Şimdi Ara

dikkatli olun arkadaşlar benim başıma geldi size gelmesin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 22 nisan 2007 de boran hüseyin güreş adlı kişinin msn nini hacklemişim sözde karakola microsofttan kağıtlar gelmiş beni çağırdılar karakola sorgulamaya başladılar ben böyle bişey yapmadım dedim inanmadılar..z aten de bilmiyorum dedim msn şifre falan nasıl yapılır
    ama saatine kadar nasıl girmişim bulmuşlar ama ben öyle bişey yapmadım nasıl olur böyle bişey polisler hala bana inanmadı cahilliğine veriyoruz bidaha böyle bişey yaparsan cezaevine girersin dediler hala şoktayım saldılar beni ama o şahısı ve msn adrefsini tanımıyorum nasıl oluıyorda benim pc den bu işlemler yapılmış hemen modem ve ttnetten şifremi değiştirdim

size soruyorum arkadaşlar bu oly nasıl olabilir korunma yolu varmıdır yoksa iptal ettirecem adsl hattını korkuyorum yapmadığım bişeyden hapse giriyordum

• ya ne hapsi arkadaşım türkiyede internet suçlarından dolayı bir kişinin hapse girdiğini duymadım.ayrıca böyle bir yasamız bile yok.tabi bu tarz sorunlarla karşılaşmak istemiyorsan bilgisayarının ve modeminin güvenliğini sağlayıp öyle internete girmelisin.mesela yapılan en büyük hataların başında modemin eğer ethernet bağlantılı ise şifrenin ve kullanıcı adının admin-admin olarak fabrika ayarlarında bırakılması geliyor.bazı hususlarda dikkatli olmalısın.
  • Turkiye'de boyle bir yasa yok. Sadece internet ustunden dolandiricilik yapanlardan (Kredi karti olaylari vs) tutuklananlar oldu onlar da internetle alakali yasalardan degil dolandiricilik kanunlarindan dolayi tutuklandilar.

Senin olayina gelince girdigin sitelerden, forumlardan filan seninle ilgili birseylerden suphelenmislerdir ve birsey cikar mi acaba diye seni kenara cekmislerdir. Kisaca seni biraz sallamislar birsey dusururuz belki diye. Korkacak birsey yok .

Modemin wireless ise korumaya al modemini. Sadece sifreleme yapma Mac adresli korumayi da aktif hale getir.
  • türkiyede internet suçlarından dolayı bir kişinin hapse girdiğini duymadım demişsin Dj_Gençkan. demekki hiç takip etmiyorsun. geçen yıl ODTU den ders cıkısı göz altına alınan veya msn hırsızlığından sakaryada gözaltına alınıp tutuklanan bunları hiçmi duymadın. mami23 geçmiş olsun sanada. bilişimle suç dairesi bile kuruldu.bence ucuz yırtmışsın.zaten anlamıslardır bence yoksa ırek kamu davasına giderdin.
  • iyi de mac adresi diye bi şe var
    girilen siteler bunların kayıtlarını da tutar kaldı ki microsoft niye tutmasın

sadece senin bilgisayarından yapılmışsa şüpheli durumuna düşersin
    yoksa senin mailinden ya da msninden yapılan işlemlerde gerçekçilik ispatı olamaz

hem microsofttan kağıtlar falan gelmiş dedin
    sakın o kağıtlara bakmadığını söyleme. eğer baktıysan ne yazdığını söyle biz de bilelim
    bakmadıysan da " e çüş artık!"
    asd
  • eğer sen yapmadığın halde senin bilgisayarından olduysa önce bi araştır eve gelen birisi falan yaptı belki ha bunlar değilse önce güzel bi antivirüs yükle sonra firewall benim tercihim (nod32 + comodo firewall) en azından bilgisayarına birilerinin girmesini büyük ölçüde engellemiş olursun
  • quote:

Orjinalden alıntı: DreaMale

iyi de mac adresi diye bi şe var

yoksa senin mailinden ya da msninden yapılan işlemlerde gerçekçilik ispatı olamaz

sakın o kağıtlara bakmadığını söyleme. eğer baktıysan ne yazdığını söyle biz de bilelim
    asd

MAC adresini Microsoft yavaş tutsun İç network haricinde MAC adresini dinleyemezsin. Microsoft'tan da kağıt falan gelmez, savcılıktan resmi kanallardan istenmediği sürece. Böyle bir kağıt da polisin elinde olamaz.

