PLAKA YAPIŞTIRMA
56 Cevap22421 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

107 Mesaj
3 Eylül 2007; 21:39:51 

arkadaşlar meraba geçen gün arabamın palakalığı daha doğrusu plakanın içnde olduğu çerçeve kırıldı. bende plakayı yapıştırtıyım dedim. Ankara'da nerde yaptırabilirim? Damgalı ve polis durdurduğunda problem çıkarmayacak şekilde. ve ortalama kaç para tutar. bilgisi olan Ankaralı arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler...

4421 Mesaj
3 Eylül 2007; 21:41:55 

kendin çift taraflı bant ve silikon ile yapmayı denesen?
he yok uğraşıcak tanıdık var diyosan bilemem :)
(uğraşıcak derken büyük mesele gibi görünmesin de olay:) )

107 Mesaj
3 Eylül 2007; 22:04:23 

mevcut plakayı yapıştırmaksa eğer deneyebilirim ama becereceğimden şüpheliyim. yinede yapatıracak bi yer olursa daha iyi olur...

3475 Mesaj
3 Eylül 2007; 22:41:56 

şaşmaza git heryer yapar

699 Mesaj
3 Eylül 2007; 22:56:08 

ÇİFT TARAFLI BANT SİLİKONA FELAN GEREK YOK PLAKANIN ARKASINI KOMPLE KAPLA SONRA BASTIR

U.s.A CheVRoLeT V8 6.0 Lt ((400 mt BuRNoUTS)) =CaDDy 1.9 TDI =

1429 Mesaj
4 Eylül 2007; 1:25:57 

Bizde silikon var ben bi denemeyi düşünüyorum ama kenarlarını ne ile kaplamalıyım ?
Öyle kenarları teneke kutu gibi durmasın da

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Bu kaç oldu arkadaşım yeter artık... Uyman gereken imza kurallarını okumak icin tıklasana.

1217 Mesaj
4 Eylül 2007; 1:39:55 

Çift taraflı kalın bantlar var, yeşil renkte. Bir kere Ankara'ya giderken yolda öküz bir kamyondan düşen çuvala 120'yle toslayınca plakalık kırılmıştı, Mehmetçik Opet'te durdum, vidalamaya çalışırken bir arkadaş sağolsun geldi, arabasından getirdi, o gün çerçevesiz bantla yapıştırdık, o gün bugündür kaya gibi sağlam. O bant zaten değişik bir yapıda, birbirine falan yapışırsa, neredeyse kaynaşıyor, ayıramıyorsun.

O arkadaşa da buradan selam ederim, renkli camlı beyaz bir Civic'i vardı, çerçevesiz plakalar (onunkiler daha ince yapılıydı) çok güzel duruyordu.

İmzamı kaybettim. Hükümsüzdür.

3667 Mesaj
4 Eylül 2007; 14:58:02 

KENARLARINDA SIYAH CERCEVE KALMASIN DIYORSAN ELINE BIRAZ TINER VE PAMUK ALIP GUZELCE SILECEKSIN. YADA BEYAZ FOSFOS BANTLAR VAR ONLARDAN ALIP SIYAH BOLGENIN UZERINE YAPISTIR. PLAKAYI YAPISTIRMAK COK ZORDU DEGIL. AL ELINE CIFT TARAFLI BANTI GUZELCE PLAKAYA YAPISTIR. ONDAN SONRADA TOMPONA. YALNIZ AYARLADA YAPISTIR. BIDE TAMPONU KUCAKLAMA. BANTLAR BIRAZ FAZLA YAPISIYODA

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2448 Mesaj
4 Eylül 2007; 17:45:13 

arka bantları ===== şeklinde yapıştırma IIIIII şeklinde yapıştır
arabayı yıkayınca su hemen aksın
(tecrübeyle sabittir)

Türkiyem...

317 Mesaj
4 Eylül 2007; 17:53:33 

quote:

Orjinalden alıntı: bravaman

(tecrübeyle sabittir)

Çok güzel bi anlatım son derece kutluyorum

Birde silikonla yapıştıın ama iki ufak delikle plakanızı delip monte edin araca ne olur ne olmaz

1683 Mesaj
4 Eylül 2007; 21:06:34 

Ben de her 2 plakayı silikonladım, sapasağlam oldu, yıllardır düşmemişti bir önceki aracımda da. Sökmek istenildiğinde oto servislerdeki fönle plakayı biraz ısıtın, kolayca sökülür.

