Şimdi Ara

LG HT902TB EV SİNEMA SİSTEMİ ALDIM ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
8.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MERHABA ARKADAŞLAR LG HT902TB EV SİNEMA SİSTEMİ ALDIM SİSTEM SÜPER YANLIZ CİHAZI KURDUM FRONT HOPARLÖRLERDEN SES ALIYORUM AMA İSTEDİĞİM DÜZEYDE DEĞİL EN UYGUN AYARLAR NEDİR ALAN VE KULLANAN VARSA YARDIMCI OLABİLİRMİ BİRDE UYDUMA SCART İLE BAĞLADIM UYDUDAN 4 HOPARLÖRDEN SES ALIYORUM ÖN SOL HOPARLÖRDEN SES ALAMIYORUM FİLMLERDE ÇALIŞIYOR YANLIZ DİVX FİLMLERDE SADECE ÖN İKİ HOPARLÖRDEN SES ALIYORUM VE SOUNDA DİVX İZLEYİNCE BİR ŞEY SEÇEMİYORUM BU KONUDA BENİ AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM VE SUBWOOFER AYARI VARMIDIR BU SETİN KARIŞTIRDIM AMA BULAMADIM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER YAKINDA SİSTEMİMİN RESMİNİ KOYICAM TEŞEKKÜRLER...

• yaklaşık 4 saat önce bende aldım heralde 2 gün sonra elimde olur
    gelince paylaşırım tüm fikir ve izlenimlerimi
  • LG 902

LG 9654

]mrh lar bende Lg 9654 teknosada 899 ytl ; Lg Ht 902 teknosada 949 ytl arasında kaldım hangisini alsam ?

LG T9654
    # Toplam 1000W (155Wx5 +225W) Çıkış
    # DVD-Audio, DVD±R/RW,MPEG4, DivX 3,4,5,6, Xvid, VCD/SVCD,WMA, MP3, JPEG Viewer
    # HD JPEG gösterici
    # USB Plus(Divx Çalar)
    # İkili Progressive Tarama
    # Dolby Digital/DTS/Dolby Pro-Logic II
    # HDMI Ready(1080i, 720p Up - Conversion)

Lg HT902TB

#1000 W Ses Çıkışı (225W + 155Wx5)
    # DVD-Video/DVD+RW/-RW/+R/-R
    # CD Audio/CD-R/-RW/VCD
    # DivX
    # MP3/WMA/JPEG
    # RDS
    # Dolby Digital, Dolby ProLogic II, DTS
    # Komponent Video Çıkışı
    # Kompozit Çıkış
    # Optik Ses Girişi
    # Taşınabilir Ses Çalar Girişi
    # Ses Girişi
    # SKART
    # USB
    # HDMI (1080i Yükseltme)

----------------------------------------KARSILAŞTIRMA----------------------

Ürün Adı LG LH-T9654 EV SİNEMA SİSTEMİ ----- LG HT902TB EV SİNEMA SİSTEMİ
    Fiyat 899,00 YTL ---- 949,00 YTL
    Desteklediği Formatlar 1 DVD-Audio,DVD±R/RW,MPEG4,Divx ---DVD, VCD, CD, DivX
    Desteklediği Formatlar 2 MP3, WMA, JPEG --- MP3, WMA, JPEG
    Dolby Decoder Var --- Var
    Dolby Prologic Var --- Var
    Garanti Süresi 2 Yıl --- 2 Yıl
    Girişler AV, USB ---

Ağırlık (kg) 3,9 --- 3,9
    Çıkışlar HDMI,Komponent,Scart,Kompozit --- Kompozit, HDMI, Komponent
    Dijital Optik Giriş/çıkışlar Var/Yok --- Optik Giriş
    A/v Giriş/çıkışlar Var --- Var
    Model LH-T9654 EV SİNEMA SİSTEMİ --- HT902TB EV SİNEMA SİSTEMİ
    Çıkış Gücü(rms) (w) 1000 --- 1000
    Dts Çeşidi Var --- Digital DTS Surround
    Radyo Kanal Hafızası 50 ---
    Surround Sound Var ---
    Rds İşlevi Var --- Var
    Menşei İthal --- İthal
    Pal Progressive Scan Var --- Var
    Frekans Aralığı (hz) 150- 18000 ---
    Scart Var --- Var
    Signal-to-noise Oranı (db) >75 --- >75 dB
    Boyutlar(gxyxd) (mm) 430 x 57 x 295 --- 430 x 70 x 310
    5 1 Kanal Girişi Var ---
    Uzaktan Kumanda Var --- Var
    Toplam Harmonik Distortion %0,5 --- %0 5
    Kompozit Çıkış Var --- Var

• iki sistemde cok ıyı deıl sadece sıradan bende 902 var deıstırmeyı dusunuyorum... saygılarımla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: medulla24

iki sistemde cok ıyı deıl sadece sıradan bende 902 var deıstırmeyı dusunuyorum... saygılarımla...

