Şimdi Ara

Dts müzik (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
478
Cevap
11
Favori
74.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar g500 5+1 ses sistemim ve creative x-fi audio ses kartım var.eagles dts albümünü indirdim vlc playerdan çalabildim ses gayet güzel fakat dts yazısı fln çıkmadı.bu arada pc dışında sinema sistemimde de dinlemek istiyorum fakat dts uzantılı çalmıyor,ne yapmam gerek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuanoM

Beyler "K-Lite Mega Codec Pack" gibi bir kolaylık varken neden birsürü player ile uğraşırsınız anlamıyorum.

Okadar kullanışlı ki zaten kurulumdan sonra Başlat menüsüne bütün kodeklerin ayarları için kısayol atıyor, ayrıca şu güne kadar açamadığı dosya görmedim.

Silin bütün player, kodek vs. ne varsa PC'den. Yükleyin K-Lite Mega Codec Pack 3.8.0'ı; kurtulun bütün kodek dertlerinden.

K-Lite Mega Codec Pack 3.8.0 (son versiyon) indirmek için:http://www.free-codecs.com/K_Lite_Mega_Codec_Pack_download.htm

DTS müzikler için teşekkürler.

gimmeluck arkadaşımızın dediğini anlatmaya çalışayım:

Eğer indirdiğiniz şarkı 48000 Khz'ın altında ise ve dijital çıkıştan Z-5500 ile dinleyecekseniz DİNLEMEYİN. Çünkü 48000 Khz'nin altında olsa bile Z-5500 48000 olarak çalmaya çalışacak; şarkılar hafiften hızlanacaktır. 48000 Khz'in altındaki şarkıları Z-5500 ile Analog bağlantıdan dinleyin. 48000 ve üzeri için ise Z-5500'ün dekoderini tercih edebilir, dijital çıkış kullanabilirsiniz.

K-Lite Mega Codec Pack kurduktan sonra AC3Filter ayarlarını aşağıdaki gibi yaparsanız hem DTS filmleri hem de DTS müzikleri Z-5500'e yaptığınız dijital bağlantı ile sorunsuz izleyebilir ve dinleyebilirsiniz:

Dts müzik

Dts müzik

Dts müzik

Dts müzik

Bende tüm forumu okumama rağmen z-550 e dts yazmayı başaramadım. Anlatılanlardan tek fark aşağıdaki resimden göreceğiniz gibi system tagının altında "ac3filter_intl.dll not found" yazması.

Birde benim Spdif onboard, anakartta AUS a8n-e nforce4 ultra. Artık ondan diye düşünüyorum ama bna rağmen çalıştıranlarda var dts'i. En son ALC850 nin digital output diye bir yazılımını kurdum ama o da işe yaramadı. Konuya vakıf birileri varsa bi el atsın hayrına ya

Dts müzik

• iso hunt.com
    dts music diye aratın,
    MUSIC DTS 5.1 başlığında, 16.9 GB'lık dev bir arşiv var. 8mbit bağlantı ile en az 80 kb - en yüksek 400 kb çekiyorum.
    içerik;

atb.seven.years.dts.5.1.audio.cd
    celine dion dts
    DEPECHE MODE-DTS-The Best Of 2CD
    Dimmu Borgir- Death Cult Armageddon DTS
    Eurythmics - Greatest Hits (5.1 DTS Upmix)
    Evanescence - Fallen (2003) [DTS audio files]
    George.Michael-Best.of.DTS
    Groove Armada - Vertigo (SACD-DTS CD)
    Guns N' Roses - Greatest Hits DTS
    Iron Maiden - Dance of The Dead by ARX
    Madonna - Greatest Hits Vol 2 (5.1 DTS Upmix)
    Michael Jackson - Thriller (SE) (5.1 DTS)
    MODERN TALKING - The Final Album DTS 5.1
    Nirvana - Nevermind [DTS audio files]
    Paul van Dyk - Global Studio Mix [DTS 5.1]
    Queen Greatest Hits DTS
    Rammstein - Sehnsucht (DVDA-DTS 5.1)
    Red Hot Chili Peppers - Greatest Hits (5.1 DTS Upmix)
    santana DTS
    sting DTS
    Queen-The Game DTS
    The Offspring Greatest Hits dts
    VA - Disco Wonderland (5.1 DTS Upmix)
    ERA DTS.