Üstte arkadaşın anlattığı gibi silikon şeritleri de dikine sürün, su tutmasın...

216 Mesaj
4 Eylül 2007; 22:33:31 

dostum bunun için para vermene gerek yok al silikon plakayı güzelce yapıştır ben şahsen öyle yaptım çok hoş duruyor.birde silikonla yapıştırdıktan sonra bir kaç gün bantlayıp o şekilde bırak işi sağlama almak için;)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2034 Mesaj
4 Eylül 2007; 23:16:51 

Plakayı yapıştıracağınız bölgeyi iyice temizleyin. Yoksa tekrar düşebilir...

663 Mesaj
5 Eylül 2007; 12:08:17 

Plakanın kenarlarınıda tinerle bir güzel sil siyah çizgiler gitsin yani çok güsel gözüküyor o şekil

1154 Mesaj
5 Eylül 2007; 13:27:28 

quote:

Orjinalden alıntı: bravaman

(tecrübeyle sabittir)

Valla 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi helal olsun

2011 Audi A3 1.6 Sportback

1877 Mesaj
6 Eylül 2007; 1:16:16 

plaka delik bi defa.
cok sırıtır sımdı o.
kenarları krom kaplamalı bi plakalık ta guzel durur bence

DH 2005 Üyesi

1568 Mesaj
6 Eylül 2007; 1:28:53 

arkadaslar ben de bu işlemi yapmak istiyorum. Ancak siyah kenarları tinerle silip beyaz olmasını istemiyorum. Sadece vidasız, deliksiz ,guvenilir sağlam şekilde nasıl monte edebilrim plakayı? Çift taraflı bant ve SIYAH silikon u bir arada mı kullanmam gerekiyor? Çift taraflı bant ve silikon markası verebilrimsinz? bir de foto koyarsanız çok memnun olurum.Kolay gelsin... bU arada izmirde bu işi yapan birileri varmdır?

1683 Mesaj
6 Eylül 2007; 9:42:46 

quote:

Orjinalden alıntı: navigator_

arkadaslar ben de bu işlemi yapmak istiyorum. Ancak siyah kenarları tinerle silip beyaz olmasını istemiyorum. Sadece vidasız, deliksiz ,guvenilir sağlam şekilde nasıl monte edebilrim plakayı? Çift taraflı bant ve SIYAH silikon u bir arada mı kullanmam gerekiyor? Çift taraflı bant ve silikon markası verebilrimsinz? bir de foto koyarsanız çok memnun olurum.Kolay gelsin... bU arada izmirde bu işi yapan birileri varmdır?

Sadece silikon yetti, yıllardır sağlam duruyor. Küçük bir tüp şeffaf silikon yetiyor. Yeter ki her 2 yüzeyi de iyi temizle...

1568 Mesaj
6 Eylül 2007; 12:34:14 

Bu slikon dedğimiz siyah slikonu nerden temin edebilrim? Marka varmıdır? + çift taraflı bantla birlikde slikond aha sağlam 0lmaz mı?

25 Mesaj
18 Şubat 2010; 14:51:00 

ARKADAŞALAR BENDE EVDEKİ LAVABOYU TAHTA DUVARA YAPISTIRMAK İSTİYORUM
VİDA KULLANAMIYORUM CUNKU TAHTA İNCE ,ACABA SİLİKON TUTARMI YADA ONEREBİLECEGİNİZ BİR
FORMUL VARMI BU İŞ İÇİN

the love is love that wherever you can live

558 Mesaj
18 Şubat 2010; 19:52:43 

ayaklı lavabo

quote:

Orijinalden alıntı: suleyd1978

ARKADAŞALAR BENDE EVDEKİ LAVABOYU TAHTA DUVARA YAPISTIRMAK İSTİYORUM
VİDA KULLANAMIYORUM CUNKU TAHTA İNCE ,ACABA SİLİKON TUTARMI YADA ONEREBİLECEGİNİZ BİR
FORMUL VARMI BU İŞ İÇİN

2678 Mesaj
20 Mayıs 2010; 0:27:48 

çift taraflı bant mı sağlam silikon mu? bir de bu bant dediğimiz şeyi her yerde bulaibliyor muyuz? marka falan var mı?

