Şimdi Ara

## Asus'un Soket AM2+ Destekli Mevcut Anakartları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Asus'un Soket AM2+ Destekli Mevcut Anakartları ##

Daha önce yaptığımız haberimizde MSI'ın soket AM2+ destekli anakartlarını duyurmuş ve aynı haberimizde diğer anakart üreticilerinin satılmakta olan soket AM2 formundaki anakartlarının soket AM2+ desteği verip vermeyeceği konusunda firmaların resmi açıklamalarını beklemeke gerektiğini ifade etmiştim.

MSI'dan sonra Asus'un soket AM2+ desteği sunacak olan mevcut anakartları da firma tarafından açıklandı,

## Asus'un Soket AM2+ Destekli Mevcut Anakartları ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 4 Eylül 2007; 6:04:45 >

• benim asus a2m vm de destekliyormuş bios update yaptım
    sabahın 6 sında nerden buluyon bu azmi fx57
  • yuru beaaaaa.... iste bu.... 70-80 dolarlik anakartla full AM2+ destegi alabilmek... dha ne olsun bea.aaaaa....
    "rec" kulaklarin cinlasin...
  • Yeni işlemci için anakart değiştirmemek çok hoş.
  • intelcilere darbe gibi amdcilere super haber
  • Asus m2a-vm destekliyorsa aynı çipseti kullanan biostar ta-690g de destekleyecektir inşallah. Bizi yarıyolda bırakmasın biostar.
  • Bioslara kaldı durumlar.

hepsi kendince yeni seklini yapar... siz merak etmeyin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: asig

benim asus a2m vm de destekliyormuş bios update yaptım

m2avm galiba anakartın ? neyse benim sorum bende yeni 1101 bios update yaptım CPU Configuration menüsü altında AMD Virtualization seçeneği çıktı bunun ne işe yaradığını çözemedim senin bir fikrin var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: BySerkan

quote:

benim asus a2m vm de destekliyormuş bios update yaptım

m2avm galiba anakartın ? neyse benim sorum bende yeni 1101 bios update yaptım CPU Configuration menüsü altında AMD Virtualization seçeneği çıktı bunun ne işe yaradığını çözemedim senin bir fikrin var mı ?

aynen bende anlayamadım ve google da arattım tam anlamıyla karşılığnı bulamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

intelcilere darbe gibi amdcilere super haber

evet 65 nm destegi felan super yasadınız ht 1,0 lı anakartlarınızla mutluluklar
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

benimki ht 2.0 abartılı bir kayıp olacağını sanmıyorum.... (umarım)

• evet acıklık getirelim
    Virtualization" olarak adlandırılan bir teknolojiyle aynı bilgisayarda iki işletim sistemini destekleyecek işlemcilerin üretilmesi için geri sayım başladı. 2005'in sonu ve 2006'da piyasada olması beklenen bu ürünler için AMD ve Intel yeni bir rekabete hazırlanıyor. Akıllardaki soru ise iki şirketin ortak davranıp davranmayacağı.
    "AMD'nin "Pacifica" ismini verdiği yeni teknolojisi 2006'da çıkacak olan işlemcilerde bulunacak. AMD, bilgisayar için birden fazla işletim sistemi çalıştırmada yardımcı olacak teknolojisiyle ilgili olarak yakında çeşitli ayrıntılar yayınlayacak. Intel'in aynı yarışta yer alacak olan Vanderpool teknolojisinin ise (artık Intel Virtualization Technology olarak çağrılıyor) bu yıl içerisinde Intel markalı çiplerde görülmesi bekleniyor. Bu noktada pek çok kişinin aklını karıştıran soru ise şirketlerin anlaşarak muhtemel pek çok problemin oluşmasını engelleyecek bir standartlaşmaya gidip gitmeyecekleri.
    alıtıdır

x2 serisi işlemciler destekliyor

http://forum.donanimhaber.com/m_12037208/mpage_1/key_//tm.htm#12037208
    dh alıntıdır frequen z
    Intel Virtualization Technology (Intel VT) ve AMD Virtualization(AMD-V) teknolojisine sahip işlemciler VMWARE 5.5 veya MS Virtual PC 2007 ile (daha düşük versyonlar desteklemiyor) donanım destekli sanal bilgisayar uygulamalarına izin vermektedir. AMD-V teknolojisi bildiğim kadarıyla sadece Opteron işlemilerde mevut. Öte yandan Intel in bütün C2D işlemcilerinde VT mevut, ayrıca Pentium D serisi işlemilerden D9X0 serisi (920,930,940.....vs) VT teknolojisine sahiptir, zaten sonradan çıkan 9X5 serisinin 9X0 serisinden farkı budur, VT teknolojisi C2D lere kaydırılmıştır.

