Şimdi Ara

## Gigabyte GA-X38-DQ6'nın Tüm Detayları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte GA-X38-DQ6'nın Tüm Detayları ##

Gigabyte, Intel'in yeni amiral gemisi X38 yonga setini kullanan yeni anakartı GA-X38-DQ6'yı 14 Eylül itibariyle pazara sunmayı hedefliyor. Yaklaşık 330$'lık fiyat etiketi ile pazara sunulması beklenen yeni anakartın resmi dökümanlar ışığında tüm detaylarına gelin birlikte bakalım,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 5 Eylül 2007; 12:43:16 >

• bu karta 8800 gtx takılıyomu bilgisi olan varmı??
  • Yine SLI desteği ile ilgili bir gelişme yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pastperfect

bu karta 8800 gtx takılıyomu bilgisi olan varmı??

evet takılıyor

kart standart bi dq6 gibi olmus
  • yani eminsiniz değilmi arkadaşlar 8800 gtx takıldığına
  • DDR II DESTEKLEDİĞİ YAZILMIŞ AMA KARTA DDR III 1066\1333 YAZIYOR
  • quote:

Orjinalden alıntı: seawolfs336

DDR II DESTEKLEDİĞİ YAZILMIŞ AMA KARTA DDR III 1066\1333 YAZIYOR

Çünkü aralarında model farklılığı var yani konu başlığına göre o bilgiler yanlış olmuş.

Gigabyte GA-X38-DQ6 DDR2

Gigabyte-GA-X38T-DQ6 DDR3 ram desteğine sahiptir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarppy -- 5 Eylül 2007; 12:39:36 >

• Anakart çok güzel kalite kokuyor gigabyte diğer markalara göre daha iyi işçilik sunuyor bana göre
  • 330$ Makul bir fiyata inerse alınır yoksa bu fiyattan alınacağını zannetmem.

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koraytansu -- 5 Eylül 2007; 13:04:07 >
  • Çok güzel kart kullanılan parçalar kalite gözüküyor ama;

Bu bizi aşar.Bizim için gigabyte bir x38 ds3 çıkarırsa iyi olur şöyle uygun fiyatlı
  • quote:

yani eminsiniz değilmi arkadaşlar 8800 gtx takıldığına

arkadaşım 8800gtx tabiki takılır niye takılmasın, pci-ex desteği var işte, ama sadece atinin kartlarıyla crossfire yapılıyor resmi olarak
  • sli desteği var
  • AZK arkadaşım sli desteğini nereden öğrendin..?? Bu arada 330 dolar ise çok pahalı ben hala AMD nin RD790 çözümünün beklenmesinden yanayım..Fiyatı çok pahalı açıkcası..AMD lerde bu fiyatlar civarından çıkacaksa yapılacak bişi yok ama anakart fiyatlarının gittikçe arttığıda bir gerçek ne yazıkki..Bunun dışında anakart harika duruyor wallahi..45 nm işlemcilere destek vermesi dual channel 1066 mhz ye destek vermesi 1600 mhz fsb hızı 2.0 x16 pcı express gibi özellikler çok güzel..SLI desteği olmasada alınası bir kart..Zaten bu karta ve üzerine takılacak işlemciye ancak 8800gtx yadfa ultra gider ki bu kart la sli yapabilecek adam sayısı çok azdır..Ama şunuda diyebilirsiniz 330 dolar anakarta fiyat verip üzerinde 500 dolarlık işlemci takabilen bir arkadaş SLI de yapabilir..:)
  • quote:

yani eminsiniz değilmi arkadaşlar 8800 gtx takıldığına

takılıyor takılmaması için bi neden söyle eyw diyim

daha bu intel nvidia ile sli anlasması yapmadıki suan için sli destegi yok dene bilir ama anlaşma yapılırsa bi bios uptadesine bakar iş

• Arkadaşlar bişeyi merak ediyorum : 45nm 1600 fsb yazıyor. yeni çıkan işlemciler 1333 fsb. yani bu bi sonraki nesil işlemcilere destek verecek anlamına mı geliyor?
    Bu anakartı alsak 1066fsb q6600 çalışır mı?
    Sistemimi deişcem nerdeyse 1 sene oluyor ve sürekli takip ediyorum sürekli yeni bişeler çıkıyor bari almışken güzel bişe alayım diyorum ki gelecekte sadece 1-2 parçasını deişirim diyorum.Sistemim agp olduğu için ve oyun üstüne kullandığım için artık pci ya geçsem daha iyi olur diyorum.
    Neyse konuyu fazla saptırmadan eğer sorularım hakkında bilgisi olupta paylaşan olursa çok sevinirim..

İntel yeni işlemcilere geçişle birlikte amd gibi tekrar soket deiştirecek mi yoksa LGA775 ten devam mı edecek?
  • güzel kart ama x38 in diğer p35 lerden bir farkı yok soğutma tasarım açısından.
  • İyi güzel hoşta 3 tane PCI-x1 koyacağına onun yerine PCI-x16 dan 3 veya 4 tane koyar adam.
  • Anakart çok iyi duruyor ama fiyatı çok uçuk.. anakartlar uçtu yaw... hep intelin yüzünden.. hem işlemciden hem çipsetten sömürüyor... bol bol reklam yapıp ağzımızı sulandırıyor uçuk bir fiyata satıp köşeyi dönüyor... Hadi AMD neredesin...
  • ya arkadaşlar 330$ dan satılmayacak o yüzden 330 deyip durmayın.bir kere bizim firmalar üzerine güzel bir ilave yaparlar.
    hadi onuda geçtim bizim meşhur KDV yi unutmayın bari 330$+KDV=en az 390$ dövizi 1.30 dan hesapla 507ytl
    eğer bir anakarta bu kadar para vermeyi düşünüyorsanız bari DFI yada ABİT alın daha iyi olur .
  • özellikleri ve görünüşü çok hoşuma gitti kartın, haber için teşekkürler fx57
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.