Şimdi Ara

## Nvidia'dan GeForce 8600GT AGP ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Radeon HD 2400 ve 2600 serisinin AGP modelleri ile segmentinde tek olan AMD-ATi'ye Nvidia rakip olmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz Mart ayında Hannover/Almanya'da yapılan Cebit fuarında Nvidia yetkilileri GeForce 8 serisinin AGP modellerinin hazırlanmayacağına yönelik olarak bazı açıklamalar da bulunmuşlardı. Fakat AMD-ATi'nin hem giriş seviyesinde Radeon HD 2400 hemde orta segmentte Radeon HD 2600 serisinin AGP modellerini hazırlaması Nvidia'yı bu konuda adım atamaya zorladı diyebiliriz.

Bilindiği gibi hem AMD-ATi hemde Nvidia, AGP desteğini köprü görevi gören harici bir yonga ile sağlıyor. AMD-ATi'nin kullandığı yongaya Rialto Nvidia'nın kullandığı yongaya ise HSI denmekte. AMD-ATi'nin Rialto köprüsü DirectX 10 destekli ekran kartları ile de uyumlu olduğu için firma yen nesil DirectX 10 destekli ekran kartlarının AGP modellerini hazırlamakta pek zorlanmadı. Fakat Nvidia'nın G73 gpu'su için hazırladığı BR02 revizyonlu HIS köprüsü firmanın mevcut kartları ile uyumlu olmadığı için Nvidia, A05 revizyonlu yeni köprüyü hazırladı. Elimize ulaşan bilgilere göre, Nvidia'nın yeni yongası G84, G86 ve G92 gpu'ları ile de uyumlu olacak. Firmanın ilk olarak piyasaya sürmesi beklenen kartın ise GeForce 8600GT olduğu ifade ediliyor.

Nvidia önümüzdeki Ekim ayında AGP uymlu yeni ekran kartlarını piyasaya sürecek gibi görünüyor. AGP kullanıcıları özellikle hala güçlü ve etkili bir sisteme sahip kullanıcılar için alternatif sayısı artıyor.

• ati rv630 un agp versiyonlarına karsılık ilk atagı geldi geçenki haberde de oldugu gibi az agp kullanıcıs var sanılsada tam tersi bi durum söz konusu agp yabana atılmıycak kadar cok kullanılıyor nvidia atinin ataklarına karsılık vermeye basladı nede olsa para var işin ucunda ama ati daha erken davrandı

Edit:. walla büyük gaf olmus özür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 5 Eylül 2007; 0:11:43 >
  • Baktı ki ATİ gaza basıyor. nVidia da pazar payını büyütmek ve geri almak için Bu işe girişti...
    Saygılar.
  • nvidia geç kaldı geç
  • AGP kart bulamıyoruz diye sistem değiştirmiştik. Hem sistemimiz eskidi hem pci kartımız ama agp ler daha yeni yeni şenleniyor. Güzel gelişmeler bunlar tüketiciyi sömürmemeye yönelik güzel gelişmeler.
  • 2 sene önce sırf yüksek model agp bulamadım die sistem deiştirmiştim
  • İlk başta habere birazcık sevinsem de 8600GT bu sene sonuna doğru eskiyeceği için sevinmenin pek de anlamı yok diye düşünmeye başlamıştım. Ancak haberi okuduğumda G92 ile de uyumlu olacağını görünce gerçekten sevindim. Düşünsenize 8800 GTS dengi bir kart AGP olarak geliyor. Gerçekten harika olur. Ve benim gibi sistemi komple yenileyecek kadar parası olmayanlar saldırabilir karta. Ha ülkemizdeki fiyatı bayağı yüksek olacaktır kesin ya neyse...
  • İyi haber... ama 7600 GT 'mi satmaya değermi tartışılır..Neyse AGP nin ölmediğini görmek hoş
  • nvidia nında agp ye sonunda bi model çıkarması iyi fakat agp de hala tahtı sallanmayan kral gecubenin yaptığı X1950XT-X kendim kullanıyorum diye söylemiyorum bu kart directx9 da 8600 lardan vb... daha çok performans veriyor ileride durum kızışır bakarsınız AMD 2900 PRO AGP gibi modeller çıkarabilir Nvidia da işi kökten bitirmek için artık 8800 ün gts yapar o zaman da agp yine yaşar ama bunun bu platforma getirisi yok arkadaşlar yanii artık yeni sisteme geçmek lazım Quadlar aldı başını gitti cpu darboğazı olduktan sonra isterse en kral agp kart olsun pek bir anlam ifade etmiyor benim gibi hala kullanlar varsa kii elbette varr sonuna kadar kullanın ve doğru bi zamanda kökten değişim şart diye düşünüyorum
  • Üretmiycez derler ama marka bir segmentte rakibinin gerisinde kaldımı hemen üretmeye başlarlar..Burda Nvidianın düşüncesi Agp kullanıcılarına çözüm getirmekten çok,Atiyi tek Agp çözüm tahtından indirmek..Nvidia
  • geç olsun da güç olmasın
  • gereksiz olmuş bence. agp devri kapandı.
  • AGP kullanıcıları için çok güzel olmuş.

