- x
Dts müzik
474 Cevap64057 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2701 Mesaj
12 Eylül 2007; 21:12:15 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orjinalden alıntı: PaLadin_C

arkadaslar image aldiktan sonra nasil acacagiz bilen varsa makbule gecer valla karisti kafam..4+1 birde sony hi-fi var bende...birde 7.1 creative ses karti..

daemon tool programını kur sanal disk oluştur

http://www.daemon-tools...de=ViewCategory&catid=5

@Yazılımcı Online valla dostum spidif çıkış için ses sistemininde dijital çıkış olması gerekiyormuş bende de yok malesef

ABBA - ABBA Gold (5.1 DTS)
Metallica - Black Album
Nirvana - Nevermind 5+1
Evanescence - The Open Door (2006) (5.1 DTS Upmix)

Bu albümleri indirdim dijital sistem olsa nekadar fark eder çok merak ediyorum

Satılık donanım ürünleri
No time for feeling sorry, I got here on my own
I won’t ask for mercy, I choose to walk alone

240 Mesaj
12 Eylül 2007; 22:44:59 

quote:

Orjinalden alıntı: Slayer_

daemon tool programını kur sanal disk oluştur

http://www.daemon-tools...de=ViewCategory&catid=5

@Yazılımcı Online valla dostum spidif çıkış için ses sistemininde dijital çıkış olması gerekiyormuş bende de yok malesef

ABBA - ABBA Gold (5.1 DTS)
Metallica - Black Album
Nirvana - Nevermind 5+1
Evanescence - The Open Door (2006) (5.1 DTS Upmix)

Bu albümleri indirdim dijital sistem olsa nekadar fark eder çok merak ediyorum

ah be abi tam aradığım albümler, keşke sınırsız olsa bağlantım ya :(

™ €©ọЙфМỹ$ŧ ®

2701 Mesaj
12 Eylül 2007; 23:37:56 

Bende yeni geçtim sınırsıza her ay aşıyordum kotayı daha fazla para ödüyordum bu arada haberiniz olsun 2 yıllık sözleşme imzalar sanız %12 indirim alıyorsunuz her ay telekomdan ben önceki kampanyadan yararlanmıştım %6 indirim alıyorum %12 geçerli olmuyor bu telekoma

Satılık donanım ürünleri

468 Mesaj
13 Eylül 2007; 3:59:52 

Sanal diske, cd'ye yazmaya falan gerek yok arkadaşlar yaw. Ben VLC Player tak diye açtım. Başka hiçbir program açamadı, ücretliler dahil....

1999 Mesaj
13 Eylül 2007; 4:24:06 

Zaten VLC player'ın neredeyse açamadığı medya yok gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phenomenon_alc -- 13 Eylül 2007; 4:25:03 >

Apple Macbook 2.4 ghz 2GB RAM 320GB HD
1 TB Seagate External HDD *** 1 TB WD External HDD *** Hitachi 160GB External HDD
***Samsung NV7 Digital Camera***
"Unutma... Gökyüzü heryerde Mavi...."
(Almõra)

1096 Mesaj
13 Eylül 2007; 9:48:29 

Bende de dts olarak metallica-black album,nirvana-nevermind,pink floyd-the wall,black sabbath-paranoid albümleri var,yalnız torenttde iki kez guns n roses ın albümünü indirmeye çalışmama rağmen downloadlar 621 mb den sonra duruyor,ses kalitesine bakmak için yinede yazdım cd ye ama şarkının yarısı var yarısı yok ama içlerinde en iyi ses kalitesine sahip olan buydu,birde pink floyd,diğerleri daha yapay geldi bana,nevermind da hiç fena değildi.

322 Mesaj
13 Eylül 2007; 12:21:35 

Bide biz deneyelim şunları

The Power of Dreams Honda

3348 Mesaj
13 Eylül 2007; 15:02:00 

quote:

Orjinalden alıntı: imperio

Sanal diske, cd'ye yazmaya falan gerek yok arkadaşlar yaw. Ben VLC Player tak diye açtım. Başka hiçbir program açamadı, ücretliler dahil....

VLC player sesi doğru kanallara göderemiyor, creative media player kullanın...

hmm

2701 Mesaj
13 Eylül 2007; 15:26:21 

quote:

Orjinalden alıntı: kelli felli

Bende de dts olarak metallica-black album,nirvana-nevermind,pink floyd-the wall,black sabbath-paranoid albümleri var,yalnız torenttde iki kez guns n roses ın albümünü indirmeye çalışmama rağmen downloadlar 621 mb den sonra duruyor,ses kalitesine bakmak için yinede yazdım cd ye ama şarkının yarısı var yarısı yok ama içlerinde en iyi ses kalitesine sahip olan buydu,birde pink floyd,diğerleri daha yapay geldi bana,nevermind da hiç fena değildi.

Evet guns n %70 geldi kaldı devamı yok dosyaları aldıktan sonra paylaşımdan çıkartıyolar sonra bu sorunlar ortaya çıkıyor

Satılık donanım ürünleri

593 Mesaj
18 Eylül 2007; 1:23:30 

bende sting in brand new day albümünü indirmiştim 5.1 dts li... eger linkini bulabilirsem en kısa zamanda vericem... santana nın falanda vardı linkleri bulursam buradan veririm...
ama gercekten 5.1 dvdaudio dinlemek ayrı bi zevk

Ben suyumu kazandımda içtim...Ekmeğimi böldümde yedim...

