En İyi Lastik Hangisi & Aldığım Lastik Nasıldır ?
84 Cevap42942 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

10528 Mesaj
22 Ağustos 2007; 21:01:27 

Selamlar Tekrar ,

1 Ay evvel lastiklerimin bittiğini öğrenip yeni lastik almıştım ama araştırmak yeni kısmet oldu hem kendi lastiğimin nasıl olduğunu sormak istedim hemde Türkiye de ki en iyi lastiği öğrenmek istedim. Ayrı Ayrı iki konu yani .

İlk olarak ben kendime Servisimin önerdiği Michelin Pilot Sport 17" aldım 4x adet. Arkadaşım çok iyi bir lastik dedi birde foruma sorayım dedim.

Bir Diğer konu ise "Türkiye'nin En İyi Lastik Markası" Nedir ? Sizce. Türkiye'nin derken Türkiye de satılan , bulunabilen vs.

Teşekkürler Şimdiden ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozdamar -- 22 Ağustos 2007; 21:02:04 >

11050 Mesaj
22 Ağustos 2007; 21:07:25 

aldığın lastik aracın için yeterli performansı sağlar
bu sınıfta bridgestone potenza'da iyidir.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Ağustos 2007; 21:09:27 

önce bir tecrübemi anlatayım yakın zamanda

eskişehirden ankaraya girdik armadaya doğru gidiyoruz

ford fiesta arkamdan bana makas attı o esnada sağ şeritteki kamyonda öndekini sollamazmı
fiesta araya giremedi ama sakat geldiğinin farkındayım dikiz aynasından belli bir halt karıştıracağı ..
sürekli sağımı yoklayıp duruyor bmw 1 i gözüne kestirmiş makas atıp ego tatmini yapacak aklınca
bu kamyonun altında kalmayayım diye kırdı direksiyonu delice bize doğru
önümde fiesta durmasam bindirecem yoksa

frene asıldığım gibi bizim araba tutkal gibi yapıştı yola ..

olası bir kazayı böylece atlattık

lastikler good year excellence

ama bu lastikleri taktırmadan önce bende michelin pilot mmx bakmıştım ...
reno servisi sattığı için almamıştım
goodyeardan bir gömlek üstün olduğu kesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altin-orfoz -- 22 Ağustos 2007; 21:16:33 >

10528 Mesaj
22 Ağustos 2007; 21:10:26 

Bikaç bilgi buldum lastik hakkında :

Michelin Pilot Sport’un yapısı ve deseni doğrudan F1 teknolojisine dayanır.
Michelin Pilot Sport, 2005 yılında Bugatti Veyron'la, kapalı bir pistte, 400 km/s'le dünya hız rekorunu kırdı. Michelin Porsche’un lastik konusunda bir numarali tedarikcisi ve teknik ortağıdır.

diyor : http://www.michelin.com...Rubrique=20060215151339

5648 Mesaj
22 Ağustos 2007; 21:17:54 

bence en iyisi bridgestone
quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

G.S

3324 Mesaj
22 Ağustos 2007; 21:37:05 

Yusuf öncelikle hayırlı olsıun.

Aldığın marka zaten çoğu kişinin gözünde hem yumuşaklığı hem de yol tutuş vs. performasnyıla bir numara.

Zaten bu ebatlarda önerilen en iyi lastik Michelin Pilot Sport II ve Good Year Excellence, sen de Michelin'i tercih ettiğine göre sorun yok demektir.

10528 Mesaj
23 Ağustos 2007; 1:43:58 

quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

Yusuf öncelikle hayırlı olsıun.

Aldığın marka zaten çoğu kişinin gözünde hem yumuşaklığı hem de yol tutuş vs. performasnyıla bir numara.

Zaten bu ebatlarda önerilen en iyi lastik Michelin Pilot Sport II ve Good Year Excellence, sen de Michelin'i tercih ettiğine göre sorun yok demektir.

Teşekkürer banada servisten ya good year dendi yada michelin dedi. Michelin aldım.

