- x
Masaüstü simgelerinin altındaki yazıların arka plan rengi nasıl yok edilir?
29 Cevap47034 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

375 Mesaj
5 Eylül 2007; 11:32:35 

0

Resimde de görüldüğü gibi masaüstü simgelerinin altındaki yazıların arka planında renk var. Bu rengi nasıl yok edebilirim? Sadece yazı olsun, renk olmasın. Bu nasıl olur?

Daha güçlü, daha sakin
Daha mutlu, daha suskun
Daha olgun, daha kırgın
Daha yalnız, daha yorgun

2223 Mesaj
5 Eylül 2007; 11:37:17 

Masa üstünde sağ tıkla Simgeleri yerleştir > Web Öğelerini Masaüstüne Kiltle

375 Mesaj
5 Eylül 2007; 11:41:39 

quote:

Orjinalden alıntı: engin1975

Masa üstünde sağ tıkla Simgeleri yerleştir > Web Öğelerini Masaüstüne Kiltle

Olmadı Hocam.

Daha güçlü, daha sakin
Daha mutlu, daha suskun
Daha olgun, daha kırgın
Daha yalnız, daha yorgun

7298 Mesaj
5 Eylül 2007; 11:51:50 

Active Desktop açılmış yani arkaplanda gösterilen bir resim var, arkaplanda gözükmediğinden sadece ikon yazılarında ortaya çıkıyor. Masaüstünde sağ tıklandığında açılan menüde özelliklere gir. Orada masaüstü sekmesinde "masaüstünü özelleştir"e gir, oradan da "web" sekmesine. Web sekmesi altında "web sayfaları" kısmında seçili olan herhangi bir şey varsa seçimleri kaldır hatta yan taraftan direk sil. Şimdi de düzelmezse bilgisayarını bir kez kapatıp açmayı dene, büyük ihtimalle düzelecektir.

4403 Mesaj
5 Eylül 2007; 12:13:07 

den.masası-sistem-gelişmiş-performans ayarları-masaüstü simge etiketlerinde bırakma gölgesi kullan.

kutuyu işaretle tamam de

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.

Fuzuli

2179 Mesaj
5 Eylül 2007; 12:16:48 

resimli olarak anlatıyorum....

0

önce bilgisayarıma sağ tıkla özelliklere gir
-------------------------------------------------------------------------------------------

sistem özellikleri açılacak...gelişmişe tıkla

0

--------------------------------------------------------------------------------------------

sonrada performans altındaki ayarlara

0

--------------------------------------------------------------------------------------------

masaüstündeki simge etiketlerinde bırakma gölgesi kullan seçeneğini işaretle
son olarak uygula ve tamam....

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rodec -- 5 Eylül 2007; 12:22:56 >

2179 Mesaj
5 Eylül 2007; 12:18:51 

quote:

Orjinalden alıntı: PeaCe SeLLs

den.masası-sistem-gelişmiş-performans ayarları-masaüstü simge etiketlerinde bırakma gölgesi kullan.

kutuyu işaretle tamam de

mesajını görseydim uğraşmazdım yaaa

4403 Mesaj
5 Eylül 2007; 12:22:33 

quote:

Orjinalden alıntı: rodec

mesajını görseydim uğraşmazdım yaaa

ben de bir yerden mi bulmuş dedim resimleri. bunun için resimli anlatım yapılır mı hiç mi üşenmedin

Fuzuli

2179 Mesaj
5 Eylül 2007; 12:24:43 

arkadaşa kolaylık olsun dedim...ben yaparken sen yazmışsın zaten

375 Mesaj
5 Eylül 2007; 13:25:56 

Maalesef arkadaşlar, o seçenek zaten işaretli. Kaldırdım yine olmadı, kapadım açtım yine olmadı.

