Şimdi Ara

Dts müzik (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
479
Cevap
11
Favori
74.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ses kartım creative x-fi titanium,z-5500 e optik ile bağlı,dts yazısı decoderde gözüküyor,5.1 ses alabiliyorum.

ses kartının neresinden bu ayarları yapacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensei111 -- 5 Aralık 2011; 13:30:33 >
  • her ses kartının ayarları farklıdır bu usb pro ses cartına gore sendekı farklı olabılır zaten ekranda dts yazısı cıkıyorsa dts muzık dınlıyorsun demektır

ha sadece fılmlerde cıkıyorsa elınde dts muzık yok demektır benım yolladıgım parcayı bır dene yada ıstedıgın baska parca varsa onuda cevırırız
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty1680

her ses kartının ayarları farklıdır bu usb pro ses cartına gore sendekı farklı olabılır zaten ekranda dts yazısı cıkıyorsa dts muzık dınlıyorsun demektır

ha sadece fılmlerde cıkıyorsa elınde dts muzık yok demektır benım yolladıgım parcayı bır dene yada ıstedıgın baska parca varsa onuda cevırırız

benim z-5500 optical da ayarlı,benim anlamadığım dts parçalardada input:optical effect:dts digital yazısı decoderde gözüküyor,dts olmayan mp3 lerdede aynı ekran gözüküyor??
  • o sorunun ne oldugunu bılemedım bende oyle bısey yok dts parcayı kapattıgım an dıger mp3lerde sadece dıgıtal yazısı cıkıyo
  • dts hd audio
    http://hotfile.com/dl/135827870/fa5d...masui.rar.html

password = morz@plugi

nette araştırırken bu proğramı buldum surcodeden daha iyi dts yapıyor diye yazmışlar,pc ye indirdim fakat biraz karışık gördüm proğramı yanlış bir şey yapmıyayım diye kurmadım,uzman arkadaşlar inceleyip bana bir malumat verebilirmisiniz? kurulmaya değermi? şu anki yaptığımız dts proğramlarından daha iyi bir sonuca ulaşırmıyız? cevabınızı bekliyorum,iyi akşamlar.

bilhassa hangi proğramı kullanıyor bilmiyorum ama qwerty1680 arkadaşın yorumunu bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

dts hd audio
    http://hotfile.com/dl/135827870/fa5d...masui.rar.html

password = morz@plugi

nette araştırırken bu proğramı buldum surcodeden daha iyi dts yapıyor diye yazmışlar,pc ye indirdim fakat biraz karışık gördüm proğramı yanlış bir şey yapmıyayım diye kurmadım,uzman arkadaşlar inceleyip bana bir malumat verebilirmisiniz? kurulmaya değermi? şu anki yaptığımız dts proğramlarından daha iyi bir sonuca ulaşırmıyız? cevabınızı bekliyorum,iyi akşamlar.

bilhassa hangi proğramı kullanıyor bilmiyorum ama qwerty1680 arkadaşın yorumunu bekliyorum.

link nedir tam olarak?
    veya porogram ismi nedir?

• sesei111 kardesım lınke ulasamadım ben surcode dts converter kullanıyorum oncelıkle ıyı ses alabılmemız ıcın mp3 parcaların 320kpps olması sart dusuk kalıtedekı muzıklerden zaten ıyı ses alınmıyor

bırde dts ve dts hd formatları bırbırınden farklı senın gonderdıgın lınkın basında dts hd yazıyor
    dts hd yeni z5500 un cozecegını sanmıyorum cunku uzerınde sadece dts96/24 yazıyo hd ıbaresı yok ama lınke ulasınca denerız
  • http://****.com/files/347180754/070210-dtshd.masui.rar

password = morz@pluginaudio

yeni link buldum inceleyip yorumlarınızı bekliyorum,kolay gelsin.

http://www.flstudio.biz/fl-studio-echo-effect-plug/6834-dts-hd-master-audio-suite-v20-team-vr.html

buradanda girebilirsiniz.

