Şimdi Ara

## Nvidia G92: 65nm, 256-Bit ve 12 Kasım'da ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia G92: 65nm, 256-Bit ve 12 Kasım'da ##

Nvidia'nın hazırlıklarını sürdürdüğü G92 gpu'su hakkında fırından taze çıkmış yeni haberler elimize ulaşama başladı. Daha önce yurt dışında pek çok haber sitesinin dile getirdiği "G92 gpu GeForce 9800GTX'e can verecek" haberlerinin aksine son gelen bilgilere göre G92, GeForce 8800GTS serisinin özellikle de GeForce 8800GTS 320MB'ın yerini alabilir.

65nm üretim teknolojisi ile TSMC tarafından üretilecek olan G92, 256-bit bellek kontrolcüsü ile gelecek. AMD'nin çalışmalarına devam ettiği RV670 ile de rakip olması beklşenen G92'nin 12 Kasım'da yani GeForce 8 serisinin 1 yaş gününü kutladığı günlerde anons edilmesi bekleniyor. Bu arada G92 temelli ekran kartları pazara yine GeForce 8 serisi dahilinde bir isim ile girecekleri belirtiliyor. DirectX 10.1, PCIe 2.0 ve 3 .jenerasyon PureVideo HD teknolojisine sahip olması beklenen G92 temelli ekran kartları ayrıca HDM Ive DisplayPort teknolojilerine de destek verebilir.

G92'nin yanı sıra Nvidia, giriş seviyesinde AMD'nin RV620 çözümüne karşı G98 çalışmalarına da devam ediyor. G98'in ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

• Haber için teşekkürler.9800'ün piyasaya çıkartılması konusunda bi bilginiz varmı acaba zira kasımda çıkması düşünülüyor sanırım.
  • Yeni cıkacak dx10 destekli oyunlarla acil olarak donanım üreticileri 256 bit arabirim destekli kartlarını cıkarmaları gerekiyor yoksa kullanıcılar ya hiç giriş ve otra düzey ekran kartı almayacak onun yerine 250$ ve üzeri ekran kartlarına yönelecek.Bunun firmalar ve oyun yapımcıları için iki kötü tarafı var donanım üreticilerin segment politakasından kaynaklanan zarrarlar ortaya cıkacaktır.Giriş seviyesi ve orta düzey ekran kartlarının piyasada satılmaması.Oyun yapımcıları için ise pc için üretikleri oyunlarının pc kullanıcı tarafından alınmaması,nede olsa kullanıcılar var olan bir oyunu bundan 1 sene sonrada hem daha ucuza hemde daha hızlı oynayabilecekleri sistemlerde oynamak isteyeceklerdir ki bu bekleme 2008 ikinci ceyreği olduğunu düşünürsek coğu kullanıcı ne oyun nede bir sistem yükseltmesine gitmeyecektir bu zaman zarfında.
  • "GeForce 8800GTS serisinin özellikle de GeForce 8800GTS 320MB'ın yerini alabilir. "BAhsettiğin sanırım f/p oranıydı.Yoksa tflop hesaplama gücü, stream, rop sayısı olarak çok daha üstün bir ekran kartından bahsediyor olamazsın değilmi?Kartım bu kadar çabuk eskimemeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArdaBarisC -- 30 Ağustos 2007; 10:02:08 >
  • Çikacak kartlarin fiyat araliğiyla ilgili bir tahmin yokmu ?
  • Acaba fiyatı ne kadar olur..Ben de 9800 GTX i bekliyordum kasım ile birlikte...
  • valla 8800gts yi daha yeni aldık hemen eskidi,olamzki bukadar
  • 256 bite geçmek güzel olur da alınacak bi seviyede mi olur çıkıs fiyatı acaba?
  • umarım makul bir fiyattan satışa sunulurda ekran kartı almak isteyen fazla zorlanmadan satın alabilir.
    haber için teşekkürler fx57
  • Arkadaşlar malesef aldığınız yeni kartın yenilik süresi artık 6 ay her 6 ayda güncelleme geleceği daha önceki haberlerde söylenmişti. Bunun için çok yüksek fiyatlara kart almak yerine güncel f/p yüksek kart almak gerekli diye düşünüyorum.
  • hakkaten ya 6 ayda bi kart üzerinde bi kaç deişiklik al sana g92 bi deişiklik g94 baştan 256bit cıkarsaydı ölürdü sanki

aaa tabi unutmuşum nasıl yolacaklar milleti yoksa kar yapamazar unutmusum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 30 Ağustos 2007; 11:09:49 >
  • yine 256 bit hey allahım yaa amd-ati 700 ytl ye 512 bit satıyor nvidia 1050 usd sınırında 384 bit ekran kartı satıyor
  • FX 8800gt, 8800gs ler nerde kaldı yawww yokmu bunlarla ilgili bi haber kenarda kösede ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: atl5102

yine 256 bit hey allahım yaa amd-ati 700 ytl ye 512 bit satıyor nvidia 1050 usd sınırında 384 bit ekran kartı satıyor

Rakamların fazla önemli olduğunu fazla kavrayamamışsın herhalde.. O 384 bit dediğin kartta 512bit lik kartlarla başabaş performans sağlıyor hemde yarıyarıya shader işlemci sayısı ile.. Rakamlar performansın tek başına belirleyicisi değildir ..
  • bi dk bi dk... 256bit orta seviye yeni gelicek nvidia kartlar değil mi.
    fiyat aralığı 200-250$ arasımı olcak. zaten yetrince aklım karışık...

ne zaman elimize geçer..
  • gelsin bakalımda bi görelim bekliyoruz
  • Maymun iştahlı olmaya devam ederseniz daha çok ban yazarsınız..
  • ekran kartı fiyatlarında genel bi düşüşe sebep olabilir belki.bende kasım aralık periyodunda almayı düşünüyordum kartı.bakarsın denk gelirde ucuza bi 8600gts alırız
  • İNŞAALLAH
    quote:

Orjinalden alıntı: disast3r

ekran kartı fiyatlarında genel bi düşüşe sebep olabilir belki.bende kasım aralık periyodunda almayı düşünüyordum kartı.bakarsın denk gelirde ucuza bi 8600gts alırız

her eve bi gts kampanyası hadi....
  • alt+tab sorunu olmayan, ağızda kaybolmayan 8800Gt istiyoruzzz,
    cak cuk cak cuk...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.