Şimdi Ara

## Nexus'dan İki Yeni İşlemci Soğutucusu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Nexus'dan İki Yeni İşlemci Soğutucusu ##

Hazırladığı soğurma ve güç kaynakları ile tanınan firmalardan biri olan Nexus iki yeni işlemci soğtucusu ile bir kez daha karşımızda. Firmanın anons ettiği yeni soğutuculardan biri Intel diğeri ise AMD platformu için hazırladın. Temel olarak aynı özelliklere sahip olan soğutucular konusunda firma hem AMD hemde Intel'e destek vermek yerine aynı özellikte fakat farklı platformlara uygun iki ayrı soğutma hazırlamayı uygun görmüş.

Nexus'un duyurduğu yeni işlemci soğutucularından LXM-8200 LGA775 formunda Intel işlemciler ile AXM-8200 modeli ise AM2, 940, 939 ve 754 formundaki AMD işlemciler ile uyumlular. Bakırdan hazırlanan yüksek performanslı iki adet ısı iletim borusuna sahip olan işlemci soğutucları hem bakır hemde alüminumdan yapılan yapraklara sahip. Alüminyum ve Bakırdan hazırlanan soğutma yaprakları bu sayede hem ağırlık/performans dengesi sağladığı hemde fiyatı daha kabul edilebilir seviyede tuttuğu ifade ediliyor.

10cm'lik ve 1500rpm dönüş hızına sahip PWM kontrollü fan ile desteklenen soğutmaları ile Nexus son derece iddialı. Firmanın yeni duyurduğu işlemci soğutucularının fiyatları konusunda ise net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Ağustos 2007; 13:10:20 >

• bak ben bunu beğendim

al ve bakır yaprakların beraber kullanılması üstelik yaprakların işlemciye dik değil de paralel konumlandırılması çok güzel, bakır pipelarda güzel, işlemcinin tam üstündeki bloğunda tam bakır olmasını umut ediyorum o zaman tadından yenmez

beğenmediğim şeyse fanın 10 cm kullanılması.
    o zaman farklı bir fan seçme şansımız azalıyor

modifiye meraklıları işlemcilerinde de ledili veya uv duyarlı fanlar isterler eminim

gerçi heatsink boyutu 12 cm fanı farklı yöntemlerle de olsa monte etme şansı sağlar sanırım

haber için teşekkürler @fx57
  • 8 mmlik ısı boruları, sessiz yapısı ve fiyatı( yurtdısı 48$) güzel. Gürültü oranları da başarılı 700~1500 RPM devirde 17 ~ 25.5 dB
  • ilk görüşte bana volta pilini hatırlattı çinko havlu bakır (sanırım yanlış hatırlıyor olabilirim) ben beğenmedim 10 cm fan gürültü yapar 2 iletim borusu az o intelin standart soğutması gibi ayaklar iyi değil

48 dolar buna vereceğime 6 iletim borulu 12cm fanlı mis gibi big typhoon alırım (ki aldım )
  • Sadece bir markanın işlemcisini desteklemesi saçmalık. Zaten hemen her platform değişikliğinde genelde desteklemiyorlar. Birde marka ayırt etmesi üstüne tuz biber olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tugberk23

ilk görüşte bana volta pilini hatırlattı çinko havlu bakır (sanırım yanlış hatırlıyor olabilirim) ben beğenmedim 10 cm fan gürültü yapar 2 iletim borusu az o intelin standart soğutması gibi ayaklar iyi değil

48 dolar buna vereceğime 6 iletim borulu 12cm fanlı mis gibi big typhoon alırım (ki aldım )

+1

• gürültü seviyesi konusunda hiç bişi denilmemiş ayrıca ısı dağıtım yapraklarında sadece aleminyum kullanımı daha iyi performans veriridi oradaki bakır yapraklar ısıyı daha çabuk emmesine karşı işlemciye doğru geri de gönderebilir...
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.