• Metal müzik seven arkadaşlar mutlaka dinlemeli ;

Dimmu Borgir- Death Cult Armageddon dts

Dts müzik

Albüm zaten süper bilen bilir dts 5.1 çok daha güzel olmuş...

The Eagles - Hotel California dts albümünden sonra dinlediğim en iyi dts albüm diyebilirim
  • Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim yapmadığım şey kalmadı,

Z5500 de dts yazısı sadece filmlerde çıkıyor. İş müzik albümlerine gelince dts yazısı çıkmıyor Powerdvd de dosya bilgisine baktiğımda DTS yazıyor ama Z5500 ün ekranında streo olarak gözüküyor dts yazmıyor ama ses geliyor nedeni nedir acaba?
  • yukarıda ki ayarları yapıp media playerda actıgınızda dts album ise ve gerekli baglantılar tamamsa z5500 de dts yazısı cıkıyor ve super bi duyuluyor
  • Herkese merhaba...

bir çok sayfayı okudum. Fakat benim farklı bir sorunum var. :) yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

filmlerde, kliplerde vs. DTS sesi alabiliyorum.

Fakat DTS müzikte, Amfide DTS logosu yanıyor, ama ses gelmiyor.Film açtığımda DTS gösteriyor ve DTS ses alıyorum. aynı şey Müziktede oluyor DTS gösteriyor fakat ses gelmiyor... Hiç bir bilgisi olan varmı?

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdwatcH

Herkese merhaba...

bir çok sayfayı okudum. Fakat benim farklı bir sorunum var. :) yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Fakat DTS müzikte, Amfide DTS logosu yanıyor, ama ses gelmiyor.Film açtığımda DTS gösteriyor ve DTS ses alıyorum. aynı şey Müziktede oluyor DTS gösteriyor fakat ses gelmiyor... Hiç bir bilgisi olan varmı?

Teşekkürler..

quote:

Orijinalden alıntı: eckid

quote:

Orijinalden alıntı: uzil

ben ne yaptıysam DTS müzikleri bir türlü dinleyemiyorum..dts sesler filmde sorunsuz aktarılıyor ama DTS müzkler sadece cızırtı oluyor

size "vlc player" programını tavsiye edebilirim... player kendi içerisinde codec paketiyle geliyor...codec vs uğraşmadan DTS müzik ve seslerinizi sorunsuz dinleyebilirsiniz. ayrıca neredeyse tüm video ve ses dosyalarını oynatabiliyor... HD filmlerinizle de sorunsuzca kullanabilirsiniz.. isteğinize göre ister kurulum paketini, isterseniz kurulumsuz çalışan versiyonunu indirip kullanabilirsiniz....

programı indirmek için tıklayın..

Dts müzik

ben codec paketleriye hiç uğraşmadım başka bir benzer konuya bu cevabı yazmıştım bir deneyin ...işinizi göreceğini düşünüyorum...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AdwatcH

Herkese merhaba...

Teşekkürler..

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uzil

ben ne yaptıysam DTS müzikleri bir türlü dinleyemiyorum..dts sesler filmde sorunsuz aktarılıyor ama DTS müzkler sadece cızırtı oluyor

size "vlc player" programını tavsiye edebilirim... player kendi içerisinde codec paketiyle geliyor...codec vs uğraşmadan DTS müzik ve seslerinizi sorunsuz dinleyebilirsiniz. ayrıca neredeyse tüm video ve ses dosyalarını oynatabiliyor... HD filmlerinizle de sorunsuzca kullanabilirsiniz.. isteğinize göre ister kurulum paketini, isterseniz kurulumsuz çalışan versiyonunu indirip kullanabilirsiniz....

programı indirmek için tıklayın..

Dts müzik

ben codec paketleriye hiç uğraşmadım başka bir benzer konuya bu cevabı yazmıştım bir deneyin ...işinizi göreceğini düşünüyorum...