479 Mesaj
23 Ağustos 2007; 2:22:14 

nokian lastikler nasıl ben de h serisini gözüme kestirdim. michlenle yarışabilir mi yok 40 fırın ekmek mi yemesi lazım. yoksa arada az fark mı var

5405 Mesaj
23 Ağustos 2007; 2:25:25 

Continental ve michelinin üzerine yoktur...
Kış lastiğinde Conti winter contact çok iyidir

finding nemo
Canon eos 40D
Canon 70-200mm L
f/4 IS USM

10528 Mesaj
23 Ağustos 2007; 3:41:59 

quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

Continental ve michelinin üzerine yoktur...
Kış lastiğinde Conti winter contact çok iyidir

Üzerinden çıkanlar Continental dı ..

3063 Mesaj
23 Ağustos 2007; 7:25:14 

Benim arabada da Conti çıktı. Bence Conti çok güzel. Bittiğinde gene bundan alacağım kısmetse..

Ağzından bal damlayan arının bile,
Kıçında iğne var.. -
Ne güveni?

Uzaklaştırılmış
23 Ağustos 2007; 7:29:46 

quote:

Orjinalden alıntı: bhe

nokian lastikler nasıl ben de h serisini gözüme kestirdim. michlenle yarışabilir mi yok 40 fırın ekmek mi yemesi lazım. yoksa arada az fark mı var

kış lastiğini bende nokian alacağım ..güvenebilirsin

708 Mesaj
23 Ağustos 2007; 7:39:19 

Continental contiecocontact nasıldır?

781 Mesaj
23 Ağustos 2007; 8:34:10 

quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Selamlar Tekrar ,

1 Ay evvel lastiklerimin bittiğini öğrenip yeni lastik almıştım ama araştırmak yeni kısmet oldu hem kendi lastiğimin nasıl olduğunu sormak istedim hemde Türkiye de ki en iyi lastiği öğrenmek istedim. Ayrı Ayrı iki konu yani .

İlk olarak ben kendime Servisimin önerdiği Michelin Pilot Sport 17" aldım 4x adet. Arkadaşım çok iyi bir lastik dedi birde foruma sorayım dedim.

Bir Diğer konu ise "Türkiye'nin En İyi Lastik Markası" Nedir ? Sizce. Türkiye'nin derken Türkiye de satılan , bulunabilen vs.

Teşekkürler Şimdiden ..

Pilot Sport ultra yüksek performans sınıfda iyi bir lastiktir. Tabi lastiğin verebileceklerini ne için ve ne amaçla ve hangi araçda kulanacaksınız yada TR yollarında bu amaçlara hizmet edecek derecede bu lastiği kullanabilecek misiniz...

En iyi lastik konusuna gelince; yukarıdada kelimeler arasında ifade etmeye çalıştığım gibi.

EN İYİ LASTİK YOKTUR, ARACA ve AMACA UYGUN LASTİK VARDIR.

Saygılarımla
C.Ali SAĞLAM

3892 Mesaj
23 Ağustos 2007; 8:57:55 

valla şu anki lasitk eskiyince, gidip direk nokian alcam. Sessizlikle kafayı bozdum çok methettiler bu nokianı forumlarda

1415 Mesaj
23 Ağustos 2007; 11:05:04 

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

iki aydır potenza g3 kullanıyorum..ısınınca muhteşem yol tututyor ama sert biraz yoldaki her ayrıntıyı hissettiriyor..