Sana tavsiyem Microsoft VPC 2007 kullanman olacaktır, VMWARE den daha az sistem kaynağı tüketiyor, VMWARE e oranla optimum bellek kullanımı ile VPC ile daha sanal sistemler cok daha kararlı çalışıyor. Ben e6600 2GB sistem ile 6 adet sanal makinayı gerçeğe yakın performansta kullanabiliyorum. Özetle C2D üzerinde VT teknolojisi kullanan MS VPC 2007 ile sistemlerin sanal olduğunu unutabilirsin

bu olaya amd de elatı

• quote:

evet acıklık getirelim
    Virtualization" olarak adlandırılan bir teknolojiyle aynı bilgisayarda iki işletim sistemini destekleyecek işlemcilerin üretilmesi için geri sayım başladı. 2005'in sonu ve 2006'da piyasada olması beklenen bu ürünler için AMD ve Intel yeni bir rekabete hazırlanıyor. Akıllardaki soru ise iki şirketin ortak davranıp davranmayacağı.
    "AMD'nin "Pacifica" ismini verdiği yeni teknolojisi 2006'da çıkacak olan işlemcilerde bulunacak. AMD, bilgisayar için birden fazla işletim sistemi çalıştırmada yardımcı olacak teknolojisiyle ilgili olarak yakında çeşitli ayrıntılar yayınlayacak. Intel'in aynı yarışta yer alacak olan Vanderpool teknolojisinin ise (artık Intel Virtualization Technology olarak çağrılıyor) bu yıl içerisinde Intel markalı çiplerde görülmesi bekleniyor. Bu noktada pek çok kişinin aklını karıştıran soru ise şirketlerin anlaşarak muhtemel pek çok problemin oluşmasını engelleyecek bir standartlaşmaya gidip gitmeyecekleri.
    alıtıdır

x2 serisi işlemciler destekliyor

http://forum.donanimhaber.com/m_12037208/mpage_1/key_//tm.htm#12037208
    dh alıntıdır frequen z
    Intel Virtualization Technology (Intel VT) ve AMD Virtualization(AMD-V) teknolojisine sahip işlemciler VMWARE 5.5 veya MS Virtual PC 2007 ile (daha düşük versyonlar desteklemiyor) donanım destekli sanal bilgisayar uygulamalarına izin vermektedir. AMD-V teknolojisi bildiğim kadarıyla sadece Opteron işlemilerde mevut. Öte yandan Intel in bütün C2D işlemcilerinde VT mevut, ayrıca Pentium D serisi işlemilerden D9X0 serisi (920,930,940.....vs) VT teknolojisine sahiptir, zaten sonradan çıkan 9X5 serisinin 9X0 serisinden farkı budur, VT teknolojisi C2D lere kaydırılmıştır.

Sana tavsiyem Microsoft VPC 2007 kullanman olacaktır, VMWARE den daha az sistem kaynağı tüketiyor, VMWARE e oranla optimum bellek kullanımı ile VPC ile daha sanal sistemler cok daha kararlı çalışıyor. Ben e6600 2GB sistem ile 6 adet sanal makinayı gerçeğe yakın performansta kullanabiliyorum. Özetle C2D üzerinde VT teknolojisi kullanan MS VPC 2007 ile sistemlerin sanal olduğunu unutabilirsin

bu olaya amd de elatı

açıklama için teşekkür ederim..üst mesajları atlayınca....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 4 Eylül 2007; 19:10:37 >

• Bosuna para vermedik bu anakarta..
  • niyeki nereye yazcam arkadaşlar burda sormuş
  • İyi ya benim anakartta destekliyormuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

İntelci dediniz ya hemen atladı buda.

O ht1.0 anakartlarla c2d'yi ezdiğimiz zaman yediricez sana o lafları mrk etme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rebellion! -- 4 Eylül 2007; 23:40:28 >

• AMD kullanıcıları için sevindirici bir haber.. AMD sessiz sessiz geliyor... çok kişi işlemcisini değiştirecek gibi görünüyor...
  • Arkadaslar bu anakart opteron 1216 cpu destekler mi? opteron 1216 am2 soket.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.