303 Mesaj
20 Mayıs 2010; 12:57:20 

Aracın ön plakası kare olduğundan plakalık bulamamıştık. Sanayide bir ustam öyle güzel yaptı ki şu an uğraşsam çıkaramam heralde plakayı
Şaka bir yana usta önce çift taraflı bantı 2 şerit yapıştırdı. 2 şeritin ortasına da silikon yaptı 2 nokta vida gibi ama yayvan umarım bunu anlatabilmişimdir(arka plaka için bu ona da takmadık plakalık)
Ön plaka ise yerleşimi bozuk olduğu ve kare plaka olduğu için anlatmama gerek yok sanırım çünkü plakanız kare değil diye tahmin ediyorum.

1194 Mesaj
20 Mayıs 2010; 13:20:34 

silikonla yapıştırınca düşme vb. ihtimali neredeyse sıfır. Ama eğer aracı başka ile satarsanız plaka değişimi olacağı için alıcının biraz canı yanabilir. Çünkü plaka ölümüne yapışıyo kasaya

90 Mesaj
21 Mayıs 2010; 16:14:40 

quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

(tecrübeyle sabittir)

Daha güzel bir anlatım olamazdı. Tebrik ederim

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Mayıs 2010; 23:24:17 

Ayrıca nadirde olsa İstanbulda plaka çalmalar olduğundan, bantla veya silikonla yapıştırmak estetik açı dışında güvenlik olarakta yararlı. Plaka çalınırsa çok uğraşırsınız, arkadaşımın başına geldi, hemen karakola gitmek gerekli çünkü plakayı çalanlar süs niyetine çalmıyorlar, kendi araçlarında suç için kullanıyorlar. Onun plakası Beşiktaşta çalınmıştı. Çıkarmak gerektiğinde nalburda ipler var tüy tüy oluyor onla yada misina ile kese kese çok kolay bir şekilde çıkar. Çıkardıktan sonra kalan izlerin temizlenmesi silikon kullanılmışsa zor oluyor, ama çift taraflı bant sentetik tinerle yumuşatıp tırnakla hafif hafif kazıyarak daha kolay çıkıyor.

8177 Mesaj
8 Ekim 2010; 11:04:40 

Tampona yapıştıracaksanız siyah silikon kullanabilirsiniz, bagaj kapağı için daha az esneyen bir malzeme kullanılabilir. Siyah silikon sıcak ve soğuğa dayanıklıdır, nemden etkilenmez ve elastiktir.

bravaman'in söylediği gibi dik şekilde sürün, plakanın üst ve yan taraflarını da boydan boya bir kez silikonla geçin. Su tahliyesi için alt taraf boş kalsın. Benim de ön çerçeve sallandığından ve daha estetik görünmesini istediğimden bugün yarın silikon uygulamasını yapacağım.

Bir de, tamponlar kavisli olduğundan, yapıştırmadan önce, tampona da kâğıt, naylon gibi bir şey koyarak, plakayı tamponun kavisine alıştırın ama dikkat edin plakayı kırmayın. Daha sağlam olması için de vida kullanmayın. Vida, plakanın reflektif tabakasına zarar veriyor ve zamanla plakanın rengi atıyor. Bu şekilde muayenede sorun bile çıkabilir.

...

Uzaklaştırılmış
8 Ekim 2010; 11:51:21 

Aldığımız Doblo'da adam silikonla yapıştırmış plakayı.. Akıllı herif, arka plakayı bagaj kapağına silikonlarken kare ve yapıştığında hava almayacak şekilde yapıştırmış orta bölümü. Satın aldıktan sonra plaka değişiminde çıkartırken zorlandık, arka kapaktaki plakayı çıkartırken kare bölümün ortasındaki boya zamanla terleme yapmış kabarmış ve astara kadar çıktı boyası plakayla birlikte... kalın bi rötuş yaptırıp plakalıkla taktık yeni plakaları... Silikonu hava almayacak şekilde kare, üçgen, dörtgen, çokgen şekilde yapmayın.. Boyaya yazık...

276 Mesaj
8 Ekim 2010; 12:54:45 

dostum ankarada ekol oto yıkamaya gıt, orda sana yenı plakalık takarlar hıc ucret ıstemeden..dıkmen caddesınde camı olan cagdas marketten sonrakı bpnın arkasında yeri...