Uzaklaştırılmış
23 Ağustos 2007; 11:24:59 

alisağlam bey
bu kış çivili nokian almayı düşünüyorum

nokian tercihim

erzurumda yaşıyorum ama zaman zamanda uzun yol yapıyorum
geçen yıl freelander cipim için duplon kar lastiği kullanmıştım memnun kalmadım pek aslında işin gerçeği

araba bmw 1 serisi yük taşıma işim pek yok 2-3 kişi genelde yolcum olabiliyor

erzurumda yaşıyorum

hangi lastiği önerirsiniz

16 jant şu anda üzerinde good year excellence lastik var 205 55 16

4 adet çivili kar lastiği hangisi fiyat öneriniz alabilirmiyim acaba

ayrıca çivili kar lastiği almasam alternatif önerileriniz ve kar paleti ile ilgili yorumlarınız nelerdir

tşk ler

5623 Mesaj
23 Ağustos 2007; 11:41:37 

Michelin Pilot Sport çok iyidir,

ama benim bu sınıftaki favorilerim
Continental Premium Contact 2
ve
Continental Sport Contact 2

3063 Mesaj
23 Ağustos 2007; 11:52:31 

Continental Sport Contact 2

evet benim kullandığım lastik işte bu

Ağzından bal damlayan arının bile,
Kıçında iğne var.. -
Ne güveni?

6722 Mesaj
23 Ağustos 2007; 17:03:45 

bende jantları değiştirince 195-50R16 Marshal Power Racer II aldım.. Lastikçi çok methetti.. Sizce nasıl

779 Mesaj
23 Ağustos 2007; 17:09:57 

quote:

Orjinalden alıntı: asilx

bende jantları değiştirince 195-50R16 Marshal Power Racer II aldım.. Lastikçi çok methetti.. Sizce nasıl

Marshal Power Racer II

3324 Mesaj
23 Ağustos 2007; 17:24:34 

Ben de 1ay kadar öncesi Michelin ile değiştirdim Good Year olan lasitkleri , böylesi daha güzel oldu.

Yeri gelmişken sorayım ; araçtan çıkan Good Year lastikleri o kadar denememe rağmen bir türlü patinaj esnasında ses çıkarmıyordu hatta bi abim ile iddalaştık ver ben öttürürüm dedi ve o da öttüremedi tabi her neyse ama şimdi Michelinler cayır cayır ?

10528 Mesaj
24 Ağustos 2007; 15:17:35 

quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

Ben de 1ay kadar öncesi Michelin ile değiştirdim Good Year olan lasitkleri , böylesi daha güzel oldu.

Yeri gelmişken sorayım ; araçtan çıkan Good Year lastikleri o kadar denememe rağmen bir türlü patinaj esnasında ses çıkarmıyordu hatta bi abim ile iddalaştık ver ben öttürürüm dedi ve o da öttüremedi tabi her neyse ama şimdi Michelinler cayır cayır ?

Vallahi DSC açık veya kapalı deniyorum bi türlü öttüremiyorum , varmı bu işin sırrı ?

3324 Mesaj
24 Ağustos 2007; 15:20:45 

quote:

Vallahi DSC açık veya kapalı deniyorum bi türlü öttüremiyorum , varmı bu işin sırrı ?

Ben de Michelin ile cayır cayır öttürüyorum da Good Year ötmüyordu bunun da var mı bi sırrı ?

Uzaklaştırılmış
24 Ağustos 2007; 15:22:16 

Lastikler eski aracımda vardı ve oldukça başarılı bir lastikti.

Şu an Bridgstone Potenza RFT lastikler var fakat büyük bir fark goremedim aralarında. :)

2193 Mesaj
24 Ağustos 2007; 15:32:12 

michelin sport modeli kuru zeminde çok iyi tutmasına karşılık, ıslak zeminde aynı sınıftaki rakiplerine göre daha kötü bir performans sergilemiş,(alman testlerinden baktım).

abimin arabasında michelin sport vardı, önler 235 arkalar ise 265 di. ıslak zeminde yanındaki arabanın üstüne kırması sonucu bir kaza yaptı, araba perte çıktı,arabanın çok kaydığından bahsetti(kendisi arabalar ile çok ilgilidir ve ileri sürüş konusunda bilgisi vardır).

şimdi aynı arabadan gene aldı, bu sefer continental sport contac 2 çıkmış arabanın üstünde.
ama bana sorarsanız performans sınıfında en iyi lastiği pirelli üretir.

