Şimdi Ara

## Core 2 Duo E4600'ün Piyasaya Giriş Tarihi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Core 2 Duo E4600'ün Piyasaya Giriş Tarihi ##

Intel'in Core 2 Duo E4xxx serisi işlemcileri uygun fiyatlarıve özellikle hız aşırtma yetenekleri ile kısa süre içerisinde popüler olmaya başardılar. Firma geçtiğimiz Ocak ayından bu yana Core 2 Duo E4500 (2.2 GHz), Core 2 Duo E4400 (2.0 GHz) ve Core 2 Duo E4300 (1.8 GHz) olmak üzere 3 farklı modeli piyasaya sürdü. Fakat elimize ulaşan bilgilere göre Intel yakında serinin en hızlı modeli olacak Core 2 Duo E4600 modelini de piysaya sunrmaya hazırlanıyor.

Intel'in yeni işlemcisi E4600, Core 2 Duo E4xxx serisinin en hızlı işlemcisi olarak 2.4GHz'lik saat hızına sahip olacak. 65nm üretim teknolojisi ile üretilen işlemci aynı diğer modeller gibi Core mimarisini esas alacak. 800MHz FSB ile gelecek olan E4600 üzerinde 2MB seviye 2 bellek yer alacak. 133$'lık fiyat etiketi ile pazara giriş yapması beklenen işlemci için bahsi geçen piyasaya çıkış tarihi ise 21 Ekim. Firmanın 21 Ekim'de 130$ seviyesinde Core 2 Duo E4600 işlemcisini pazara sunması ile birlikte Core 2 Duo E4500 modelinin fiyatı da 113$ kadar gerileyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 25 Ağustos 2007; 21:53:08 >

• Bu kadar hızlı teknolojinin yenilenmesi ne derece hayırlı bilmiyorum. Hangi işlemciye yeni hangisine eski diyeceğimi şaşırdım.
  • e 4600 800 fsb.. overclock icin alınabilir ama normal kullanmak isteyenlere yetmeyecektir.
  • Amd tanıtım yapıyor vs onların haberi hazırlanıyormu
    yoksa davet edilmedinizni
  • iyiuser arkadaş 2.4 GHZ hızındaki bu işlemci neden yeterli olmasın? 1.8 Ghz hızında ve 1 MB Cache bellekli olan E2160'ı kullanıyorum. Vista altında her türkü programı denedim, -benim mi gözüm tok nedir- her hangi bir performans sorunu yaşamdım. Tabi benim oyunlarla işim olmadığını hemen belirteyim. Bu işlemciler 266X4 FSb'si zaten standart bir FSB. Dolayısıyla 266*12= 3.2 GHZ ederki normal soğutma ile bu kadarı bile riskli. Dolayısyla Overclock yapacak olanlar çarpanı 10 olan E4400'ü tercih edip aynı performansı daha ucuza alabilirler. Başka bir deyişle E4300'nin hızını neredeyse %100 arttırmak mümkün iken E4600'ün ki normal şartlarda en fazla %50 arttırılabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: iyiuser

e 4600 800 fsb.. overclock icin alınabilir ama normal kullanmak isteyenlere yetmeyecektir.

Niye yetmesin, fezaya mı çıkacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matruşka -- 26 Ağustos 2007; 0:07:37 >
  • quote:

e 4600 800 fsb.. overclock icin alınabilir ama normal kullanmak isteyenlere yetmeyecektir.

kullanıcıya bağlı.Kimine göre Amd 3000 bile halen yeterliyken - ki bana göre de halen öyle- kimine q6700 bile yeterli gelmiyor
  • normal cikartilmis islemciler yetmiyor.. artik aralari doldururuz. nasil olsa core 2 duo teknolojisi de bitti.. artik aralara serpistirme zamani geldi zaten...

zaten yapi bakimindan yapilacak yeni degisiklikler " mimari ismine" de yansimiyor artik.. ondan sonra gelipte core 2 duo kullandiginizi ve amd'nin yeni islemcilerinden daha iyi oldugunu zannedeceksiniz..

strateji bakimindan guzel bir kandirmaca bekliyorum intelden..

kendisine anca o yakisir...

yine de saygilar sevgiler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

## Core 2 Duo E4600'ün Piyasaya Giriş Tarihi ##

Intel'in Core 2 Duo E4xxx serisi işlemcileri uygun fiyatlarıve özellikle hız aşırtma yetenekleri ile kısa süre içerisinde popüler olmaya başardılar. Firma geçtiğimiz Ocak ayından bu yana Core 2 Duo E4500 (2.2 GHz), Core 2 Duo E4400 (2.0 GHz) ve Core 2 Duo E4300 (1.8 GHz) olmak üzere 3 farklı modeli piyasaya sürdü. Fakat elimize ulaşan bilgilere göre Intel yakında serinin en hızlı modeli olacak Core 2 Duo E4600 modelini de piysaya sunrmaya hazırlanıyor.

