Şimdi Ara

## Creative'in En Yeni Zen'i Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Creative'in En Yeni Zen'i Ortaya Çıktı ##

Hazırladığı başarılı ve kaliteli medya oynatııcları ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran Creative yeni Zen'i görücüye çıkardı. 31 Ağustos'da başlayacak IFA organizasyonunda resmen anons edilmesi beklenen yeni Zen'in ayrıca Amazon.com üzerinden de ön satışlarına başlanmış durumda.

Teknik özellikler,

* Kapasite: 4GB, 8GB, ve 16GB
    * 16.7 milyon renk destekli 2.5" ekran (320 x 240)
    * SD kart desteği (SDHC desteği de olabilir)
    * Ses: MP3, WMA (WMA-DRM), AAC (iTunes Plus desteği) ve Audible
    * Video: WMV, Divx, Xvid, MJPEG, ve TIVO to Go
    * Radyo ve ses kayıt desteği
    * Pil ömrü: Müzik dinlerken 25 saat, video içinse 5 saat
    * Boyutlar: 55 x 83 x 11.3mm (65g)
    * Fiyat: Kapasiteye göre değimek ile birlikte $149, $199, $299 olması bekleniyor.

## Creative'in En Yeni Zen'i Ortaya Çıktı ##

Amazon.com üzerinden başlanan ön siparişe ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

• görünüşü gayet güzel, zira özellikleri de öyle ama bu yeni ürüne creative bir de dokunmatik ekran koysaymış çok daha şahane olurmuş
  • Fiyatıda harika gibi duruyor walla ..:) 16 gb 299 dolar şimdi öle mi..Hadi canımmm..Türkiye fiyatı ne olur bunun..ipod u siler piyasadan bu ürün be o zaman...

Not: Amazon link i çalışmıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunwane -- 28 Ağustos 2007; 20:51:55 >
  • http://www.creative.com/products/mp3/zen/

daha detaylı bilgi..:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunwane -- 28 Ağustos 2007; 20:58:51 >
  • clix gen2 ye creative in cevabı gibi duruyor tabi çok daha ''renkli'' özelliklerle eğer bu fiyatlarda çıkarsa clix2 yede bi çalım atacak gibi..clixin en dikkat çekici özelliği ekran kalitesiydi creative zenin de resimlerden görüldüğü kadarıyla çok net bi görüntüsü var ve oldukça alınası bu özelliklerle ve bu fiyatla bi bhpphoto ya gelsin bakalım alma ihtimalimde var (tabi bu fiyatlarla)...
  • Kumandalı kulaklığa sahip olmasını beklerdim. Benim gibi sporla yakından ilgilenip müzikten vazgeçemeyenlerin ilk aradıkları şey budur zaten
  • özellikleri ve görünümü gerçekten çok hoş
    tek eksi yanı pil dayanma süresi, d2nin pili ile bununki kıyaslanamaz 25 saat müzik çok az bir süre
    gerçi alet oldukça ince belki o yüzden pile fazla yer ayırmadılar
    ayrıca şimdi sitesinden özelliklerine baktım
    taktığımız sd kartın içindeki dosyaları ayrı bir yerden girerek görebiliyoruz, kendi belleğindeki medya dosyaları ile birlikte sıralamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi achfighter -- 28 Ağustos 2007; 23:52:13 >
  • süper fiyat artık herkesin playeri olacak.
  • Çok güzel türkiyeye gelince zen neon 2 yi değiştiririm
  • fiyatlari muhtesemmis, hakkaten boyle girerse piyasaya ilk mp3 playerimi aldiracak bana zorla
  • 3 inç ekran olsaymış süper olurmuş 2.5 inç zira çok süper olmuyo
  • Artık, yeni çıkan player ların Flac, Ape gibi kayıpsız audio formatlarını desteklemesini bekliyoruz. Mp3 dinlemekten kulaklar dikdörtgen, kare, testere gibi şekillere bürünecek.
  • SDHC desteği sunmasını açıkçası tercih ederim bu şekilde en üst seviye Zeni istenildiğinde 2 kat kapasiteye ulaştırmak mümkün hatta 3 katı
  • Bir ara elimde fırsatım varken sırf bozulan ekranı tamir ettirememe olasılığımdan dolayı D2 almamıştım(dışardan gelecek şekilde).Eğer fiyatı ve ses kalitesi iyi olursa bir sonraki playerimin bu olabileceğini düşünüyorum.
  • hakkaten iyi bir urune benziyor..
    turkiye'ye ne zaman gelir fikri olan var mı?
    acikta kalmayalim sonra, sabirsizlandim ya birden
  • quote:

Orjinalden alıntı: Waves

Artık, yeni çıkan player ların Flac, Ape gibi kayıpsız audio formatlarını desteklemesini bekliyoruz. Mp3 dinlemekten kulaklar dikdörtgen, kare, testere gibi şekillere bürünecek.

Eger Mp3'u en iyi software'ler ile orjinal disc'ten olusturursaniz, FLAC'ten farkini ayirt edemezsiniz.
  • Bu cihazın tüm versiyonları flaş belleklimi ? 16 Gb olan Harddisk olabilirmi ? Sitesinde gözüme çarpmadı.
  • Bu alet Zen Vision M'in yerine gelecekmiş. Creative artık harddisk tabanlı player çıkarmayı düşünmüyormuş. CNET öyle diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krethgar -- 30 Ağustos 2007; 6:55:57 >
  • Cıhaz guzel ama fıyatları bence bırazdaha dusuk olabılırdı. Ekran kalıtesının bukadar ıyı olmasına karsın vıdeo oyantım suresı cok dusuk. Ama muzık ıcın dınlemekler ıcın 25saat ıdeal bır sure ama bu Creative'in verdıgı sure. Normal kullanıcılar ıcın kullanımda 2-3saatlık bır fark olucaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmbrbr -- 31 Ağustos 2007; 14:45:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: istahar

quote:

Orjinalden alıntı: Waves

Artık, yeni çıkan player ların Flac, Ape gibi kayıpsız audio formatlarını desteklemesini bekliyoruz. Mp3 dinlemekten kulaklar dikdörtgen, kare, testere gibi şekillere bürünecek.

Eger Mp3'u en iyi software'ler ile orjinal disc'ten olusturursaniz, FLAC'ten farkini ayirt edemezsiniz.

Mp3 ile işim olmaz, hepsini sildim tamamen flac çekiyor yada cd den flac yapıyorum. Seni bilmem ama ben her türlü farkı algılıyorum. 320kb ile de riplesen gene fark var. Ve fark olmak zorunda zaten. 50mb lık tek bir parça 5-7 mb arasına düşüyorsa kayıp ciddi şekilde var demektir. Farketmen için iyi bir sistemde dinlemen gerekiyor tabi. Standart 2+1 bilgisayar hoparlörlerinde farkedilmeyebilir. Bunlara logitech, creative de dahil..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.