12260 Mesaj
18 Eylül 2007; 12:29:07 

quote:

hocam cretive in bir icadı var decodermi ne. ses kartının dijital çıkışına taıkıyorsun ses sisteminde o alete dijital ses sistemi almadan senin sistemi dijital hale getiriyormuş sanırım.

Metallica nın black albümünü dinliyordum şimdi tam bende süper yaa
Evanescence ide indireyim bari hiç görmedim ya gözümdne kaçmış

quote:

Orjinalden alıntı: atalay3650

bende sting in brand new day albümünü indirmiştim 5.1 dts li... eger linkini bulabilirsem en kısa zamanda vericem... santana nın falanda vardı linkleri bulursam buradan veririm...
ama gercekten 5.1 dvdaudio dinlemek ayrı bi zevk

santana bende var da linkleri burda versem ban yerim smooth şarksının olduğu albüm. Çok güzel bir kaç şarkı var beğendiim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 18 Eylül 2007; 12:30:58 >

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

12260 Mesaj
18 Eylül 2007; 12:41:57 

dediğim icat bu arkadaşlar

0

http://www.creative.com...tegory=16&product=14191

acaba nasıl bişeydir

AC3 filter kullanan arkadaşlar , Resimde görülen options kısmında bass redirection kısmını işaretlesinler. 120 olarak kalsın. sonra bass seslerine bakın bi farklılık olacak mı

0

Ne mutlu Türküm Diyene

2701 Mesaj
18 Eylül 2007; 14:25:25 

Fiyatı nedir ki bunun?
0

Satılık donanım ürünleri

12260 Mesaj
18 Eylül 2007; 14:49:02 

quote:

Fiyatı nedir ki bunun?
0

hiç bi fikrim yok TR de bulamadım hiç bi mağzada

Ne mutlu Türküm Diyene

119 Mesaj
19 Eylül 2007; 19:00:44 

Creative media playerda denemelisin bunlar dtsli dvd değil dts cd olduğundan bu şekilde oluyor sanırım.

quote:

Orjinalden alıntı: Blue_hackerr

Öncelikle teşekkür ederim çok güzel paylaşım bunlar. Özellikle çok arayıp bulamadığım dts kayıtlar çok hoşuma gitti. Nena tarzı Dts kayıt parçaları elinde olan ve paylaşan olursa çok sevinirm. Yanlız benim bi sorunum var. gerçi bu konuda kimin bi sorunu yok onuda bilmiyorum:) Benimki şu. Power dvd 8 , x fi extreme music ve logitech 5.1 ses sistemim var. Yani Dts ve dolby için herşey hazır. Zaten filmlerde sağ alt köşede DTS veya Dolby yazsınıda görüyorum hiçbir problem yok her kanaldan ayrı ses alıyorum herşey mükemmel. Tek sorun bu kayıtları indirdim dediğiniz gibi image ini aldım dinledim fakat dts kayıtlar çalarken Powerd dvd programının ses seçeneklerinde "USE SPDIF" seçeneğini seçtiğimde ses aniden gidiyor ve sağ alt köşede DTS yazısı geliyor. Ama işin ilginci ses gidiyor. Daha sonra seçeneklerden "6 speaker" seçeneğine aldığımda ses geliyor sağ alt köşedeki DTS yazısı gelmiyor. Şu işi çözemedim bi türlü. Çok uğraştım ama anlamadım. Normalde filmlerde hep "USE SPDIF" bu seçenek aktif halde izliyorum Dts dolby yazılarınıda görüyorum seste geliyor ama bu dts kayıtlarda olmadı. Umarım sorunumu anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkür ederm.

HP Compaq D330 + Sapphire Ati X1600 Pro + Creative Gigaworks S750 + Creative X-Fi Elite Pro + Creative Prodikeys DM

1999 Mesaj
19 Eylül 2007; 22:46:20 

Creative Audigy NX 'in DTS desteği var mı arkadaşlar?
Eğer varsa almayı düşünüyorum notebook'um için?

Apple Macbook 2.4 ghz 2GB RAM 320GB HD
1 TB Seagate External HDD *** 1 TB WD External HDD *** Hitachi 160GB External HDD
***Samsung NV7 Digital Camera***
"Unutma... Gökyüzü heryerde Mavi...."
(Almõra)

43 Mesaj
12 Kasım 2007; 12:52:53 

nena isimli parçayı açtığımda cızırtılardan başka birşey duymuyordum.daha sonra yukarıda arkadaşın söylediği ac3 filterı yukledim ve tekrar açtım...bu sefer şarkı açıldı bütün uydulardan ses geliyor fakat hiçbir yerde dts ibaresi göremedim...bunu nasıl saglayabilirim...(bu arada sistemim x-fi xtremegamer ve logitech x-540)

930 Mesaj
12 Kasım 2007; 13:54:26 

zanaatkar arkdasım yetişemiyorum hızına heryere yazıyorsun nereye yazacağımı şaşırdım dts digital yada optik çıkıs kullanmadığın sürece hiçbiyerde gözükmez. Power dvd ile görebilirsin fakat spdif çıkısı kullanman gerekicek. Mesela ben xtreme gamer sorun çözümlerinde ben resim koymustum oradan bakabilirsin...

