Şimdi Ara

##PCIe x1 slotunu x16 yapın##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
4.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer sizde boşta duran PCIe x1 yuvalarından sıkıldıysanız Japonya kökenli Kuroutoshikou firmasının bu ürünü işinize yarayabilir. PCIe x1 slotu dolayısı ile performans olarak fazla birşey sunamayacak olan ürün, yine de, sisteminizde PCIe x16 slotu yoksa, veya bir yerlede bozuk x16 yuvası yüzünden kullanamadığınız bir anakartınız varsa işinizi oldukça görebilir. Normal slotu yükseltmesinden dolayı her ekran kartını takamasanız da, düşük profilli ekran kartlarıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böyle bir dönüşüm ile ofis uygulamaları, film izleme gibi birçok işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ürünün fiyatı Japonyada yaklaşık 19€ olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enderc -- 26 Ağustos 2007; 4:28:29 >

• Süpermiş.Türkiye ye ne zaman gelir acaba?
  • Çok aranan bir ürün olmayacağı kesin...
  • Bunun yanı sıra PCIe X1 slotunu PCI'a dönüştürüen adaptörler de var.
  • peki bu dönüştürücü ile crossfire veya SLİ yapmak mümkün oluyor mu??
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaRo55

peki bu dönüştürücü ile crossfire veya SLİ yapmak mümkün oluyor mu??

İşte o zaman dadından yenmez vallahi

Fx57 bu sorumuzu cevaplarsan Allah razı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkidd -- 26 Ağustos 2007; 10:45:42 >
  • Böyle bir işlem performansı düşürmez mi acep?
  • PCIe X1 slotu da AMR/ACR slotları gibi anakartta sadece yer kaplamaya yarıyor, başka da birşeye değil...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rakanishu

PCIe X1 slotu da AMR/ACR slotları gibi anakartta sadece yer kaplamaya yarıyor, başka da birşeye değil...

Malesef öyle çünkü üreticiler halen düz Pci yuvalarına ürün çıkarıyorlar.
  • performansı çok düşürür bu.
  • vay süpermiş agp cilerde azda olsa pcı-ex den yararlanıcak

bide 8600GT veya 2600XT falan takabiliyorsak süper olur
  • pcie x1 direk pcie x16 hızında çalışıcağını sanmam eğer x1 olursada çok kötü olmazmı bazı anakartlarda pciex16 olanlar x8 olarak çalışıyordu sanırsam buda x1 çalışırsa çok kötü olur
  • Benim anlamadığım eğer bunu takarsak ekran kartı kasaya tam monte edilemez yanlış mı düşünüyorum?
  • bundan alırsak biz agpciler bu slotta pci-express ekran kartı kullanabilecek miyiz?[sm\=alala.gif]
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:RocKCI:.

Böyle bir işlem performansı düşürmez mi acep?

Zaten düşük profilli ekran kartlarıyla kullanılabileceğinden söz ediliyor. Performansta fazla birşey beklemek yerinde olmaz
  • PCI-E yi AGP yapan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Orjinalden alıntı: .:RocKCI:.

Böyle bir işlem performansı düşürmez mi acep?

Zaten düşük profilli ekran kartlarıyla kullanılabileceğinden söz ediliyor. Performansta fazla birşey beklemek yerinde olmaz

Zaten performans olarak bir beklentim yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: Solu

Benim anlamadığım eğer bunu takarsak ekran kartı kasaya tam monte edilemez yanlış mı düşünüyorum?

Haklısın takılan kart yukarıda kalır kasaya vidalanamaz ama yanında monte edilmesi yardımcı bir aparatta belki yanında geliyordur.
  • Acaba ide slotunu x16 yapacak bir aparat var mı acaba..Hadi bakalım japonlar biraz da bunun üzerine çalışın...
  • Çok güzel bişey 4x i 16x e çevirici varsa benim işime daha cok yarar .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.