Şimdi Ara

## Asus'dan LightScribe Destekli Yeni DVD Yazıcı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Asus'dan LightScribe Destekli Yeni DVD Yazıcı ##

Henüz fiyatları alınabilir seviyeye inmeyen HD DVD ve Blu Ray destekli yazıcılar kendi aralarında savaşadursun firmalar yeni DVD yazıcılar duyurmaya devam ediyor. Son olarak Tayvan merkezli lider donanım üreticilerinden Asus, LightScribe destekli yeni DVD yazıcısı DRW-2014 L1T'yi duyurdu.

Asus DRW-2014 L1T'nin ilk dikkat çeken özelliği PC ile bağlantı için SATA veri yolunu kullanıyor olması gösterilebilir. Sahip olduğu LightScribe teknolojisi ile CD üzerine baskı da yapabilen Asus'un yeni DVD yazıcısı 2MB belleğe sahip olarak geliyor. Medya yazım hızlarına baktığımızda,

- DVD±R: 20x,
    - DL DVD±R: 8x,
    - DVD+RW: 8X,
    - DVD-RW: 6x,
    - DVD-RAM: 14x,
    - CD-R: 48x,
    - CD-RW at 32x.

Asus'un yeni DVD yazıcısı DRW-2014 L1T, ayrıca firmaya özgü QuieTrack, FlextraLink ve FlextraSpeed gibi teknolojileri de destekliyor. Gelecek hafta içerisinde satışa sunulması beklenen DVD yazıcının fiyatının ise 30$ seviyesinde olabileceği söyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 30 Ağustos 2007; 11:24:30 >

• asus 1814 blt bayaa beğenilmişti ondan tek farkı 20 xte yazabilmesi şimdi...
  • dvd-dl hızlarını da artık 16x seviyelerinde görmek isteriz.
  • 20x ve fıyatıda guzel. dvd-dl hızında da artık revızyona gıdılmelı
  • ülkemizde de bu fiyata satılırsa satış rekorları kırabilir
  • tek farkı 20x olması mı ?
  • boş ürünler bunlar zaten 8x üzerindeki bir hızda dvd yazmak pek sağlıklı değil. 20x yazsa ne olur
  • bugüne kadar 16x te 1 kere yazdım o da yanlışlıkla oldu
  • - DVD±R: 20x, güzelde saglıklı olurmu kimbilir
    cd üzerine baskı ne ya nasıl olcak o
  • bende sadece kendimi düşük hızlarda DVD kaydediyorum zannederdim.. meğersem kimse en yüksek yazma hızını kullanmıyormuş.. Eee tabi bilinçli kullanıcının hali başka oluyor.. En hızlısı olsun diye aldım ama hiç en hızlıda kaydetmiyorum.. 20X de tamamen hikaye.. tek güzelliği lightscribe olması.. birde bunlarda DVD medya yazarken booktype ı değiştirebiliyormuyuz?? sadece LG lerin desteklediklerini biliyorum ama yanılıyor muyum???
  • alasım var ama fiyat konusunda sıkıntı yaşıyorum 90 tl dediler hızla uzaklaştım..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.