1986 Mesaj
12 Kasım 2007; 16:24:21 

Paylaşım için teşekkürler. Hemen indiriyorum

"Disconnectus Erectus"

776 Mesaj
12 Kasım 2007; 17:57:32 

quote:

Orjinalden alıntı: Kizilgri

Zaten dts kodları, dts çözebilen ses kartına, sadece dijital olarak iletilir, çünkü bunlar kodtur, dijital bağlantı, dts çözemeyen bir sistemden kodu alarak başka bir kaynağa aktarmaya yarar mesela dts çözemeyen bir kartınız varsa sesi dijital olarak bilgisayardan çıkarırsın harici kod çözücüye mesela z5500 e gönderirsin, yada power dvd nin kendi yazılımı ile bilgisayar içinde işlemden geçirerek dinlersin, ama en uygunu xfi gibi kodu çözebilen bir kart ile gerektiğinde sese efektler ve ekolayzırıda katarak doanım olarak çözerek 3 veya 6 çıkış kablosu ile hoperlörlere göndermektedir. Bunun için ses kartının seçeneklerinden dolby digital/dts : built in decoder seçeneği seçilmeli, power dvd den de menuden spdif on (kullan) seçilmelidir.

hepsini yaptım ama tık yok :) sürekli çızıltıı var ?

Nikon D90 + Nikon MB-D80 + Nikon Nikkor AF 50mm f/1.8D + Sigma 10-20mm f/4-5.6 DC EX HSM + Sigma AF 105mm f/2.8 EX Macro + Sigma AF 70-300mm f/4-5.6 DG APO Macro + Tamron AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical IF + Nikon SB-600 + Lowepro-CompuTrekker AW + Logitech Z5500 + Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Notebook + Creative Labs USB Sound Blaster Audigy2 External Sound Card + Monster Notebook + Nokia N95 8GB...

476 Mesaj
14 Kasım 2007; 0:15:37 

Arkadşalar tam olarak okuymadım yazılanları dts li müzik indirdim ama cızırtı sesler gelio....ses kartım creative 24 bit 7.1 setimde sony müzik seti....ben vinamptan denedim cızırdı çıktı dinleyebilmek için neler yapmam gerekioyor...muhabetti böldüysem çok özürdilerim .saygılar

1 Mesaj
8 Ocak 2008; 21:36:21 

quote:

Orjinalden alıntı: losthell

müzikleri vlc playerda dinlemenizi tavsiye ederim arkadaşlar onda ses alırsınız büyük ihtimal..

arkadaşım nero 7 veya 8 indir şifreleri var bende yani dts veya dolby şifreleri sen programı indir şifreleri yazacam bu arada sistemin bu tür kayıtları dinlemen için uygunsa tabi

gynoferon™

530 Mesaj
8 Ocak 2008; 23:10:33 

Arkadaşlar bende indirdim bir iki tane dosya ama olmadı herhalde.

teknik olarak bilgi almak istiyorum sizden

Bende Creative Audigy Nx harici ses kartı ve Gigaworks G500 5+1 ses sistemi var.. bu malzemeyle ses kartımın üzerindeki Dolby Dijital lambasını nasıl yakarım yada yakabilirmiyim..

ses kartımın Decoder optidons penceresinde yer alan seçeneklerden, USE İNSTALLED Decoder seçeneği seçeli ve aktif

lütfen bir yol gösterin performansını merak ediyorum.

DH Sigara İçmeyenler Klübü

1182 Mesaj
16 Ocak 2008; 13:33:10 

anlamadim ben, audio cd cektim power dvd le actim ama arkadan gelicek olan seslerde onden geliyor
neden acep recep

1497 Mesaj
16 Ocak 2008; 22:13:31 

quote:

Orjinalden alıntı: ridvan1903

Sağol kardeş sayende ilk kez z-5500 dekoderinde DTS digital yazısını gördüm

tam olarak ayarların nedir söylermisin rica etsem bir türlü göremedim bu lanet dts yazısını........

Asus rampage4 extreme-core İ7 4930K-corsaır H100 extreme- 2x8 gskıll trident 2400mhz-asus gtx780 dcuıı OC-samsung 840 evo 250gb - cooler master Hafx -logıtech G930-cyborg m.m.o 7-cyborg strıke7-razer destructor-enermax revolutıon 1050 watt-vıewsonıc 27" vx2739wm-samsung s27a950d lcd-logıtech z5500-logıtech Z906-creatıve zxr

4835 Mesaj
17 Ocak 2008; 0:29:59 

Profigold marka optik kablom adaptörüyle elime ulaştı bugün, @komiks teşekkürler.

bu arada Dts olayını biraz çödüm galiba

sadece analog moddayken , powerdvd ile DTSi çözerek çalıştırdım, bu şekli ile dts işlemci tarafından pcde çözülüyor(xfi gamer çözmüyor büyük ihtimalle) sonuçta pc de çözülüyor ve analog bağlantıdan hazır 6 kanallıses olarak Z5500e gidiyor. o nedenle Z5500 ekranında DTs yazısı göremezsiniz..

Ama aynı şeyi optik bağlantıyı kullanarak yaptım, bu sefer veri DTs kodu ile digital olarak Z5500e kadargeldi ve bu aşamada Z5500 DTSi çözdü o nedenle de ekranında DTS ibaresi çıktı ve ben de zevke geldim :)

yalnız anlamadığım nokta şu,
optik çıkışı kullanınca ses kartı devreden çıakrak sadece digital veriyi ileten bir iletken görevi görüyor.
ama ben mesela, stereo olarak sesi işleyip digital olarak göndermesini istiyorum.. o durumda nasıl yapıcam bilmiyorum..

