Şimdi Ara

## Hiper'den %87 Verimlilik Sağlayan Yeni Güç Kaynakları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Hiper'den %87 Verimlilik Sağlayan Yeni Güç Kaynakları ##

Kaliteli ve yüksek performanslı güç kaynakları ile tanınan High Performance Group yada kullanıcılar arasında bilinen adıyla Hiper, yeni duyurduğu güç kaynakları ile yüksek verimliliği hedefliyor. Günümüzde kaliteli bir güç kaynağı alırken dikkat edilen husulardan biri de verimlilik değeri olmaya başladı. Modern güç kaynaklarında %70 ve üzeri verimlilik değeri kabu görürken alınacak güç kaynağıda verimlilik değerinin %80+ olması son kullanıcının lehine olacaktır. Zira verimlilik değeri özellikle elektrik sarfiyatı açısından son derece önemli.

Hiper yeni duyurduğu iki yeni güç kaynağı ailesi ile birlikte %87 gibi hayli yüksek verimlilik değer sunduğunu iddia ediyor. Bahsi geçen %87'lik verimlilk değeri firmanın yeni güç kaynaklarını kendi segmentlerinde lider yapacak kadar etkili bir noktada durmakta. Firma anons ettiği Type R Mk II ve Type M serisi güç kaynakları ile toplam 6 yeni PSU'nun da duyurusunu yapmış oldu. 630W HPU-4M630 ve 880W HPU-4M880 modelleri firmanın Type M serisi altında 680W HPU-5K/B680 ve 880W HPU-5K/B880 modelleri ise firmanın Type R Mk II serisi altında yer alıyor. Ayrıca tüm modeller siyah ve mavi renk alternatifi ile kullanıcılara sunuluyor.

Hiper'in duyurduğu yeni güç kaynakları arasında özellikle Type R Mk II serisinde yer alan modeller hayli dikkat çekici. Zira bahsi geçen modellerin üzerinde 8 adet USB portu yer alıyor ve bu portlar aracılığı ile kullanıcılar PC kapalı konumdayken bile başta dijital kameralar ve cep telefonları olmak üzere pek çok aygıtı şarj edebiliyorlar.

Bu arada yeni güç kaynaklarının son derece sessiz çalıştığı ifade edilen mavi led aydınlatmalı 13,5 cm büyüklüğünde fan ile geldiğini de hatırlatalım. Ek olarak ta HPU-5K880 ile HPU-5B880 modellerinin GeForce 8800 Ultra'ya yönelik olarak sertifika sahibi olduğunu da belirtelim.

• Hımmm 500W lığı da var isen ve uygun olursa talibim.

Düşünsenize. Hiper Güç kaynağı.
  • off şöyle yüksek watt lı ve kaliteli bir güç kaynağına çok ihtiyacım var ama çok pahalı kardeşim
  • Gerçekten bu işi iyi yapıyor Hiper, kullanıyorum mutluyum ama bende böyle Ledli bir model istiyorum kısmet artık
  • imzamdakini 380W'lık CM güç kaynağı kullanıyorum hiç sorun yok,
    ilerde belki ekran kartını değiştirirsem güç kaynağı gerekebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caver -- 21 Ağustos 2007; 22:56:58 >
  • Pc kapalıyken bile şarj edebiliyor olması güzel bir seçenek ancak benim gibi pc yi kapatınca bir de güç kaynağını kapatanlar için pek cazip gelmeyebilir. Ekran kartlarına yönelik sertifikalarda moda olacak gibi görünüyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

Pc kapalıyken bile şarj edebiliyor olması güzel bir seçenek ancak benim gibi pc yi kapatınca bir de güç kaynağını kapatanlar için pek cazip gelmeyebilir. Ekran kartlarına yönelik sertifikalarda moda olacak gibi görünüyor.

Bir de anakarta bağlamak için kablosu olsa tam süper olur. Benim gibi kasanın arka tarafına. Modem, klavye, webcam, yazıcı, mavidiş, data kablosu gibi bir çok alet bağlamak zorunda olanların çok işine yarardı. Ne ön panelde karmaşa olurdu. Ne de PCI yuvalardan birini kaptmak zorunda kalırdık.