DTS-HD - Master Audio Suite v2.0 (TEAM VR) proğramın adıda budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensei111 -- 7 Aralık 2011; 13:18:52 >

• kurdum ben o programı daha oncede kurmustum acılmıyo bılgısayarda
  • quote:

kurdum ben o programı daha oncede kurmustum acılmıyo bılgısayarda

320 kbps lik bir parçayı dts yapmak için önce avs audio converter 6.3 proğramında 48000 hz 24 bit ayarıyla convert ediyorum bu parça masa üstüne geliyor daha sonra tfm audio tool (version:1.2.0.0.beta) proğramına masa üstündeki parçayı atıp output formatı dts olarak işaretleyip convert ediyorum,convert işlemi bittikten sonra surcode dvd-dts proğramı otomatik olarak devreye girerek masa üstündeki yeni klasöre 7 parça olarak atıyor bunlardan 6 sını silip tfm olanını bırakıyorum buda bizim dts parçamız oluyor(dts encode options uda 1.536 mb/s ve 48.0 olarak ayarlıyorum)

benim dts serüvenim böyle, senin daha iyidir diyebileceğin fikirlerin varmıdır?

• yok aynen bende o yolu ızlıyorum sadece avs convereterde 32 bıt olarak ayarlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

quote:

kurdum ben o programı daha oncede kurmustum acılmıyo bılgısayarda

320 kbps lik bir parçayı dts yapmak için önce avs audio converter 6.3 proğramında 48000 hz 24 bit ayarıyla convert ediyorum bu parça masa üstüne geliyor daha sonra tfm audio tool (version:1.2.0.0.beta) proğramına masa üstündeki parçayı atıp output formatı dts olarak işaretleyip convert ediyorum,convert işlemi bittikten sonra surcode dvd-dts proğramı otomatik olarak devreye girerek masa üstündeki yeni klasöre 7 parça olarak atıyor bunlardan 6 sını silip tfm olanını bırakıyorum buda bizim dts parçamız oluyor(dts encode options uda 1.536 mb/s ve 48.0 olarak ayarlıyorum)

benim dts serüvenim böyle, senin daha iyidir diyebileceğin fikirlerin varmıdır?

hocam dts formatına donustumek ıcın kullanılan programlar avs ve tfm mıdır sadece

• sımdılık sadece onlar yada varsada bız bulamıyoz ben baya arastırma yaptım yok zaten onemlı olan orjınal dts muzık cd sı bulmak yoksa donusturmeyle zaten ses kayba uguruyor
  • hocam dts parcalar dınledım ac3 filter kurdum bs playerda dınledım fakat aımp kullanıyorum dts formatlı parcaları bu yurutucude dınleme sansım varmıdır
  • zaten dts muzık ıcın ac3 fılter sart fakat dedıgınız playerı tanımıyorum dts parcalar en ıyı vlc medıa player ıle dınlenır
  • Neden dönüştürmeye çalışıyorsunuz ?Şahin in kasasını Ferrari yapıp ne elde edeceksiniz ,motoru aynı...
  • donusturdum fakat kalıtelı olmaldıgını farkettım oynamamak lazım
  • Ben tam ters birşey soracağım, DTS dosyaları stereo mp3 haline nasıl getirebiliriz?
    River Past Audio Con.Pro ile denedim, sonuç cızırtı oldu.
  • Dts yazısını göremedim ama sesi dts alıyorum. Bu normal midir?
  • Tüm sayfaları okumadım ama burdaki arkadaşlar normal müziği DTS olarak mı kodlamaya çalışıyorlar, eğer öyleyse yukarıda arkadaşın söylediği gibi şahinin kasasını ferrari yapmaya benziyor. Mevcut dosyanın özniteliklerini değiştirmeye uğraşmaktansa(ki bu anlamsız bir yarış) DFX gibi bir programı kullanarak, istediğiniz etkiyi almanız mümkün. Ancak elde edeceğiniz ses orjinal kayıt DTS olan bir müzikle tamamen aynı olmayacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.