Şimdi Ara

## Lacie'den 4 Terabyte'lık Harici Depolama Birimi ##

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Lacie'den 4 Terabyte'lık Harici Depolama Birimi ##

Harici deplama çözümlerinde sektörün önemli firmalarından biri olan Lacie, Quadra RAID sürücüsünü duyurdu. Firmanın yeni sürücüsü 4GB'lık depolama çözümü ile dikkat çekmeyi başarıyor. Profesyonel kullanım için hazırlanan ve RAID 0, 0+1, ve 5 desteği de sunan Lacie Quadro, 4 adet çıkarılabilir SATA-II sürücü desteğine sahip. 1 eSATA portu, 2 FireWire 800 portu (FireWire 400 uyumlu) ve 1 USB 2.0 portuna sahip olan Lacie Quadro ayrıca PC'nin yanı sıra MAC ile de uyumlu.

Ekim ayında pazara ömür boyu garanti ile sunulması beklenen 4 Terabyte'lık Lacie Quadro'nun fiyatının ise 2199$ olacağı ifade edilmekte.

## Lacie'den 4 Terabyte'lık Harici Depolama Birimi ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 5 Eylül 2007; 13:10:10 >

• Cihaz güzel tam benlikk :D

torrent sağolsun
  • valla süper bişii
  • 2199$

Haber için Teşekürler...
  • 2000 dolarlık bir cihaz için çok basit tasarlanmış. bana thermaltake kasaları anımsattı, alımlı ama ucuz malzeme
  • ilk gördüğümde kasa zannetim kim alır bunu çok değil ya 2000$ bir HDD için ne bu ya ne alıoz öle kim ne edecek 4 terabyte'i alsınlar başların çalsınlar
  • Güzel ürün.Fiyatını! saymazssak tam arşivcilik için.
  • iyi de 4 terrabyte depoladıktan sonra patlarsa kafayı yerim herhalde bütün dizi film mp3 arşivi uçar gider 80 gb hd gitmişti de ne kadar üzülmüştüm yerim ömür boyu garantiyi....
  • bi bozulursa üxerine ne içmek gerekir(4 diskinde gittiğini varsayalım)
  • Ne içsek fayda etmez.
  • Ömür boyu garanti verilmesi, mallarına güvendiklerini gösterir..
  • ustalar cihaz güzelmiş vallaha ama parasıda bi okadar güzelmişşş
  • Ürün fiyatını ben de yüksek bulanlardanım. Benim de böyle bir depolama birimine ihtiyacım var. Sadece kas aolarak uygun fiyata satılsa ve içine biz istediğimiz sata ya da ide diskleri takabilsek daha uygun fiyatlı olabilirdi. Bunun yerine kibar bir kasa içinde raid desteği ve çift gigabir eterneti olan bi rbord ve ucuz işlmeci ile daha esnek bi rçözüm meydana getirebiliriz. Microsoft'un yeni home server çözümü bu imkanı verecek çünkü.
  • Harddiskte garanti olayı saçmasapan birşey. Giden harddisk olsun (sözüm 2000$ lık dışına) ama içindeki veriler gidiyor , sonra garantiden yenisini al...

EEE ne anladım ben bu işten? Giden gitmiş bir kere !
  • o ne ya öle bilgisayar kasası gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre_71 -- 6 Eylül 2007; 0:26:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: met.in

2000 dolarlık bir cihaz için çok basit tasarlanmış. bana thermaltake kasaları anımsattı, alımlı ama ucuz malzeme

arkadaşım resimlerinden değil onu gerçekte gör o zaman söyle bunun malzemesi dandik diye daha ben lacie'nin bir tane dandik malzemeli external hdd'sini görmedim.

@murders

zaten lacie end user değilde genelde firmalar için bu tip hdd'ler üretiyor. Zaten bunu alacak adamın 10000$ lık aleti oluyor ki o 2000 küsür dolar onu pek etkilemiyor.
  • lacie 100.000 $ 'lik serverlar da satiyor..
  • bu depolama çözümlerinin çok daha profesyonelleri mevcut.. açıkcası onları düşündüğümde bu basit kalıyor.. 4 terrabyte ta aslında profesyoneller için büyük bir rakam değil.. Artık ev bilgisayarlarında da terrabyte lı sistemler oldukça fazla... ve bence bu boyutlarına göre biraz kapasitesi az kalmış...
  • 3,5 '' olsa iyi olurdu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.