Şimdi Ara

seagate 320gb hd pc tanıyo ama gözükmüyo.yardım lütfenn!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugn seagate 320gb 7200rpm 16mb sata2 hd aldım. taktım biosta gördü pc açılınca yeni donanım bulundu filan dedi ama bilgisayarımda gözükmüyo.çözemedim bi türlü yardım lütfennn

• yok mu bi bilen:(((
  • başlat>çalıştır>.diskmgmt.msc yaz orda gözüküyor mu?
  • eve disk başlatma sihirbazı dio. ama 320gblik hd yi 128 gb görüyo:S
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaaann

eve disk başlatma sihirbazı dio. ama 320gblik hd yi 128 gb görüyo:S

tühh aksiliğe bak sen.... acaba SP2'yi kurunca düzelir mi sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 21 Ağustos 2007; 22:04:04 >
  • başlat>çalıştır'a>regedit yaz>enter la
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters
    sağ tarafta EnableBigLba adli yeni bir DWORD değeri yarat ve 1 değerini ver.yeniden başlat pc yi ve başlat - çalıştır - diskmgmt.msc yazıp entera bas.şimdi biçimlendirilmemiş alanı biçimlendir.

bi dene
  • adını öle yaptım ama değeri nasıl vercem:S bide eski hd de veri kaybı olurmu?
  • olmaz eski hdd ye bi şey.sağ tıkla üzerinde yeni DWORD değeri de.olmazsa son çare sp2 li win

he pardon 1 değeri için dedin sanırım.üzerine iki kere tıkla 1 yaz tamamdır.onaltılık fln değiştirme bişeyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 21 Ağustos 2007; 22:21:48 >
  • +1 Birde boşuna uğraşma sp2 li bir xpden kurulum yap yoksa hdddeki dosyaların uçup veri kaybı yaşayınca kafanı duvara vurursun diyorlar
    quote:

Orjinalden alıntı: TRQX

tühh aksiliğe bak sen.... acaba SP2'yi kurunca düzelir mi sorun
  • +1 le yaptım herşey normal hiç öle bi veri kaybı gelmedi başıma.bundan sonra da gelmez iinşallah. sp2 bulursam söledinn gbi yaparım ama teşekkürler:)
  • çözüldü mü görüyo mu şu an normal?
  • evet çözüldü ama 22gb kayıp var 298 gb görüyo:S
  • o normal bende de öyle herkeste öyle.320/1024/1024/1024=298 küsür..hdd üreticileri 1 mb=1024 kb ı 1mb=1000kb olarak hesaplayıp üretiyolar o yüzden.
  • evet biliyorum ama 22gb biraz fazla geldi yani 10-15gb olsa tamam da 22 fazla diilmi?
  • benim elimden gelen bir şey yok maalesef.sonuç o şekilde çıkıyorhdd büyüdükçe kaybedilen oran da doğru orantılı olarak artıyor
  • evet ama 120likte 7gb kayıp var orantı kurup hesaplayınca 320de 18.6gb oluyo 3.4 fazla kayıp var yani.hd ile ilgili bi sorun mudur bu yoksa yoksa her 320 gb de bu kadar olur mu ve hd markasına göre deişirmi.120lik samsung 320lik seagate.bide hd nin altına fan takıcam ama emici fan mı yoksa üfleyen fan mı takmam lazım? hd ler üstüste yani arada başka bi yuva yok ama alttaki hd yi bi kat alta indirebilirim bu sefer de fanla arasında yarım santimlik boşluk anca kalıyo.hd leri nasıl dizmeliyim fan takınca.fanla arasında ne kadar boşluk olmalı. bi kaç haftaya kadar hd soutucu alıcam geçici olarak fan takıcam.buna da yardımcı olursan çok sevinirim.çok oluyorum ama kusura bakma:D
  • quote:

evet biliyorum ama 22gb biraz fazla geldi yani 10-15gb olsa tamam da 22 fazla diilmi?

Harddiski Yan Yatır.
  • quote:

evet ama 120likte 7gb kayıp var orantı kurup hesaplayınca 320de 18.6gb oluyo 3.4 fazla kayıp var yani.hd ile ilgili bi sorun mudur bu yoksa yoksa her 320 gb de bu kadar olur mu ve hd markasına göre deişirmi.120lik samsung 320lik seagate.bide hd nin altına fan takıcam ama emici fan mı yoksa üfleyen fan mı takmam lazım? hd ler üstüste yani arada başka bi yuva yok ama alttaki hd yi bi kat alta indirebilirim bu sefer de fanla arasında yarım santimlik boşluk anca kalıyo.hd leri nasıl dizmeliyim fan takınca.fanla arasında ne kadar boşluk olmalı. bi kaç haftaya kadar hd soutucu alıcam geçici olarak fan takıcam.buna da yardımcı olursan çok sevinirim.çok oluyorum ama kusura bakma:D

0.93 ile çarparsan gerçek boyutunu bulursun, elimde 3 tane 320lik HDD var, tecrübe konuşuyor burada
    bu arada isyan da etsen sonucu değiştiremezsin,
    disk üreticilerinin 320GB'ı ile windowsun ki bir değil....

• evet çıkıyo çarpınca:D saol bilgi için:)
  • hddleri ikisine de altlarına tak fanı yukarı doğru üflet.hdd fanları hazır satılıyo zaten alt tarafa göre delikleri falan uyuyo görürsün zaten.80 lik vs. kendin de taksan odediğim şekilde altına tak yukarı üflet.298 gb herkeste öyledir değiştiremezsin onu maalesef.keşke tam 300 olsa120 gb 114 gb,250 gb 232 idi sanırım,80 gb 74,5 gb vs böyle gidiyo.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.