Şimdi Ara

Tümleşik Ses Kartları Performans Değerlendirmesi Video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
16.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ses kartları bir PC'den keyif alınabilmesi için monitör gibi olmazsa olmaz bileşenlerden biri halini aldılar. Bundan 6-7 sene önce anakartlar üzerinde ses kartı olması ek bir özellik sayılırken günümüzde tümleşik 7+1 ses kartları standart halini aldılar. Artık istesek de istemesek de aldığımız her anakart üzerinde bir ses kartı var.

Peki bu ses kartlarının kaliteleri ne durumda? 3 boyutlu ses hızlandırma teknolojilerinden hangilerine destek veriyorlar? Yani harici kaliteli bir ses kartı çözümünün yerini tutabiliyorlar mı? Bu videomuzda bu sorulara cevap arıyor ve 6 farklı anakart, 1 adet PCI ses kartının 3 boyutlu ses hızlandırma yeteneklerini ve ses çıkış kalitesini inceliyoruz.

Video incelemelerimizde bu güne kadar hep yeni donanımları sizlere tanıtırken bu donanımların piyasadaki rakiplerine göre performans değerlendirmelerine yer verdik. Bundan sonra genel analiz ve değerlendirme videolarımızla da sizlerle olacağız.

ANAKARTLAR

• ASUS Commando
    • ASUS 690G HDMI M2A-VM
    • MSI P35 Platinum
    • MSI P6N Diamond
    • MSI 7093 (ATI Xpress 200)
    • EPOX Optimus AF 590

SES Kartları

• Creative Audigy 2ZS

• Güzel test ASUS Commando sahibi olarak en kötü ses kartı bende varmış
  • güzel inceleme keşke olanak olsada diğer ses yongalarınıda inceleseydiniz
  • al birini vur ötekine hepsi aynıiyi ses istiyosan harici ses kartı alıcan
  • İnceleme için teşekkürler. 2 ZS, fazlasıyla dikkat çekici.

Keşke, ucuz bir ses kartı olarak Audigy 1 Value de testlere dahil edilebilseydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 30 Ağustos 2007; 5:47:14 >
  • Gigabyte P35 DQ6 da EAX desteği varmıdır arkadaşlar??
  • Güzel ve emek harcanmış bir video. Eline sağlık Mesut.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bykanca

Gigabyte P35 DQ6 da EAX desteği varmıdır arkadaşlar??

Realtek ALC889A yongasına sahip, Gigabyte'nin yazdığına göre. 7.1 destekli ALC888'de EAX desteği var. EAX3'ü desteklemiyor (kullandım bu yongayı. EAX3'ün öncesini açabildim sadece); ama EAX 2 vardı. Ki, video'daki tabloda da ALC888'in EAX2 desteklediği belirtilmiş.

8 kanallı 889 hakkında Realtek'in sitesinde dahî bilgi bulamadım. Sanırım, 888'den kötü değildir :)

En iyisi, RightMark 3DSound ile denetleyin. Merkezî işlemci kullanımı testinde, ses yonganızı seçerek özelliklerini görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 30 Ağustos 2007; 7:33:01 >
  • örneğine rastlamadığım bir çalışma eline sağlık mesut.

bu arada bence pc den müzik dinleyen herkesin audigy 2 zs gibi bir ses kartı olmalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

quote:

Orjinalden alıntı: bykanca

Gigabyte P35 DQ6 da EAX desteği varmıdır arkadaşlar??

Realtek ALC889A yongasına sahip, Gigabyte'nin yazdığına göre. 7.1 destekli ALC888'de EAX desteği var. EAX3'ü desteklemiyor (kullandım bu yongayı. EAX3'ün öncesini açabildim sadece); ama EAX 2 vardı. Ki, video'daki tabloda da ALC888'in EAX2 desteklediği belirtilmiş.