2011 FORD KUGA POWERSHİFT 2.0 TDCI SELECTIVE
2008 SUZUKI GRAND VITARA 1.9 DDiS JLX-AL ESP

2091 Mesaj
8 Ekim 2010; 14:29:05 

0

çift taraflı bant ancak 3M gibi kalitelisinden al, üzerinde 1 rulo ile 50kg taşıyor yazıyordu.. ayrıca arkadaşın dediği gibi === değilde III şeklinde yapıştır.. inadına o bölgeye su tutmama rağmen taş gibi duruyor

'05 Honda Civic VTEC 1.6 LS Manuel White 110hp

3017 Mesaj
8 Ekim 2010; 14:32:45 

Benim takipçi arkadaş bir 320 coupenin tamponuna silikonla yapıştırılmış plakayı zor sökmüştü. Asıldıkça tampon esneyip duruyordu.

8177 Mesaj
8 Ekim 2010; 14:36:55 

quote:

Orijinalden alıntı: !!!Chinogolog!!!

0

çift taraflı bant ancak 3M gibi kalitelisinden al, üzerinde 1 rulo ile 50kg taşıyor yazıyordu.. ayrıca arkadaşın dediği gibi === değilde III şeklinde yapıştır.. inadına o bölgeye su tutmama rağmen taş gibi duruyor

Bantla güzel görünmüyor yalnız. Arada boşluk kalıyor.

...

356 Mesaj
8 Ekim 2010; 17:36:49 

ozel serviste aracmin rutin bakimini yaptirirken rica ettim, once siyah cerceveyi sildiler, ardindan (neyle oldugundan emin degilim silikon olabilir) yapistirip cevresini de bantlayip bantlari 24 saat sonra cikartmami soylediler. bu islem icin ucret de almamislardi.

3556 Mesaj
8 Ekim 2010; 17:40:37 

Ben de yeni aracımın plakalığı ses yapınca aldığım bayiide yapıştırttım. Gayet de sağlam oldu.

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

3607 Mesaj
8 Ekim 2010; 18:31:36 

Yahu bu konu iyiymiş bende yapayım şunu bir ara marketlerde satılıyor silikonda bantta..Yes yeni sıfır araba geçen gün farklı servis gittim aldığım yerin plakalığını sökmüş kendi plakalığını takmış yarım saatte beklettiler beni

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

2871 Mesaj
8 Ekim 2010; 19:06:57 

[font="Tahoma"]
Bence çift taraflı bant en güzel yöntem. Mesela ben cam çıtalarını silikonla yapıştırttım keşke çift taraflı bant kullansaydım diyorum kendime.

Çift taraflı bantı kesinlikle küçümsemeyin. Kaliteli bir marka aldığınızda gerçekten çok sağlam tutuyor. Kazındırıyor insanı çıkarana kadar.

Aracımın yan ve tampon çıtalarını gövde rengine boyatınca plakalık iptali yapıcam bende.

Silikon gelecek günlerde sökmeye çalışırsanız ciddi problemler yaratabilir.[/font]

Yoruldum Deme
Ölünce Dinlenirsin

6353 Mesaj
8 Ekim 2010; 19:49:32 

Bant yapıstırma arabana

Git 6000 efsaf aluminum kesit plakandan kucuk, sonra bunun ustune plaka deliklerine gelen yerlere vida deligi attırıcaksın

Bu aluminum parcayı arabaya plaka takar gibi takacaksın, yapıskan bantları buna diğer tarafınıda plakaya yapıstırcaksın

Bant yerine sıcak silikon kullanabilirsin ama plakan çöp olur sokulmuyor yani sokersende yamuk yumuk sokuluyor silikondan

Ama bantı maket bıcagı ile kesip sonra elle kazıyabilirsin ama bantta kaportadan oyle hemen cıkmıyor

Hele plakan arabanın kaportasına takılıyorsa dediğim gibi yaparsan daha salıklı olur

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]

2871 Mesaj
8 Ekim 2010; 21:52:33 

quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

Bant yapıstırma arabana

Git 6000 efsaf aluminum kesit plakandan kucuk, sonra bunun ustune plaka deliklerine gelen yerlere vida deligi attırıcaksın

Bu aluminum parcayı arabaya plaka takar gibi takacaksın, yapıskan bantları buna diğer tarafınıda plakaya yapıstırcaksın

Bant yerine sıcak silikon kullanabilirsin ama plakan çöp olur sokulmuyor yani sokersende yamuk yumuk sokuluyor silikondan

Ama bantı maket bıcagı ile kesip sonra elle kazıyabilirsin ama bantta kaportadan oyle hemen cıkmıyor