Daha güçlü, daha sakin
Daha mutlu, daha suskun
Daha olgun, daha kırgın
Daha yalnız, daha yorgun

375 Mesaj
5 Eylül 2007; 13:28:05 

quote:

Orjinalden alıntı: emptyrean

Active Desktop açılmış yani arkaplanda gösterilen bir resim var, arkaplanda gözükmediğinden sadece ikon yazılarında ortaya çıkıyor. Masaüstünde sağ tıklandığında açılan menüde özelliklere gir. Orada masaüstü sekmesinde "masaüstünü özelleştir"e gir, oradan da "web" sekmesine. Web sekmesi altında "web sayfaları" kısmında seçili olan herhangi bir şey varsa seçimleri kaldır hatta yan taraftan direk sil. Şimdi de düzelmezse bilgisayarını bir kez kapatıp açmayı dene, büyük ihtimalle düzelecektir.

Bununla alakalı birşey olduğunu zanndiyorum. Ama aynen denilenleri de yaptım. Yine olmadı.

Daha güçlü, daha sakin
Daha mutlu, daha suskun
Daha olgun, daha kırgın
Daha yalnız, daha yorgun

375 Mesaj
5 Eylül 2007; 13:33:35 

Tamam arkadaşlar, rodec ve peace sells'in dediği gibi oluyor ama "masaüstü simgeleri kilitle" seçeneği de pasif olacakmış. Teşekkürler...

Daha güçlü, daha sakin
Daha mutlu, daha suskun
Daha olgun, daha kırgın
Daha yalnız, daha yorgun

29 Mesaj
30 Aralık 2007; 19:53:25 

quote:

Orjinalden alıntı: emptyrean

eyvallah düzelttim sayende:)

DELL INSPIRON 1520 KULLANANLAR KULUBU

14 Mesaj
1 Ocak 2008; 17:10:58 

arkadaslar sorun halledilmiş ama ben yinede birşeyler ekleyeyim. böyle sorunlar arka plana eklediğiniz resmin gif resmi olmasındanda kaynaklanıor. öyle olunca resimi paintte acıp farkl kaydet diyerek JPEG olarak kaydedip bu kaydettiğiniz fotoyu arka plan olarak ayarlarsanız sorun halledilir. arkadasların görüşleri ekleyebileceklerim arasında.

3636 Mesaj
1 Ocak 2008; 21:10:17 

quote:

Orjinalden alıntı: virtuefb

arkadaslar sorun halledilmiş ama ben yinede birşeyler ekleyeyim. böyle sorunlar arka plana eklediğiniz resmin gif resmi olmasındanda kaynaklanıor. öyle olunca resimi paintte acıp farkl kaydet diyerek JPEG olarak kaydedip bu kaydettiğiniz fotoyu arka plan olarak ayarlarsanız sorun halledilir. arkadasların görüşleri ekleyebileceklerim arasında.

Bendede aynı sorun wardı arkadaslara gosterilenlerin hepsi tamdı , En alta indim yorumu okuyunca anladım :)) Arkadaki resimlerdende seffaflık kaybolabiliyor .

BeşiktAŞK

1175 Mesaj
1 Ocak 2008; 22:18:01 

Peki arkadaş hala sorununu halledemedi mi? (ist_Mail)

Eğer olmuyorsa bence başka bişey vardır çünkü normal şartlar altında düzelmeliydi sizin söylediklerinizle!

YAĞMUR_YÜREKLİM

SEVDAN BİR ATEŞ OLDU BENDE!!!

2081 Mesaj
4 Ocak 2008; 18:57:35 

sağol işime yarayacak

Nisso

148 Mesaj
23 Aralık 2008; 13:32:00 

aynı sorun bendede vardı calıstıgım sırketın pc lerıne bakım yapan arkadaslar vardı dedım onlar cozer adam yarı saat ugrastı yapamadı yaa harıkasınız 45 sanıyede cozdum alkıslar sıze arkadaslar bravo

ferditaspinar
DHD

30 Mesaj
28 Aralık 2008; 21:12:30 

quote:

Orjinalden alıntı: serdarecep

eyvallah düzelttim sayende:)

BEnmkide düzelti teşekürler

225 Mesaj
23 Eylül 2009; 11:45:52 

Sağolunuz arkadaşlar...

