Şimdi Ara

## AMD Phenom Çalışan Sistem ve CPU-Z Detayları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD Phenom Çalışan Sistem ve CPU-Z Detayları ##

AMD'nin uzun süredir beklenen yeni nesil mikroişlemci mimarisi K10'u esas alan ve doğal 4 çekirdeğe sahip olan Phenom X4 işlemcisinin çalışan sisteme ait CPU-Z görüntüleri ortaya çıktı. 10 Eylül'de sunucular için hazırladığı yeni jenerasyon Barcelona işlemcisini lanse etmeye hazırlanan AMD, masaüstü kullanıcıları için hazırlanan Phenom X2, X4 ve FX serisi işlemcilerini de Kasım ayı ile birlikte pazara sunmaya başlayacak.

Geçtiğimiz hafta Esma Sultan yalısında yapılan F1 organizasyonunda 3GHz2lik Phenom'a ait çalışan sistem demosu yapan AMD'nin mühendislik örneği bir Phenom X4 işlemcisinin çalışan sistem üzerinde alışanan CPU-Z görüntüleri de sonunda ortaya çıktı. AMD işi o kadar sıkı tutuyor ki en güncel versiyonlarıyla bile CPU-Z işlemciyi tam olarak tanımlayabilmiş değil. Görüntüsü alınan sistemde ATi'nin RD790 yonga setini kulanan bir anakart kullanılmış. CPU-Z'nin verdiği bilgilere göre, kullanılan Phenom X4 B-O revizyonu bir çekirdeğe ve 1.8GHz saat hızına sahip.

Kod adı Agena olan işlemci 65nm üretim teknolojisine, soket AM2+ formuna, 2MB seviye 2 ve 2MB seviye 3 paylaşımlı ön belleğe sahip. Şu an mühendislik örneği kullanılan işlemci gerçek anlamda testlerinin yapılabileceği DVT örneğinin Ekim ayı gibi ilgili yerlere sunulması bekleniyor. Bu arada AMD'nin güncel yol haritasına göre, ilk etapta Phenom X4'ün iki modeli ortaya çıkacak. Bunlar 2 ile 2.2GHz arasında olması beklenen GP-7100 ve 2.2 ila 2.4GHz arasında olması beklenen GP-7200 modeli.

Detaylar geldikçe bildirmeye devam edeceğiz.

Not: İkinci ekran görüntüsüne dikkatle bakarsanız RD790 yonga setli anakartın BIOS versiyonun ne kadar güncel olduğunu görebilirsiniz.

• code name AGENA..
  • 4 doğal çekirdek ve 1,056 volt mu? Bu işlemciler birer mühendislik harikası olmuş. Bu arada Esma Sultan Yalısı'ndaki sunumdan detay yokmu hiç
  • Bİ ÇIKSAYDI ARTIKIN şu işlemcilerde bizde sistemi toplamaya başlasak
  • AMD beni üzmedi, SSE4 destekliyor!
  • 1.056 volt ve 4 çekirdek dikkatimi çok çekti.Fakat bu ekonomik moddaki çalışma gerilimi olabilir.Normalde 1.4-1.5 volt falan olur heralde.
    Ayrıca SSE4A da dikkatimi çekti.
  • Artık çıksın bende hala sistem için bekleyenlerdenim
  • Toplarrr gümbürrr gümbürrr patlarkennn karanlıktaaa bir ışık belirdi ......bir döndükkü raflara AMD Phenom

şirin baba daha ne kadar var az kaldı / şirin baba daha ne kadar var azz kaldıııı / şirin baba daha ne kadar var sus be geldik 1adım kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 28 Ağustos 2007; 16:17:33 >
  •  ## AMD Phenom Çalışan Sistem ve CPU-Z Detayları ##

Bios tarihine iyi bakın
  • Bu organizasyona fx-57 katılacaktı, katıldı mı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

Bu organizasyona fx-57 katılacaktı, katıldı mı acaba?

AMD'nin Cuma sabahı düzenlediği Ferrari pit alanı gezisine ekibimizden Gun ve Speed-Step katılmıştır, Esma Sultan yalısında yapılan organizasyona ise ben teyzemin rahatsızlığından ötürü katılamadım. Katılamadığım için üzgünüm ama AMD, Japonya'da yaptığı tanıtımından daha fazlasını sunmadı ki Japonya organizasyonu hakkında detaylı bilgiye forumlarımızdan da ulaşabilmeniz mümkün.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dellino

4 doğal çekirdek ve 1,056 volt mu? Bu işlemciler birer mühendislik harikası olmuş. Bu arada Esma Sultan Yalısı'ndaki sunumdan detay yokmu hiç

CPU-Z voltajı hep yanlış gösteriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57
    AMD'nin Cuma sabahı düzenlediği Ferrari pit alanı gezisine ekibimizden Gun ve Speed-Step katılmıştır, Esma Sultan yalısında yapılan organizasyona ise ben teyzemin rahatsızlığından ötürü katılamadım. Katılamadığım için üzgünüm ama AMD, Japonya'da yaptığı tanıtımından daha fazlasını sunmadı ki Japonya organizasyonu hakkında detaylı bilgiye forumlarımızdan da ulaşabilmeniz mümkün.

İyi o zaman, sağlık olsun ne diyelim.
  • adamlar server baba gibi davranıyorlar. ilginç bir strateji. herkes bi haber görme ve duyma peşinde işlemciyle ilgileniyor. birde istenilen gibi çıkmazsa amd yi bir ben alırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rec

Bios tarihine iyi bakın

• 1 Volt mu Yok artık.İnanmiyorum CPU-Z'ye zaten.
  • quote:

quote:

FX-57 geçmiş olsun teyzene..ALLAh şifa versin..

• hadi AMD yeter bu kadar sessizlik....
  • Amd çıkartsında şu işlemcileri intel biraz daha ucuzlasın
  • quote:

quote:

Teyzenize acil şifalar dilerim... Gun ve Speed-Step arkadaşlarımız Ferrari pit alanı gezisinden birkaç resmi koysalardı sevinirdik ... malum biz yarışı açıkalan bileti ile izledik.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.