İsim isme benzer cisim cisme benzer,geçmiş zaman olur ki hayal-i cihan değer.(Reşat Nuri Güntekin,Son Sığınak)
BMW 3.20d 2010

10528 Mesaj
24 Ağustos 2007; 15:51:34 

Evet ıslak zeminde kayıyor bu yüzden yaz lastiği sınıfına sokmuşlar herhalde ..

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2007; 10:23:41 

170 hp jetta üzerinde 205/55 16 91v lastik var, araç 250 km hıza çıkabiliyor, bu lastikler sizce uygunmudur?

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2007; 10:25:42 

170 hp jetta üzerinde 205/55 16 91v lastik var, araç 250 km hıza çıkabiliyor, bu lastikler sizce uygunmudur?

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2007; 10:25:49 

quote:

Orjinalden alıntı: streptozotocinus

abim sen iyimisin

74 Mesaj
11 Eylül 2007; 10:50:26 

quote:

Orjinalden alıntı: altin-orfoz

abim sen iyimisin

yav yarılacağım artık kim bu streptozotocinus ?

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2007; 10:51:25 

quote:

Orjinalden alıntı: altin-orfoz

abim sen iyimisin

uçarsın diyorsun yani

Uzaklaştırılmış
11 Eylül 2007; 10:56:22 

çok zor bir sorumu sordum?

16574 Mesaj
11 Eylül 2007; 13:01:39 

quote:

hocam 250 hız sinirli lastik yoktur

v 240 tir

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

511 Mesaj
11 Eylül 2007; 21:53:20 

selam arkadaşlar hazır bu konu açılmışken bir sorum olacak sizlere Modifiye işleri ile uğraşan yada modidfiyeli arabalara baktığımızda çok büyük ekserisi Nokion toyo tires yokohama nexen gibi çok bilinmedik lastikleri var ama bize yada benim gibilere lastik denince akla michelin lassa pirelli good year gibi lastikler geliyor acaba bunlar çok kaliteli ama bilinmedik lastiklermi yada modifiyeci arkadaşların tercihine uygun malzemelermi bu konuda fikir ve görüşlerinizi bekliyorum sevgiler

doğruların kaderidir yanlızlık oyüzden kargalar sürüyle kartallar yanlız gezer

278 Mesaj
26 Aralık 2007; 15:59:38 

w 240 üstü için değilmi

nky2000
cbox despina D700 T7200 2 Ghz işlemci 512 nvidia geforce 7600 paylaşımsız ekran kartı 160 GB sata disk 15.4 parlak ekran
next8000xcam

9547 Mesaj
26 Aralık 2007; 17:22:44 

quote:

V hız sınıfı 240 diye hatırlıyorum.Bu şu demektir devamlı olarak 240 ile gidebilirsiniz (abartmadan) anlık olarak da 250 yapabilirsiniz.Ancak bu hız denemelerini sıklıkla yapıyorsanız bir üst hız sınıf hız lastiği kullanmanız daha uygun olacaktır.Mesela W veya Z .

9547 Mesaj
26 Aralık 2007; 17:40:19 

daha detaylı bilgi için tıklayınız http://eu.goodyear.com/tr_tr/advice/tiretutor/loadindex/

161 Mesaj
27 Aralık 2007; 9:01:08 

quote:

Selamlar Tekrar ,

Teşekkürler Şimdiden ..

Çok iyi bir tercih yapmışsın dostum,gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.Özellikle kuru zeminde çok iyi bir performans elde edeceksin.Ben de şu an lastik alcak olsam tercihimi Michelin ya da Continental'den yana kullanırdım.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1112 Mesaj
28 Aralık 2007; 22:59:31 

merhaba arkadaşlar,
önce bir düzeltme yapayım iyi lastik yoktur amaca ve kullanam uygun lastik vardır bence bu amaca en uygun lastikleri de en iyi şekilde brigestone ve lassa üretiyor
özellikle lassa türkiye yollarının şartlarına uygun(türk üretimi sabancının)
brigestone ise asfalt yollarda mükemmel