Selam medulla24, benim ses siteminden beklentilerim

* HDMI arabirimini desteklemesi.
    * DTS, Dolby Digital gibi standartları çözümleyebilip surround ses vermesi.
    * Upscale performansının iyi olması.
    * USB üzerinden divx izlenebilmesi.
    * Altyazı problemi olmaması (TR karakter, altyazı ve film adı aynı olma zorunluluğu, altyazıların fontunun okunaksız olması, altyazının gösterildiği konum vb.)
    * CD DVD okuma problemi olmaması
    * Temiz ve tatminkar bir ses

LG HT902TB beklentilerimi karşılamaz mı?
    Bir de, bu sisteme ileride, başka bir marka/model dvd player takıp DTS vs çözümlemesini sağlamak mümkün olur mu?
    Tatmin etmez diyorsan aklında bir alternatif ürün varsa paylaşabilir misin?
    Teşekkürler.

• Cemuzer hayırlı olsun. Divx ile ilgili problemin filmin AC3 2 kanal kayıt yapılmasından kaynaklanıyor. 5.1 AC3 kodlansa idi çevresel ses alman mümkün olurdu. Ama sistemin xts pro gibi bir özelliği olması lazım, bu sistem öndeki iki kolonun sesini kopyalayarak arkalara da verir ve konuşmaları da merkezde toplamaya çalışarak 5.1 ses elde etmeye çalışır ki hiç başarılı değildir. Ayrıca sistem divx filmler üzerine herhangi bir efekt uygulayamadığından birşey seçemiyorsun.

Ses düzeyi ile ilgili ayarları dvd takılı olmadan setup menusune girerek her hoperlörün ses seviyesini ayarlayabilirsin. Böylece ön hoperlörlerin sesini açarak istediğin seviyeye getirmen mümkün. Ayrıca aynı menüden subwoofer ses ayarını da yapabilirsin.

Bu setin belki dış görünüşü güzel fakat benim tavsiyem bu setlere bu paraları vermektense örneğin onkyo nun av reciever ve 6+1 hoperlörlerden oluşan bir takımı var HTS-304 olması laızm. Fiyatı 990 ytl enplus larda satılmakta, bunun yanına upscale özelliği iyi olan bir de dvd koydunuzmu tadından yenmez. Ha ayak konusunu kafasına takanlar için uygun fiyatlara ayak bulmak mümkün hiç kafaya takmasınlar. Ayrıca bahsettiğim sistemin sub ı aktiftir bildiğim kadarıyla bu LG setlerinde sub pasif. Bunlar benim düşüncelerim ama inceleyecek arkadaşlar bunları da dikkate alsınlar

Alanlara tekrar hayırlı olsun. iyi eylenceler

• Dogusyildiz

Ses işi biraz kulak zevkine bakar mutlaka dinlemek lazım. Ama teknoloji bakımından istediklerini karşılar tabiki(upscale becerisi konusunda bir fikrim yok ama diğer işleri gayet iyi başaracaktır ). Ayrıca cihazın optik ses girişi olduğundan daha sonra alacağın dvd yi bu giriş ile sisteme bağlamanın mümkün olacağını düşünüyorum.

Tavsiye ettiğim sistemi ve benzerlerini seninde mutlaka incelemeni salık veririm.

saygılar.
  • Dostum tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.
    Senin önerin ile LG, samsung falan filandan vazgeçmiş bulunuyorum.

Şu an 3 adet sistemde yoğunlaştım.