Öncelikle Çok teşekkür ederim zaman ayırıp cevap verdiğiniz için :)

Yanlız sorun şu, VLC Mediaplayer classic, KMP, Core avc...... Hepsiyle denedim. Hepsi film vs, DTS ses aldım. ama Müzik olunca, Amfi de DTS ışığı yanıyor ( yani ses amfiye gidiyor bir şekilde) sonra ses çııkmıyor.. Bakın cızırtılı çıkıyor demiyorum, hiç çıkmıyor.... VLC den Stereo yu seçtiğimde stereo çıkıyor..... Ama SDFI ı seçtiğimde DTS yanıyor fakat ses çıkmıyor.... 5.1 seçeneğini seçiyorum VLC den o zaman ses çıkıyor, ama Amfide DTS yanmıyoru...

yani Codec vs, yapıyorum, VLC filan.. problem sinyal göndermesi değil. DTS ışığı yanıyor ama ses çıkmıyor...,,, Halbuki Klip Film lerde öğle değil...

umarım anlatabilmişisimdir:)

tekrar teşekkürler

• aynı sorun bendede var..eğer DTS yanarsa ses gelmiyor..yanmazsa ses stereo olarak geliyor
  • Şaka maka z5500 de hıc DTS yazısını goremedım ugrasmadımda hıc PC de nasıl yapabılırım ?
  • güzel paylasım tesekkurler dostum.cihazı kurunca bende deneyecegim kayıt icin mesaj yazdım :D
  • Nena'yı dinledim çok hoş gerçekten keşke bütün arşivim DTS olsaydı :) , üstelik Z-5500 analog bağlanmış şekilde. Anakartın optiğinden alacam bide bakalım sesi.
  • Optiği bağlayıp VLC'den Dijital çıkışı seçince Z-5500'ün ekranında DTS Digital yazıyor ama müzik yerine çıtırtı pıtırtılar geliyor. 5.1 düz seçtiğimde ise DTS yazmıyor. Kendim Stereo,Stereo x2 veya Dolby seçmem gerekiyor o zamanda şarkıyı 5.1 dinleyemiyorum.

Aynı şekilde DTS'li film izlediğimde sorun olmuyor ve ses mükemmel geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ama=neden -- 8 Kasım 2010; 10:50:08 >
  • Linkin Park - Reanimation'u buldum DTS albüm olarak. Yine Digital olarak dinlediğimde sadece tıslama geliyor. Analogdan dinliyorum en azından 5.1 ve kayıpsız ses olduğu için çok güzel.

Not: Bu arada albüm dehşet olmuş ya, herkese öneririm. Scracth'ler, gitarlar etrafımda dönüyor resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ama=neden -- 9 Kasım 2010; 9:32:57 >
  • Merhaba arkadaşlar ...

Format: FLAC
    Bitrate: Lossless
    Size RAR: 1,39 Gb

Yukarıdaki şekilde albümler buluyorum ancak bunlar DTS albüm değil mi?
    Bu DTS albümler çölde su bulmak gibi bir şey herhalde ...
    Dinlediğim müzik türünde pek DTS albümlere rastlamadım ... ( Trance - New Age )
    FLAC albümler ile DTS albümler arasındaki fark nedir arkadaşlar ...
    Dinlerken ikisi arasındaki farkı nasıl anlıyorum?
    Teşekkürler ...
  • Ben Flac en iyisi diye biliyorum,hiç bir işleme sokulmamış saf ve tertemiz halde:)
  • bildiğim kadarıyla flaclar 2 kanallı olurken dtsler 5 kanallı çıkışa sahip
  • Arkadaşlar benim şöyle bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Megaworks 550 5.1 analog ses sistemim ve playvision decoderim var. Audigy2 ses kartımda digital I/O ya da optic çıkış olmadığından 3.5mm mono -RCA dönüştürücü kabloyla koaksiyel bağlantı kurmayı denedim ama digital output seçip speaker channel test yaptığımda yalnızca ön sağ ve sol kolonlardan ses alabiliyorum. Filmlerde çevresel sesler çok iyi ama konuşma sesleri çok düşük geliyor 5.1 alsam da.

Xbox360 ı lcd ye hdmı ile bağlayıp decodere optic bağlantı kurduktan donra Dolby digital 5.1 seçtiğimde de yalnızca aynı 2 kolondan ses alabiliyorum. Decoderde bir problem olabilir mi?

Ayrıca wd hd player alacak olsam LCD ye HDMI la ,playvision decodere optik bağlayıp analog 5.1 sistemimle DTS çözebilir miyim? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaNaT -- 16 Kasım 2010; 18:14:09 >
  • mrb ben bu dts surcode felan yapıyorum cd yede yazıyorum 5.1 hepsinden sen çıkıyor mp3 felan çıkmıyo DTS nena gibi çalmıyor normal müzik nena da müzik dört dönüyor odanın içinde
    her mp3 ten olmuyor desek çok fazla denedim 30 cd gitti değişen bişey yok sorun nerde bir fikri olan varmı benmi yapamıyorum ama yapıyorum
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.