Şimdi Ara

Dts müzik (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
479
Cevap
11
Favori
74.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Kızıl Baron

arkadaşlar canımı çok sıkan bi sorunum var...
    powerdvd ile izlediğim bi filmde z5500'de dts yazısı görebilyorum, ancak windvd'de göremiyorum... windvd kullanıp da dts yazısını gören varmı??? AC3 ayarları nasıl yapılacak?? bilen varsa lütfen yardım...

windvd5 ve 8 kullandım hala kullanıyorum.
    aynen spdif seçeneğini seçiyorsunuz ayarlarda..sorun olmaması lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gimmeluck

quote:

Orjinalden alıntı: Kızıl Baron

arkadaşlar canımı çok sıkan bi sorunum var...
    powerdvd ile izlediğim bi filmde z5500'de dts yazısı görebilyorum, ancak windvd'de göremiyorum... windvd kullanıp da dts yazısını gören varmı??? AC3 ayarları nasıl yapılacak?? bilen varsa lütfen yardım...

windvd5 ve 8 kullandım hala kullanıyorum.
    aynen spdif seçeneğini seçiyorsunuz ayarlarda..sorun olmaması lazım.

windvd8 ultra kullanıyorum bende.. ayarlar seçili zaten.. ama olmuyor...
    sen windvd'yi kullanırken hoparlör setinde dts yazısını görüyormusun??
  • elimde şu an yok.. dts filmle değil de,
    daha önce dts videodan çekip aldıgım sonra da dts audio image yaptıgım sesle deniyorum oluyor.
    aynı sey diyebiliriz.
  • Sanırım sadece *.dts uzantılı dosyaları winamp'ta çalmaya yarayan bir codec . Denedim başarılı sonuç verdi ... Ama sadece *.dts uzantılılarda sonuç veriyor ...

http://www.digital-digest.com/dvd/downloads/showsoftware_dts_audio_winamp_471.html ... İyi dinlemeler
  • arkadaşlar bu dts müzikler anladığım kadarıyla amatörce bi miks.. profesyonel bi miksaj deil.. metallica'yı dinledim, tamam dts ama kolonlar arası geçişler falan berbat yaa.. bence bu müziklerden metallicanın bile haberi yoktur.. senin benim gibi biri orjinal cd'yi bikaç program vasıtasıyla dts sinyaline dönüştürüyordur.. sizce??
  • Upmix 'ler için dediğin doğru ... Zaten indirdiğin DTS albümde **This is NOT an official DTS release* * yazıyorsa o albüm büyük ihtimalle programlar vasıtasıyla upmix yapılmıştır . Fakat indirdiğin veya edindiğin DTS albüm sanatçıya aitse aynı şeyleri söyliyemem , çünkü o albümler o şekilde kayıt ediliyor ve satışa sunuluyor . Offical olmayan albümlerde ise stereo kaynaktan kanallara ayrılarak sunumları yapılıyor ... İyi dinlemeler .
  • bence de çoğu upmix.. porf da olsa official da olsa amatör de olsa UPMIX.
    bende vivaldinin 4 mevsimi var, ama konser olan. çok güzel, sanırım 5 alıcı ile konser kaydedilmiş..
    ayrıca yukarda bahsettiğimiz parça Nena - ses harika geliyor bunda da..
  • bu dts cd'leri powerdvd ile dinlemeye çalışıyorum ama ses çok kötü.. sanki aşırı derecede yankılı yada cızırtılı gibi.. hoparlörde dts sinyalı geldiğine dair yazı gözüküyor ama ses berbat... ne yapmak lazım??
    spdif seçili..
  • dün akşam carlos santana'nın albümünü indirdim,g500+audigy2zs+power dvd ve sesler gayet başarılı 5 kanaldanda farklı ses geliyor,çok beğendim

edit:kaynak parçalar stereo yani 2 kanal ama yinede güzel,bu sefer başka bir siteden Eagles Hotel California DTS indirdim kotalı olduğum için tek partını çekebildim

sonuç gerçek dts 5.1

Dts müzik

özelliklerden 6 kanalın seçili olmasına dikkat edelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wilym@n -- 20 Mart 2008; 15:59:38 >

