Şimdi Ara

## Asus'un X38 Yonga Setli Yeni Bombası: P5E3 Deluxe ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
2.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus'un X38 Yonga Setli Yeni Bombası: P5E3 Deluxe ##

Intel'in 3 serisi yonga seti ailesinin beklenen temsilcisi X38 sonunda çıkmaya hazır. Zira X38 yonga setli modelleri konusunda çalışmalarını tamamlayan pek çok anakart üreticisi artık lansman tarihini beklemeye koyulmuş durumda. Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden biri olan Tayvan merkezli Asus'un X38 yonga setini kullanan yeni anakartı P5E3 Deluxe'ün detayları netleşmeye başladı.

Bu arada X38 yonga setini hatırlamak gerekirse, Intel'in yeni amiral gemisi olması beklenen X38 yonga seti P35 yonga setinden farklı olarak PCIe 2.0 desteğine ve gerçek anlamda 16X + 16X Crossfire desteğine sahip olacak. Tabi bunun yanı sıra Intel'e yakın kaynaklardan gelen haberlere göre, X38 yonga seti şimdiye kadar pazara sürülen diğer 3 serisi tüm yonga setlerinden çok daha iyi overclock olacak.

İşte Asus P5E3 Deluxe,

• Ağlamak istiyorum sayın seyirciler
    Anakart budur.sadece görüntüsü için bile alınır diyecem ama özelliklerde süper.

Fx57 hocam x38 için 23 eylül müydü çıkış tarihi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: KATADE

Ağlamak istiyorum sayın seyirciler

X38 yonga seti için bahsi geçen en güncel lansman tarihi 9 Eylül.
  • Kart sağlam bir şeye benziyor.

Şimdi bu X38 chipsetli anakartlarda SLI desteği olacak mı olmayacak mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

Kart sağlam bir şeye benziyor.

Şimdi bu X38 chipsetli anakartlarda SLI desteği olacak mı olmayacak mı?

Teorik olarak bu mümkün ama lisans sorunları nedeniyle durum hala netlik kazanmış değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: KATADE

Ağlamak istiyorum sayın seyirciler

X38 yonga seti için bahsi geçen en güncel lansman tarihi 9 Eylül.

Bu çok iyi oldu işte.Sistem toplamayı düşünüyorum,ve uzunca bir süre idare edebilecek bişeyler yapmaya çalışıyorum.
    İlgilendiğin için teşekkürler...

• Anakarttaki bakir miktari ne kadare fazla ise millet o kadar cok begeniyor karti galiba.

Bu kartta begenilecek ne gibi bir sey var anlamadim. O.C yetenekleri hakkında bilgi verilseydi anlardim ama o da yok.
  • Asus özellikle Kuzey Köprüsünde iyi iş çıkarmış.Kuzey 90 nm ye indiği için daha az ısınacak daha çok OC potansiyeli taşıyacak
  • Asus ddr2 li x38 yongalı bir anakart çıkarmayı düşünmüyomu
  • o ne soğutmadır her taraf bakır.valla tipi çok hoşuma gitti
  • kullanamya kıyamam ben bunu ya ilik gibi kart valla :)
  • asus bakır leğen satmayı düşünmüyormu acaba
  • yok ama kalaylamak için gerekli kimyasalı da gönderiyorlarmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: erkona

Asus özellikle Kuzey Köprüsünde iyi iş çıkarmış.Kuzey 90 nm ye indiği için daha az ısınacak daha çok OC potansiyeli taşıyacak

Bu yeni chipset ler p35 dahil 65nm üretimidir
  • Mübarek anakart değil sanki bir sanat eseri gibi duruyor.. Oldum olası asusu çok beğenmişimdir .. ama bu x38 li modelleri 300$dan daha az bir fiyatla çıkmayacağı malum.. madem ki bu x38 ile çok iyi oc oluyor ve neredeyse insanın aklına gelebilecek herşeyi destekliyor (gerçek 16x sli gibi vs. vs.) o zaman x48 in ne gibi avantajı olacak bu x38 e göre anlamış değilim...
  • Dizayn çok başarılı görünüyor.Soğutmaya büyük önem verilmiş.Hoş görünüyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

Mübarek anakart değil sanki bir sanat eseri gibi duruyor.. Oldum olası asusu çok beğenmişimdir .. ama bu x38 li modelleri 300$dan daha az bir fiyatla çıkmayacağı malum.. madem ki bu x38 ile çok iyi oc oluyor ve neredeyse insanın aklına gelebilecek herşeyi destekliyor (gerçek 16x sli gibi vs. vs.) o zaman x48 in ne gibi avantajı olacak bu x38 e göre anlamış değilim...

Benim gördügümden (bakir yigini ile dolu bir PCB) farkli bir sey mi görüyorsunuz da sanat eseri olarak degerlendirdiniz?

• tam bir şaheser iyi biraz daha beklemeye değer
  • quote:

Orjinalden alıntı: Susturucu10Şanlı

tam bir şaheser iyi biraz daha beklemeye değer

Yav yuh artik daha ne diyeyim ben. Bu bakir ne menem bir seymis gören hayran kaliyor
  • İntel chiplerini ancak bu sekilde soğuta biliyor firmalarda fırsat bu fırsat koy bakırı ekle fiyatın üstüne fiyat Nede olsa intel chip kullanıyorlar intelin taktiğini yapmak zorundalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 3 Eylül 2007; 11:56:55 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.