustos 2012; 14:41:46 

doğa kolejinde okuyorum sorularınızı alayım

249 Mesaj
5 Ağustos 2012; 12:02:32 

quote:

Orijinalden alıntı: JamesCole

Bizim derdimiz sizin gibi düşünen insanlar alemdar1933 efendi. Dinle falan derdimiz yok bizim. Tüm samimiyetimizle dinimizi yaşıyoruz. " bir kemalistin çocuğunu çağdaş dinli gibi münafık yetiştirmesi " nin normal olduğunu söylerken bile içinizde barındırdığınız hoşgörüsüzlüğü kelimelerin arasına gizleyerek çok güzel ifade ediyorsunuz. Tipik bir "cemaatçi" gibi, aba altından sopa gösteriyorsunuz.
On satırlık yazınızda; çağdaş eğitime,dolaylı olarak da olsa Atatürk'e laf sokup, Kuran'dan alıntılarla bu duruma karşı çıkanların öbür dünyada cehennemde yanacaklarını bu dünyada da sizler tarafından cezalandırılacağını tatlı tatlı ifade etmişsiniz. Ama tabi Cenneti de eklemeyi unutmamışsınız yazınızın sonuna ki mutlu son olabilsin. Günümüz hükümetinin izlediği politikayı bire bir yansıtmışsınız. Tehdit ve yaptırım.
Bu başlıkta insanlar, çocuklarının Doğa Kolejin'de örümcek kafalı insanlar tarafından eğitilip eğitilmeyeceğini öğrenmek istiyor hepsi bu. Dinci'den kasıt budur, kimsenin dinle derdi yoktur.

Bu arada ben oğlumu Doğa Koleji'ne verdim. Bir çok arkadaşımın çocukları da bu okula gidiyor. Eğitim ve sosyal imkanlar çok çok iyi. Ve bu okul hakkında kuşkuları olanlara söyleyebilirim ki gönül rahatlığıyla çocuklarınızı gönderebilisiniz. Cemaatle ilişkisi var mıdır? Evet vardır ama bu durum okuldaki eğitime kesinlikle yansımamaktadır.

Doğa Koleji'nin sahibi Fethi Şimşektir.Kültür Dershanesi’nde yüzde 40 hissesi, Doğa Okulları’nda ise yüzde 70′le çoğunluk hissenin sahibidir.

Okyanus Kolejleri, Orhan ÖZBEY ve Fethi ŞİMŞEK’in kurucusu oldukları Kültür Şirketler Topluluğu’nun bir üyesidir”

Orhan Özbey, Nesil Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır da… Nesil Şirketler Grubu Moral Dünyası diye bir dergi çıkarıyor…

Ayrıca Moral Haber diye bir siteleri var. Orda Said Nursi ile ilgili de bir haber kategorisi var…

Bu tip bağlantılar da Doğa Kolejlerinin Gülen okulları ile bağlantısını ortaya koyan dolaylı kanıtlar…

bana bak JamesCole efendi benim kimsenin münafıklığı veya diniyle ilgili bir sorunum yok yukarıdaki cümleleri okusan neden böyle konuştuğumu anlarsın yoksa banane senin solcu olup namaz kılmandan veya kemalist olup hacı olmandan sen önce yukarıdaki cümleleri oku neden öyle konuştuğumu anlarsın
aba altından sopa gösterme işinede gelince o sopayı yarım yüzyıl dinini yaşamak isteyenlerin gözüne sokan kimlerdi onu sen benden daha iyi bilirsin.
oyüzden eğer varsa bir sıkıntın tarihi araştırda öyle konuş bu memleketim insanlarına yapılan eziyeti bir gör.
o yüzden boş konuşma yani sopa görmek istiyorsan gör kardeşim... sıkıntı yok kafana inmez o kolay kolay ancak geçmişte dedelerimizin kafasına çok indi iyi bilirsin sen.

psn: alemdar1933
origin : fatihalemdar

23 Mesaj
5 Ağustos 2012; 12:09:08 

quote:

Orijinalden alıntı: RccP

Ögrenim görenler yada tanıdıklarından duyanlar izlenimleriniz nelerdir her yönde..

ekşide baktıgımda cemaatçi okul deniyor..öylemidir gerçekten?Kartaldaki doğa koleji hakkında bilginiz nedir?

Hocam okul süper kızlar 20 cm etek giyiyor

63 Mesaj
8 Ağustos 2012; 16:07:10 

Mağdur edebiyatı. Çok tipik.

559 Mesaj
8 Ağustos 2012; 17:56:51 

quote:

Kardeşim 5 senelik hort yapmışsın!

"Tanrı Türk'ü korusun!"

Red Fang \\ Nirvana \\ Kyuss \\ Alice In Chains \\ Fu Manchu \\ Melvins \\ Pearl Jam \\ Depeche Mode \\ Rammstein \\ Stone Temple Pilots \\ The Black Keys \\ Deftones \\

155 Mesaj
14 Kasım 2012; 12:45:25 

Doğa koleji iyi.......................!!!