Sağlığınızın kıymetini bilin,herşey Allahtan unutmayın.

462 Mesaj
24 Mart 2012; 1:33:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Death Time

kutuyu işaretle tamam de

teşekkürler, bu senelerdir merak ettiğim ama kendi kendime bulamadığım, küçük fakat rahatsız edici bir sorundu.

1174 Mesaj
24 Mart 2012; 16:41:30 

demek ki eski mesajlardan da faydalananlar oluyormuş. tebrikler.

M. Akcan akcanSoft.com - Kaynakçı.Org - Novo 7 Elf Blog
FaceBook S3Mini Kullanıcıları Grubu

720 Mesaj
15 Ağustos 2012; 22:47:03 

valla arkadaşlar böyle sorunların hortu falan olmaz

ben de 5 saattir uğraştım yazılan herşeyi denedim eninde sonunda halettim

öncelikle bilgisayarım sağ tıkla>>özellikler>>gelişmiş>>performans>>en iyi performan için ayarla dedim

zaten bütün tikler kalkıyor

sonra orada>>masa üstü simge etiketlerinde bırakma gölgesi kullan ın işaretli yani tikli olması gerekiyormuş

millet diyor tüm tikleri kaldır öyle olmadı işte orası işaretli olacak.bende böyle düzeldi

ama bunlarla uğraşırken alt rengin yani seçili rengi bile değiştirip herrenk yapmayı öğrendim

birde unutmadan söyleyim.web öğelerini masa üstüne kitle eğer tikli haldeyse onu kaldırmanız gerekiyor

5-6 aydır böye seçili kullaniyordum şuan biraz ekran boş gibi geldi alışmışız bayağı seçili olmasına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan99 -- 16 Ağustos 2012; 0:48:10 >

77 Mesaj
22 Ağustos 2012; 18:59:05 

Ben hepsini yaptım ancak benim hala daha aynı Ne yapabilirim... sanki heiçbirşey olmuyormuş gibi

...ELİMDEKİ HER İMKAN BENİM İÇİN BİR AVANTAJ...
dJ-dR@q10

41 Mesaj
18 Ekim 2012; 21:21:38 

arkadaşlar benim bi sorum olacak

Masaüstü simgelerinin altında isim yazıyor örn: Bilgisayarım,Ağ,Geri Dönüşüm Kutusu vs bu yazıları simgelerin altından kaldırmak mümkün mü?
şimdiden teşekkürler

1 Mesaj
19 Ocak 2013; 17:34:03 

quote:

Bu benim sorunumu çözdü. Tşkler

171 Mesaj
31 Mayıs 2013; 19:13:00 

quote:

kutuyu işaretle tamam de

Teşekkürler :)

Steam id: HasanAkdeniz

4403 Mesaj
31 Mayıs 2013; 23:25:55 

quote:

Orijinalden alıntı: HasanAkdenz

Teşekkürler :)

altıntı mesajını açtım. Allah allah bu ne diyodum ben de. kaç sene geçmiş.

rica ederim.

Fuzuli

171 Mesaj
1 Haziran 2013; 13:46:39 

quote:

altıntı mesajını açtım. Allah allah bu ne diyodum ben de. kaç sene geçmiş.

rica ederim.

2 - 3 senedir xp yi böyle kullandığım için çok sıkıntı yaşadım, aklıma hiç aramak gelmedi. Kendim de bulamadım, bi teşekkür edeyim dedim, yılına bakmadım :D

Steam id: HasanAkdeniz

46 Mesaj
15 Haziran 2013; 0:00:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

İŞTE BU

edep ya hû
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » Masaüstü simgelerinin altındaki yazıların arka plan rengi nasıl yok edilir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.438