Şimdi Ara

Doğa kolejini nasıl bilirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
100.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ögrenim görenler yada tanıdıklarından duyanlar izlenimleriniz nelerdir her yönde..

ekşide baktıgımda cemaatçi okul deniyor..öylemidir gerçekten?Kartaldaki doğa koleji hakkında bilginiz nedir?

• up.
  • Kolejlerin çoğu cemaatçi zaten.Ekşide öyle diyolarsa öyledir
  • saol hiç tanıdıgı bildigi giden yokmudur bu okula yav..
  • ben bostancı doğaya gittim 8.sınıfta güzel okul tutarım yane
  • Doğa koleji
    English Time
    Fatih Dersanesi
    Kültür Dersanesi
    Kültür Koleji

Hepsi aynı kurum ama fethullaha ait değiller.
  • dincilere ait !!
    burç kolej var mesela florya da ona da dikkat !!
  • Doğa koleji acemi cadının çekildiği okul değil mi yaw?
    Orada hatunların etekleri maximum 20cm.. Nasıl cemaatci bunlar?
  • Arkadaşım ben Kültür Dersanesine gittim. Arkadaşın dediği gibi hepsinin sahibi aynı. Aşırı dinci olduğuna garanti verebilirim yani kendime lanet etmiştim nerden geldim diye Ama yinede eğitim olarak iyidir bütün cemaatci kurumlar gibi

Kısacası ÖNERMİYORUM !
  • quote:

Orjinalden alıntı: NoVaRiX

Doğa koleji acemi cadının çekildiği okul değil mi yaw?
    Orada hatunların etekleri maximum 20cm.. Nasıl cemaatci bunlar?

Modern ve çağdaş cemaat

ben cemaatçi diye bilmiyorum,bahsettiğim kurumlarla alakalı onlarda cemaatçi değil! gayet normaller
  • iyi bilirdik allah rahmet eylesin
  • ben samanyolu kolejine ve maltepe dersanesine gittim 4 yılım telef oldu yobazların içinde. sakın ama sakın gitme
  • Ben değil kardeşim için önerebileceginiz şöyle çagdaş sahipleri olan eğitimi kaliteli anadolu yakasında okullar var mı?

Görüşmeye gittim gerçekten çok ikna oldum..gerek rehberlik gerek tanıdıgı imkanlar olsun..liseye verecegiz 1. sınıftan itibaren össye hazırlıyorlar ve üstüne haftada 2ders üniversite ögretim görevlileri tarafından gelecekte ne olmak istedigine dair akedemik dersler veriyorlar..diyelim mühendis olmak istiyorsun ve temelini daha lisede ögrenirsen bu çok yararlı olur diye düşünüyorum..

Kartal doğa kolejine vermeyi düşünüyorduk şöyle bir foruma yazayım internetten araştırayım dedim dincilerin çıktı açıkcası biras sogudum hiç araştırmasam yarın gidip yazmayı düşünüyordum..
  • ne alkası var doğa kolejinin dincilikle yaa
    öyle olsa acemi cadıyı falan çektirmezlerdi sanmıyorum kızlar etek giymiyo
  • Özel olması şart mı?
  • aman üstad, aman dikkat.. Bak ne buldum internette.. Defne SAMYELi gazetesindeki köşesinde yazmış! iyi bir eğitim alacak derken hepten kaybedersiniz kardeşinizi, aman dikkat!

quote:

