Şimdi Ara

## Sapphire'den Radeon HD 2600Pro Advantage ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Sapphire'den Radeon HD 2600Pro Advantage ##

AMD-ATi'nin ekran kartı alanındaki en önemli partnerlerinden biri olmanın yanı sıra ülkemiz ekran kartı piyasasının da önde gelen oyuncularından biri olan Sapphire, Radeon HD 2600 Pro Advantage modelini piyasaya sürüyor. Bilindiği gibi Sapphire daha önce de Radeon X1600 Pro Advantage modelini hazırlamıştı.

Sapphire'in DirectX 10 destekli yeni orta segment oyuncusu Radeon HD 2600 Pro, 256 ve 512MB GDDR2 bellekli iki farklı varyasyon ile kullanıcılara sunulacak. Firmanın 2600 Pro serisi için kullandığı standart soğutmayı baz alan Radeon HD 2600 Pro'nun gpu hızı 600MHz, bellek hızı ise 1000MHz olarak belirlenmiş durumda. Dual DVI ve HDTV destekli TV-OUT çıkışına sahip olan Radeon HD 2600 Pro Advantage modelinin kutu içeriğine DVI-HDMI adaptörünün dahil edilip edilmediği ise bilinmiyor.

Sapphire'in son derece uygun bir fiyatla (Radeon HD 2600XT modelleri bile 100$ seviyesine inmeye başladı) satışa sunması beklenilen Radoen HD 2600 Pro sahip olduğu donanımsal video hızlandırma özelliği ile de seçim neden olabilir. Bütçesi dar olan kullanıcılara yeNİ bir bir alternatif daha gelmiş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 22 Ağustos 2007; 23:33:53 >

• su kartı niye ddr2 li üretiyolar anlamadım. millet ddr4 lusunu arıyor, bunlar ddr2li üretiyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: peyamsalehi

su kartı niye ddr2 li üretiyolar anlamadım. millet ddr4 lusunu arıyor, bunlar ddr2li üretiyorlar

2600 Pro serisinin GDDR4'lü modeli bulunmuyor. Genellikle DDR2 bellekli üretilen 2600 Pro'nun firmalar açısında özel modelleri GDDR3 ile sunuluyor.
  • gddr4 2600xt ve 2900xt 1gb da var hd serisinde

fx 57 bişi sorucam sapphire hariç 2600xt nin ddr4 olarak ureten baska marka varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgacem

gddr4 2600xt ve 2900xt 1gb da var hd serisinde

fx 57 bişi sorucam sapphire hariç 2600xt nin ddr4 olarak ureten baska marka varmı?

Referans model her marka üretiyordur sanırım bazı çok ucuzcular hariç.

Ama TR de bulmak çok zor olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgacem

gddr4 2600xt ve 2900xt 1gb da var hd serisinde

Evet, örneğin MSI'ın hazırladığı GDDR4 bellekli Radeon HD 2600XT modeli hakkında detaylı bilgi için linke tıkla,
    http://www.donanimhaber.com/AMD_Athlon64_X2_6400+_Black/5386/haber.htm

Asus'un da var örneğin,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 23 Ağustos 2007; 0:38:23 >

• Neymiş bu 2600 Pro Advantage'ın avantajı?
  • Ben derim ki 2900xtx şaşmam. Biraz tuzlu ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: taskinlar

Ben derim ki 2900xtx şaşmam. Biraz tuzlu ama

iki kart arasında hem performans hemde fiyat açısından çok büyük bir fark var, parası olan adam heralde 2900xt alacaktır ama ülkemiz şartları göz önüne alındığında 2600 serisi kartlar çok daha fazla kullanıcıya hitap ediyor, kusura bakma arkadaşım ama bana göre yorumun biraz saçma olmuş
  • her cebe uygun kartlar piyasada mevcut....tabii şu da var ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı hepsinden de performans beklenilmez...
  • quote:

Orjinalden alıntı: peyamsalehi

su kartı niye ddr2 li üretiyolar anlamadım. millet ddr4 lusunu arıyor, bunlar ddr2li üretiyorlar

o şekilde üretiyorlar ama fiyatıda ona göre düşük ... herkes ihtiyacına göre arayıp bulsun diye... sen istiyorsan ddr4 belleklisini alırsın.. daha az parası olan adamda kullanabilsin diye maliyeti aza indirebilmek için üretiliyorlar.. Malum herkes 2900xt alabilecek kadar zengin değil yada 2600xt
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.