Şimdi Ara

Windows 98 ve Xp arasındaki ağ sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yaklaşık 20 makine 24 PORT SURECOM 10100 SWITCH ile birbirlerine çapraz bağlantı ile bağlı.

Makinelerin 12 tanesinde windows 98 , 8 tanesinde windows xp yüklü.

İplerin hepsi otamatik alınıyor. kimi zaman çakışma yapmıştı. Bazılarının ipleri el ile verildi.

Sorunum ise şöyle; Makineler dosya aktarımları ve programların ortak kullanımı için birbirlerini görmeleri gerekiyor. Paylaşımda vermeme rağmen, kimi zaman birbirlerini görüyor kimi zaman ise göremiyorlar.

bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar varsa ve bu sorunuma yardımcı olurlarlarsa sevinirim.

Sağlıcakla ve Selametle kalın. Saygılar sevgiler....

• ikiside aynı çalışma grubunda olsun örneğin workgroup
    ve xp için bilgisayar adını fazla uzun yazma
    örneğin xp yaz veya server yaz ama uzun olmasın

xp nin ağ bağlantılarımdan ev ağı kur dersen ve çalışma gruplarınıda aynı yaparsan ve bazı bilgisayarlara değil bütün bilgisayarlara elle ip numarası verirsen sorunun çözülecektir
  • quote:

Orjinalden alıntı: xmuratti

ikiside aynı çalışma grubunda olsun örneğin workgroup
    ve xp için bilgisayar adını fazla uzun yazma
    örneğin xp yaz veya server yaz ama uzun olmasın

xp nin ağ bağlantılarımdan ev ağı kur dersen ve çalışma gruplarınıda aynı yaparsan ve bazı bilgisayarlara değil bütün bilgisayarlara elle ip numarası verirsen sorunun çözülecektir

güzel açıklama olmuş...

ben sadece şunu eklemek istiyorum...

YUKARIDAKILERE DIKKAT ETTIKTEN SONRA "XP ve 98 ARASI AĞ" kurulucak diye FARK ARAMAYA ve KORKMAYA gerek yok...
  • tşk arkadaşlar yalnız bunları yazmayı unutmuştum. bu ayarları zaten yapmıştım. Sorunumu maalesef bunlarda çözmedi.

sorun kısaca yine şöyle. Ağa bağlı makinelerin tamamı bazen birbirlerini görüyorlar. ama bazı zamanlarda da maalesef bir kaç makine bu bağlantıyı sağlıyamıyor. Ayarlara baktığımda tamamen birbirleriyle aynı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.