Şimdi Ara

## HIS'den Radeon HD 2600XT iSilenceIII ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## HIS'den Radeon HD 2600XT iSilenceIII ##

Özellikle hazırladığı ICEQ soğutmalı erkan kartları ile tanınan HIS, yeni ve pasif soğutmalı ekran kartını duyurdu. Firmanın lanse ettiği yeni modeli Radeon HD 2600XT iSilenceIII, soğutma konusunda sektörün lider firmalarından biri olan Zalmanın hazırladığı ısı iletim teknolojisini esas alan özel bir pasif soğutma kullanıyor.

Zalman tarafından hazırlanan VNF102 soğutmasını kullanan HIS'in yeni ekran kartı AMD'nin RV630XT gpu'sunu kullanıyor. Radeon HD 2600XT temelli ekran kartı orta segmentte yer alıyor ve sessiz ve performanslı bir ekran kartı iseteyenler için uygun fiyatlı bir çözüm olarak ortaya çıkıyor. Kart üzerinde 256MB GDDR3 bellek yer alıyor. 600MHz gpu ve 1400MHz bellek saat hızına sahip olan ekran kartı HDCP, HDMI ve HDTV desteği de sunuyor. Çit DVI ve HDTV destekli TV çıkışına da sahip olan HIS'in yeni modeli HD 2600XT iSilenceIII, HDMI desteğini kutu içeriğine dahil edilen DVI-HDMI dönüştürücü adaptörü ile sağlıyor.

HIS, ICEQ soğutmalı ve yüksek saat hızına sahip ekran kartlarının yanı sıra pasif soğutmalı ve sessiz çalışan ekran kartları da hazırlayarak hemen her ihtiyaca yönelik çözümleri kullanıcılar ile buluşturmayı hedefliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 22 Ağustos 2007; 23:07:01 >

• kart şekil duruyor ama genelde ön kısımdaki soğutma bloku daha büyük olurdu.bunda tersi olmuş
  • bana bu msi 2600xt'yi hatırlattı nedense
  • pasif soğutma olsun diye kartı 2600 pro seviyesine düşürmüşler, bu his adam gibi gddr4 lü bi iceq 2600xt çıkarsa ya hala iş yapmayacak işlerle uğraşıyo, yakında ona duyduğumuz sempati de azalacak walla
  • ya bu his atiyle devam ettikçe türkiyede gitmez daha.
    dx9 - Ati
    dx10 - Nvidia bukadar.
  • sogutucu bnce fazla slot kaplamasın die arkasında koymus olabilirler
  • quote:

Orjinalden alıntı: ferman3118

ya bu his atiyle devam ettikçe türkiyede gitmez daha.
    dx9 - Ati
    dx10 - Nvidia bukadar.

ama HIS's HIS yapan ATI'dir ve efsanevi 9800-9600 serisidir
  • keşke önü kaplayan bi soğut yapsalarmış arka kısımdaki gibi biraz daha gzl olurdu diye düşünüyorum ama böylede gzl olmuş gerçi o soğutma yeticek mi şüpheliyim
  • buradan kart fena gözükmese de bu kartı bizimki gibi ses kartı hariç ve pcı e 16x girişinin hemen üzerinde oluşu sorun yaşanmasına neden olabilir...
  • rengi kırmızı sarı yada metal gümüş kursun rengi bişey olsaymıs daha karızma olucakmıs yada siyah
  • sessiz ve orta segmentte performans arayanlar için ideal olabilir.. en azından atide pasif soğutucu çözümü daha fazla ve bu gibi çözümleri tercih edenlerin sayısı çok fazla... benim leadtek 8600gt PC açılışında o kadar gürültü yapıyorki sanki PC de tek başına çalışıyor tabi XP yüklenmeye başlarken susuyor .. yinede olmasa idi daha iyidi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Stradale

quote:

Orjinalden alıntı: ferman3118

ya bu his atiyle devam ettikçe türkiyede gitmez daha.
    dx9 - Ati
    dx10 - Nvidia bukadar.

ama HIS's HIS yapan ATI'dir ve efsanevi 9800-9600 serisidir

HIS hiç NVIDIA kart üretmedi ki hep ati

Ayrıca ben derim ki soğutma çözümü biraz akılsızca olmuş neden diyeceksiniz.

Arkadaki ızgara bazı anakartlarda kuzey köprüsüyle çakışacak.Anakarta takılamama sorunu olabilecek.

Çünkü tabana çok yakın yapılmış.

Benim ASUS p5B ile çakışır mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reason666 -- 24 Ağustos 2007; 0:29:12 >

• quote:

Orjinalden alıntı: reason666

Arkadaki ızgara bazı anakartlarda kuzey köprüsüyle çakışacak.Anakarta takılamama sorunu olabilecek.

Bence de Gigabyte'ın DQ6 ve DS4 teki pasif soğutucusuyla da çakışabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xuNiQ

quote:

Orjinalden alıntı: reason666

Bence de Gigabyte'ın DQ6 ve DS4 teki pasif soğutucusuyla da çakışabilir.

Bu da ne kadar gereksiz bir model olduğunu apaçık gösteriyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.