Intel'in yeni işlemcisi E4600, Core 2 Duo E4xxx serisinin en hızlı işlemcisi olarak 2.4GHz'lik saat hızına sahip olacak. 65nm üretim teknolojisi ile üretilen işlemci aynı diğer modeller gibi Core mimarisini esas alacak. 800MHz FSB ile gelecek olan E4600 üzerinde 2MB seviye 2 bellek yer alacak. 133$'lık fiyat etiketi ile pazara giriş yapması beklenen işlemci için bahsi geçen piyasaya çıkış tarihi ise 21 Ekim. Firmanın 21 Ekim'de 130$ seviyesinde Core 2 Duo E4600 işlemcisini pazara sunması ile birlikte Core 2 Duo E4500 modelinin fiyatı da 113$ kadar gerileyecek.

pazarlama stratejisi... aynı silikona farklı frekans ve al sana yeni bi müşteri kitlesi ...

• Bu işin sonu olmadığı için şu an için hangisi fiyat performans olarak iyiyse o alınmalıdır
  • o.c yapmıyacaklar için güzel.
  • quote:

Ne için yetmeyecek yeni oyunlar dışında. Kullandın mı hiç e4xxx serisi. Çok biliyorsan bu işi anlat da biz de öğrenelim yetmeme sebebini. Şunu da bil ki 1.8 ghz 800 fsb core2duo işlemci, 3.0 ghz 800 fsb dual coredan daha iyi iş çıkarıyor birçok konuda overclocksuz haliyle. Sayılara bakıp yorum yapmak - bu da zaten firmaların reklam stratejilerinin parçası. Sayılar önemli ama öncelikle mimari önemli.
  • oc potansiyellerine bi bakmak gerekir aslında...onun dışında normal kullanımda gayet de işe yarar özelliklere sahip...sonuçta hala işlemcisi işini gören 478 pin kullanıcıları var bu özelliklere sahip işlemciler kullanıyorlar...
  • quote:

e4600 normal ayarlarda 2200mhz de bile e6300 ün üzerinde performans verir ayrıca oc performansları bu serinin çok iyi
  • ne kadar çok işlemci çıkarsa o kadar iyi olur. Çünkü fiyatlar sürekli güncellenmek durumunda kalır.. Herkese her bütçeye uygun bir işlemci bu sayede piyasada bulunabilir.. Var olanların fiyatlarında ise iyileşme ancak bu şekilde olur.. Keşke intel intel 5GHz lik işlemci çıkarsa.. O zaman herkes ne gerek vardı buna filan demeye başlar sanki 3GHz i kullandıkta 5i çıktı gibi laflar etmeye başlarlar.. Ama bilmezlerki bu sayede 3Ghz lik bir işlemciyi almak çok daha ucuza mal olur.. teknoloji ne kadar hızlı ilerlerse bizim için o kadar iyi.. zaten yazılımlar donanımlara yetişemediği için orta seviye bir işlemci bile bütün programları rahat rahat çalıştırır... devam intel...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

ne kadar çok işlemci çıkarsa o kadar iyi olur. Çünkü fiyatlar sürekli güncellenmek durumunda kalır.. Herkese her bütçeye uygun bir işlemci bu sayede piyasada bulunabilir.. Var olanların fiyatlarında ise iyileşme ancak bu şekilde olur.. Keşke intel intel 5GHz lik işlemci çıkarsa.. O zaman herkes ne gerek vardı buna filan demeye başlar sanki 3GHz i kullandıkta 5i çıktı gibi laflar etmeye başlarlar.. Ama bilmezlerki bu sayede 3Ghz lik bir işlemciyi almak çok daha ucuza mal olur.. teknoloji ne kadar hızlı ilerlerse bizim için o kadar iyi.. zaten yazılımlar donanımlara yetişemediği için orta seviye bir işlemci bile bütün programları rahat rahat çalıştırır... devam intel...

+1
  • İlk mesajım yeni işlemcimle ilgili ne güzel ne güzel

2 aydır E4600 kullanmaktayım, o/c performansı gerçekten güzel, standart fanı ile 3,0 GHZ de kullanıyorum ve yük altında 30 dereceyi (C) geçmiyor. Normal kullanımda 17-22 derece arası değişiyor. Everest programıyla zaten sürekli olarak kontrol altında tutuyorum sistemi voltaj, ısı, cpu kullanımı ..vs. Kesinlikle çok kaliteli bir işlemci, gayet memnunum. Core 2 Duo mimarisi o/c adına çığır açtı bence, 3,0 GHZ de 2,4 GHZ değerlerinde ısıyla zararsız ve daha hızlı kullanım imkanı varken neden düşük hızda kullanayımki :) , üstelik sistem normal şartlarda devirini düşüyor, 1.5 GHZ masaüstü kullanımı 17-22 derece ısı değil. 478 pin P4 işlemcilerde normal şartlarda 40 derece üzerini geçtiğimizi düşünürsek core mimarisinden sonra o/c zararlıdır tü tü ka ka devri bitmiştir bence :)

• iyi fiyatta uyguna benziyo oc performansıda iyi olursa süpper
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.