YIL 2008 PC== E8400 CPU* ASUS P5Q PRO* ati HD4850- HD5850 * SAMSUNG T260 MONITOR*GIGABYTE POSEIDON Kasa*FSB EPSILON 600W*CREATIVE INSPIRE 6100*JBL CREATURE-II*XFI GAMER*SKYSTAR HD2 pci* A4tech X7 fare ve klavye- Razer Absluys Fare
YIL 2004 PC==Amd Barton 2500+*Epox 8rda*Leadtek 6600GT*Logitech Z5500*X-fi GAmer*AeroengineII kasa*Termaltake 420W psu*gigabyte cpu cooler*19 SAMSUNG 957MB
DIGER == Fuji S6500fd ** Sony H5 **Canon A1000 ** Canon D10 (wp) ** TZ7** Sony H20** PAnasonic GH1 w/PANCAKE F1.7 20mm* STOKLENS 14-140mm* Samsung WB650

522 Mesaj
20 Ocak 2008; 14:24:07 

herhangibir ses kartı kullanmıyorum(dahili onboard).Buna rağmen nena parçasından çevresel 5.1 ses elde ettim.nero+sanal sürücü ile.Fakat hafif bir hışırtı var seste onun dışında dts ses gerçekten mükemmel.Acaba bu hışırtının nedeni harici bir ses kartı kullanmamamdan kaynaklanabilir mi?Yoksa bu bir codec sorunu mu?Hoparlörlerde sorun olacağını sanmıyorum sonuçta digital bağlantı mevcut(logitech Z-5450)

248 Mesaj
21 Ocak 2008; 11:20:53 

quote:

Orjinalden alıntı: rbilgin

bide bunlara bakın bakalım

http://www.cinenow.com/us/vobtrailer.php3

http://www.demo-world.eu/trailers/

eyv kardeş süpersin epeydir aradığım şeyi buldum çok teşekkürler

4835 Mesaj
26 Ocak 2008; 2:57:59 

*torrent- www.mini nova.org adresinden DTS yazıp, müzik tabını seçin, tabii seed'e göre sortlarsanız daha da iyi olur.
ben DTS cd audioları da dbpoweramp programı ile wav dosyasına çeviriyorum, uzantısını .dts yapıp dinliyorum(mediaplayer+ ac3 filter).. zaten cd ye yazmak istesem Nero yine o hale getiriyor rahatça..

DTS arşivi oluşmaya başladı, burdaki paylaşımların devamını bekleriz :)
Aynı zamanda 5+1 dolby digital paylaşımlşarı da burdan devam ederse güzel olur.
edit: Flac da olur

0

local://upfiles/326597/4DCC42636D3E4E128690B197F0A2DD7C.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 26 Ocak 2008; 3:10:36 >

YIL 2008 PC== E8400 CPU* ASUS P5Q PRO* ati HD4850- HD5850 * SAMSUNG T260 MONITOR*GIGABYTE POSEIDON Kasa*FSB EPSILON 600W*CREATIVE INSPIRE 6100*JBL CREATURE-II*XFI GAMER*SKYSTAR HD2 pci* A4tech X7 fare ve klavye- Razer Absluys Fare
YIL 2004 PC==Amd Barton 2500+*Epox 8rda*Leadtek 6600GT*Logitech Z5500*X-fi GAmer*AeroengineII kasa*Termaltake 420W psu*gigabyte cpu cooler*19 SAMSUNG 957MB
DIGER == Fuji S6500fd ** Sony H5 **Canon A1000 ** Canon D10 (wp) ** TZ7** Sony H20** PAnasonic GH1 w/PANCAKE F1.7 20mm* STOKLENS 14-140mm* Samsung WB650

467 Mesaj
26 Ocak 2008; 10:09:50 

bende bir dts albüm indirmiştim ama cızırtı vardı sadece.şimdi bu albümdeki parçaları cdye audio olarak kaydetsem ve ev sinema sistemine taksam dinleyebilirmiyim dersiniz? dts desteği var.bilgisayarda da dinlemek isterim ama 5+1 değil. audigy2 zs kart, yamaha amfi,wharfedale 9.6 stereo hoparlör var bilgisayarda.fakat analog bağladım

WHARFEDALE 9.6

4835 Mesaj
26 Ocak 2008; 15:28:08 

kendimden örnek vererek cevapliyim:

DTS audio cdleri,
pc'de dinlemek için albümleri normal wav dosyasına yukarda belirttiğim program ile çevirip, uzantısını .dts yapıyoruz ve mediaplayer ile sorun yok. powerdvd veya windvd ile audio cd yi denedim o da ok ama gerek yok, en basit bu, hem tek tip arşiv oluyor dts dosyalarından.yoksa internetten iki türlü de dosya indiriyoruz.

