Şimdi Ara

Ramim bozuldu galiba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar laptop a kingstone 1 gb ram ekledim ve windows da şu hatayla karşılaşmaya başladım bellek written olmadı adres de aynı bu bellğin adreslerini kontrol edip bozuk olup olmadığını bulabilen bir program varmı ?

• büyük ihtimal ramdendir. ramin bazı kısımları bozulmuş olabilir.

rami test için > biosa gir quick self test diye bişey var. onu disable yap. başlangıçta ramlerini sayar bilgisayar. bozuksa zaten altta mem.test. fail diye yazacaktır.

bunun için programlarda var. biraz aramayla bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enis1024 -- 30 Ağustos 2007; 21:11:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: enis1024

büyük ihtimal ramdendir. ramin bazı kısımları bozulmuş olabilir.

rami test için > biosa gir quick self test diye bişey var. onu disable yap. başlangıçta ramlerini sayar bilgisayar. bozuksa zaten altta mem.test. fail diye yazacaktır.

bunun için programlarda var. biraz aramayla bulabilirsin.

ilk önce ilgin için tşk

arkadaşım bios da öyle bir seçenek bulamadım , laptop olduğu için olabilir o self test hatırladığım kadarıyla eski makinelerde vardı.

ayrıca program aradım kingstonun sitesine baktım , bir çok yeri karıştırdım ama bulamadım en azından link yoksa bile programın adını ver , konuyla ilgili hiçbir program bulamadım.
  • şu siteyi bi incele.
    http://www.hardwaremania.com/forum/yazilim/isletim-sistemi-and-uygulamalar/genel-os/ram-test-programi-1837.html
    buda test programı(işine yarar)
    http://www.memturbo.com/downloads/mt21.exe

alıntı;
    programa vs hiç gerek yok (progamlarda bakabilir tabi) bios dan "Power On Self " i quik se Normal e yok böyle ayar yoksa "Quick Power On Self " i disabled yap girişte (post) bilgisayar ram i test edecektir... garip şeyler oluyorsa bil ki bozuk...

bu da başka bi tane .. Memtest86

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enis1024 -- 30 Ağustos 2007; 21:28:41 >

• quote:

Orjinalden alıntı: enis1024

şu siteyi bi incele.
    http://www.hardwaremania.com/forum/yazilim/isletim-sistemi-and-uygulamalar/genel-os/ram-test-programi-1837.html
    buda test programı(işine yarar)
    http://www.memturbo.com/downloads/mt21.exe

alıntı;
    programa vs hiç gerek yok (progamlarda bakabilir tabi) bios dan "Power On Self " i quik se Normal e yok böyle ayar yoksa "Quick Power On Self " i disabled yap girişte (post) bilgisayar ram i test edecektir... garip şeyler oluyorsa bil ki bozuk...

bu da başka bi tane .. Memtest86

teşekkürler inş olur

• Ram test adında Program var Googledan araştırma yaparak bulabılırsınız.
    ram slot yerlerınızı değiştiriniz.
  • ramleri yer değiştirdim yine sorun devam ediyor ,

bu programlar diskeeten boot istiyor windows alrında yapma imkanı olan bir program warmı
  • Arkadaşlar lütfen yardımcı olun üni başlamadan halledeyim şu işi bozuksa garantisi var değiştireyim pls
  • memtest 86 yı bootable cd olarak yazın ve ramleri taratın yada floopy ile de memtest programını çalıştırabilirsiniz
  • teşekkürler programı çalıştırdım ve bir sorun bulamadı peki bu ram hatasını neden verir başka bir donanımmı arızalı yada yazılım
  • kas
    quote:

Orjinalden alıntı: ustavolkan

teşekkürler programı çalıştırdım ve bir sorun bulamadı peki bu ram hatasını neden verir başka bir donanımmı arızalı yada yazılım

Test 10 saati geçiyor sende ne kadar sürdü
  • Ramleriniz 2 Adet ise slotlarını değiştirmeyi denermisiniz. Birde tek tek Takmayı deneyin
  • quote:

Orjinalden alıntı: minimalist

kas
    quote:

teşekkürler programı çalıştırdım ve bir sorun bulamadı peki bu ram hatasını neden verir başka bir donanımmı arızalı yada yazılım

bende 2.5 saat sürdü , sistem toshiba a100-599 + 1 gb kingston 533 mhz ram
  • quote:

Orjinalden alıntı: ArdaR

Ramleriniz 2 Adet ise slotlarını değiştirmeyi denermisiniz. Birde tek tek Takmayı deneyin

değiştirmeyi yapmıştım şimdide tek tek deneyeyim inş olur peki slot da arızalanma olabilir mi ? teknik servise vermek istemiyorum gittimi 15 günden aşağı gelmez microsoft mouse um war 1 ayı geçti halen daha olmadı 3 defa gitti halen daha yapamadılar teknik servislere gidip gelmeye kalırsa işim zor.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: minimalist

kas
    quote:

bende 2.5 saat sürdü , sistem toshiba a100-599 + 1 gb kingston 533 mhz ram

kingstone suz denedim windows da hiç bir hata vermedi şimdilik ama kafamı karıştıran bu memtest86 da hiç bir sorun bulamamıştı. kingstone u garantiye yollayacağım inş kesin sorun ondandır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.