• nena yı sadece vlc ile çalabiliyorum diğerlerinden cızırtı geliyor
    creative media source 5 ve dts plugin ni indirdim dts uzantılı bir şarkı denedim çaldı ama nena wav hala cızırtılı
    vlc den başkası neden wav uzantılıları açmıyor?(bsplayer.powerdvd.winamp.vs....)
  • bende ne yaptıysam olmadı. z-5500 ile pc den dts müzik dinleyemedim. (metallica konser dvd si hariç onda bi sorun yok 6 kanal canavar gibi dts). ya cızırtı ya garip sesler. panelde dts yazıyor, ama ses cızırtı. birde creative mediasource deneyim dedim fakat creative kart yok diye kuramadım pc'ye kurmanın bi yolu varmıdır? elimizdeki dvd ile yetinmek zorunda kaldık

arkadaşlar elimdeki metallica'nın san francisco senfoni orkestrası ile verdiği konser dvd si (DTS) ile
    dts müzik takaslamak isteyen olursa haberleşim. kotalıyız malum bu şekilde dts arşivimiz genişlesin. takas için dts olması şart değil konser dvdsi olsun yeter.

dvdnin tam adı: METALLICA WITH MICHAEL KAMEN CONDUCTİNG THE SAN FRANCISCO SYMPHONY ORCHESTRA
    2 dvd dts-dd bu arada ben ankaradayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winston-tuborg -- 24 Mart 2008; 2:55:04 >

• Arkadaşlar bende power dvd oynatıcı programı var. Herhangi bir dts müzik açtığımda ses değil cızırtı geliyor. Bu program dts yi destekliyor halbüki. Acaba yapmam gereken ayarlar nedir. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Bende 4+1 var anakartın ses kartı dts li
    vlc player la açtım direk oldu,süper
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

dediğim icat bu arkadaşlar

Dts müzik

http://www.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=16&product=14191

acaba nasıl bişeydir

AC3 filter kullanan arkadaşlar , Resimde görülen options kısmında bass redirection kısmını işaretlesinler. 120 olarak kalsın. sonra bass seslerine bakın bi farklılık olacak mı

Dts müzik

bende o şeyler hiç hareket etmiyo ya

• rap tarzı dts ler bulursak paylaşalım arkadaşlar
  • Ben dts ve dolby dinlemek için, ses kartımdan dts ve dolby çözümünü built in(ses kartının dekoderi) decoder olarak seçiyorum, video playerden de spdif out u on yani açık( bu durumda dijital ses sinyaline video player müdahale etmeden ses kartında işlenip kolonlara gidiyor) olarak seçiyorum, bu sayede kullandığım video player oynatıcısı (Power dvd 7 ) sadece görüntü gösterimi görevini yapıyor ve ses işini ses kartım yapıyor sonu gayet iyi temiz ve net bir ses, bu sayede ses kartının kristalizer eko eax vb. tüm özelliklerini etmiz bir şekilde istersem kullanabiliyorum. dts cd leride media soruce çözüyor zaten. Sonuç olarak kazaa vb. hiçbir codec yüklemeden işlem donanımsal olaarak gerçekleşebiliyor.
    Power dvd 8 ultra nın hd dts vb. yeni nesil sesleri çözdüğü belirtiyor, tabi hd dvd veya blue ray li bir sistem lazım sanırım, bubunla ilgili bilgisi deneyimi olan varmı?

• parcalar hızlı calıyor bunu düzeltmenın bır yolu yok mu ?
  • Selamlar;

Dire Straits - Love Over Gold [DTS 5.1] *.nrg formatindaki albumu Daemon Tools ile acip Windows Media Player 11 ile dinlerken giris sinyalleri ile cikis sinyalleri birbirini tutmuyor bunu nasil cozebiliriz acaba?

WMP 11 ile album calarken Tray Icon'da AC3 Filter simgesi de cikiyor halbu ki...

Dts müzik

Dts müzik

Dts müzik

Dts müzik

• sting -brand new day gercekten dınlenmesı gereken bir dts-albüm cok basarılı buldum ben
  • arkadaslar forumu bastan sona okudum ama bende techno club yada elektronik muzik bi tznde olsa dinlemek istiyorum!! bulabilen lutfen paylassın!!!!
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.