BİLFEN çokdaha iyidir.........

İnanmayan dogada ve bılfende okuyan ögrencılerle yüzyüze görüşüp gercek bılgıyı kendılerınden ögrenebılırler.

Hem dogakolejinde hemde bılfen de okuyan çoooooook tanıdıgım ögrencı vardır.

2 okulda da ögrencı taşımacılıgında çalışmıs bır kısı olaraktan herkes BILFEN ın daha ıyı oldugunu söylüyor. hem ögrencıler hemde velıler.

Bazı tanıdıgım ögrencıler dogakolejınden ayrılıp Bılfen e okumaya başlamıstır.

BILGILERINIZE.

OFLU

2747 Mesaj
14 Kasım 2012; 12:51:40 

quote:

Orijinalden alıntı: *RoyalBlue*

"[size=7]DİNCİ[/size]"

Tek sorun bu.

Adamlar ılımlı müslüman emmoğlu. Mezhepleri baya geniş bunların.

2619 Mesaj
14 Kasım 2012; 13:11:29 

Doğa koleji iyidir

* Öğrencilerin altlarında son model araçları görebilirsiniz.
* Kızları muhtemeşemdir ergenliğin doruk noktasında biraz zorlanacaksınız.
* Eğitim verme düzeyi çok iyidir ingilizce öğrenmeden mezun olman neredeyse imkansız.
* Zengin öğrenciler olduğu için durumu iyi olmayan ve burslu öğrencileri aşağılarlar, yanlarına bile yaklaştırmazlar.

Forumu bir daha girmemek üzere bırakmış bulunmaktayım.

155 Mesaj
15 Kasım 2012; 7:54:13 

quote:

Orijinalden alıntı: -Pisagor-

Doğa koleji iyidir

* Eğitim verme düzeyi çok iyidir ingilizce öğrenmeden mezun olman neredeyse imkansız.
* Zengin öğrenciler olduğu için durumu iyi olmayan ve burslu öğrencileri aşağılarlar, yanlarına bile yaklaştırmazlar.

4 maddenızde gerçegı yansıtmıyor.

bu 4 maddeyı kafadan uydurdugunuza emınım.

---1-okullara araçla gelmek yasaktır.
2. bütün okulları gezin bakın en çirkin en obez kızlar hep doğa klolejlerınde toplanmışlar sanki......!!!
3. eğitim düzeyi ni ögrencılere sorun bakın ne sevıyedir. konuştugum çogu ögrencı eğitim sevıyesını begenmıyor...sırf para kazanmak için herkes sınıfı geçiyor diyorlar..
4. Burslu ögrencılerle diğerlerınin aralarında hiçbir fark göremedim........(pisyedili hariç).....

Pisyediliyi anlasılan çok izlemıssınız. onlar fılm. doga koleji heryerde var gidin ve gözlemleyin sonra gerçegi yazmaya çalısın. tabııkı gerceklerı görebılırseniz.

-------------------------------------------------------------------------------------

DİNCİ nin anlamınıda bir çözebilsem....

not: doga kolejiyle herhangi bir bağlantim yoktur. sadece bırdönem öğrencı servısını kullanmıstım ve yöneticilerinin tavırlarını beğenmediğimden servis işinden ayrıldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0FLU -- 15 Kasım 2012; 8:03:28 >

OFLU

169 Mesaj
15 Kasım 2012; 8:10:58 

quote:

kiralik ev veriyolar bitek onu biliyom iyi para kaldiriyolar belesten calismadan

61 Mesaj
15 Kasım 2012; 8:21:49 

quote:

Orijinalden alıntı: -Pisagor-

Doğa koleji iyidir

O televizyonda gördüklerin tamamen hayal ürünüdür ben 3 yıl doğa kolejinde öğrenim gördüm ve kimse kimsenin durumu ile uğraşmıyor söylediklerinin hepsi tamamen dizilerden alıntıdır. Biz okuldayken gülüyorduk o dizilere.
Sizlere gerçek yüzünü anlatayım öyle herkezin altında son model araba yok ve son teknoloji telefon bunlar komik şeyler çok zenginler okumuyor onlar dizi senaryoları.Kızlar sinirbozucu laf koymayı iyi biliyorlar çoğu öyle muhteşem felanda değiller .Okulda kavga genellikle olur olursada büyük olur genellikle sorunlu öğrenciler yüzünden bazıları tam toplama öğrenciler yani ordan atılan oraya yolluyorlar kavgacı tiplerle okudum ben.Öğretmenler iyi ama herkez derste uyuyor din dersini hatırlamıyorum bile Yatarak geçmekte yok az kalsın sınıfta kalıyorduk kalan arkadaşlarım var ilk sınıftan
Okul dinci felan değil siyasetlede hiçbir alakası yok öğrencilerin bunuda bilin kafanızdan atmayın.Kızlar etek felan giymiyor birde son ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rayquza -- 15 Kasım 2012; 10:18:30 >

1409 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
..chucky..
15 Kasım 2012; 8:22:56 

yatarak sınıf geçmek resmen..