PC deki sistemin 5+1 değilse bununla uğraşmaya zaten, çünkü dts çözüp stereo hoparlöre direk aktarırsan bir sürü sesi hiç duyamazsın yani yamamen kayıpp sesler olur kanallar devre dışı kaldığından.. , AC3 filterda stereo için downmix yapılabilir.. de uğraşılmaz zaten saçma olur..

bende vestel 6500 divxplayer var- dts decoder kendinden var, aynı zamanda Z5500de de var.
optik çıkış ile divxplayerdan DTS cd audio çalıştırırsam, tabi ki veriler direk Z5500e gidiyor ve DTSi o çözüyor.
bende yok ama- ev ses sistemi (6 analog çıkışlı) kullanıyor olsaydım, divxplayerım DTS çözüp yine güzel bir şekilde kanallara analog olarak yayacaktı..

yani evet, elindeki parçaları cd audio olarak kaydet, dvd playerda -dts çözücü varsa- dinleyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 26 Ocak 2008; 15:50:55 >

467 Mesaj
26 Ocak 2008; 16:30:56 

gimmluck cvp için teşekkür ederim.sinema sistemim vestel av2000 (gençlik hatası diyelim ) dts desteği var diye biliyorum.eve gidince bi deneyeyim bari.biliyordum bu çızırtıların bir gün işe yarayacağını iyiki saklamışım ama hatırlamıyorum ben hangi albümü indirdiğimi

WHARFEDALE 9.6

4835 Mesaj
26 Ocak 2008; 17:01:04 

dene cevabını bekliyorum, ben de kardeşime AV3000 almıştım.. fiyatına göre ve zamanına göre çok da kötü değildi diyelim.. çünkü elimizde de tonla divx film vardı e bu sistemdeki dvix playerdı.. yani hakkını vererek kullandık sonuçta.. (vestelde çalışıyorum ama beyaz eşyada)

şimdi elimdeki bu dts dosyaları audio cd ye cevirip ona da vereceğim, denesin

3834 Mesaj
26 Ocak 2008; 17:09:33 

quote:

Orjinalden alıntı: gimmeluck

DTS audio cdleri,
pc'de dinlemek için albümleri normal wav dosyasına yukarda belirttiğim program ile çevirip, uzantısını .dts yapıyoruz ve mediaplayer ile sorun yok.

Sorun var.
Bu yolla dts dosyaları sanal cd yapmadan dinlersiniz çızırtı yerine orijinal sesi ama streo olarak çözer.
yani arkadan, center gelmesi gereken sesi fronlara atar.
cmss yada dolby prologic ile diğer kanallara dağıtsanız bile orijinal 5.1 olmaz.

gene winamp ta eklenti ile bu dosyalar diect dinlenir hale geliyor, gene sesler anlamlı olarak duyuluyor ama orijinal çevresel olarak değil, net değil, distorse olarak.

Çözüm. gerçek 5.1 çevresel ses için;

quote:

powerdvd veya windvd ile audio cd yi denedim o da ok,

bunu (sanal cd daemon yada nero) yapacaksınız.

Birde buradaki encode sesler gerçek dts ile tam örtüşmediğinden optik yada rca çıkış ile dış ses sistemi doğru olarak bu encode sesleri bir film dvd si gibi çözemez sadece bilgisayar üzerinden doğru çözüm olur.
dış ses sistemi çözerken seste kesilme, hiç çözememe yada şu an aklıma gelmiyor çeşitli sorunlar çıkaracaktır.
an itibari ile doğru ses için multich analog bağlantıyı tercih ediniz.
örnek sorun:
Philips HD1500 bu tip encode sesi çözüyor ve ekranına DTS yazıyor. Ama kablosuz kulaklığına aktaramıyor, Çözüm başladığı anda kablosuz iletimi kapatıyor. Kablolu kulaklık jackinden streo olarak çözülmüş sesi alıyorsunuz. (tabi filmlerde böyle bir sorunu yok)

Şu auzenler gelsin DDL ile olan sonucu testlerine yazarız (tabi DTS encode driverleri çıkıncada dts ile)

4835 Mesaj
26 Ocak 2008; 18:05:46 

quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

Sorun var.
Bu yolla dts dosyaları sanal cd yapmadan dinlersiniz çızırtı yerine orijinal sesi ama streo olarak çözer.
yani arkadan, center gelmesi gereken sesi fronlara atar.
cmss yada dolby prologic ile diğer kanallara dağıtsanız bile orijinal 5.1 olmaz.

Hayır böyle değil, Cmms ve prologic tabi ki açık değil
mediaplayerla sorun yok,
şöyle ki: AC3 filter ile birlikte kullanıyorum bunu,
"use spdif" seçeneğini işaretlerseniz AC3 filterda, Gamer ses kartım DTS veriyi sadece iletiyor. (geçen haftalarda bana PM'den söylediğiniz sadece iletken görevi görmesi) Bunun bir Z5500 ekranında DTS yazısı belirmesi veZ5500'ün bu direk gelen DTSi çözmesidir.(bir ispat da kulaklarım

ama asıl ispatı:
audio cd den riplediğiniz Wav dosyaları 5 kanal veriyi içerebilir.. windows her ne kadar dosya tanımında 1411bitrate(DTS) gösterse de "stereo" ibaresi ekliyor yanına ama durum böyle olsaydı, Elimdeki riplediğim dts dosyalarından farkı olmayan, "DTS TEST 5+1 dosyalarında" kanallara tek tek ses giderken bunu çok açık farkederdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 26 Ocak 2008; 18:22:44 >

4835 Mesaj
26 Ocak 2008; 18:17:03 

quote:

Birde buradaki encode sesler gerçek dts ile tam örtüşmediğinden optik yada rca çıkış ile dış ses sistemi doğru olarak bu encode sesleri bir film dvd si gibi çözemez sadece bilgisayar üzerinden doğru çözüm olur.
dış ses sistemi çözerken seste kesilme, hiç çözememe yada şu an aklıma gelmiyor çeşitli sorunlar çıkaracaktır.
an itibari ile doğru ses için multich analog bağlantıyı tercih ediniz.

