Şimdi Ara

## AGEIA'nın Yeni Nesil Physx (Fizik) Kartı - Casus Resimler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AGEIA'nın Yeni Nesil Physx (Fizik) Kartı - Casus Resimler ##

ID Software'in kurucusu John Carmack'ın fizik kartlarına inanmadığı yönünde yaptığı açıklamaların hemen ardından Intel, X38 yonga setini kullanan anakartların PCI slotu üzerinedn AGEIA'nın Physx kartının kullanılmasını önermesini takiben AGEIA'nın üzerinde çalıştığı yeni fizik kartının ilk casus resimleri de ortaya çıktı.

AGEIA'nın çalışmalarını devam ettirdiği yeni Physx kartının ilk dikkat çeken noktası kullandığı ara birim. Zira şu an satılan ve PCI slotunu kullanan Physx kartının aksine firmanın yeni jenerasyon Physx kartı PCIe X8 slotunu kullanacak. Bunun yanı sıra AGEIA'nın yeni Physx kartı çalışmak için harici bir güç konnektörüne de ihtiyaç duymakta. Tüm bunların yanı sıra kartın üst kısmında yer alan ve SLI ile CF bağlantısına benzer özel br konnektör de dikkat çekiyor. Çoklu Physx kartı kullanımı da gündeme gelebilir.

Ortaya çıkan bu bilgilerin yanı sıra yeni Physx kartında kullanılacak fizik işlemcisinin (PPU) 80nm üretim teknolojisi ile üretilebileceği de ifade ediliyor. Genel görüntüsü itibariyle ATi'nin X1800 ve X1900 serisi ekran kartlarına soğutması ile de Nvidia'nın çözümlerine benzeyen AGEIA'nın yeni nesil Physx kartının çalışmaları devam ediyor. Detaylar geldikçe bildireceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 30 Ağustos 2007; 15:22:08 >

• Ooo bununda CF si SLI ı çıkarsa duble "müşteri yoldurma" operasyonu derim..

Bide nerden cıktı PCIe x8 neküsel PCI slotu bir işe yarıordu
  • ne buu yaaa ne yapmaya çalışıyorlar insanların parasını sömürmekten başka bişeye benzemiyor yeter artık yaa yapacaksanız adam gibi yapın
  • fizik kartı nedir?_?
  • keçi gibi adamalr napıcaksan bu saatten sonra fızık kartını gercı crysis desteklıyor ama kımse kusura bakamsın fızıksızde oynarım
  • Fizik kartına ek olarak kimya ve biyoloji kartlarıda çıkarsa değme keyfine
  • abi üstündeki sogutucu nvidia logolu ? ne ayak ?
  • YA FİZİK KARTI NEDİR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spice boy -- 30 Ağustos 2007; 15:44:17 >
  • fizik kartı anlamı ne fizik daha güzelmi gösteriyor oyunları
  • Hocam fizik kartı oyunlarda patlama gibi bazı ileri efektlerin çizilmesi işini kendi üzerine alarak oyunlarda daha ileri efektler gerçekleşmesini sağlayan bir karttır işte..Ama biraz fiyasko oldu çünkü bu olayın gerçekleşebilmesi için önce oyunun bu özelliği yani fizik kartı desteklemesi gerek oyun firmalarıda buna pek sıcak bakmadılar sanırım..Bildiğim kadarı ile GRAW2 de desteği var..Pek devrim niteliğinde bişi olduğunu sanmıyorum hatta yok olmaya mahkum bence..Dilimin döndüğü kadar anlattım işte hatamız varsa affola..Daha fazla bilgisi olan yazabilir benim sölediklerimin üzerine yada düzeltebilir hatamız varsa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunwane -- 30 Ağustos 2007; 15:57:03 >
  • harbiden ha fizik-kartı devrede oldu mu kasmış fps düşürmüş
  • Soğutucuda Nvidia logosu görüyorum sanki
  • Hala AEGIA nın salakça diretmesini görüyorum sanki

Yahu anlamıyorum.idin mühendislerinizi ATI NVIDIA ya satın ekran kartlarına entegre edin şu yongaları ya da S3 virge e satın ne bileyim bu yapılan boş yahu
  • fizik işlemci ihtiyacı olan oyun var mı şu an sanmıyorum. şu anki grafik kartları yetiyor zati. ayrıca fizik işlemcisi lazım olsa bile niye grafik kartına ek olarak konmuyor da ayrı bir kart olarak satılıyor. pazarlama mantıgı ise bu, bence anakartlardaki guney ve kuzey koprulerinide ek kart olarak satsınlar...
  • AGEIA nın 1. nesil Fizik kartları iş yaptı mı da 2. nesilden medet umuyo bunlar.
  • fizik kartı işmencinin yükünü azaltmaya yarıyo... ileride çıkacak unreal tournament 3 gibi oyunlar için fizik kartı şart gibi duruyo...
  • bu kart sadece ghost reconda calısıyor dıyecem ama ole degıl bı kac oyunda daha calısıyor adlarını unuttum.ghost recon gıı oyunlar da zaten full detay oynamak ıcın slı olması ve bu akrtın olması gerekıyor.deneyınd erım.sankı kendınız savasıyormussunuz gıbı oluyor.dx 10denen goruntuye super dıyordunuz ya hanı yanında fıssss.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wolf55

Fizik kartına ek olarak kimya ve biyoloji kartlarıda çıkarsa değme keyfine

Kardeş zaten böyle kartlar var. Hatırladığım kadarıyla kasa içi manyetik koruma sağlayan kart yapmışlardı PCI slotlu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.