815 Mesaj
15 Kasım 2012; 8:39:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

Doğa koleji
English Time
Fatih Dersanesi
Kültür Dersanesi
Kültür Koleji

Hepsi aynı kurum ama fethullaha ait değiller.

Tamamen ait degiller. Kismen aitler
En aİndan doga koleji

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

## KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ ##

70 Mesaj
15 Kasım 2012; 8:44:55 

Arkadas gitti 1sene sonrA devlet okuluna geldi ortam yoktu diyor

40 Mesaj
15 Kasım 2012; 8:47:41 

bilfen'de okuyorum akıyorum ;))

61 Mesaj
15 Kasım 2012; 8:51:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Bertxx

bilfen'de okuyorum akıyorum ;))

Bilfende çok inek var diyolar doğrumu senin için demiyorum

40 Mesaj
15 Kasım 2012; 8:57:05 

quote:

Orijinalden alıntı: rayquza

Bilfende çok inek var diyolar doğrumu senin için demiyorum

ohoooo istemediğin kadar

815 Mesaj
15 Kasım 2012; 9:10:10 

Kartal dogayi
Bilmem ama ben de doga da okuyorum
Gayet iyi ortamim da var. Ama tercih meselesi cok paraci bi okul

## KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ ##

61 Mesaj
15 Kasım 2012; 9:18:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ScMoney

Kartal dogayi
Bilmem ama ben de doga da okuyorum
Gayet iyi ortamim da var. Ama tercih meselesi cok paraci bi okul

Ortam iyi demene şaşırdım herkez birbirine laf atıyordu derste şahsen ben pek iyi zaman geçirmedim kavgadan.Biz sınavlardan sonra filim izliyorduk korku filmi bildiğin sınıfça siyah perde almıştık ah ne günlerdi

3216 Mesaj
15 Kasım 2012; 10:29:33 

Kaç senelik konu doğa mı kaldı adam üniversiteye gidiyor şimdi

61 Mesaj
15 Kasım 2012; 10:37:01 

quote:

Kaç senelik konu doğa mı kaldı adam üniversiteye gidiyor şimdi

Harbi değilimi tarihe bi baktım varya :D konuyu hortlatmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rayquza -- 15 Kasım 2012; 10:37:16 >

92 Mesaj
15 Kasım 2012; 10:50:06 

Dinci değiller sanırım olsalar bile F tıpı değiller çankayadaki Doğa Kolejinın [size=7] HATUNLAR DAS [/size]

4 Mesaj
15 Kasım 2012; 11:26:28 

Kurumun çocukları sıfırdan ele alıp düzgün bir eğitim sunması tercih sebebi olmasını sağlamıştır. Sorarlar'da bir arkadaşın anket için gittiği ve çok beğendiği okulmuş.

http://sorarlar.com/32/...e%C4%9Fitimi-nas%C4%B1l

http://www.babagirisim.com

130 Mesaj
15 Kasım 2012; 11:54:56 

Kızları etek boyu ile okulun cemaatç olma mevzusu ters orantı.

2 Mesaj
19 Şubat 2013; 12:14:04 

quote:

Orijinalden alıntı: JamesCole

ya konuyu hortlatmak istemezdim ama alemdar1933'e uğraşmamasının hatırlatmak istediğim için yazdım. Hocam uğraşmana hiç gerek yok Kopyala yapıştır yapılarak yazılmış bir konu

linki işte burada

BİR YALAN HİKAYESİ: DOĞA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aonuk -- 19 Şubat 2013; 12:14:51 >

63 Mesaj
6 Ağustos 2013; 11:32:44 

DOĞA KOLEJLERİ

2002 yılında Fethi Şimşek tarafından kurulan Doğa Kolejlerinin Türkiye çapında 35 kampüsünde 25 bin öğrencisi mevcut.

Doğa Kolejleri’nin hisselerinin yarısı 2011’de Türkven isimli yabancı sermayeli bir şirkete satıldı

Türkven ,‘Türk’ yatırımcı kabul etmeyen, yüzde 100 yabancı sermayeden oluşmuş bir girişim sermayesi kuruluşu. Ortakları arasında Dünya Bankası, Almanya Kalkınma Bankası, Hollanda Kalkınma Bankası, Avrupa Yatırım Fonu gibi küresel kurumlar/bankalar var. Türkven’in yönettiği fon miktarı ise 1.5 milyar dolar civarında. Yabancı bankaların fon gücünü arkasına alan Türkven, 4 yıl gibi kısa bir süre zarfında Doğa Kolejlerinin öğrenci sayısını 100bin’e çıkarmayı hedefliyor.

Şirketin yöneticisi ise Seymur Tari isimli Yahudi kökenli bir Türkiye vatandaşı. Türkven kurulduğu 2001’den bu yana önemli satın almalara imza attı. Bunlar arasında Digitürk, Migros, Koton, Doğtaş & Kelebek, Dominos Türkiye, Tekin Acar gibi sektöründe lider şirketler bulunmakta.

http://www.bankalarveor...i-kimlere-gidiyor-.html