Şimdi Ara

## Gigabyte'dan X38-DQ6 Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Intel'in yeni amiral gemisi olacak X38 yonga seti 9 Eylül itibariyle resmen lanse edilmiş olacak. Sayılı günlerin kaldığı lansman tarihi öncesinde iddialı anakart üreticileri X38 yonga setini kullanan çözümlerine yönelik olarak çalışmalarını bitirmek üzereler. X38 yonga seti konusunda en iddialı üreticilerden biri olan Gigabyte gelen bilgilere göre, X38 yonga setli anakartını pazara süren ilk üretici olacak.

Firmanın piyasaya çıkmaya hazır versiyonun resimlerini Donanım Haber farkı ile ilk defa yayınlayacağımız X38-DQ6 modelinin de detayları belirginleşemeye başladı. Gigabyte'ın X38-DQ6 modeli Gigabyte'ın hazırladığı X38 yonga setli iki anakarttan DDR-2 bellek desteğine sahip olanı. Zira firma DDR-3 bellek desteğine sahip X38T-DQ6 modelini de hazırladı.

Kullandığı yonga seti itibariyle Core 2 Duo / Core 2 Quad ve Core 2 Extreme işlemcilere destek veren anakart 45nm üretim teknolojisine çift ve dört çekirdekli Penryn işlemcileri ile de tam uyumlu. Intel'in gelecek yılın ikinci yarısına kadar üzerine yeni yonga seti çıkarmayacağı söylenen X38, sahip olduğu bazı temel özellikleri anakartlara ciddi güç katacak. Zira X38 ile birlikte hem 2x PCIe X16 Crossfire desteği hemde PCIe 2.0 desteği geliyor.

## Gigabyte'dan X38-DQ6 Geliyor ##

Gigabyte'ın Silent Pipe ve Crazy cool adını verdiği ısı iletim temelli pasif soğutma sistemine sahip olan anakart üzerinde 2 ader PCIe X16, 3xPCIe X1 ve 2 adet te tipik PCI slotu yer alıyor. Sahip olduğu 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR-2 1066/800MHz bellek desteği veren anakart Gigabyte'dan alıştığımız üzere katı kapasitör zengini olarak geliyor. Bilindiği gibi katı kapasitör kullanımı özellikle stabilite ve kullanım ömrü açısından anakartlara önemli bir avantaj kazandırıyor.

ICH9R güney körüsü ile gelen anakart çok sayıda SATA ve USB konnektörünün yanı sıra IDE desteğine de sahip. Yüksek tanımlı ses ve çift gigabit ethernet desteği de anakartın ek özellikleri arasındaki yerlerini koruyor. Gigabyte X38-DQ6'nın fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi konusunda net bir bilgi bulunmuyor ama büyük bir ihtimalle anakart Eylül ayı içerisinde ülkemiz pazarına da girmiş olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 22 Ağustos 2007; 13:46:22 >

• quote:

Gigabyte X38-DQ6'nın fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi konusunda net bir bilgi bulunmuyor

fiyatını tahmin edebiliyorum
    haber için tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 22 Ağustos 2007; 13:45:53 >
  • gigabyte her zaman bu anakart pıyasanında önculuk yapmıs saglam bi fırmadır.Takdire deger...Oncekı anakartlarında oldugu gıbı bı anakartıda bomba gıbı gelıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathburn -- 22 Ağustos 2007; 13:46:56 >
  • off off eğer dfi'ı beklemeye dayanamazsam bundan bir tane alabilirim dfi daha p35 leri bile ön sparişte x38 leri inşallah çok uzatmaz ama 14 fazlı olması dfi'nın işini zorlaştırabilir
  • guzel anakart gigabyte anakart konusunda ilk cıkaranlardan biri oluyor hatta hep henelde ilk cıkarıyor ama bu x38 lerde bence simdiki anakartlardan

alacak kişi icin bir artısı yok sırf yok pcı 2 icin alacam vs deniliyorsa zaten ordada vga yok onu destekleyen desteledigindede baska anakartlar cıkacak yine bende bu x38 ler gecis anakart asıl bundan sonrakine bakmak lazım

ama benim ihitiyacım var abiti bekliyroum bir tane abit alacam x 38
  • fiyatları konusunda bir bilgi var mı?
  • uçuk bir fiyattan çıkacağı kesin olduğu için fiyatı merak etmeye gerek yok
    x38 anakartlara geçecekseniz özellikle DFI 'ı beklemenizi öneririm.
    haber için teşekkürler fx57.
  • Ohh gelsin gelsin bide DS3R modeli çıkarsa çok iyi olur..
  • PCI 2.0 daha fazla bant genişliğimi sağlıyor nedir avantajı..??
  • seri ve paralel com portlar tarih oldu olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: spiritc85

uçuk bir fiyattan çıkacağı kesin olduğu için fiyatı merak etmeye gerek yok

Dfi bekliyoruz ama mühendislik örneği haricinde resmi dahi yok henüz.Kimbilir ne zaman gelir.Eylül ayında girmesi benim açımdan süpriz olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: neyzen25

quote:

Dfi bekliyoruz ama mühendislik örneği haricinde resmi dahi yok henüz.Kimbilir ne zaman gelir.Eylül ayında girmesi benim açımdan süpriz olur.

katılıyorum ama DFI eylül sonu gibi kartları ülkemize sokabilir

• P35-DQ6 yı yeni almıştım. Bu gelsin bunu da alıp 2 inci canavarı toplamak şart oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

P35-DQ6 yı yeni almıştım. Bu gelsin bunu da alıp 2 inci canavarı toplamak şart oldu.

bunun sonu yokki
  • Arkadaslar bu dq6 lar yada PCı 2,0 destekleyenlerde MSI 8800gtsoc gibi ekran kartları calısmayacakmı?
    NOT; Degişen pcıe mi yoksa normal pcı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak03 -- 22 Ağustos 2007; 18:28:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Orjinalden alıntı: neyzen25

quote:

katılıyorum ama DFI eylül sonu gibi kartları ülkemize sokabilir

Valla ben eylül30'a bile razıyım eğer istihbaratın sağlamsa tabi

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyzen25 -- 22 Ağustos 2007; 19:38:50 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Gunwane

PCI 2.0 daha fazla bant genişliğimi sağlıyor nedir avantajı..??

Evet Bant genişliği
  • ben istedigim anakart x38lerde olur umarım 6 tane ddr2 1066 ram destegi istiyorum 4 az geliyor ramlerim bosta kalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milyondabir -- 22 Ağustos 2007; 20:27:14 >
  • ıste bejkledıgım an slı olucak kart bence bu.sonunda dq6 ya cıft ekran akrtı gırısı yaptılar.ne kadar olursa olsun kesın alıcam.dq6 serısı cok sglam kart cunku.
  • P35 DQ6 da daha fazla bakır var x38 daha çok ısınan bir yonga neden daha az bakır kullanmışlar anlayamadım doğrusu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.