Şimdi Ara

## Video: Çift Barcelona İşlemcili ve 8 Çekirdeli Sistem ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
2.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD tarafından hazırlanan yeni bir Barcelona eğitim videosu ortaya çıktı. AMD'nin sunucular için hazırladığı Barcelona işlemcisinin mevcut soket 1207 formundaki sunucu sistemlerde nasıl güncellenebildiğini anlatan 3 dakika 20 saniyelik video da çift işlemcili sistem üzerinde kullanılan iki adet Barcelona işlemcisi ve toplamda 8 çekirdekli sistemin demosu yapılıyor.

AMD'ye göre 8 dakikadan kısa bir sürede bir güncelleme operasyonu ile herhangi bir donanım değişikliğine gerek suyulmadan soket 1207 formundaki sunucularda Barcelona işlemcisi kullanılabilecek.

Bu arada AMD tarafından Barcelona lansmanın 10 Eylül'de yapılacağını ve ilk olarak 1.9GHz ile 2GHz'lik modellerin piyasaya sürüleceğini yıl sonuna kadar ise 2.5GHz'e ulaşılacağını tekrar hatırlatalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 21 Ağustos 2007; 18:46:45 >

• ne manyak sistem be
  • Windows un açılış hızına bakarmısınız !
  • quote:

Orjinalden alıntı: k2fg9

Windows un açılış hızına bakarmısınız !

hiç sorma ya oneydi ya lap diye açıldı valla 5 sn sürdü nerdeyse
  • quote:

Windows un açılış hızına bakarmısınız !

video hızlandırılmış ondan böyle bence
  • oha 3 sn de wındows acıldı muhaha..uzay ussu mubarek..
  • quote:

Orjinalden alıntı: MP4

Hayır ne alakası var video hızlandırmayla...

1. si loading bar yarım gidiyo gitmiyo açılıo direk,
    2. si loading bar normal hızında yani video normal hızda...

Ayriyetten 1 şey daha dikkatimi çekti.Barcelona ile yağılan bench te çekirdeklerden biri diğerlerinden neredeyse 2 kat hızlı yapıo görevini.Sanırım işlemcilere görev eşit paylaştırılamıo tam manasıyla programda...
  • bune ya bende q6600 alıcamdıe mutlu oluyodum bu vıdeoyu gordum tum heves gıttı

bıran once cıksada bundan alsak
  • Madem cinebech yapıyor sonucu neden söylemiyolar.
  • Cinebench puanını gören oldu mu?
  • quote:

quote:

Ayriyetten 1 şey daha dikkatimi çekti.Barcelona ile yağılan bench te çekirdeklerden biri diğerlerinden neredeyse 2 kat hızlı yapıo görevini.Sanırım işlemcilere görev eşit paylaştırılamıo tam manasıyla programda...

videonun neresi normal hızda yav o kısım hızlandırılmış gayet belli yani

• cinebench sonucu bi görseydim
  • Boot süresinin işlemci ile pek alakasi yoktur...

Muhtemelen cok güçlü bir raid vardir diyecem sistemde ama o kadar ince kasanin neresine sokacaklar o raidi onuda bilemiyorum...

Eger videoda herhangi bir hile felan yoksa Cinebench yaklasik 10Sn civarinda sürdü
  • quote:

quote:

hayır bea adam ne hızlı açtı o kasayı felan hızlandırılımış video hocam oo

• videonun hızlandırılmış olması birşeyi değiştirmezki 1 diş ilerlemiyo bile...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kurt_78

Boot süresinin işlemci ile pek alakasi yoktur...

Muhtemelen cok güçlü bir raid vardir diyecem sistemde ama o kadar ince kasanin neresine sokacaklar o raidi onuda bilemiyorum...

Eger videoda herhangi bir hile felan yoksa Cinebench yaklasik 10Sn civarinda sürdü

Serverlar bizim kullandığımız hdd'leri kullanmıyorlar onlar hızı 170 mb/sn hızında olan serverlar için özel olan harddiskleri kullanıyorlar raidle bile o hıza ulaşamazzsın.

Bu hdd'lerin 70 gb'lığı 200$ bilgi işlemden bir tanıdığa sormuştum ondan hızlı açıldığını söyledi.

• işlemci güncelleme işlemini hızlandırılmış olarak göstermişler. dikkatimi çeken nokta çift çekirdekli iki opteronun programı tamamlama süresini barcelona'lar neredeyse ikiye katlamış. sunucu bilgisayarlarında c2d temelli xeon'lar opteronlara karşı, masaüstünde olduğu gibi üstün değillerdi. barcelona ile durum iyice değişecek ve sunucu piyasasında intel iyice sıkışacak galiba.
  • 2 ye katlaması doğal tabiki 8/4=2
  • Ya çok komiksiniz. Adam sadece sökme takma işlemini hızlandırmış o kadar.
    Elbette 8 çekirdek aynı resmi 4 öekirdeğe göre iki kaz hızlı yapar.
  • 8 çekirdek daha ne beklıyorunuz ama benim merek ettiğim ht3 aktıf mı bu sistemde aktif değilse ht3 lü barcelenoyu düşünemiyorum bile
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.