Şimdi Ara

## Zalman'dan Yeni Ekran Kartı Soğutucusu: VF1000 LED ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Zalman'dan Yeni Ekran Kartı Soğutucusu: VF1000 LED ##

Soğutma konusunda sektörün önde gelen lider firmalarından biri olan Zalman, yeni erkan kartı soğutucusu VF1000 LED'i duyurdu. Firmanın hazırladığı yeni soğutucusu an itibariyle piyasada var olan pek çok eski-yeni ekran kartı ile uyumlu olarak çalışabilmekte. Firmaya özgü VFP (Variable Fin Profile) teknolojisi ile desteklenen VF100 LED, bakır tabanlı yapısı ve 4 adet ısı iletim borusu ile dikkat çekmekte.

Grafik işlemcinin yanı sıra ekran kartının belleklerini ve PCB üzerinde yer alan diğer komponentleri de soğutabilen V100 LED üzerinde 8cm'lik sessiz çalıştığı vurgulanan bir fan yer alıyor. Hızı ayarlanabilir fanın yanı sıra kolayca kurulabilmesi ile de dikkat çekeceğe benzeyen Zalman'ın yeni soğutması VF100 LED başta GeForce 8800 serisi olmak üzere pek çok ekran kartı ile uyumlu olarak çalışabilmekte.

• Karttan aldığı ısıyı, kasa içine dağıtacağından, kasa içi havanın ısınmasına bol miktarda katkı sağlayacağından şüphem yok. O yüzden, almayı en son düşüneceğim bir soğutucu çeşidi..
  • 2900xt için olsaydı keşke
  • 8800 serisi için soğutma çeşidi neredeyse yok bu nedenle çıkması iyi olmuş ama bellekleri soğutmuyor belliki bellekleride soğutsaydı düşünülebilirdi ama bu şekilde bence pekte iyi değil
  • iyi veya kötü soğutucunuz var bizim hiç yok
  • ZALMAN ZATEN ORTA SEVİYEDE SOĞUTMA TEKNOLOJİLERİNDE LİDER.
  • bence zalmanın FCZV9 FATAL1TR yı daha başarılı buda oldukça güzel habe riçin sağol fx57. yakında zalmanın 850W psu nu duyurursun şahane bişi
  • işlemcinin çok iyi oc olacağı kesinde bu sefer bellekler açıkta kalacak.. Kasanın içini ısıtacak diyen arkadaşlar kasa içi soğutması olmayan kasalar kullanıyorlar galiba.. böyle bir şey kullanıyorsanız zaten herşeyi düşünerek yaparsınız tek başına olmaz hiç birşey...
  • Bence çok güzel kasa içi hava sürkilasyonu güzel olursa soğutucu bundan çok iyi faydalanır
  • Başka soğutucu kullanmadım mükayese edemeyeceğim ama ekran kartıma zalman Zalman VF900-Cu
    almıştım,taktıktan sonra ısıyı 20 derece birden düşürmüştü,fanın çıkarttığı sesi de duymanız mümkün değil,3 ay geçti hiç bir fark yok,malzeme kaliteside çok iyi,bence Zalman yapmışsa hakkını verir.

Ayrıca haber için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkoglu777 -- 2 Eylül 2007; 13:17:50 >
  • Zalman bu sefer biraz basarisiz olmus anlasilan... ama yinede o fani kullanmadan daha basarili bir mantik kullanilabilir..

Mesela koy 1 tane blover....

Saygilar sevgiler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

Zalman bu sefer biraz basarisiz olmus anlasilan... ama yinede o fani kullanmadan daha basarili bir mantik kullanilabilir..

Mesela koy 1 tane blover....

Saygilar sevgiler..

üzerindeki fan yaramaz zaten ama çok güzel bir fan sistemi olur bu soğutucuya
  • quote:

Orjinalden alıntı: AMFİBİ

Karttan aldığı ısıyı, kasa içine dağıtacağından, kasa içi havanın ısınmasına bol miktarda katkı sağlayacağından şüphem yok. O yüzden, almayı en son düşüneceğim bir soğutucu çeşidi..

Sizin bahsettiğiniz soğutucu tipi silencer serisi olup kasa dışına ısı atımıyla yakından alakalı. Ancak çoğu kart tipi ile uyumsuzluk meydana geldiği ve 1 soğutucu üretmek yerine nVidia için 4-5, ati için de 5-6 kadar model gerektirdiği için silencer tipi soğutucu üretmek firmalara zor geliyor. Sadece ati modellerinde sıkça ratlıyoruz ama nvidia da ise bazı modellerde stok soğutucu olarak geliyor ama sayısı gerçekten çok az.

• @fx57 sanırım bu sefer geç kaldın sayın haber editörümüz ben o haberi vereli yaklaşık 1 hafta oluyo lütfen forumda önce ii araştırma yapalım şaka bi yana senden ne zaman gelecek bu haber onu bekliyodum

BU DA BENİM HABERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal2339 -- 2 Eylül 2007; 14:45:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tugberk23

8800 serisi için soğutma çeşidi neredeyse yok bu nedenle çıkması iyi olmuş ama bellekleri soğutmuyor belliki bellekleride soğutsaydı düşünülebilirdi ama bu şekilde bence pekte iyi değil

yanında bellek için heatsinkler veriliyo resimde verilmemiş ayrıca bu önemli ayrıntıyı zalman gibi bir üretici hiçbir zaman unutmaz çünkü işi bu
  • harika bence 8800 gts icin benim iicin iyi olur keske su vga böyle sogutucu koysalar havasından durulmazdı
  • quote:

yanında bellek için heatsinkler veriliyo resimde verilmemiş ayrıca bu önemli ayrıntıyı zalman gibi bir üretici hiçbir zaman unutmaz çünkü işi bu

ısı emici verdiklerini bende biliyorum ben ramler için blok olmamasından bahsediyorum gpu soğurken ramler ısınacak sadece 8800 serisine özel ramler içinde bloklu olsaydı o zaman iyi birşey olabilirdi
  • YÜZDE yüz bakır olması çok gzel malzemeden çalmamışlar
  • nerde ve ne zaman satışta
  • çok karizma bi soğutucu olmuş
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.