Hele plakan arabanın kaportasına takılıyorsa dediğim gibi yaparsan daha salıklı olur

[font="Tahoma"]Altına alüminyum yerine plastikte takılabilir. Fakat dediğiniz yöntem ile plaka iyice önde durur. Yani zemine yepışmış havası vermez. Bu şekilde çok hoş durmayacağını düşünüyorum...[/font]

Yoruldum Deme
Ölünce Dinlenirsin

2091 Mesaj
9 Ekim 2010; 2:13:08 

aracı aldığımda daha önceki plakası silikon ile tutturulmuştu, silikon kalıntılarını ustanın elime verdiği üstübü ve turtlewax sayesinde çıkardım

'05 Honda Civic VTEC 1.6 LS Manuel White 110hp

601 Mesaj
4 Nisan 2011; 17:20:57 

bende plakalarımın kenarlarını silip silikon ve çift taraflı bant ile yapıştırdım. fakat bişey sorucam. aracımın vizesini yeni yaptırdım ve şu mavi TR olan kısma bi hologram yapıştırıyorlar ya, onu söksem acaba bi sıkıntı cıkartır mı polisler. sonucta vizem tam evraklarım tam :D

woʎıʞɐq uǝʇsɹǝʇ ɐʇɐʎɐɥ...

13 Mesaj
3 Ocak 2012; 13:36:31 

arkadaşlar alfa 156 plaka montajı için en sağlıklı yöntem hangisidir...tanponun kavisi çok olduğundan çerçecesiyle beraber yapıştırmak zor sanırım...bilen arkadaşımın yardımı için şim diden teşekkür ederim....

3128 Mesaj
3 Ocak 2012; 13:42:07 

quote:

Orijinalden alıntı: aldn34

arkadaşlar alfa 156 plaka montajı için en sağlıklı yöntem hangisidir...tanponun kavisi çok olduğundan çerçecesiyle beraber yapıştırmak zor sanırım...bilen arkadaşımın yardımı için şim diden teşekkür ederim....

Önce plakayı tamponun kavisine göre bük.Yalnz dikkat et kırmayasın.Sonra arkasına 3M çift taraflı bantı çerçeveleyecek şekilde yapıştır,ortasına da 2-3 damla şeklinde silikon damlat.Yapıştırdıktan sonra da kağıt bant ile tampona yapıştır.2 gün o bantlar kalsın.

13 Mesaj
3 Ocak 2012; 13:45:41 

cevap için çok teşekkür ederim..uygulamasını yapıcam....iyi günler...

5117 Mesaj
3 Ocak 2012; 13:46:05 

quote:

Orijinalden alıntı: erayfm

Önce plakayı tamponun kavisine göre bük.Yalnz dikkat et kırmayasın.Sonra arkasına 3M çift taraflı bantı çerçeveleyecek şekilde yapıştır,ortasına da 2-3 damla şeklinde silikon damlat.Yapıştırdıktan sonra da kağıt bant ile tampona yapıştır.2 gün o bantlar kalsın.

o kağıt bantları sonrasında sökmek bazen sıkıntı verebiliyor...

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...

3128 Mesaj
3 Ocak 2012; 13:48:23 

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

o kağıt bantları sonrasında sökmek bazen sıkıntı verebiliyor...

Kağıt bant değil de hocam, maskeleme bandı diye geçiyor sanırım.Kullandım ben iz bırakmadı.

1389 Mesaj
13 Ocak 2012; 21:25:16 

Konuyu hortlatmış olacağım için öncelikle özür dilerim.

Bende aracımın plakasını çerçevesinden çıkaracağım ve direk yapıştıracağım ama karar veremedim silikonmu çift taraflı bant mı yapsam diye. Silikon bir adım önde benim için. Ama ne marka ve model silikon alsam bilemedim tavsiyeleriniz varmı acaba?

Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.

971 Mesaj
13 Ocak 2012; 21:28:32 

quote:

Orijinalden alıntı: __éSér__

Bende aracımın plakasını çerçevesinden çıkaracağım ve direk yapıştıracağım ama karar veremedim silikonmu çift taraflı bant mı yapsam diye. Silikon bir adım önde benim için. Ama ne marka ve model silikon alsam bilemedim tavsiyeleriniz varmı acaba?

merakımdan soruyorum,neden çerçevesiz takmak istiyorsunuz?