1) Önerdiğin ONKYO HTS-304 + Herhangi bir DVD player.
    http://www.enplus.com.tr/emarket/ProductDetails.aspx?ProductId=206592&CatID=6730

2) KENWOOD DVD Player ve Receiver + (HTS-304 te kullanılan) ONKYO HTP-103 6.1 hoparlör seti.
    http://www.enplus.com.tr/emarket/ProductDetails.aspx?ProductId=206590&CatID=6757

3) ONKYO HTS-590 + DVD Player.
    http://www.enplus.com.tr/emarket/ProductDetails.aspx?ProductId=206536&CatID=6730

1. nin fiyatı biraz benim bürçemi aşıyor :(,
    3. nün performansı ise bekletimi karşılamayabilir.
    2. sinin fiyat/performans oranı uygun görünüyor. Sanırım aklıma en çok yatan budur. Ne yazık ki stoklarda kalmamış görünüyor.
    forumda bu sistem ile ilgili uzun bir başlık buldum. İlgilenen arkadaşlar için linkini vereyim.
    http://forum.donanimhaber.com/m_12494105/mpage_1/key_HT-S-590/tm.htm

Yönlendirmen için tekrar teşekkür ederim. Saygılar.

• valla taşındığım için bir kaç gün önc ekurmak nasip oldu açmamıştım kutusundan nasılsa taşınıcam gittiğim yerde açarım diye
    2 gündür kurcalıyorum benim beklentilerimi tam oalrak karşıladı
    Sesi bence çok kaliteli ve XTS ve XTS Pro teknolojisi sebebiyle çok tatminkar
    Hdmi bağlantısıyla scarttan kurtuldum böylece veri çok daha kaliteli ve yüksek çözünürlükle kayıp yaşamaksızın tv ye aktarılır oldu
    bunun haricinde usb bağlantısıyla film ve resim göstermeside başarılı
    720 p ve 1080 i ye yukseltilebilen çözünürlükle DVD ler hd film havası veriyor..
    Radyosu çok güzel ve gayet başarılı
    Görüntüsü ise çok şık..
    Sormak istediğiniz bir şey olursa aklıma gelenlerin dışında sorabilirsiniz
  • sevgili dogusyildiz

Belirttiğin birinci ve üçüncü sistem arasında çok fazla fiyat farkı olmadığını görüyorum. Gerçi herkesin belli bir bütçesi var ama verilen liste fiyatları pazarlık ile daha aşağılara çekilebilir. hem de sadece enplus değil başka satıcılar da var. Forumda da bu ürünleri satan satıcılar var bu kişiler ile iletişime geçmeni tavsiye ederim. En azından enplus tan daha iyi fiyat vereceklerine eminim.
    örneğin srcelektronikten Hometheatre ve kadıköy toppop elektronikten spidr bildiğim satıcılar. ikisi ile de temesa geçip fiyat al muhakkak yardımcı olacaklardır. Bu arada benim gönlümden birinci sistemi geçiyor, onkyo ya biraz daha sıcak bakıyorum av özellik farkından dolayı.
    Bir de kenwood bana biraz araba hoperlör markası gibi geliyor herzaman.

Neyse uzatmayayım son karar yine senin tabi ama yine de gidip bir dinle derim ben.

saygılar.

• ben bu ht902tb nin firmware update nerden yapılıyor bulamadım
    var mıdır bilen?
  • Onkyo HTS-304'un yanına DVD Player aldığımız zaman işlem tamam mıdır yani? 940 YTL peşin fiyatı Enplus'ta. Onun yanına ne marka DVD Player tavsiye edersiniz?
  • slm arkadaslar ht902tb almayı dusunuyorum yardımcı olabilir misiniz? kullanan arkadaslar sinema performansından memnun musunuz? tesekkur ederim
  • selam blackgod mesajını yeni gördüm.

Aynen dediğin gibi yanına bir dvd player işlem tamamdır. Player olarak 720p ve 1080i upconvert yapabilen (tabiki hdmi üzerinden) sony ns76 ve samsung HD860 modelleri var fiyatları yaklaşık 200-250 ytl arasıdır. Kendim kullanmıyorum ancak forumda kullanan arkadaşlar çok memnun olduklarını belirtiyorlar.

saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayhifi

sevgili dogusyildiz

Belirttiğin birinci ve üçüncü sistem arasında çok fazla fiyat farkı olmadığını görüyorum. Gerçi herkesin belli bir bütçesi var ama verilen liste fiyatları pazarlık ile daha aşağılara çekilebilir. hem de sadece enplus değil başka satıcılar da var. Forumda da bu ürünleri satan satıcılar var bu kişiler ile iletişime geçmeni tavsiye ederim. En azından enplus tan daha iyi fiyat vereceklerine eminim.
    örneğin srcelektronikten Hometheatre ve kadıköy toppop elektronikten spidr bildiğim satıcılar. ikisi ile de temesa geçip fiyat al muhakkak yardımcı olacaklardır. Bu arada benim gönlümden birinci sistemi geçiyor, onkyo ya biraz daha sıcak bakıyorum av özellik farkından dolayı.
    Bir de kenwood bana biraz araba hoperlör markası gibi geliyor herzaman.

