Şimdi Ara

## LG'den HD DVD ve Blu Ray Destekli Melez Sürücü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## LG'den HD DVD ve Blu Ray Destekli Melez Sürücü ##

Blu Ray ve HD DVD arasında yaşanan format savaşının en büyük galibi Hybrid yani melez sürücüler olacak gibi görünüyor. Zira üreticiler de yavaş yavaş hem Blu Ray hemde HD DVD desteği sunabilen sürücülerini arka arkaya pazara sunuyorlar. Son olarak LG, GGC-H20N modelini pazara sundu. Hem HD DVD hemde Blu Ray desteği veren LG'nin yeni sürücüsünün genel özelliklerine gelin birlikte bakalım.

LG'nin Blu Ray ve HD DVD sürücüsü okuma yeteneğini sahip. Ürünün okuayabildiğpi medyalar ve okuma hızları ise şu şekilde,

- BD-ROM: 6x,
    - BD-ROM/R DL: 4.8x,
    - BD-RE (DL): 2x,
    - HD DVD-ROM (DL): 3x.

Ayrıca,

- DVD-RAM: 5x,
    - DVD±R DL: 4x,
    - DVD±R: 16x,
    - DVD-RW: 6x,
    - DVD+RW: 8x,
    - CD-R: 40x,
    - CD-RW: 24x.

Japonya'da pazara sunulan LG'nin yeni sürücüsü 345$'lık fiyat etiketi ile satılıyor.

• okumayı napıcaz ki okutna için player alınır tv altına yedekleme yapılmıcak olduktan sonra pc de bence anlamı yok üstelik rakamokuyu içinse yazıcısı nolucak acaba
  • hadi gidip alalım... ben daha evdeki rewriterle cift katman yazmadım lightscrible yazmadım hd blueray napiyiim ya
  • yazıcılı olan modelleri düşünce almak şart bunları her HD filmi bir dvdye yazarsak maliyet çok artıyor..
  • Fiyatları düşsün. Benim gibi sürekli veri yedeği alan arkadaşların çok işine yarayacağı kesin.
  • tr ye ne zaman gelir tarşılır fakat gelse bile çok gereksiz ve erken bir yatırım derim zira daha yaygınlaşmadı ve rakip firmalar modellerini sunmadılar seneye bu fiyat 50$ lara iner herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi experience_x -- 2 Eylül 2007; 21:03:13 >
  • Konuyla alakalı olduğunu düşünerek yazıyorum Sitelerde HD Rip ler var aynı zamanda Bluray rip de var ve boyutları dvd boyutunda yani 4.3 gb civarında nasılki dvd ripler var ve boyutları düşük fakat görüntü kaliteleri dvd ye yakın bu hd rip ve bluray rip lerde aynı şekilde kalite olarak pek fark yok tabi tam hd kalitesindede olmayabilir ama gözle görülmeyecek kadar az Ben şimdilik bu şekilde izliyorum görüntüdende memnunum tabi sadece bilgisayarda izleyebiliyorum. Uzun lafın kısası bluray ve hd filmlerin orginal fiyatları çok pahalı tabi okuyucusuda malum yine pahalı şu an bunu almaya gerek duymuyorum tabi bu benim kendi fikrim ama Bilmeyen arkadaşlarada sölemek istiyorum Hd Ve Bluray fimleri izleyince DVD film izlemek eziyet gibi oluyor.
  • eskiden divx indirir arşiv yapardım. şimdi hd rip indirip arşiv yapıyorum. matroska formatında olduu için sadece bilgisyarda oynatabiliyorum. tabi lcd tvye bağlayıp da izleyebiliyorum. bu yüzden udf formatında kayıt yapıyorum. bir dvdlik filmi tek dosya olarak kayıt edebiliyorum. bence de bu sürücüleri almak için çok erken. hele ilk cd okuyucu çıktında kaç lira oldunu düşünürsek. 1993 te çıkmıştı ve fiyatı 750 dolardı. şimdi piyasadan kalkmış durumda.
    saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: iyiuser

hadi gidip alalım... ben daha evdeki rewriterle cift katman yazmadım lightscrible yazmadım hd blueray napiyiim ya