şimdilik analogtan bahsetmeyelim, sesin digital olarak dış ses sistemine ulaşmasından bahsedelim.

"dış ses sistemi DTS çözerken sorun olur" demişsin, burada DTS audio cd den gelen veriyi çözerken mi yoksa DTS dosyasından gelen veriyi çözerken mi, hangisi kastediliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 26 Ocak 2008; 18:20:25 >

4062 Mesaj
26 Ocak 2008; 18:33:51 

arkadaşlar şimdi ben dts müzikleri dinlemek için mutlaka optik kablo ilemi bağlantı yapmam lazım...yine dts kodunu çözmek için power dvd kulanmak gerekir diyolar konuda...x-fi extreme gamer bunu yapmıyormu zaten...ve yine son soru bende ac3 formatlı ses dosyalrı var onlarıda açmak için hangi programı kullanmam gerekir ve ve yine optik bağlantımı gerekir...

2,3 GHz Quad-Core İşlemci | Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801 | 3 Gb Ram | LTE 150 Mbps | Android 4.4 Kit Kat | 3.200 Mah Battery |
|Full HD 1920 x 1080 IPS LCD | 5.2 Inc | 4K 3840 x 2160 | 424 PPI | 16M Colors | RDS Radyo | 20.7 Mp G Lens Kamera |

4835 Mesaj
26 Ocak 2008; 19:31:01 

@STRIPES ,
optik bağlantı şart değil,
ama imzanda gördüğüm Z5500...optik kablo alsana

bu arada imzandaki sisteme hasta oldum
ama ramleri neden 667mhz alıp 800mhz de çalıştırdın bu sisteme doğrudan en azından 800mhz alsaydın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 26 Ocak 2008; 19:46:36 >

176 Mesaj
26 Ocak 2008; 20:10:09 

arkadaşlar bu nena yı indirdim gayet güzel çalıyo ama powerdvd de use spdif çıkmıyo bu yüzden de köşedeki dts yazısı çıkmıyo bunun sebebi ne olabilir. seti alalı 2 ay oldu ama hala dts yazısını göremedim yardımcı olur musunuz. dolby digital güzel çalışıyo ama dts olmuyo

4062 Mesaj
26 Ocak 2008; 21:01:28 

quote:

@STRIPES ,
optik bağlantı şart değil,
ama imzanda gördüğüm Z5500...optik kablo alsana

bu arada imzandaki sisteme hasta oldum
ama ramleri neden 667mhz alıp 800mhz de çalıştırdın bu sisteme doğrudan en azından 800mhz alsaydın

o ramler ne zamandan beri elimde bi onları değşitiremedim...ama onlarıda değiştiricem...ama ben soruma cevap alamadım...optik kablo alıcam zaten ama benim demek istediğim elimdeki ses kartı zaten dts çözüyor neden power dvd ye ihtiyaç duyuyoruz...anladığım benim eğer analog bağladıysak power dvd ile dts müzikleri açabiliriz ama optik bağlarsak direk ses kartı dts kodu çözüp sete göndermiyormu...yani biraz açıklarsan çok iyi olacak benim için...

2,3 GHz Quad-Core İşlemci | Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801 | 3 Gb Ram | LTE 150 Mbps | Android 4.4 Kit Kat | 3.200 Mah Battery |
|Full HD 1920 x 1080 IPS LCD | 5.2 Inc | 4K 3840 x 2160 | 424 PPI | 16M Colors | RDS Radyo | 20.7 Mp G Lens Kamera |

2225 Mesaj
26 Ocak 2008; 21:36:14 

arkadaşlar nedense ben indirdiğim dosyayı neroda ses cd olarak yazdırdım audio cd olarak yazdırdım ama olmadı acaba demon tools olayını yapan bi arkadaş nasıl yaptığını adım adım anlatabilecekmi biçok kişiyede faydalacı olacağına inanıyorum. (sessisteminde sorunyok buarada z5500+agudy 2zs )

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay KospiR -- 26 Ocak 2008; 21:36:41 >

.

2012 Mesaj
26 Ocak 2008; 21:36:43 

Çok güzel bişeymiş bu dts .Santana albümünü indirdim smooth parçası harika olmuş gerçekten müziği hissediyorsunuz .

7829 Mesaj
26 Ocak 2008; 21:50:05 

quote:

Orjinalden alıntı: Bay KospiR

arkadaşlar nedense ben indirdiğim dosyayı neroda ses cd olarak yazdırdım audio cd olarak yazdırdım ama olmadı acaba demon tools olayını yapan bi arkadaş nasıl yaptığını adım adım anlatabilecekmi biçok kişiyede faydalacı olacağına inanıyorum. (sessisteminde sorunyok buarada z5500+agudy 2zs )

saygılar...

ben yardımcı olabilirim sanırım.. şu an bilgisayarınızda daemon tools kurulu mu? kuruluysa kullandığınız bir oyun felan var mı?