Doğa Koleji'nin 'çevresi geniş' herhalde
    Dün arkadaşım sordu..
    'Seni de Doğa Koleji'nden aradılar mı?'
    Yanıtladım: 'Yoo.. Seni niye aradılar?'
    'Okul çağında çocuğum olduğunu biliyorlarmış.. İlle de okulu tanıtmak için benden randevu istediler.'
    'Peki hakkındaki bu bilgilere nasıl ulaşmışlar?'
    'Söylemediler.'
    !!!
    'Ne yaptın peki?'
    'Elektrik süpürgesi ya da sigorta pazarlar gibi aramanıza şaşırdım dedim ve kapattım.'
    Sevgili Okurlar, belki duydunuz, belki duymadınız.. İstanbul'da bir anda 6 ayrı yerde, bir de İngiltere ve Kanada'da 'açılıveren' hayvanat bahçeli, geniş arazili Doğa Okulları'nın Fethullah Gülen tarikatı ile bağlantısı olduğu rivayet ediliyor. Hatta 'Bir Doğa nesli yetişiyor' sloganı ile yola çıkan okulları beğenip, çocuğunu bunlardan birine göndermeyi düşünen veliler bazen bu durumu araştırma gereği hissediyorlar.
    Ya güvendikleri kişilere ya da okulun kendisine soruyorlar..
    Diyorlar ki 'Kimdir bu okulların sahibi?'
    Okulların web sitesinde yayınlandığı şekliyle şöyle yanıt alıyorlar:
    'Çoğunluk hissesi Fethi Şimşek'e ait olan Doğa Koleji'nin kurum temsilciliğini ve genel müdürlüğünü Uğur Gazanker yürütüyor.'
    Diğer hissedarlar kim, bu konuda bilgi verilmiyor..
    Eğer veli bu konuda ısrarcıysa ve soruyu şöyle sorarsa 'Okulunuzun Fethullah Gülen'le bir bağlantısı var mıdır?'; aynen şu yanıtı alıyor:
    'Okulumuzun Sayın Gülen'le bir bağlantısı yoktur...'
    Akşam eve gittim..
    Annem dedi ki 'Bugün seni Doğa okullarından aradılar.'
    Merak ettim: 'İşle ilgili mi?'
    'Hayır.. Defne Samyeli diye aramadılar ki.. Göbek adını söyleyerek telefona istediler..'
    Benim göbek adımı ailem dışında kimse bilmediği için annem şüphelenmiş, aradıkları kişi kendisiymiş gibi konuşmuş.
    'Buyurun benim. '
    'Hanımefendi, Doğa Okulları'ndan arıyoruz. Okulumuzu size tanıtmak, çocuklarınızı okulumuzda görmek istiyoruz.'
    'İyi de telefonumu nereden buldunuz? Çocuğum olduğunu nereden biliyorsunuz?'
    'Efendim, galiba bir form doldurmuşsunuz.'
    'Nerede?'
    'Standımızda.'
    'Ben öyle form falan doldurmadım.'
    'Belki bir başkası sizin yerinize doldurmuştur.'
    'Hanımefendi, başkası benim yerime benim bilgilerimi vererek nasıl form doldursun? Hiç ilgilenmiyorum. İyi günler...'
    Ne ilginç değil mi?
    Sahipleri her kim olursa olsun, okul çalışanları, vatandaşın nüfus bilgilerini bu kadar kolay elde edebildiklerine göre, devlet dairelerinde epey tanıdıkları olsa gerek..
    Paylaşayım dedim...

• quote:

Orjinalden alıntı: Vaio

ne alkası var doğa kolejinin dincilikle yaa
    öyle olsa acemi cadıyı falan çektirmezlerdi sanmıyorum kızlar etek giymiyo

arkadaşım dizide oynayan kızlar etek giyiyor diye dinci olmadıgı kararını verecek kadar riske atamam bu konuyu..

sırf dizide etekli kızlar var diye dinci olamazlar mı?neyse

funkmaster liselerin durumu ortada oksyi kazanamadı iyi bir lisede okusun istiyoruz ama hepten soğudum doğru dürüst kolej bulmak bile zor..normal liselerin durumu da malum ortada..

NoVaRiX saol yazı için..belli dinci oldukları..ailem karar versin diyorum ama onlarda topu hep bana atıyorlar nereye gönderelim nereye gönderelim diye..gerçi dincilerin oldugunu bilse babam hayatta vermez ya..

bakacagız artık düzgün bir okul bulabilir miyiz diye..

• ben acıldıgından 2 ya da 3 yıl sonra burslu olarak 8. sınıf icin gitmistim...
    eger oraya gitmesem muhtemelen ataturk fen e de giremezdim. cok kaliteli gercekten.

ayrıca cemaatci dienler de ii yazmıs:D

fatih dersanesini fatih univle karıstıranlardır onlar...
    biliosunuz fatih ve doganın sahibi aynı...
  • "DİNCİ"

Tek sorun bu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SinanBest

"DİNCİ"

Tek sorun bu.
    Evet aynen öyle..öyle insanlardan egitim almasını istemiyor..mümkünse kirletme konuyu

herkes dinci olabilir..ama bunlar yobazlık mertebesindelerse?oldum olası yobazları cemaatçileri sevmem günahımı dahi vermem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RccP -- 6 Eylül 2007; 11:19:01 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.