Şimdi Ara

ÇETİN USTA Egzoz Projeleri ???? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
32.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Benim sorum şu; aracımı bundan 4 sene önce ilk elden 33 bin km'de aldığımda (şimdi 50 binde) serviste son susturucunun içindeki malzemenin dağıldığı, egzozun değiştirilmesi gerektiği söylendi. Ama ben görünürde bir sıkıntı yaşamadığımdan bu güne kadar kullanageldim. Zaman içinde kullanımda oluşan tek fark, motor sesini ilk başta 3000 devir civarında alırken şimdi alt devirlerdede alıyorum ve sanki araç kendini biraz kasıyor gibi. Bu şekilde kullanmaya devam etsem bir sıkıntı olurmu. Performans ve yakıt tüketimine etkisi varmıdır. Birde; aracım 99 model 1,5 accent bunların orijinal ekzozu Bosal marka imiş. Siz ne önerirsiniz. Ben Bursadayım sizin önerebileceğiniz bir yer varmı değişim için. Cevabınız için şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: H-WALKER

Selam Usta;
    Benim sorum şu; aracımı bundan 4 sene önce ilk elden 33 bin km'de aldığımda (şimdi 50 binde) serviste son susturucunun içindeki malzemenin dağıldığı, egzozun değiştirilmesi gerektiği söylendi. Ama ben görünürde bir sıkıntı yaşamadığımdan bu güne kadar kullanageldim. Zaman içinde kullanımda oluşan tek fark, motor sesini ilk başta 3000 devir civarında alırken şimdi alt devirlerdede alıyorum ve sanki araç kendini biraz kasıyor gibi. Bu şekilde kullanmaya devam etsem bir sıkıntı olurmu. Performans ve yakıt tüketimine etkisi varmıdır. Birde; aracım 99 model 1,5 accent bunların orijinal ekzozu Bosal marka imiş. Siz ne önerirsiniz. Ben Bursadayım sizin önerebileceğiniz bir yer varmı değişim için. Cevabınız için şimdiden teşekkürler...

aracın kendini kasması gürültülü çalışması fazla yakıt yakması performans kaybı
    50 bin km / yi tamamlaması egzozun ömrünün bitiyini gösterir takılacak egzozun
    kalitesine gelirsekde AES marka öneririm servis onaylı olan bu egzoz aracınıza en uyumlu
    egzoz dur bu markayıda türkiyede egzoz işi yapan her egzoz ustası bilir AES kulan sorun
    yaşama.

• cevabın için sağol Ustam..
  • 1.8 tdci focusa komple boru koysak ya da susturuyu sokup yerine duz boru koysak performans olarak nasil bir kazancimiz olur daha dogrusu olr mu araba 150 binde onerin ne olur cetin usta
  • Çetin Usta reklamını yaptı gitti sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yavuz -- 29 Nisan 2012; 17:48:04 >
  • Çetin Usta galiba böyle soruları angarya kabul ediyor.
  • cetin abi bizde 111. yıl opel astra sedan war ben bu arabaya kendi orjinal susturucusundan tamponun dış tarafına sonic egzoz uzatmak istiyorum lütfen yardım edin tampon erir falan diyorlar doğrumu doğruysadane yapmam lazım erimemesi için lütfen YARDIIMMMMM
  • Selam Cetin Ustam.

Bende 2008 Model Toyota Camry Spor var.
    Tek egzoz cikisi var ancak egzozdan istedigim sesi alamiyorum
    ve egzozuda degistirmek istemiyorum cunku cok guzel bi egzozu var orjinalde
    Wrc gibi :D bi ses almak istiyorum bu egzozdan ne yapabilirim ?

Simdiden tessekkurler Cetin USTA. Saygilar
  • ustam 1997 model aft motor 1,6 lt golf 3 arabam var egsoz sistemi oldukca çürümüş son sustucuda wv simgesi duruyo eger degiştirilmediyse ben egsoz sistemini tamamen yenilemek istiyorum bu ara katalizör yok çıkarılmış maliyeti nedir bana birde dükkanınız nerde acaba istanbul ise gelme sansım fazla yok ankarada kime götürmemi tavsiye edersiniz saygılar....
  • Honda civic 1.6 2005 model ne onerirsiniz ustam simdi ist. tatile geldim aydindan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çetin usta merhaba yeni aldığım e36 coupe aracımda çok güzel çift çıkışlı egzozum var ama sesi fazla çıkıyo polis falan gördüğümde kapata bilmem için sadece uzaktan kumandalı vana bağlatabilirmiyim yoksa egzozu vanalı egzozlamı değiştirmek lazım yardımcı olurmusunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ustam ben yeni üye oldum foruma sormak istediğim bi kaç sorun var 93 model broadwayım var soğukda lpgde çalışmadığı için benzinde kullandım bi süre egzozumun içi çok fazla derecede siyahladı ve benzin kokusu geliyordu egzozdan sankı yanmıyor gibi aynısı lpgde de var yanmıyormuş gibi tuhaf bir koku oluyor benzinde iki hafta bindim egzoz berbat oldu anlamdım bide geçen benzin az kaldı die lpgye aldım aracım gayet normal ilerliyorum birden devir cat diye düşdü istop etti marşa bastım çok hızlı donuyordu marş dinamosu çalışdırdım ayağımı gazdan çekince stop ediyor cevpalarınız için şimdiden teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.