Bence komiserin oğlunun, savcının, emniyet müdürünün oğlunun falan MSN'idir başka türlü kim uğraşır bunlarla? Cüzdanını çaldırsan bile ilgilenmiyorlar..
  • onlar ne şeytan sen bilmezsin
    zaten windows ~ microsoft sonuçta aynı şey
    küççücük bi kaç satırla bile macini de alır bilgisayarını da
    ama kayıt tutmaması gibi bi ihtimali düşünmüyorum bile
    belki her sayfada yapmıyordur ama sonuçta var

Düzenleme: eksik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreaMale -- 4 Eylül 2007; 12:05:33 >
  • Geçmiş olsun kardeş.
  • Türkiye'de internet yasası var herkes dikkatli olsun şakası olmaz .
  • kardeş sırasıyla bilgisayarına format at ve internetine şifre koy ayrıca mail adresinin şifresini değiştir son olarak da pc nin bakımını sık sık yap antivirüs vs.
  • quote:

iyi de mac adresi diye bi şe var

asd

haha bende merak ettım
  • msn i hacklenen kişi savcılığa suç duyurusunda bulunduğu zaman savcılık önce microsofttan msn in şifresinin değişti saat tarih ve değiştirenin ip sini daha sonra da telekomdan o saatte o ip ile internete bağlı olan kişinin adres bilgilerini ister. eğer modemin kablosuzsa ve şifre koymadıysan başkası kablosuz ağdan bunu yapmış olabilir..
  • şifrelerini değiştir zor kırılabilecek kombinasyonlar yap
    birdaha aynı sorunla karşılaşacağını zannetmem kardeş
  • quote:

onlar ne şeytan sen bilmezsin
    zaten windows ~ microsoft sonuçta aynı şey
    küççücük bi kaç satırla bile macini de alır bilgisayarını da
    ama kayıt tutmaması gibi bi ihtimali düşünmüyorum bile
    belki her sayfada yapmıyordur ama sonuçta var

Düzenleme: eksik :)

MAC adresini aldıkları falan yok. MSN protokolü tersten mühendislik yöntemleriyle uzun sürelerce veriler dinlenerek çözülmüş bir protokol, MAC adresi transfer ediliyor olsaydı bu olay ayyuka çıkardı, merak etme. Hele ki 'sayfa' demişsin bu daha da komik, MAC adresi gibi bir bilginin en üstteki katmanda ne işi var Allah aşkına? Paranoya yapalım derken komik olmayın..
  • evet
    biliyorum
    http://www.turkves.com/once-oku-sonra-hacker-ol-t-4005.html
    her yerde var bunlardan
  • geçmiş olsun öncelikle
    benim merak ettiğim hacklenen şahıs kim ki bu kadar velveleye vermiş ortalığı
  • komserin yeğeni
  • mami23, polisler tekrar mı geldi nedir?
    sesin kesildi... millet senaryo yazmaya başlayacak birazdan
  • arkadaşlar sizin dediğiniz gibi bilişim suçları diye bir şube açılmış ben sabah gittim savcıyla muhattap oldum ve hiç şakası yoktu nerdeyse 50 sayfalık döküman gelmiş mikrosofttan nerelere girilmiş hhepsini gösterdi

ve sözde çalınan adresin sahibi boran hüseyin güreş miş

ayrıca modemin şifresi ve ttnetten aldığım şifreyi değiştirdim modemim kablolu ethernet

ben bunu yapmadım adım gibi eminim ama kayıtlarda 22:00 da 22 nisan gecesi yaptığım belirtilmiş
    ama ben hack ten anlamam ki söylüyorum inanmıyorlar..
    ,
    ve ben yapmadığım halde nerden bileyim bidaha başıma gelmeyeceğimi

KAHROLSUN MİCROSOFT VE AMERİKA TELEKOMADA LANET OLSUN MİCROSOFT ÜRÜNLERİNE AMBARGO KOYACAM
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.