Şimdi Ara

##R.A.K.İ.O.N ONLİNE Baslangic Rehberi(Bakmadan Gecme)##

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
16.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baktım Kimse açmıyo ben açıyım dedimSize Guzel bir rehber hazırlamaya calıstım iyisallah size yardimim dokunmustur(cok konusmadan rehbere geciyom)

Oyunun amacı

Oyunun amacı diğer oyunların amacı gibi lwl atlayıp ve itemler alıp oyunun kralı olmak ama bu oyunu diğerlerinden ayıran ozellik tek bi yogunluk uzerine cokupde zevksiz zevksiz kasmak degil(yani 10 canawar kes 20 canawar kes 50 canawar kes 500 canawar kes amacı yok) Ve ayrıca kendinize yardımcı(yaratık) alıp onlarıda bırakıp beraver savasa biliyorsunuz.

Download

İlk oncehttp://rakion.softnyx.net/download/client.asp adresine girip bilgisayarınızın ozelliklerine uyup uymadigina bakın daha sonra az biraz inerek oyunu download edebilirsiniz(257.41MB bise)

Uyelik alımı

Bunun icinhttp://softnyx.net/member/term_of_use.asp adresine girip ilk once sozleşmeyi okuyup kafanıza yatarsa onaylamanız gerekiyor(bugune kadar hic bi turk okumadı emin olabilirsiniz)..

Daha sonra sonrasını asagidaki resimde gorebilirsiniz.

Hersey tamam patch de yuklendi oyuna girdim napıcam??

Oyuna girdiginizde karsınıza bir ulke isimleri gelcek bunlardan birini secerek(merak etmeyin diger ulkelere girseniz chariniz ayni kalıyo)oyuna girin.(biz turler Europa1 deyiz her zaman)
    Ulkenize girdinizde karsiniza asagidaki resim cikiyo orda klassınızı secip oyuna girebilirsiniz.(Klass tanitimi asagida)

Klasslar(Charakterler)

1.Blacksmith

(Blacksmit kuvveti)
    Bu insansı yaratik son derece guclu olup oyunun en cok secilen karakterleri arasindadir ve golem warlar icin son derece iyidir tek korkulu ruyasi solo-team war ve boss teamlardaki Warrior'dur.

2.Mage

(Mage Laneti)
    Ve isde oyunumuzun en sirin ve kucuk boylu ama ayni sekilde en tehlikeli klass'simiz olan mage.
    Bu kucuk cuce ne kadar zararsiz gorunsede son derece tehlikelidir.Butun warlarda oynana bilir ama tek korkulu ruyasi Ninja'dır.(Eğer oyunu iyi biliyosaniz ve mage hosunuza gidiyosa oyunun kralı olabilirsiniz)

3.Archer

(Archler Tehlikesi)
    Ve butun oyunlarda olan klass'ımız olan archer burdada hemen hemen aynı ozelliklere sahip,golemlerde ne kadar zayıfsa diger war'larda o kadar tehlikelidir tek rakibi ninja'dir.

4.Warrior

(Warrior Birliği)
    Tum oyunlarda kral olan warrior burdada yerini koruyor.Fazla bilgi wermeme gerek yoktur hepiniz asagi yukarı biliyosunuzdur sadece golem war'larda kotudur onun dısında hepsinde iyidir ve blacksmit'in korkulu ruyasidir.

5.Ninja

(Sexy Ninjalar)
    Ve isde tum klass'ların korkulu ruyası olan guzel ve tehlikeli prensesimiz.Butun war'larda iyi iş gorur

Stageler

Bu oyunda bir mape girersiniz lvl sınırı var 35 tanemi ne stage mapi var.orda belli görevler var belli süre yada kill sayısı veriyo örneğin belli yaratıklar var 1.5 dk da öldürürsen S Rank(en yüksek rank) 2.0 dk da öldürürsen A(2. Rank) vs die 4 yada 5 rank vardır bu süreler fln mapten mape değişir. stagede alcağınız ranklar size xp ve gold verir. kaç party yapılabileceği yanlarında yazıyo maplerin.

Not:stageler 24 lwl de biter

War'lar

Ve işde oyun tamamen bunların ustune kurulmus bunlar sizin eğlenmeniz ve gold-exp alarak lwl atlamanızı saglar.4 adet war cesidi vardır bunları asagida yazacagim

1.Death Match Solo Play

Burda oyuna giren tüm oyuncular tektir. herklez birbirine dalabilir bi sayı vardır o sayıya biri ulaşırsa round biter ulaşamassa belli bi süresi vardır her raundun o süre biterse en çok kill yapan daha fazla xp para alır. bir el bitiminde tüm oyunlar için geçerli xp ve para gelir yensenizde yenilsenizde yenilirsenizde 1 xp fln gelir.

