Şimdi Ara

Xp den sıkıldım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bu windows xp den çok sıkıldım..
    kardeşim p4 işlemcimiz 256 ram var bilgisayarı formatlıyorum..
    Yinede istediğim kadar hızlı olmuyor..
    Makineyi çok hantallaştırıyor..
    Şeytan diyo git win98 yükle...
    Bu Linux nasıl bilgisi olan varsa bana biraz açıklayabilirmi?

• ???
  • xp den sıkıldıysan linux yükle. başlangıç olarak mandrake veya suse linux u tercih edebilirsin. linux hakkındaki soruların için linuxnet forumununa bakabilirsin.her türlü konuda cvp alabileceğin bir yer burasıhttp://www.linuxnet.com.tr
  • linux iyidir ama alışma süren biraz uzun sürebilir, ben tavsiye ederim bi denede farkı gör.
  • xp den şaşmaaa longhorn u bekle
  • degi$ik bi$iler ariyorsan Win 3.1 i tavsiye ederim.
  • Değişiklik değilde hız arıyorum..
  • 98 den hızlısı olcanı sanmıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: abduaty

degi$ik bi$iler ariyorsan Win 3.1 i tavsiye ederim.

• ArkadaŞ !

P4 işleci 256 ram var diyosun! P4 ? + Ram AZ + HDD boyutu ?

XP kullanıyorum yavaş diyorsun! O zaman XP PRO yüklüyeceğine normal XP yükle + XP Plus yükleme + SP2 kurma + Ram desteği sağla birde O/C yaptın mı tamamdır. Benim P3 500 + 384 SD ram + 20 GB hdd li baba yadigarı var 98 kullanırken acaba XP yi kaldırırmı diye düşünüyordum Denemeden anlasılmaz dedim falla bizim baba yadigarı ŞAH a kaltı be ofisimde kullandığım P4 2,4 + 512 ram + 80 HDD li makinama kafa tutuyor! Ancak dediğim gibi P3 de XP sade Plus yok + SP2 yok ve gereksiz dallama programlar yok!!!
  • valla linux u sana programlar ne zaman linux tabanlıda yazılmaya başloyor ozaman tavsiye ederim... xp den sıkıldıysan 98se yükle en hatasız sürüm... ve long horn u hiç deneme çok kasıyor .. + xğ den açık kapısı çok
  • linux u yükleyeceksen suse yi yükle daha güzeldir
  • slackware daha kullanışlı
  • quote:

Orjinalden alıntı: abduaty

degi$ik bi$iler ariyorsan Win 3.1 i tavsiye ederim.

• quote:

Orjinalden alıntı: Bozkurt28

Denemeden anlasılmaz dedim falla bizim baba yadigarı ŞAH a kaltı be ofisimde kullandığım P4 2,4 + 512 ram + 80 HDD li makinama kafa tutuyor! Ancak dediğim gibi P3 de XP sade Plus yok + SP2 yok ve gereksiz dallama programlar yok!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: §cuLPtuRe®

Arkadaşlar ben bu windows xp den çok sıkıldım..
    kardeşim p4 işlemcimiz 256 ram var bilgisayarı formatlıyorum..
    Yinede istediğim kadar hızlı olmuyor..
    Makineyi çok hantallaştırıyor..
    Şeytan diyo git win98 yükle...
    Bu Linux nasıl bilgisi olan varsa bana biraz açıklayabilirmi?

walla linux kullanacaksan bir diz sıkıntılarıda yanında taşıyor. başlangıç olarak muhakkak klavuz gibi birşeyle kullan cünkü sistemi genelde msdosdaki gibi komut sistemi ile calışıyor ve su an internette linux kullanıcılarını tehtit eden cok büyük bir virüs war sölemedi deme ..
    iyi forumlar....
  • there is a kaspersky for ones that the virus being ;)

Bu arad linux a alışman ve program bluman biraz sorun olabilir ve emulatorleri iyi kullanana kadar oyun oynamayı ve windows programlarını açmayı unutmak zorundasın maalesef.

donanımının eskiliği de bunu tetikliyor olabilir.. p4 kaç var sende ki SSE' ye raümen o gudik fpu hala bi halt yiyememiş ?
    1.3 1.4 1.5 2.0 ?
  • Bu kadar başarısız bir OS görmedim ben... Durup dururken kilitlenmeler, yavaşlık falan..

Başka alterntif de yok. Yediriyoruz paralarımızı Microzort'a.. (Ben yedirtmiyrum bu arada )
  • XP Home veya Pro, bu güne kadar gelmiş olan bütün Windows'ların en hızlısı diyebiliriz. Ancak, yapılması gereken bazı ayarları var. Bu ayarları yaptığın zaman ve donanım "Driver'lerin" düzgün kurulduğu an muteşem bir şekilde çalışır.
    Burada bunlar nelerdir açıklaması yapmak bir hayli zaman alır. Mademki buraya girip teknik bilgi almak istiyorsun ve "Teknik Yardım" bölümündeki üst konu olarak 3 adet sayfa hazırlamış arkadaşlar, buradan okuyup ne yapman gerektiğini öğrenebilirsin.

Linux olayına gelince; Bundan daha çok sıkılacağına eminim. Çünkü, bir sürü sorunla karşılaşacaksın ve istediğin Programı bulamayacaksın. ( Windows'da çalıştırdıklarından.)

Tavsiyem XP den şaşma ve ayarlarını iyi yap ayrıca RAM 512 olsun!! 256 RAM XP için biraz az gelmektedir. Oyun falanda oynuyorsan yeteri kadar kasacaktır bilgisayar.

Hoşça kal ve kolay gelsin. KitapGibi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.