5456 Mesaj
28 Aralık 2007; 23:04:40 

quote:

Orjinalden alıntı: mert.1907

merhaba arkadaşlar,
önce bir düzeltme yapayım iyi lastik yoktur amaca ve kullanam uygun lastik vardır bence bu amaca en uygun lastikleri de en iyi şekilde brigestone ve lassa üretiyor
özellikle lassa türkiye yollarının şartlarına uygun(türk üretimi sabancının)
brigestone ise asfalt yollarda mükemmel

açıklama güzel

Nikon D5100 18-55mm VR Kit , 50mm F1.8G , 55-300mm VR // iPhone 5 16GB // Sennheiser CX-300-II

Kendi yıldızını takip et.

333 Mesaj
1 Ocak 2008; 14:43:23 

quote:

Bikaç bilgi buldum lastik hakkında :

Michelin Pilot Sport’un yapısı ve deseni doğrudan F1 teknolojisine dayanır.
Michelin Pilot Sport, 2005 yılında Bugatti Veyron'la, kapalı bir pistte, 400 km/s'le dünya hız rekorunu kırdı. Michelin Porsche’un lastik konusunda bir numarali tedarikcisi ve teknik ortağıdır.

diyor : http://www.michelin.com...Rubrique=20060215151339

Bu bilgi bir miktar abartı ve yanlıştır kanımca yolda gördüğünüz porchelerin lastiklerin bir göz atın isterseniz 10 araçtan maximum 2 tanesi michelin oluyor

--------------
Sx1
Twinmos 512 mb Rs-Mmc

1254 Mesaj
6 Ocak 2008; 0:45:56 

Özellikle kış lastiği alacaksan NOKIAN öneririm.Gerçekten inanılmaz bir lastik.

Ama onun dışında 3 mevsimlik lastik konusunda çok marka kullanmışlığım yok.

Continental den hiç memnun değilim.Bunu belirteyim.

Lastik konusu ihtiyaç ve beklentilerle alakalı.

Sert alırsınız uzun süre gider ,virajda kuvvetli olur ama konfor az olur.
Yumuşak alırsınız az süre dayanır.Konforludur.

İHtiyaçlarıı belirlemek önemli...

374 Mesaj
13 Ocak 2008; 14:47:15 

Arkadaşlar forumda lastiklerin karşılaştırması vardı resimli. Acaba nerdeydi o? Birde Bende Focus 2004 col HB var üzerindeki lastik michelin. Yeni bir lastik alacağım yol tutuş ve uzun ömür yönünden hangisi iyidir aklımda 2 marka var gene michelin ve brigstone

Karanlık insandan sakın, müziği dinle!

161 Mesaj
14 Ocak 2008; 13:33:59 

quote:

Orjinalden alıntı: happycar

Özellikle kış lastiği alacaksan NOKIAN öneririm.Gerçekten inanılmaz bir lastik.

Ama onun dışında 3 mevsimlik lastik konusunda çok marka kullanmışlığım yok.

Continental den hiç memnun değilim.Bunu belirteyim.

Lastik konusu ihtiyaç ve beklentilerle alakalı.

Sert alırsınız uzun süre gider ,virajda kuvvetli olur ama konfor az olur.
Yumuşak alırsınız az süre dayanır.Konforludur.

İHtiyaçlarıı belirlemek önemli...

Continental'in hangi modelini ve ebatını kullanıp da memnun kalmadınız ??

