Şimdi Ara

## Intel'in X38 Yonga Setli Anakartı DX38BT 'Bonetrail' ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel'in X38 Yonga Setli Anakartı DX38BT 'Bonetrail' ##

İşlemci ve yonga seti üretiminin yanı sıra bilindiği gibi Intel kendi markası ile de anakart üretimi yapmakta. Firmanın ankartları zengin özellik ve yüksek overclock yeteneği açısından pazarın önde gelen oyunucuları kadar iddialı olmasalar bile söz konusu stabilite ve dayanıklılık olduğunda Intel'in kendi anakartları segmentinde başa oynacak kadar iddialı olabiliyorlar.

Asus ve Gigabyte'dan sonra Intel'in kendi markası ile ürettiği X38 yonga setli anakartı DX38BT "Bonetrail" de gün yüzüne çıktı. Eylül sonu veya Ekim ayının başı gibi piyasaya çıkması beklenen anakart PCB tasarımı ve kullanılan hakim renkler itibariyle firmanın Bad Axe serisi anakartlarının genel karakteristiğini yansıtıyor.

Not: Intel özellikle Bad Axe serisi anakartları ile overclock konusunda da iddialı olmaya başladı. Zira firmanın 975X yonga setli Bad Axe modeli Core 2 işlemciler ile 500 FSB sınırını aşan ilk modellerden biri olmayı da başarmıştı.

Intel DX38BT "Bonetrail"

• standart intel anakartları gibi bi fark yoq sadece intel dayanıklılıgını kullanıyor uzun süreli elleşmedikten sonra pc yanana kadar kullanırsın
  • Bakır varken aleminyum kullanılması bene icraat ve görünüş açısından yetersiz. İntel'cim biraz dizayn lütfen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

Bakır varken aleminyum kullanılması bene icraat ve görünüş açısından yetersiz. İntel'cim biraz dizayn lütfen...

Günümüzde en kaliteli anakartları üreten firmaların bile soğutucularında bakır kullandığınımı zannediyorsun? Çoğu saç yada aliminyum kullanıp bakır rengine boyuyor. Bağlantı aparatlarımızı denk getirebilmek için bol bol soğutucu kırdığımız için biliyorum.

Öte yandan Intel her zaman piyasadaki en stabil anakartları yapmıştır. Overclock için diğer firmalar gibi hiçbir destek devre veya ek bios modifikasyonları olmadan çok yüksek FSB'lere çıkmayı başarmıştır, 965 serisinde birçok alternatif olacaktır fakat X38 anakartalar arasın xtreme overclock yapmayacaksanız muhtemelen en iyi anakart Intel olacaktır yine

• quote:

Orjinalden alıntı: AbsoluteZero

quote:

Orjinalden alıntı: someone74

Bakır varken aleminyum kullanılması bene icraat ve görünüş açısından yetersiz. İntel'cim biraz dizayn lütfen...

Günümüzde en kaliteli anakartları üreten firmaların bile soğutucularında bakır kullandığınımı zannediyorsun? Çoğu saç yada aliminyum kullanıp bakır rengine boyuyor. Bağlantı aparatlarımızı denk getirebilmek için bol bol soğutucu kırdığımız için biliyorum.

Öte yandan Intel her zaman piyasadaki en stabil anakartları yapmıştır. Overclock için diğer firmalar gibi hiçbir destek devre veya ek bios modifikasyonları olmadan çok yüksek FSB'lere çıkmayı başarmıştır, 965 serisinde birçok alternatif olacaktır fakat X38 anakartalar arasın xtreme overclock yapmayacaksanız muhtemelen en iyi anakart Intel olacaktır yine

Haklısınız ama benim aklımda daha önceki intellerde OC özürlü anakart modelleri kalmış. Hatta bu forumda o kartlar yerden yere vurulmuştu fakat işin ilginç yanı intel anakartlarda oc konusunda artık eski huyundan vazgeçti ama işlemcilerine oc yapıldığında intel in sitesinden yüklenebilen cpu id programında ''sisteminizde hızaşırtma vardır eski haine geri dönün'' gibi bilgi veren programı bana ilginç geliyor.Bunun haricinde bakırın aşarısı sebebiyle nerede boş bir chipset ya da aleminyum soğutucu görsem oraya müdehalede bulunma ihtiyacı duyuyorum. Yoksa bahsettiğiiz aleminyumları boyayanların soğutmalarına zaten güvenmem mümkün değil.

• sanrım bu anakartla verilecek olan oc yazılımıyla beraber iyi bir tercih olacaktır, fiyatı makul olduğu takdirde ilk değerlendirmeye alacağım kart olarak görünüyor.
  • şimdi intel bu kartı 250 usd gibi bir fiyattan satmaya kalkar
  • fark ettiğseniz bunda hiç ıde yok hep sata yani bizim dvd rom ve writer güme gider.
  • board daki intel logosu ilginç şu pos bıyıklı motorcularla bi muhabbete girdiydi intel biraz kaptırmış kendini kuru kafa felan
  • ilk defa biraz tasarıma önem vermişler.
  • Tasarım, soğutma vs vs gibi konular için intel anakartlara da laf atmaya başladık ya cidden korkulur bizden

her marka anakartın arızalısını gördüm ama intel anakartlarda henüz rastlamadım arızalı olana, belki diğer markalara göre az satıyordur.. ama kesinlikle malzeme kalitesi ve stabilite olarak 1 numaradır intel. ne voltaj dalgalanması ne de ısınma..

ha tabii diğer anakartlar kadar gösterişli değil, ama daha karizmatik bence, bi dq6 oyuncak gibi dururken, bu anakart çok daha oturaklı görünüyor. ayrıca intel o soğutmayı yeterli görmüşse, o soğutma yeterlidir.

nokta yani
  • intel anakartta genelde ucuz çözümleriyle aklıda kalan bir marka.. umarım en azında kendi çipseti ile kendi ürettiği anakartının fiyatı diğerlerine oranla daha uygun olurda x38 çipli daha uygun bir çözüm arayan için ilaç olur...
  • Arkadaşlar ben dün bu anakartı aldım ama bu anakarta ddr2 1066 mhz rem olmuyormu acaba kafam karıştıda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.