Şimdi Ara

## Samsung 1.8 İnç'e 160GB Sığdırdı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Samsung 1.8 İnç'e 160GB Sığdırdı ##

Depolama çözümlerinde sektörün lider firmalarından biri olan Samsung yeni bir rekor ile bir kez daha karşımızda. Samsung 1.8-inç'lik hard disklerde 120GB'lık kapsite rekorunu 160GB'a taşıdı. Mobil pazardaki ağırlığını iyiden iyiye hissetirmek isteyen firma, 80GB'lık çift plakadan oluşan ve 4200rpm dönüş hızına sahip 1.8-inç büyüklüğündeki 160GB'lık yeni hard diski ile sektörü heyecanlandırmayı bir kez daha başardı.

Sadece 1 watt'lık güç tüketimi ile dijital kameralar ve MP3 çalarlar başta olmak üzere mobil cihazların yeni vazgeçilmezi olacak gibi görünen Samsung'un 1.8-inç ve 160GB'lık yeni depolama çözümü firmaya göre 40.000MP3 ve 100 yüksek çözünürlüklü (HD) filmi depolayabiliyor. 2010 yılına kadar ciddi şekilde büyümesi beklenen 1.8-inç'lik har disk pazarını domine etmek isteyen Samsung'un çalışmalarına son sürat devam ettiği ve yeni modellerini arka arkaya duyuracağı da konuşulmakta.

160GB'lık MP3 çalarlar da hani kulağa hoş gelmiyor değil. Samsung'un yeni çözümünün piyasaya giriş tarihi ve fiyatı konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 21 Ağustos 2007; 22:30:12 >

• gayet güzel. toshiba da 2.5" 320 gb 5400 rpm lik hdd nin üretimini başarmış.
  • yav intihar mı edelim . SSD lerin fiyatlarını düşürsünler yada masaüstünde kullanılacak adam akıllı hızda hdd teknolojisi geliştirsinler artık noolur!!!
  • Valla fiyatı iyi olur ise. Süper olur.

Bu arada bu HDD lerin 40GB lıkları ne kadar dır. 4 lü raid kurmak lazım.

Valla samsungdan beklenir.

Miliped diye bir şey üretmişti samsung. 1 posta pulu kadar alana 1Tb depolayan bir cihaz. Ama ne zamana geliştirilir de çıkar bilinmez.

Ah ulan ahh. Artık eskisi gibi doğru dürüst cebit te olmuyor ki. Bir gidiyoruz sırf manken. Ya benim o fuara gidip görmek istediğim bacak mankenlerinki değil.

Yeni işlemcilerin, yeni anakartların bacakları (pinleri).

Ya haksız mıyım? Teknoloji fuarımı mayo defilesi mi belli değil.

Ne yani bir mesaj mı vermek istiyorlar anlamadım? "Kız gibi anakart" mesela.

Gerçekten valla kızıyorum artık. Hadi üretemiyoruz bari görelim ya.

Son bir soru ben buraya nereden geldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 22 Ağustos 2007; 10:14:33 >

• güzel bir haber

fx sana bir soru, bu ufak disklerin hızı nedir bulabilir misin? 160gb olanı bulman önemli değil, 40gb olan da kafi. sadece kendim için değil, birçok kişinin kafasında bir soru işaretidir bu?
  • @Elmedin ben biraz cevaplayım tam veri olarak hızı nedir bilemem ama masaüstü disklere göre çok çok yavaşlar. masaüstü 3,5" diskler hem 7200rpm hemde daire çapı daha geniş olduğundan asıl önemli olan çizgisel hızları fazla. 1,8" lerde hem 4200rpm gibi düşük dönüş hızları var bunun üzerine çapın ufak olmasıyla beraber çok daha düşük çizgisel hızları var. Aynı şekilde erişim hızlarıda yüksek (yani kötü) bu disklerin.. Kısaca performans açısından hiçbirşey beklemek gerekir. Kullanım amaçları genelde mp3-video oynatıcılar gibi şeyler olduğundan hız önemsiz, ancak ufak laptoplarda hız önemli ve bu diskler performansa birhayli sekte vuruyor. Taşınabilir disk - medya oynatıcı amaçları için güzel bir çözüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonythetonguc -- 21 Ağustos 2007; 21:46:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tonythetonguc