Everything that has a beginning has an end

3648 Mesaj
26 Ocak 2008; 21:59:47 

Arkadaşlar, bende az önce metallica Dts albümü indirdim. Bilgisayarda onboard ses kartı olduğu için mecburen divx playerda dinleyeceğim. Divx playerda, dolby ve dts çözücü var, ayrıca ses sistemi z5500 onda da var.
Ben indirdiğim metallica dosyalarını dts uzantılı olarak direkt veri cdsı olarak yazdırsam olmazmı. Nero da ses cd si oluştur dedim dosyalar uygun değil dedi kabul etmedi...

Bir kedim bile yok...[/url]

7829 Mesaj
26 Ocak 2008; 22:07:00 

quote:

Orjinalden alıntı: Mixenon

Arkadaşlar, bende az önce metallica Dts albümü indirdim. Bilgisayarda onboard ses kartı olduğu için mecburen divx playerda dinleyeceğim. Divx playerda, dolby ve dts çözücü var, ayrıca ses sistemi z5500 onda da var.
Ben indirdiğim metallica dosyalarını dts uzantılı olarak direkt veri cdsı olarak yazdırsam olmazmı. Nero da ses cd si oluştur dedim dosyalar uygun değil dedi kabul etmedi...

İnen sıkıştırılmış dosyaları birleştirince ortaya 650 mb. lık bir cd kalıbı çıkması lazım.. doğrudan bu dosyaya çift tıklıyorsun ve nero açılıyor, cd yazıcına boş bir cd koyuyorsun, next diyorsun,- bu kadar basit. önceden neroyu açıp uğraşma.. doğrudan dosyaya çift tıkla..

3648 Mesaj
26 Ocak 2008; 22:53:05 

quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

İnen sıkıştırılmış dosyaları birleştirince ortaya 650 mb. lık bir cd kalıbı çıkması lazım.. doğrudan bu dosyaya çift tıklıyorsun ve nero açılıyor, cd yazıcına boş bir cd koyuyorsun, next diyorsun,- bu kadar basit. önceden neroyu açıp uğraşma.. doğrudan dosyaya çift tıkla..

Benim indirdiğimde öyle çıkmadı, ayrı ayrı 12 tane dts uzantılı dosya çıktı. Nerosmart da ses cd si seçip dosyaları ona atmıştım yazmamıştı sonra nero burning rom da denedim yazdı cd ye şuan dts olarak dinliyorum Metallica yı süper... Teşekkürler...

3648 Mesaj
26 Ocak 2008; 22:58:22 

Peki flac uzantılı dosyaları cd ye nasıl yazıcaz aynı şekilde flac ları denedim bu sefer de olmadı kabul etmedi nero...

2225 Mesaj
26 Ocak 2008; 23:38:24 

quote:

ben yardımcı olabilirim sanırım.. şu an bilgisayarınızda daemon tools kurulu mu? kuruluysa kullandığınız bir oyun felan var mı?

sevgili wolverine ben tek dosya 550mb metalikayı indirdim yani direk winapa atınmı çalıyo yani birleştirmeye gerek yok bunu nasıl digitala çeviricem mesale ben internetten böyle dosyalar indirdiğimde direk windvd attığım dts olarak çalıyoduhiç nero ile uğraşmadan peki ben elimdeki bu dosyayı o formata nasıl çeviricem

saygılar...

.

7829 Mesaj
26 Ocak 2008; 23:56:01 

daemon tools'un system tray deki ikona (sağ alt köşede saatin olduğu yerde) sağ klik, ardından virtual cd/dvd rom seçip set number of devices seçiyoruz, ordan daha önce daemon tools ile oyun kuruluysa 1 seçeneğini 2 yapıyoruz, böylece bir sürücü daha açılıyor. Sonrasında aynı yerden mount image seçeneğinde yeni açtığımız sürücüye tıklayıp bu sefer açılan pencerede indirdiğimiz ve birleştirilen nero cd kalıbını tıklıyoruz, bütün şarkılar görünüyor..

2225 Mesaj
27 Ocak 2008; 3:54:35 

quote:

daemon tools'un system tray deki ikona (sağ alt köşede saatin olduğu yerde) sağ klik, ardından virtual cd/dvd rom seçip set number of devices seçiyoruz, ordan daha önce daemon tools ile oyun kuruluysa 1 seçeneğini 2 yapıyoruz, böylece bir sürücü daha açılıyor. Sonrasında aynı yerden mount image seçeneğinde yeni açtığımız sürücüye tıklayıp bu sefer açılan pencerede indirdiğimiz ve birleştirilen nero cd kalıbını tıklıyoruz, bütün şarkılar görünüyor..

sevigili wolverine neyaptıysam olmuyo biyeri kaçırıyoruz fakat ne neyse bilgiler için teşekkürler

saygılar...

.

3834 Mesaj
27 Ocak 2008; 11:20:49 

quote:

Orjinalden alıntı: Bay KospiR

sevigili wolverine neyaptıysam olmuyo biyeri kaçırıyoruz fakat ne neyse bilgiler için teşekkürler

saygılar...

al burada resimli anlatım varç
http://forum.donanimhab...%25DCN//tm.htm#18204587

467 Mesaj
27 Ocak 2008; 16:09:32 

benim dts parçaları cdye yazıp üstün nitelikli ev sinema sistemim av2000de deneme fırsatım olamadı hala malesef fakat albümün Alice Cooper olduğunu öğrendim.harici disk arkadaşta, almam lazım bir an önce cevap biraz gecikecek gimmeluck kusura bakma

WHARFEDALE 9.6

4835 Mesaj
27 Ocak 2008; 16:36:24 

ok @serkanta..