Kesinlikle kardeş haklısın. Double Layer DVD lerin ve LightScrible CD lerin hali ve fiyatı bu halde iken

• daha çift katmanlı dvd ye yazmak nasip olmadı.. önce bir dvd yi aşalım sonra o zamana kadar bunlarda ucuzlar herhalde
  • O paraya normal filmleri oynatacak bilgisayar bile toplanır, hele önce fiyatlar düşsün de TR ye girince düşünürüz artık...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaan84

okumayı napıcaz ki okutna için player alınır tv altına yedekleme yapılmıcak olduktan sonra pc de bence anlamı yok üstelik rakamokuyu içinse yazıcısı nolucak acaba

Dostum Bunların yazıcısı nekadar olur acab dıye bır soru sormussun aynı soruyu bende kendıme sordum ve su cevabı buldum Yukarıdakı fıyatın onune cok degıl sadece 1 rakamını koy ıste sana fıyat benım ongurelım bu yonde bakalım ne olucak fıyatları bence 1300 dolar cıvarı yaparlar bu ongorumude dayandırdıgım nokta su DVD rıghterların ılk cıktıkları zamankı fıyatlarını bır dusunun derım.şımdıkı gıbı 30 dolarmıydı???
  • fiyatı düşsün alırız
  • dvd writer fiyatını sordugum zaman 600$+kdv demişlerdi. 1.5 sene sonra 90$+kdvye almıştım ki o zaman teknoloji bu kadar hızlı ilerlemiyordu.Seneye bu zamanlar bu playerların daha gelişmişleri 100$ civarı olacaktır.Yazıcılar ise 200$ seviyesine inecektir.Tabi bunlar benim tahminim.Bugün 4gblık dvdlere yedekleme yaparken ,seneye 50gblık medyalara yedekleme yapacağız.Güzel gelişme bunlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: myfranco

dvd writer fiyatını sordugum zaman 600$+kdv demişlerdi. 1.5 sene sonra 90$+kdvye almıştım ki o zaman teknoloji bu kadar hızlı ilerlemiyordu.Seneye bu zamanlar bu playerların daha gelişmişleri 100$ civarı olacaktır.Yazıcılar ise 200$ seviyesine inecektir.Tabi bunlar benim tahminim.Bugün 4gblık dvdlere yedekleme yaparken ,seneye 50gblık medyalara yedekleme yapacağız.Güzel gelişme bunlar.

Dostum ben 1 sene içinde o kadar hızlı bir düşüş olacağını sanmıyorum. Sonuçta daha bunlar çok yeni bir teknoloji. O bahsettiğin olay bence en az 3 seneyi bulur gibime geliyor. Hele birde Türkiyedeki vergileri de eklersek buna dahada artabileceğinden şüpheneliyorum.
  • quote:

seneye bu fiyat 50$ lara iner herhalde

lizbon da mı yaşıyorsunuz kuzum.

dvd-rw çıkalı uzun zaman oldu da yeni yeni ucuzluyor.

bunun ucuzlaması ancak kaymak payın azaldığı firmaların normal kara geçtikleri zamanda olacaktır bu da en erken 2yıl
  • http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Specific.aspx?ArticleId=20703

Bunun üstte verdiğim linkteki Blu-Ray yazan ve HD-DVD okuyan modeli 980$.

## LG'den HD DVD ve Blu Ray Destekli Melez Sürücü ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aafco -- 3 Eylül 2007; 8:17:27 >

• maşalaah
  • ohhh maşallah fiyata bak boş bd fiyatı ne kadar acaba
  • daha çok zamanı war çooookkkk...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.