8 kanallı 889 hakkında Realtek'in sitesinde dahî bilgi bulamadım. Sanırım, 888'den kötü değildir :)

En iyisi, RightMark 3DSound ile denetleyin. Merkezî işlemci kullanımı testinde, ses yonganızı seçerek özelliklerini görebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim dostum.

• Bende biraz araştirayim dedim ve thg de ALC889A ile ilgili bu bilgileri buldum.
    quote:

Orjinalden alıntı:
    GIGABYTE'ın diğer üst seviye kartlara göre tek eksiği ikinci bir Gigabit ağ denetleyicisinin bulunmaması. Bunun yerine GIGABYTE, diğer anakartlarda pek sık rastlanmayan bir 8+2 (DTS Bağlantısı etkin) ses çözücüsünü bünyesinde barındırıyor. Bu çözücü, çok kanallı ses parçalarını gerçek zamanlı olarak tek bir sayısal çıkışa indirgeyebiliyor ve çok akışlı (multi-streaming) analog ses sinyallerini kulaklıklara veya hoparlörlere göre ayarlayabiliyor.

GIGABYTE'ın GA-P35T-DQ6 adlı anakartında seri ve paralel girişler gibi modası geçmiş bileşenlere yer vermesi bazı yeni nesil çıkışların yer yokluğu sebebiyle çıkış plakasının dışında kalmasına neden oluyor. Bu durumu bir kenara bırakırsak ALC889A 8-kanallı ses çözücüsü, arka panelde optik ve koaksiyel sayısal çıkışlar ve bunların yanında altı analog ses girişini kullanımınıza sunuyor. Son olarak FireWire, ağ ve dört USB çıkışı arka panel G/Ç takımını tamamlıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: TANER 82

al birini vur ötekine hepsi aynıiyi ses istiyosan harici ses kartı alıcan

+1903
  • Ellerine sağlık çok güzel bir inceleme
  • Ds3 ün EAX 2.0 desteklediğini biliyordum ancak ses kalitesi ve cpu kullanımı hakkında bir fikrim yok.

Elinde DS3 olan arkadaşlardan bu programı deneyen yada deneyebilecek olan varmı acaba?
  • şuan gigabyte bütün p35 serisi anakartlarında Realtek ALC889A çözümü kullanmakta, daha öncelerde fx57'de haberini vermişti, orda da denildiği gibi şuan en kaliteli onboard çözüm Realtek ALC889A yongasına ait.Ben ses kalitesinden çok memnunum çünkü , daha önce asus anakartımda bulunan dandik yongadan x-fi xtreme ses kartına geçmiştim, harika gelmişti ama x-fi'i sattım , bu anakarttaki onboard ses x-fi'i aratmıyor bana. Tabi ki x-fi'in yerini tutamaz ama bana harici kart da kimse aldıramaz bundan sonra.

Keşke Realtek ALC889A yongalı bir anakart da teste dahil edilseymiş.Güzel çalışma olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: BySerkan

quote:

Orjinalden alıntı: TANER 82

al birini vur ötekine hepsi aynıiyi ses istiyosan harici ses kartı alıcan

+1903

++++1903
    iyi ses istiyorsanız iyibir ses kartı şart.ama anakartlardaki ses kartlarıda iş görüyor özellikle intel anakartlarda.zaten diğerlerinden daha iyi olduğu tek alan.

• A2ZS Bence güzel bir ses kartı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak03

A2ZS Bence güzel bir ses kartı.

• Şimdiye kadar onboard ses kartı hiç umrumda olmadı, bulabildikçe onboard ses kartı olmayan anakart aldım. Ama artık bütün anakartlarda var ve boşu boşuna fazladan para ödüyorum. Tabi çoğunluğu tatmin ediyor ama azıcık daha profesyonel düşünen anakartlarda öylesine konulmuş onboard ses kartına, anlamsız raid özelliğine, yavaş firewirelara boşu boşuna para ödüyor.
  • on board ses kartlarının hangi modeli olursa olsun, harici ses kartlarını özellkle x-fiyi aratmıyor diyen kişinin kulağından şüphe duyarım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.