Şimdi Ara

DOĞUDA ASKELİK YAPANLAR BURAYA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
56.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Teknik.Servis

Bu Kd'lerin Alayı Doğuda :) Aslında İran,Irak,Arabistan Hatta Kutuplara Sürüceksin Zaten Yata Yata Yapıyorlar O Kadar Kısa Askerliği Askerlik Görsünler Bare :) :) :)

tutan mı vardı okuyaydın ya sende
  • 333 KSD

4. Jandarma Sınır Tabur Komutanlığı
    Gülyazı / Uludere / Şırnak

Biteli tam 1 ay oldu.. hala orada görev yapan arkadaşlarıma, kardeşlerime slmlar olsun.
    Tüm askerlerimize Allah sabır ve kolaylıklar versin..
  • Doğudada Birgün Güneş Doğacak :)
  • quote:

Bu Kd'lerin Alayı Doğuda :) Aslında İran,Irak,Arabistan Hatta Kutuplara Sürüceksin Zaten Yata Yata Yapıyorlar O Kadar Kısa Askerliği Askerlik Görsünler Bare :) :) :)

eziklik.
  • Zorunuza gitmesin :)
  • quote:

Zorunuza gitmesin :)

senin zoruna gitmesi lazım ben niye böyleyim diye.Sizin düşüncenize göre bize verilen hakkı kullanmayalım bizde 15 ay duralım askerde.Hatta hiç üniversite okumayalım Türkiye de kimse okumasın herkes cahil olsun Türkiye diye bir ülke kalmasın.Bize bu hakkı tanıyan yetkililer ve milyonlarca üni. mezunu aptal bi siz mi akıllısınız.
  • quote:

Aynı kulvarlarda olmadıgımız için senin zoruna gitmiş belli ki ;)
  • 3 dag komando -semdinli /HAKKARI
    safak 103 bitmyor ...
  • Siirt 3. Komando Tugayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cunda10

333 KSD

Biteli tam 1 ay oldu.. hala orada görev yapan arkadaşlarıma, kardeşlerime slmlar olsun.

Kardeşim sakat bir yerde yapmıssın; ULUdere andaç karakolu baskın yemişti tv den biliyorum, Gülyazı da öle, komsum Mayısda ordan geldi, hala iyi değil. Şükür yapıp dönmüşsün; ordaki askerlerimize hayırlı tezkereler diliyorum.
  • hudut kartalıda olduk bi iznillah 6. HUDUT ALAY KOMUTANLIĞI 3.Tabur 9. Bölük sarısu KaraKOLU BAŞKALE VAN 311. kısa dönem ... kantinde görevlendirilmeyip -25 derecede 3000 rakımlı dağlarda paşa paşa nöbet tutan kısa dönem mehmetçik ... o hiç bir zaman poşet olmadı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖZEL EĞİTİM 32

JANDARMA KAOMANDO TUGAYI ÇAKIRSÖĞÜT/ŞIRNAK

315 ksd olarak ordaydım
  • quote:

quote:

Aynı kulvarlarda olmadıgımız için senin zoruna gitmiş belli ki ;)

Arkadaş devlet sana bir hak tanımış, 4 yıl üniversite oku k.d. askerlik yap diye. Adamın ailesinin durumu yoktur, okuyamamış çalışıp ailesine bakmıştır. Benim o adama saygım sonsuz. Ama kalkıp ''Ben okumaktan bıktım'' deyip liseyi terkedip serserilik yapan adam konuşmasın. Hele bir de ''Delikanlı adam 460 gün askerlik yapar'' diyerek ezikliğini ve zeka seviyesini göstermesin. Sonuçta bu ülkede açıköğretim diye bişey var. Senelik 500 tl veriyorsun, ve işletme iktisat gibi ağır bölüm okumak zorunda değilsin, git basit bir bölüm oku. Benim birçok garson, bayan kuaförü, vb arkadaşım gitti açıköğretim okudu ve k.d. askerlik yaptı. O yüzden kimse serserilik yapmasın, gidip 3-5 satır birşeyler okusun. Askerdeyken adamlar soruyordu ''Referandum nedir?'' diye. Ders kitabını geçtim, sadece gazetenin spor ve magazin sayfası yerine biraz da siyaset sayfalarını okusunlar da, referandumun ne olduğunu öğrensinler. Benim de zoruma gidiyor bu kadar cahil ezik ciğeri beş para etmez adamlarla aynı nefesi solumak. Tekrarlıyorum, durumu olmayıp okumayıp ailesini geçimini sağlayan uzun dönem arkadaşları AYIRIYORUM, o yüzden yanlış anlaşılma olmasın. Ayrıca yasaları biz yapmadık, şikayeti olan MSB'ye Genelkurmay'a dilekçe yazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bullitt68 -- 7 Aralık 2010; 20:00:36 >

• 1, hudut taburu çaldıran van
  • quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

quote:

Orijinalden alıntı: cunda10

333 KSD

Kardeşim sakat bir yerde yapmıssın; ULUdere andaç karakolu baskın yemişti tv den biliyorum, Gülyazı da öle, komsum Mayısda ordan geldi, hala iyi değil. Şükür yapıp dönmüşsün; ordaki askerlerimize hayırlı tezkereler diliyorum.

4.Sınır Tabur Komutanlığı Hakkari -Çukurca Köprülüdür yanlışınız var.Ben orda askerlik yaptım.

• 356 k.d erzurum / incetepe. herkese saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkan Sarı
    21.jandarma sınır tugay komutan yardımcılığı-derecik-şemdinli-hakkari.
    89-4 albayın habercisiyim hali hazırda. Ş:116

Vay be askerlik mi kaldı? Bitti çok şükür. Alt devrelerim bile bitirdi. Şimdi ordaki jandarma taburu Ağrı-Patnos a taşındı oraya da piyadeler geldi. Allah bütün askerlerimize sağ salim ailelerine kavuşmayı nasip etsin. Her şekilde bitiyor be.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylönen

şuanda 96 kez basılan şırnak / siyahkaya karakolunda jandarma havancı olarak askerlik yapmaktayım ve bundan dolayıda müthiş bir gurur duyuyorum Allah herkeze hayırlısı ile evine dönmeyi nasib eder inşallah...

şafak : 361 ama buda biter tabiki bittiğinde aynen bu konuda bu mesajı editliycem

AMAN ALLAH'IM ŞAFAK 361 DEMİŞİM YA

GÖRÜNCE DUYGULANDIM RESMEN EVE GELELİ 12 GÜN OLDU

• Kisa donem dogu cikanlara sorum olacak.sizce kutukle alakasi varmi ? Sizlerin kutukleri neresiydi? Bide doguda kisa donem ile uzun donem farki varmi gorev olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay27

Kisa donem dogu cikanlara sorum olacak.sizce kutukle alakasi varmi ? Sizlerin kutukleri neresiydi? Bide doguda kisa donem ile uzun donem farki varmi gorev olarak?

üs bölgesine yada tehlikeli noktalara verilmen yasak ya yazıcı ya depocu ya koğuşçu falan olursun yada taburda tümende falan nöbet eri olursun yani rahatsın...

kütük hakkında bilgim yok ama alakası olduğunu sanmıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shit happens -- 30 Mayıs 2011; 15:13:12 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.