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1254 Mesaj
15 Ocak 2008; 1:42:18 

conti contact preminium...
205/55/16

18 Mesaj
17 Ocak 2008; 19:41:51 

arkadaşlar, yaklaşık 2 buçuk ay önce 2006 nissan almera aldım, arkada dunlop sp 3000a 195/55/16 (fabrika çıkışı) var, fakat aldığım kişi 195/55/16 bulamamış önleri değiştirirken 205/55/16 goodyear exellance taktırmış,yani arabanın ön lastikleri arkadakilerden büyük:) araba çok çabuk pati çekiyo ve önden kayma eğilimi gösteriyo, o yüzden diyorum ki arkadaki orjinal fabrika çıkışı 195/55/16 dunlop lastikleri de 205/55/16 goodyearla değiştirsem nasıl olur?büyük lastik ebatları çok etkiler mi arabayı?bir zarar verir mi?eğer o da olmazsa artık 4 lastiği de değiştircem de...
yardımcı olabilirseniz sevinirim...:)

1732 Mesaj
17 Ocak 2008; 21:00:38 

lastik mevzusu hassas mevzudur lastikler bitik olmamalı tabiiki ama firen yapınca nasıl durdum diye çok şaşırıyorsanız aynı lastikle nasıl duramadım diye şaşıra bilirsiniz. lastiğin havası az yada çok. yolda tümsekler var. ayağınız firende dıreksiyonu kırdınız. yeni yağiş başlamış yol. çamurlu topraklı yağlı zifti çikmiş. sıcaklık - de. lastikler ısınmamış. vs vs vs. onun için lastikler yeni olmalıdır ama yollar sürpriz lerle dolu olduğunu biliyorsunuz. tavsiyem marka lastikler kullanmanızdır. o dişlere aldanmayın onlar sahte gülüştür

10528 Mesaj
18 Ocak 2008; 1:05:38 

Konuyu açalı epey olmuş aslında ama eklemek istedim . Uzun Uzun araştırdım aldığım lastik yumuşak düz zemin lastikleri arasında en iyi lastıik miş .. İyi bir seçim yapmışım anlaşılan . Demekki benim amacıma uygun en iyi lastik budur .

Sevgiler ..

33 Mesaj
10 Aralık 2011; 0:18:20 

merhaba arkadaslar ilk aracim92 modeldi michelin almistim 3+1 kampanyadan. yeni aladigim o km toyota aracimda bridgeston var re300 modeli emniyet lastigi die geciyor reklami felan var hatta cok sert ve ses cikaran bi lastik konfor bolumunde yer aliyor resmi sitesinde bide dolma teker resmen yha.. asfaltta yol tutus ve fren mesafesi cok iyi ama islak zeminde aman ha dikkat kabak lastik gibi michelinde hic boyle sorunlar yasamadim ne ses ne kayma ve 92 modeldi aracim abs bile yoktu
ben michelin derim diger markalari bilmiyorum ama bridgestone para vermeyin arkadaslar..
once guvenlik sonra konfor gelir bence asfaltta kuru zeminde desensiz dolma teker bile is gorur bence islak ve kaygan zemindeki perfonmansi onemli performans icinse hizli arac kullanan biriyim sehirler arasi yol ne kadar musade ederse 240 kadar cikarim aracimin son hizina kadar ama performasn lastigi almam hic bi zaman islak zeminde iyi degiller cunku yol tutusu her ne kadarda iyi olsada yumusak lastik olmali sert lastik tamamen ucuz malzeme diyebilirim 2012 yilindayiz teknolojinin dorugunda sert olunca asinmaz yumusak olunca asinir hasar gorur gibi bi mantik yok artik bridgestone asamasada bu konuyu..:))

arkadaslar muhendisler hesapliyordur testlerden geciyordur felan fistan onlar yurt disi icin gecerli turliyeye gelince malzemeler degisiyor ve reklam icin f1 pistlerinde deniyorlar yok soyle yok boyleyiz hikaye cogu abs li aracta deniyor lastigi denesene eski bi aracta yok biz hesabini yapiyoruz diyorlar..:)) gezdim cogu markayi desenlerine kanallarina baktim michelin privacy hp ilk ve son tercihim..

53 Mesaj
25 Aralık 2011; 23:39:11 

Lastik Konusunda şunları söylemek istiyorum.

Genel olarak Dunlop , Continental , Pirelli , Michelin , Good Year Bridgestone
Türkiyede en çok bilindik markalar .
Bu lastik fabrikaları için genel olarak kaliteli lastik fabrikalarıdır diyebiliriz.