Eski işlemcilerle çok yüksek başarım sağlamaz heralde (AthlonXP, Celeron D, P4 gibi)

Ancak Athlon 64 3200,3400 gibi 754/939 veya P4 5xx, 6xx serisi ile AGP kullanan kullanıcılar sevecek bu haberi.

quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

ati r600 un agp versiyonlarına karsılık ilk atagı geldi...

Bu arada AMD-ATI R600 GPU sunu AGP ye mi taşıyacakmış ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 5 Eylül 2007; 0:01:40 >
  • Vaay be amd insana neler yaptırıo..Adamları sözünden döndürdü resmen
  • Orda bi hata yapmısım r600 agp yoq ya özür

quote:

Orjinalden alıntı: 007Fatih

AGP kullanıcıları için çok güzel olmuş.

Eski işlemcilerle çok yüksek başarım sağlamaz heralde (AthlonXP, Celeron D, P4 gibi)

Ancak Athlon 64 3200,3400 gibi 754/939 veya P4 5xx, 6xx serisi ile AGP kullanan kullanıcılar sevecek bu haberi.

quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

ati r600 un agp versiyonlarına karsılık ilk atagı geldi...

Bu arada AMD-ATI R600 GPU sunu AGP ye mi taşıyacakmış ??

r600 deilde agp optimize edilmiş rv630 gpu kullanan agpkartlar mevcut
    bu ati r600 ün güncelenmiş yani ısı sorunu giderilmiş yeni revizyonunu bile talep olursa agp yapar adamların gözü donmüş bir cok extreme sayıla bilecek zamanın kartlarını agp yapmıstı cünkü

Haber Fx57
    Link ...http://forum.donanimhaber.com/m_17187616/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 5 Eylül 2007; 0:11:12 >

• agp kullanıcılar için sevindiriçi haber.
  • hah şöyle yola gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blacktric

İlk başta habere birazcık sevinsem de 8600GT bu sene sonuna doğru eskiyeceği için sevinmenin pek de anlamı yok diye düşünmeye başlamıştım. Ancak haberi okuduğumda G92 ile de uyumlu olacağını görünce gerçekten sevindim. Düşünsenize 8800 GTS dengi bir kart AGP olarak geliyor. Gerçekten harika olur. Ve benim gibi sistemi komple yenileyecek kadar parası olmayanlar saldırabilir karta. Ha ülkemizdeki fiyatı bayağı yüksek olacaktır kesin ya neyse...

G92 ile uyumlu olmasına da pek sevinmeye gerek yok çünkü agp sistemlerin işlemcileri yetmiyo. 3.2 presscott ve X1950pro var bende 8000 alıyorum 3Dmark2005'ten. İşlemciyi overclock ettiğimde puan baya artıyo işlemcinin yetmediği belli oluyo. Ama nekadar işlemciyi overclock etsem de X1950pro gerçek performansını gösteremiyo, 11000 alamıyo. Bu ve bundan sonra çıkacak agp kartların performans bakımından hiçbi anlamı yok. Ancak DX10 destekliyo dersin ona sevinirsin.
    Hem bu karta agp köprüsü var diye 200 yerine 275$+kdv 460 ytl verdim hem de %30 daha düşük performansta çalışıyo.

• 8800GTX AGP de bekliyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

2 sene önce sırf yüksek model agp bulamadım die sistem deiştirmiştim

Haklısın, 2 sene öncesinde agp üzerine o kadar spekülasyonlar yapılmıştı ki o zamanlar yeni sistem toplayanlar bile hayal kırıklığı yaşamışlardı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.