Şimdi Ara

fan sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim bilgisayarın fanı acayip ses yapıyor bunun nedeni tozdan mıdır acaba içini temizlesem ses gider mi fanın sesinden nerdeyse müzik dinleyemez oldum yardımcı olursanız sewinirim

• Çıkarıp bir fırça ile temizle..
    Sonrada güzelce yağla ve sil...
  • dış kısmında kanat içlerini güzelce temizleyip tozunu al.. sonra arka kısımdaki conta veya kağıdı kaldır.. orada sıkı tabaka yapabilecek şekilde 6 numara mat vazelin gres koy bir iki damla kadar fanın büyüklüğüne göre.. fazlasını atıp mile kadar yağın işlemesi için fanı hızlıca çevirin. mümkünse bir güç kaynağına balayıp kendi gücüyle dönmesini sağlayın. bu sayede film oluşacak ve uzun ömürlü bir yağlama yapılmış olacaktır..

Neden bu kadar uzattın der isen, tozu iyi alınmamış ve kabaca yapılan yağlamalarda aşınma daha çabuk olmakta yağ geç nüfus etmekte ve yağlama verimsiz olmaktadır.

Ki 6 numara vazelin ile aynı viskozitede olan ayçiçek yağıyla deneme yaptım. arka kısım havayla temasta olmadığından 6 aydır sorun yok ve titreşime rağmen ses eskşisinden bile az oldu.

• diş fırçası ile adm akıllı temizle...sonra yerine takmadan slotlarını takıp dene
  • ne kadar temizlense de YINE PROBLEM VEREBILIR...

yani TEMIZLEMEK+YAĞLAMAK kesin çözüm olacak diye düşünme...

öyle bir durumda da YENİ FAN ALMAK çözüm olucaktır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Turqie

ne kadar temizlense de YINE PROBLEM VEREBILIR...

yani TEMIZLEMEK+YAĞLAMAK kesin çözüm olacak diye düşünme...

öyle bir durumda da YENİ FAN ALMAK çözüm olucaktır...

kesinlikle katılıyorum. dayanacağı en fazla bir hafta ve yine aynı şikayetler başlayacaktır. ayrıca fanlar ucuz kendimizi kasmadan bu şekilde hallederseniz daha iyi olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.