2.Death Match Team Play

Burdada blue ve red die 2 takıma ayrılır bi round süresi boyunca hengi takım daha fazla kill yaparsa o belli para xp alır(fazla kill yapan fazla xp ve gold alır).

3.Boss War

En çok xp veren 2. war tipidir: 2 takım(blue , red}. en yüksek lvllisi(bu oyunda lvl bile pvp ile aldığınız xpler lvl atlamanıza yarar)o takımın bossu seçilir. kimin bossu daha çabuk ölürse o takım kaybeder. round biterse berabere (Draw) olur.

4.Gelelim En Güzeline Golem War

Bu en çok xp veren war'dır roundlar çabuk biter ve fazla xp gelir. şimdi 2 takımında bi master golemi var takımın doğma yerinde çıkıyo. bide mapin tam ortasında gold golem var onu ilk kesen son vuruşu kim yaparsa o kesmiş sayılıyo. golden swordu alır. gider karşı takımın master golemini öldürmeye çalışır master goleme sadece golden swordla attak yapılır. sword sahibi ölürse gold golem yeniden çıkar. golem ölene kadar yada karşı takımın tüm oyuncuları ölünce bi raund biter(golemi öldürürseniz daha iyi xp verir) golem varda ölürseniz yeniden dirilemiyorsunuz sadece solo team playda ve boss warda boss dilseniz yeniden dirilirsiniz.

Yaratıklar(yardımcılar)

Bu yardımcılar sizin ve takımınıza hiç ummadiğiniz anda cok buyuk bir yardımı dokunabilir ornek wericek olursak;dusman oldurur-gold golemi alır-gorevlerde sizi korur vsvs....Bunlar hakkında bilgileri lwl ve guc sırasına gore asagiya yazacagim.

Nak (Böcek) Lv1+

Temel Özellik
    Attack: 90
    Armor: 0
    Energy: 50
    Speed: 3,0
    Attack Speed: 6,0
    Vision Range: 50
    Speed (distance): 4,0
    Attack Speed (distance): -
    Recovery Time: 4,0
    Cell Point: 400

Panzer (Mızraklı Asker) Lv4+

Temel Özellik
    Energy: 180
    Vision Range: 35
    Speed (distance): 3,5
    Attack Speed (distance): -
    Recovery Time: 2,0
    Cell Point: 600

Crossbow (Cüce Okcu) Lv8+

Temel Özellik
    Attack: 100
    Energy: 140
    Speed: 2,0
    Attack Speed: 3,0
    Vision Range: 50
    Speed (distance): 2,0
    Attack Speed (distance): 3,0
    Recovery Time: 5,0
    Cell Point: 650

İce Wing(Buz atan uçan yaratık)Lv8+

Temel Özellikler
    Attack:40
    Armor:0
    Energy:250
    Speed:1.5
    Attack Speed:4.0
    Vision Range:100
    Speed (distance):1.0
    Attack Speed (distance):2.5
    Recovery Time:3.0
    Cell Point:1500

Long Bow(Akıllı Okcu)(Takip eden ok atiyor) Lv11+

Temel Özellik
    Attack:110
    Energy:300
    Vision Range:100
    Speed (distance):2.0
    Attack Speed (distance):4.5
    Recovery Time:5.5
    Cell Point:1200

Blazer (Uçan Mage)Lv12+

Temel Özellik
    Attack: 100
    Energy: 160
    Speed: 0,0
    Vision Range: 60
    Speed (distance): 0,0
    Attack Speed (distance): 6,0
    Recovery Time: 0,0
    Cell Point: 1100

Golem (İri Taş Canavar) Lv17+

Temel Özellikler
    Attack: 140
    Energy: 400
    Speed: 2,7
    Attack Speed: 4,0
    Vision Range: 40
    Speed (distance): 3,0
    Cell Point: 2000

Soul Cannon(Bir kolu gülle atar olan ve olmeden once patlayan insansi yaratık)(en guclu yaratık)Lv25+

Temel Özellikler
    Attack:130
    Energy:280
    Vision Range:90
    Speed (distance):1.0
    Attack Speed (distance):5.0
    Recovery Time:0.0
    Cell Point:2000

Taurus ( Boğa ) Lv30+

Temel Özellikler
    Attack: 50
    Energy: 300
    Vision Range: 100
    Speed (distance): 10,0
    Attack Speed (distance): 4,0
    Cell Point: 2600