Neyse uzatmayayım son karar yine senin tabi ama yine de gidip bir dinle derim ben.

saygılar.

selam ayhifi,

Sonunda karar verdim: ONKYO HTS-304 + Philips DVP5980. Toppop elektronik bu modeli satmadığını söyledi. SRC elektronik ise çok dramatik bir indirim yapmadı. Bu durumda evimin hemen yanında olduğu için Cevahir Enplus'an 900 ytl ye nakit HTS-304 aldım. Hemen philips dükanına uğrayıp bir de 179 YTL / 10 taksite DVP5980 kaptım. Gel gör ki deneyemiyorum bu sistemi çünkü televizyonum yok :)) 1 gün geç kaldığım için istanbul bilişim'de Samsung 40R81B kalmamış. Ayın 20-23 ü gibi yeni ürünler gelecekmiş. Artık 2 hafta ONKYO kutusunda bekleyecek :(
    Yönlendirmen için tekrar teşekkürler. Yeni oyuncağıma kaptırıp foruma girmeyi unutmazsam izlenimlerimi aktarırım.

Saygılar

• Hayırlı olsun güzel bir seçim yaptın, merakla bekliyorum. birkaç resimde koyarsan çok güzel olur.

eminim denemek için çok sabırsızlanıyorsundur. En azından ben öyle olurdum. Bu arada boş durma bence kolonları koyacağın yerleri hazırla. Çevresel seste hoperlörlerin yerleşimi çok etkili oluyor. Sub a uygun bir köşe bulduktan sonra diğerleri içinde koyacağın yerleri iyi belirlemen lazım. Aslında eylenceli olan kısımlardan birisi de bu. Mesela önce kağıt üzerinde planlayıp daha sonra yerleşimi yapman daha iyi olabilir. Tv geldiğinde hadi dizeyim şunları dediğinde sıkıntı yaşamazsın. Haa bi de şu kablo sorunu var ona da örneğin kablo kanalları kullanarak bir çözüm getirebilirsin. Bu tür ayrıntıları hazırlayarak hem şık bir görünüm hem de başarılı bir kurulum yapmış olursun. Evliysen hanımın da gözüne girmiş olursun Aradaki zamanı da böylece değerlendirmiş olursun.

Tekrar iyi eylenceler ve hayırlı olsun.

• sevgili ayhifi,

Teşekkür ederim, seninki daha güzeli olsun.
    Televizyonu henüz alamadım ama bu beni durduramadı tabii. Her sahnesini ezbere bildiğim bol efektli Star Wars Episode III ve Matrix DVD lerini dinledim Hoparlörlerli yanyana gelişigüzel yerleştirdiğim, subwooferı köşeye almadığım halde sistemin performansı beni fazlasıyla tatmin etti. İftar vaktiydi, sesini sonuna kadar açamadım. Ama uygun bir saatte deneyeceğim

Şimdi bu sisteme ayaklık ayarlamak lazım, belki de duvara monte ederim bazılarını. Kadıköye gidip araştırayım. Daha sonra tanjant hesabına girip hoparlörlerin açılarını ayarlamayı bile düşünüyorum :P Sistemi son haline getirince, fotoğraflarını ve izlenimlerimi uygun bir başlıkta paylaşırım.

İyi bayramlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogusyildiz -- 11 Ekim 2007; 11:38:37 >

• merhaba bende Lg HT902Tb kullanıyorum. Genel olarak ses kalitesi yeterli fakat yüksek baslarda subbooferın kasasından cızırtılar geliyor ki hiç hoş olmayan bir durum bu da kasanın kalitesizliğinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum Bunun dışında güzel bi ürün
  • Çok güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: sismayy

merhaba bende Lg HT902Tb kullanıyorum. Genel olarak ses kalitesi yeterli fakat yüksek baslarda subbooferın kasasından cızırtılar geliyor ki hiç hoş olmayan bir durum bu da kasanın kalitesizliğinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum Bunun dışında güzel bi ürün

bende yeni bu sistemden aldım.. ama arkadaşım yüksek baslarda kasadan çızırtı geliyor demişsin.. ben çok yüksek baskara evde çıkaramadım :) ama çıktığım kadarı ile bırak kasasından odanın heryerinden çızırtı geliyor.. :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.