Ama burdaki arkadaşları anlamadım.

Beyler neden ısrarla DTS audio cd yapmakla uğraşıyorsunuz elinizde hazır dosya wav varken??
ben audiocd olarak elimde bulunanları bile dosyaya çevirdim.. windows media playerla çalacaksınız,AC3 filterdan istediğini ayarı yapacaksınız, bu kadar basit..

2225 Mesaj
27 Ocak 2008; 16:47:48 

quote:

al burada resimli anlatım varç
http://forum.donanimhab...%25DCN//tm.htm#18204587

dostum cevabın için çok teşekkür ederim söyledikleri adım adım yaptım herşey oldu en sonunda windvd veya power dvd veya vlc attığım gene hüsran yaben bu neroyu kaldırcam yada bilgisayarı kırıcam neyse artık vazgeçtim yapmaktan daha fazla uğraşırsam elşmden bi kaza çıkıcak

saygılar...

.

4835 Mesaj
27 Ocak 2008; 18:13:57 

adım adım anlatıcam, bırakın şu audiocd'yi
Koyu renkliler bu iş için yapmanız gerekenler.. açık renkliler ek bilgi..
bir hatam varsa düzeltin, teşekkürler.

http://ac3filter.net/projects/ac3filter
bunu indirip kuralım. (VLC player kendi içinde barındırıyo bunu ama biz ayrıca ac3filterla işlem yapcaz.)
şimdi ac3 filterın mediaplayer çalıştırırken arka planda değil, ekranın sağ altında görünmesini ve outputları görebilmeyi sağlayalım:resim1 bu 2 tıkı atalım.

*SPdif seceneğinde spdif pass through işaretini kaldıralım.(analog dts ve ac3 dinliycez)
not: zaten 44100x48000hz farkı nedeniyle dinlediğiniz ses hızlı çalıyo, benim Z5500 48khz çözmeye çalışıyor 44,1khz yi!,, elimde sadece bir tane 24bit 96khz DTS albüm var onu Z5500e çözdürüyorum süper oluyor.-- bu konuyu ayrıca kurcalıycam DDL real time encoding lazım sanırım ama xfi gameda yok!! realtek on boardların bazılarında bile varmış incelediğime göre netten...

resim2- auto mix tıkını kaldıralım- 6 kanal sesle uğraşıyoz zaten..
not:ama isterseniz mp3 dinlerken burdan istediğiniz manuel mixlemeyi yaparak 6 speakerdan ses alabilirsiniz, stereo - sol ve sağ ses dersek, örneğin sol arka hoparlörden solsesin 0,75ini ve sağ sesin 0,25 ini çalmasını isteyebiliriz.(sütundan sol arka hoparlör seçeneği - satırdan(sesler)- L'(solses)- buraya 0,75 girip, R'ne de 0,25 girebilirsiniz. tamamen manuel mixleme )
not:bu doğrudan ses karışı elde ederek mixlemek oluyor.. prologic ve cmss gibi mix yapan algoritmalar ses karakterine göre daha başarılı mixleme yapmaya çalışıyor.

Elinizdeki wav dosyası uzantısını dts olarak değiştirelim. bu arada cmss veya harici ses sitemindeki herhangi bir mixleyici açık olmayacak tabi ki, doğrudan 5+1 veya 6 channel secenekleri acık olmalı)
şimdi dts dosyayı windows media player 11'de çalıştırın.ac3filter ekranın sağ altında beliricek, kulaklarınıza inanmaz ve isterseniz forumda linki verilen dts surround testi çalıştırın ve ac3 ikonu çift tıklayın ve main ekranında grafik olarak input outputların tek tek çıkışı yapıldığına emin olun (ayrıca solda dts dosyanızla ilgili bilgi de bulabilirsiniz.)
ve bundan sonra image çevirmek audio cd yapmakla uğraşmayın.
not: mediaplayer classicte"wave parser" blocklamak gerekebiliyor, mp11 kullanın. bende klmcodec yüklü.

özetle bir seferlik ac3 filter yükledik, ve artık sadece,
dosya uzantısını dts yapıcaz, başka bişiy yapmıycaz bundan sonra.
yukarda notlar da yazdım ondan uzun gibi gelmesin

0

0

local://upfiles/326597/6D77934CB4B346DC92AB00455AFE9F90.jpg

local://upfiles/326597/9A2B122BBF46415EA60FC67A31CC39A6.jpg

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 27 Ocak 2008; 18:24:23 >

2225 Mesaj
27 Ocak 2008; 19:14:46 

gimmeluck dediği yaptım evet ses farklı kanallardan geliyor ama dts değil

çünkü

1 aynı parçayı dts cdsini dinledim bambaşka

2 dts olsa z5500 ekranında ne olursa olsun dts yazısının belirmesi lazım yani z5500'e dts sinyal gelmiyor

gelelim ac3'e evet ses gerçekten farklı kanallardan geliyor ama tam performanslı değil yinede bilgilendirdiğin için teşekkürler

saygılar...