Şimdi Ara

acil yard1m harddisk bölümleme ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    80 gb hdd mi 27 ye 49 böldüm ve 27 ye herseyi kurdum service pack lerden tüm güncellemelere kadar tam ghostunu alacakatimki 49 luk k1sm1n 7 gb i ortadan kayboldu bunu partition magic program1 ile bir inceleyim dedim type 77 seklinde ay1rm1s öncelikle bunun sebebini sormak istiyorum üstadlara birkaç arkadasta da ayn1 durum var..normal mi bu?ve daha önemlisi bu partition magic programini incelerken boot ile ilgili bir programi var orada primary olarak benim c sürücüsünü ve type 77 olarak ayr1lm1s 7 gb l1k k1sm1 gösteriyordu dos tabanl1 programda ben bu ekranda 2 yazm1s bulundum ve pc restart yapt1 ve o k1s1mdan yüklemeye çal1st1 ve o andan beri pc yi acam1yorum cünkü bos k1s1mdan boot etmeye cal1s1yor.sürücülerim ntfs oldugu icin göremiyorum dos da yani xp cd si ile onar denedim o da yemedi..napabilirim bunun formats1z falan olanm bir cözümü var m1 cünkü cok fazla güncelleme yapt1m service packler falan yaz1k olacak.lütfen yard1m tesekkürler herkese....

• Dostum, harddiskinin 8 MB tampon belleği varsa sadece o kısım "bölümlenmemiş alan" olarak gözükür, onun dışında bir şey olmaması lazım.

Partition magic programını hiç denedinmi
  • bas1ma belay1 partition magic acti zaten bu boot olayini tekrar c ye nas1l dönderirim sorunum o..yazimi tam okumadin galiba belirtmeye calistim tam sorunumu ama.....yardimlari bekliyorum saolun
  • Partiton magic de sonradna olusturdugun extended bölüm üzerine gel sağ tıkla, delete olacaktır, böylece onu sileceksin!

Daha sonra, ilk bölümlenmiş alan üzerine gel, sağ tıkla Resize vardır, orada tamamen boş alanı bu alana dolduracaksın! Daha sonra o yok etmek istedigin alan direk kaybolacaktır zaten !
  • siz beni anlamamissiniz arkadaslar o 7 gb in geri elde edilmesi sorun deil onu yapiyorum ama tekrar o hale dönüyor sistemin olmadigi 49 gb lik kismin 7 si type 77 oluyor sonra.ama su an asil sorun bu da deil..tekrar anlatiim hem olay biraz da degisti
    yukarida yazdigim asil mevzu su idi partition magic i kullanirken boot ile ilgili dos tabanli bir yan programini actim,programda benim 27 gb lik sistem kismi ve 7 gb lik bos güme giden kisim görünüyordu ben programin direk calisacaiini bilmediim icin orada 2 ye basar bulundum yani 7 gb lik kismi boot sectim pc aninda restart yapti ve bos kisimdan acmaya calisti tabi nafile,c ye geri döndermem gerekiyordu yukarida asil yazdigim bu idi ama bunu sonra hallettim,fdisk ten c yi etkin atadim ve artik c den boot etmeye basladi ama simdiki sorun su restore it programini kullaniyordum,önceki ugraslarimda fdisk aklima gelmeden önce bi sinirle bu programi basta uninstall ettim kullananlar bilir restore it'i ...simdiki sorun bu silinince sistem boot ederken su hata y1 veriyor autochk program not found, skipping autocheck yani otokontrol programi bulunamadi otokontrol geciliyor diyor ama sistemi kapatiyor ....simdi napabilirim bu konuda bilgisi olanlardan yardim bekliyorum ama birde su var arkadaslar cok saolun yardimci olmaya calisiyorsunuz ama birde sorunu tam okursaniz hem sizde bosuna yorulmus olmazsinizcünkü yazilanlar sordugum ile pek alakali deil herkese tesekkürler...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.