Dragon (ejderha)Lv35+

Temel Özellikler
    Energy: 260
    Speed: 5,0
    Attack Speed: 8,0
    Vision Range: 100
    Speed (distance): 6,0
    Cell Point: 3000

Cell Point

Bu pointler siz adam oldurunce veya goleme vurunca gelir bunlarla pointiniz yettigi yaratigi sarabilirsiniz

Shop

Şimdide bu gold niçin diceksiniz. server seçince ve charınıza girince orda inventory dio orda şapka gibi bişi var o sizin yaratığınız. onu yukardaki 3 slottan birine ötürün. oyunda çıkar 1. slotsa 1 tuşuna 2. slottaysa klavyeden gene 2 tuşuna basarak çıkartıyoruz belli bi süresi var oda xp kasıp lvl atlıyo fln. nese golda gelim. inventoryde shop var ona basın itemler geliyo lvleri fln özellikleri yazıyo. armor omuzluk silah thro weap(her charın birde throwing weaponu vardır).yaratık yüzük kolye fln satılır golduda orda kullanırsınız

İstediğiniz odaya girme

İlk once girmek istediginz odanin ustune tıklıyoruz.Odanin ici gozukur gozukmez F9'a basıp messenger bolumunu aciyoruz ve sag alt kosedeki Nick Change nin ustune tıklayıp 6-7 kez isminizi degistiriyorsunuz(cok seri olmak lazım) ve yine F9'a basıp messenger'i kapatıyoruz

sonra enter yerinin ustune basıp odaya giriyoruz işde bu kadar.

Önemli not:F9 kapattıkdan sonra enter yeri şeffaf olacaktır sakin olmadı diyip cikmayın siz yinede girin o olmustur.

Sizde Türkçe karaktere basınca Pc'niz oyundan atıyo yada Kilitleniyorsa buraya bakın

Ewet arkadaslar eğer sizde yanlışlıkla turkce karaktere basınca oyundan atiyor & pc kitleniyorsa tek yapmanız gereken oyuna girmeden once gorev cubugunda sag alt kosedesi Tr-İng yerine bakın orası kesinlikle Tr'dir onu İng yapın ve oyuna girin artık oyle bir sorununuz kalmamıstır hayırlı uğurlu olsun

Umarım size yardımım dokunmuştur ki öyle sanıyorum şu anda parmaklarımı hissetmiyorum

Mesaj yazmayanın bilgisayarı çöksün emiiii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *HardCore* -- 19 Temmuz 2008; 3:13:29 >

• Oynamasamda Emege Saygı Eline saqlık arkadasım.
  • cok işime yaradı cok saol rakionu ilk defa ii anlatan oldun
  • İndiriyorum geçen indirmiştim de tek başıma bomboş oynamıştım bakalım şimdi napıcam geçen sistemi çözemediydim de sildim :(
  • oh be süpere benziyo
  • Güzel oyuna benziyor indirecem
  • çok güzel oyun yalnız bayaaa oynamak gerekio lvl kasmak için...
  • ya odaya giriyorum atılıyorum nası olcak bu iş
  • güzel anlatmışsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: wandy

ya odaya giriyorum atılıyorum nası olcak bu iş

cevap vercek yok mu oynuyamıyorumm
  •  ##R.A.K.İ.O.N ONLİNE Baslangic Rehberi(Bakmadan Gecme)##

ya bu neee odaya girince çıkıyo
  • msnini kapat oyuna girerken herşeyi kapatın girerken bide bazı odaların internet hızı cok fazla türkiyede ise internet hızı düşük bu yüzden giremiosunuz kendinize uygun odayı buln yeter arkadaslar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swidish -- 5 Eylül 2007; 17:30:54 >
  • ya bana uygun oda yok galba hepsinde aynı şeyi diyo...
  • Flashget ile indirebileceğim bir adres bulamadım

Hallettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyasyo_N -- 5 Eylül 2007; 18:47:23 >
  • Bu seferde üye olamıyorum

Zafer Ama e-mail adresime mail gelmedi sorun olmaz inşallah?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyasyo_N -- 5 Eylül 2007; 19:04:16 >
  • olmaz merak etme.

benim olayın bir çözümü yok muuu
  • eğer girceginiz odadaki adamların ms'leri 200 den fazlaysa giremezsiniz girseniz bile lagdan oynayamazsınız
  • 200ün altındaysa o hatyı vermes mi
  • arkadaslar istedigin odaya girme bolumunde sizin sorunlarınızın hepsinin cevabi var(yeni ekledim)
  • evet ]st]mde by]k b' heycan war acaba olucak mi olucak mi/yazilarin kusruna bakmayin pc dili ing oldugundan ole
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.