53 Mesaj
25 Aralık 2011; 23:44:29 

Bu üretiler genel olarak belirgin özellikleri şöyledir.
Michelin Genel olarak yumuşak lastik üretir . Fransız meşeilidir genel olarak .
Energy Saver modelleri balon yapmaktadır büyük lastik grubunda.
Continental Michelin e göre serttir , Çok sert de değildir .Sürüş için
güvenilir lastik ve kısa fren mesafeli lastik üretir . Önce güvenlik der.
Bridgestone genel olarak serttir ancak tam Anadolu da kullanılacak bir
lastiktir. Çok uzun ömürlüdür.
Pirelli Genel olarak sert fakat P7 Cinturato ile birçok lastik testinde birincidir.
Dunlop Continental ile benzer özllikler gösterir.

53 Mesaj
25 Aralık 2011; 23:46:11 

Good Year da genel olarak kalitelidir .Yumuşak modeli de sert modeli de vardır.

53 Mesaj
25 Aralık 2011; 23:47:29 

Good Year da genel olarak kalitelidir .Yumuşak modeli de sert modeli de vardır.

53 Mesaj
25 Aralık 2011; 23:49:45 

Eğer aracınızın lastik genişliği 200 mm den fazla ise dikkatli seçim yapılmalıdır.
Çünkü üreticiler 200 mm den geniş lastik üretiminde çuvallamaktadır .
200 mm üzeri lastiklerde önce kullanım şekli tespit edilmelidir.
Çünkü Michelin lastikler genel olarak ıslak zeminde fren mesafesi uzundur.

20 Mesaj
26 Ocak 2012; 17:52:29 

Size bu kadar marka arasından bir marka daha tavsiye edeceğim ama bulabiirmisiniz bilmiyorum çünkü çok fazla yaygın değil. Ben kullanıyorum eminim sizde kullanınca bana hak vereceksiniz. SUNTEK lastik fiyatı çok uygun ama lastik hem çok sessiz ayrıca yol tutuşu inanılmaz güzel. Pirelli P7 den sonra bunu kullanıyorum. Pirelliye verdiğim paraya haram olsun. Herkese kesinlikle tavsiye ederim. Yokohama nın fabrikasında üretiliyormuş.

795 Mesaj
27 Ocak 2012; 7:14:30 

quote:

Orijinalden alıntı: hakan1047

Size bu kadar marka arasından bir marka daha tavsiye edeceğim ama bulabiirmisiniz bilmiyorum çünkü çok fazla yaygın değil. Ben kullanıyorum eminim sizde kullanınca bana hak vereceksiniz. SUNTEK lastik fiyatı çok uygun ama lastik hem çok sessiz ayrıca yol tutuşu inanılmaz güzel. Pirelli P7 den sonra bunu kullanıyorum. Pirelliye verdiğim paraya haram olsun. Herkese kesinlikle tavsiye ederim. Yokohama nın fabrikasında üretiliyormuş.

Suntek marka lastik nerede (hangi ülkede) üretiliyor?

Tyre Protector - Lastik Koruma Solüsyonu (Jeli):

1-) Lastik patlama ve infilaklarını %95 oranında engeller.
2-) Lastik hava basıncının azalmasını kalıcı olarak engeller.
3-) %40'a kadar Lastik kullanım ömrünü uzatır, yakıt sarfiyatını azaltır, iş&zaman kaybını minimize eder.
4-) Potansiyel olarak hayat kurtarır.

98 Mesaj
10 Şubat 2012; 23:36:38 

Ben de aksine YOKOHAMA diyorum.... 20 - 25 cm karda zincirsiz öyle dağlara gittim ki inanamazsınız.... zincirsiz hiç araçlar çıkamazken... herkes hayret etti... ama biraz pahalı... ayrıca ıslak zemin ve çamurda da inanılmaz etkili W- DRİEVE SNOW ( M+S)... 4 TEKER 1.200 TL CİVARI...AMA HER KURUŞU HAK EDİYOR..