Bir de acaba tak çıkar kablolu mu? Önceki mesajımda sormayı unutmuşum.

• Bu hiper firması nasıldır?
    Arkadaşa güç kaynağı bakıyoduk aldırmadım bunu fsp aldırdım ama hata etmedik umarım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeRo-34 -- 22 Ağustos 2007; 0:29:33 >
  • usb port olayı çok akıllıca olmuş......
  • quote:

Orjinalden alıntı: sero34

Bu hiper firması nasıldır?
    Arkadaşa güç kaynağı bakıyoduk aldırmadım bunu fsp aldırdım ama hata etmedik umarım?

Ben de FSP 800 watt düşünüyorum. Nasıl memnunmusun ?
    Fan'ı nasıl sessiz mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yimmasabi

quote:

Orjinalden alıntı: sero34

Bu hiper firması nasıldır?

Ben de FSP 800 watt düşünüyorum. Nasıl memnunmusun ?
    Fan'ı nasıl sessiz mi ?

Arkadaşın izlenimi gayet iyi.Yani sessiz ve performanslı.Kaliteli zaten fsp.Ama bana sorarsan Tagan, Bequiet gibi markalara daha kaliteli.Tabi fiyat farkı var.Özellikle Tagan yüksek modeller fsp gibi markalara göre daha yüksek.
  • Ramak kaldı %100 verimliliğe.
  • %87 verimlilik ve USB portlar dışında pek bir esprisi yok gibi....ne akım değerleri ne modülerliği açıklanmış ne de en önemli olanı fiyat aralığı...bunlar olmadan sadece eh güzelmiş bekleyip görelim demek kalıyor geriye...
  • gzl bir güç kaynağı olmuş usb pek benim için bişey ifade etmiyor usb şarj ediceksem dayanamam pc acar şarj süresince surf yaparım
  • quote:

Orjinalden alıntı: caver

imzamdakini 380W'lık CM güç kaynağı kullanıyorum hiç sorun yok,
    ilerde belki ekran kartını değiştirirsem güç kaynağı gerekebilir..

İyi de baktım ama imzanda güç kaynağıyla ilgili birşey yazmıyor. Yoksa ben mi göremedim.

Ben de High Power kullanıyorum ve süper bir güç kaynağı. Herşeyiyle iyi...

Üstelik Işıklı 12cm Fanlı, Tak çıkar kablolu, 2 tane fan kontrolcülü, Ama en babası arkasında PC nin kaç Watt güç çektiğini gerçek zamanlı gösteren bir LED ekranlı gösterge var...

## Hiper'den %87 Verimlilik Sağlayan Yeni Güç Kaynakları ##

• Bende 380Wattlık CoolerMaster var, bilgisayarım toplam 310 watt güç çekiyor, bu değerlere göre %80 civarı verimlilikde calısıyor. Biraz abartılan bir konu galiba..
  • quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

Bende 380Wattlık CoolerMaster var, bilgisayarım toplam 310 watt güç çekiyor, bu değerlere göre %80 civarı verimlilikde calısıyor. Biraz abartılan bir konu galiba..

• quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

Bende 380Wattlık CoolerMaster var, bilgisayarım toplam 310 watt güç çekiyor, bu değerlere göre %80 civarı verimlilikde calısıyor. Biraz abartılan bir konu galiba..

Bilgisayarinizin 310W guc cektigini nasil anladiniz? Eger netteki bazi sitelere bilgisayarin ozelliklerini yazarak filan elde ettiyseniz pek guvenmeyin derim.
    Degerin dogru oldugunu varsayalim, yine de guc kaynaginizin verimini hesaplayabilmeniz icin sebekeden ne kadar guc cektigini de bulmaniz lazim.

Bu arada %87 gercekten guzel bir deger. Guc kaynaginin daha az isinmasi ve tabi daha az ses cikarmasi anlamina geliyor
  • Neyin ne kadar çektiğini aşşağı yukarı i biliyorum, güvenime şüphe duyulcak bi durumda yok bence. şebekeden de çektiği güç ise harcadığı güç kadar olcaktır.
  • Bu Hiper markasını yeni yeni TR'de duyuyorum.Doğrumu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.