Şimdi Ara

## Nvidia'nın 65nm GeForce 8700'ü Ufukta Göründü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Nvidia'nın 65nm GeForce 8700'ü Ufukta Göründü ##

Bilindiği gibi Nvidia'nın dizüstü bilgisayarlar için hazırladığı ve mobil dünyanın DirectX 10 destekli en güçlü grafik kartı olan GeForce 8700M GT zaten bir süredir kullanılıyor. Fakat Nvidia'nın masaüsütü için de GeForce 8700 planları bulunmakta. AMD-ATi'nin Radeon HD 2400 ve 2600 serisi ile birlikte 65nm üretim teknolojisine geçmiş olmasına rağmen Nvidia bu konuda hala sessizliğini koruyor ama 65nm üretim teknolojisi ile üretilecek ve kod adı D8M olan yeni bir grafik işlemci üzerine de sıkı sıkıya çalıştığı biliniyor.

Elimize ulaşan bilgilere göre, Nvidia'nın D8M kod adlı yeni grafik işlemcisi şu an firmanın GeForce 8600 serisinde kullanılan G84 gpu'sunun 65nm üretim teknolojisine adapte edilmiş ve geliştirilmiş bir versiyonu olacak gibi görünüyor. Yeni üretim teknolojisi ile termal konularda elde edilecek önemli avantaj farkını saat hızlarında ortaya koyacak. Zira Nvidia, yeni grafik işlemcisinin saat hızlarını 65nm üretim teknolojisini verdiği avantaj ile ciddi şekilde arttıracağına dair dedikodular da ortada dolaşmakta.

GeForce 9800GTX'e güç vermesi beklenen yeni grafik işlemcisi G92 ile birlikte Kasım ayında piyasaya sürüleceği söylenen D8M kod adlı 65nm üretim teknolojisine sahip yeni gpu'nun diğer özellikleri hakkında şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 25 Ağustos 2007; 21:33:49 >

• ram frekansı ve veriyolu ile ilgili bilgi yok galiba???
  • GeForce 9800GTX vayy beaa ben 7600 de yim halen 9800 çıkınca anca 8600 alabilirim
  • Evet bu haberi bekliyodum (sanki alcam hemen), 8600 serisi alcaklar için müjdeli bir haber.
  • quote:

GeForce 8600 serisinde kullanılan G84 gpu'sunun 65nm üretim teknolojisine adapte edilmiş ve geliştirilmiş bir versiyonu olacak gibi görünüyor. Yeni üretim teknolojisi ile termal konularda elde edilecek önemli avantaj farkını saat hızlarında ortaya koyacak. Zira Nvidia, yeni grafik işlemcisinin saat hızlarını 65nm üretim teknolojisini verdiği avantaj ile ciddi şekilde arttıracağına dair dedikodular da ortada dolaşmakta.

saat hızlarından ziyade bandwithi geliştirsinler, 8600GT'lerin 256bit versiyonlarını görmek istiyorum,
    hem de GT fiyatına
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkSleep__

GeForce 9800GTX vayy beaa ben 7600 de yim halen 9800 çıkınca anca 8600 alabilirim

senin ki iyiymiş ben 6600gt kullanıyorum hala.Gerçi halen 256mb diye fx5500 alanlar var ama
  • 850Mhz çekirdek/ 2000Mhz ram(DDR3ise), tahminen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

850Mhz çekirdek/ 2000Mhz ram(DDR3ise), tahminen.

sanmam 750/1800 belki
  • quote:

Orjinalden alıntı: ::ExtremE::

quote:

Orjinalden alıntı: DarkSleep__

GeForce 9800GTX vayy beaa ben 7600 de yim halen 9800 çıkınca anca 8600 alabilirim

senin ki iyiymiş ben 6600gt kullanıyorum hala.Gerçi halen 256mb diye fx5500 alanlar var ama

ben fx 5200den 7600 gt ye geçmiştim bilgisayarı yeni aldım zannettim valla bendeki bilgisayar degil salyangozmuş valla o ekran kartını alınca öle oldu bundan sonra alıcagım ekran kartıda aynı performansı vermeli hem söleyin bana ya o ekran kartları ile hangi oyunları açamadınız
  • Test varmı Test?

Eminim Reha muhtar olsaydı böyle derdi .
  • bi hayırlısıyla çıksın da o zaman bakarız nasıl olduğuna şimdilik sadece yüzeysel bilgiler verilmiş...
  • 80nm ile üretilenler bile zaten ciddi bir oc performansı veriyor.. 540MHz de çalışan gpu yu 650Mhz de kullanıyorum ram ise 700 yerine 850 de çalışıyor.. 65nm ile neler yapılabilir siz düşünün... Gerçi en büyük fark yüksek performans serisi ekran kartlarında yaşanır düye düşünüyorum.. Belki artık çift slot yer kaplayan ekran kartları tarihe karışabilir...
  • Hayret şu ana kadar, abi 8600 alcaktım şimdi bunun çıkmasını bekleyeyim, diyen çıkmamış. Forumda son zamanlarda pek bir moda oldu donanım çıkmasını beklemek de o yüzden dedim.
  • ya ben 8800 gtx kullanıyorum bunu almam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.