@Elmedin ben biraz cevaplayım tam veri olarak hızı nedir bilemem ama masaüstü disklere göre çok çok yavaşlar. masaüstü 3,5" diskler hem 7200rpm hemde daire çapı daha geniş olduğundan asıl önemli olan çizgisel hızları fazla. 1,8" lerde hem 4200rpm gibi düşük dönüş hızları var bunun üzerine çapın ufak olmasıyla beraber çok daha düşük çizgisel hızları var. Aynı şekilde erişim hızlarıda yüksek (yani kötü) bu disklerin.. Kısaca performans açısından hiçbirşey beklemek gerekir. Kullanım amaçları genelde mp3-video oynatıcılar gibi şeyler olduğundan hız önemsiz, ancak ufak laptoplarda hız önemli ve bu diskler performansa birhayli sekte vuruyor. Taşınabilir disk - medya oynatıcı amaçları için güzel bir çözüm.

bu anlattıklarının hepsini biliyorum zaten, yine de bilgilendirici yazı için sağol bilmeyenler öğrenmiş olur. benim sadece öğrenmek istediğim veri yazma ve okuma hızı. sorma sebebim ise ufak usb flash disklere bir avantajları olup olmadığını öğrenmek isteyişimdi hız yönünden

• bence samsung gibi bir dünya devi artık mekanik aksamların limitlerine takılmadan yüksek hızlı usb bellek tarzı depolama alanında arge çalışmalarını yürütsede artık şu HDD lerin hantallığından bizleri kurtarsa.. gerçi bazılarınız raid yaparsın diyebilirsiniz ama teknoloji bu şekilde ilerleyemez ki nereye kadar raidle devam etcek bu.. 32GB USB bellekler çıktı bunların hızını artırıp 2,5" lik bir HDD kadar bir alana sığdırabildiğiniz kadar bol bellek sığdırıp daha sonra onuda SataII arabirimiyle PC bağlayabilsek yaa son sürat.. onun çalışmalarını yapsa ya samsung... hala takır tukur dönen diskleri aşamadılar gitti.. hiç olmazsa USB bellekleri HDD gibi kullanabilsem birkaçtanesini raid yapardım ama o da yok..
  • quote:

Orjinalden alıntı: DraGonS

yav intihar mı edelim . SSD lerin fiyatlarını düşürsünler yada masaüstünde kullanılacak adam akıllı hızda hdd teknolojisi geliştirsinler artık noolur!!!

arkadaşa katılıyorum adam gibi hızlı çalışan hd istiyoruz yoksa raid e mahkumuz ki bunun 10 senelik bir zaman diliminde gelişme kaydetmemesi üzücü 10 sene öncesinin scsi hd ler halen 7200 sataları tokat manayağı yapıyor adamlar bizimle dalgamı geçiyor işlemciler 19 yıl içinde 500 katı performans yaptı ama veri dishlerinde gelişme sadece bir kaç nüanstan ibaret

• quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Ah ulan ahh. Artık eskisi gibi doğru dürüst cebit te olmuyor ki. Bir gidiyoruz sırf manken. Ya benim o fuara gidip görmek istediğim bacak mankenlerinki değil.

Çık dışarı dolaş biraz hava al...
  • hızı biraz artılırsa tam laptoplık
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

E dışarda da bacak varsa arkadaşın işi daha zor bu yaz gününde

• ben bilgisayarıma alabilmek için 1 aya yakın aradım 1,8" hdd ama hiç bi yerde stokta bulamadım, istanbul bilişim siparişle getiririz dedi 60gb lık olanına 350€ istedi , nerde kaldı 160gb olanı tr ye gelecek te biz kullanıcaz, ancak vaio tx ya da tz serisisyle görürüz bi ihtimalde ipodlarda görürüz,
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

E dışarda da bacak varsa arkadaşın işi daha zor bu yaz gününde

dışarı çıksa bu yaz gününde cebite geldimsanar herhalde

• ssd belleklerden hareket bekliyoruz artık
  • gerçekten de güzel haber bu ama büyük ihtimalle 1.8 inçe 160 GB sığdıran samsung cebimizde açaçağı minicik deliğe koskocaman bir kazık da sığdırmayı becerecek gibime geliyor.....bunun asla ucuz ya da yanına yaklaşılabilir olacağını sanmıyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bulent35220

ssd belleklerden hareket bekliyoruz artık

Biliyorsun, SSD'lerde hareketli parça yok.
  • samsung çok çalışıyor müthiş bir argesi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircibu -- 22 Ağustos 2007; 14:23:20 >
  • +1 otomobil yapsa alırım
    quote:

Orjinalden alıntı: demircibu

samsung çok çalışıyor müthiş bir argesi var
  • afferin samsunga , 100 yıla kalmaz bizim sabit diskleri de 7201 rpm e çıkarırlar eminim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.