2355 Mesaj
13 Ocak 2012; 21:35:17 

I I I I 4 adet dikine çift taraflı bant ortalarada abartmadan nokta şekline silikon sürüp yapıştırın plakanızı

1389 Mesaj
13 Ocak 2012; 21:35:44 

quote:

Orijinalden alıntı: raikkonen999

merakımdan soruyorum,neden çerçevesiz takmak istiyorsunuz?

Hem görüntü olarak hoşuma gidiyor hemde bozuk yolda çerçevesi ses yapıyor.

Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.

3795 Mesaj
13 Ocak 2012; 21:36:01 

quote:

Orijinalden alıntı: __éSér__

3M çift taraflı ban kullanın emin olun silikon kadar dayanıklı.

0

Gölge Mavisi Golf 1.4TSI 122HP Man. Highline----2004 Ford EXPLORER 4.0V6 Fully Loaded(Satıldı.. =( )----2005 Ford MUSTANG 4.0V6(O şimdi çok uzaklarda...)
Uygun fiyatlı Steam oyunları için.... https://www.g2a.com/r/ihakan
İstanbul Technical University/Southern Illinois University Edwardsville-Industrial Engineering

2285 Mesaj
13 Ocak 2012; 22:21:34 

bu sene de bu moda oldu bi zamanlar mavi avrupa birliği yıldızlarının üstüne kırmızı türk bayrağı yapıştırılıyordu şimdide plakayı tampona yapıştırma moda oldu

645 Mesaj
13 Ocak 2012; 22:25:24 

quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

(tecrübeyle sabittir)

Bu güzeldi valla..

3795 Mesaj
14 Ocak 2012; 11:31:39 

quote:

Orijinalden alıntı: A380

bu sene de bu moda oldu bi zamanlar mavi avrupa birliği yıldızlarının üstüne kırmızı türk bayrağı yapıştırılıyordu şimdide plakayı tampona yapıştırma moda oldu

İyide plakalık hoş duran bir şey değil ki. Bence tek amacı reklam olan bir şey.

Gölge Mavisi Golf 1.4TSI 122HP Man. Highline----2004 Ford EXPLORER 4.0V6 Fully Loaded(Satıldı.. =( )----2005 Ford MUSTANG 4.0V6(O şimdi çok uzaklarda...)
Uygun fiyatlı Steam oyunları için.... https://www.g2a.com/r/ihakan
İstanbul Technical University/Southern Illinois University Edwardsville-Industrial Engineering

1177 Mesaj
14 Ocak 2012; 23:17:56 

quote:

Orijinalden alıntı: HaCKeRBoY64

Aldığımız Doblo'da adam silikonla yapıştırmış plakayı.. Akıllı herif, arka plakayı bagaj kapağına silikonlarken kare ve yapıştığında hava almayacak şekilde yapıştırmış orta bölümü. Satın aldıktan sonra plaka değişiminde çıkartırken zorlandık, arka kapaktaki plakayı çıkartırken kare bölümün ortasındaki boya zamanla terleme yapmış kabarmış ve astara kadar çıktı boyası plakayla birlikte... kalın bi rötuş yaptırıp plakalıkla taktık yeni plakaları... Silikonu hava almayacak şekilde kare, üçgen, dörtgen, çokgen şekilde yapmayın.. Boyaya yazık...

Eski plakayla kullansaydınız keşke. Boşuna plaka değiştirmeye gerek yok aslında. İnsanlar neden plaka değiştirir ki?

Uzaklaştırılmış
15 Ocak 2012; 0:49:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Inque

Eski plakayla kullansaydınız keşke. Boşuna plaka değiştirmeye gerek yok aslında. İnsanlar neden plaka değiştirir ki?

sanırsam ikamet probleminden dolayı değiştirdik hocam. Aracı Zonguldak'tan almıştık ve benim o zamanlar Zonguldak'ta evim yoktu
Bu sebeple Uşak'a çevirdik plakayı
Eski plaka 67 DE 626'ydı 64 xx 626 aldık

1926 Mesaj
15 Ocak 2012; 1:09:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Inque

Şimdi mecbur ikamet adresine göre plakanı alıyorsun. Mesela ben Gaziantep yaşıyorum ama aracı aldığımda 06 plaka hoşuma gidiyordu öyle yapmıştım ama şuan öyle yapmam için uğraşmam lazım direk 27 yaparım plakayı

2010 Mercedes C 220 CDI Siyah
2013 VW GOLF 7 1.2 TSI COMFORTLİNE Tungsten Gri