Şimdi Ara

Koşmak Ve Yararları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
44.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: yiit25

quote:

Orijinalden alıntı: gurkan84

Arkadaşlar bel çevremdekı yağları azaltmak ve fit bir vucuda sahip olmak ıcın haftanın 3 gunu yaz-kış aksatmadan koşmayı planlıyorum...Sizce haftanın 3 gunu (Şimdi başlarsam seneye yaza kadar yaklaşık 10 ay koşmuş olucam) en az 45 dakıka koşmak vucudumda istedıgım değişikliği yaratırmı?Düzenli koşan arkadaşlardan yardım beklıorum...

Birde internetten yaptıgım araştırma sonucu beton zemınde koşmayın diorlar...Sanırım eklemlere zarar verıyormus...Kafama takılan sorun işte bu...

Toprak bir zemın bulmam cok zor koşmak için(ormana gitmem lazım) sahilde koşmayı planlıordum ama bu tarz yazıları okuyunca biraz erteledım koşma işini başıma iş gelsın ıstemıyorum açıkçası... Bu konuda varmı bir bilginiz?

Kosu yaparak sadece bel cevreni degil vucudundaki yag oranini da azaltirsin ve yag yakmadaki en onemli etken duzenli kosudur yagi vucudun dengeler yani belde yag var diger yerlerde yag sifir gibi bisey olmaz yaktigin zaman heryerden esit olarak azalir , kosu yaptigin cevre onemli eger temiz hava yada ormanlik bir alan yoksa spor salonuna git , ben sahsen 93 kilodan 84 e kosarak indim sansima ormanlik alanda yasiyorum oda motivasyonu artiriyo . Ayni bel cevresi sorunu bendede vardi ama kesinlikle belin incelir tabiki 3 gun kosu pek bi ise yaramaz minimum 5 gune cikart onu , yag tuz sekeride minimuma indirirsen zaten bi ayda farkini gormeye baslarsin ilk kosunda 2.5 kmlerde gezersn 1 ay sonra guven bana 8-9 km ye cikarsin haftanin 5 gunu devamli kosarsan.

alıntı yaptığın adam en son 4 yıl önce girmiş forma

• şurada çok cahil düşünceler görmekteyim birileri yürümenin koşmaktan daha fazla yararlı olacağını söylemiş bu tamemen yanlış bişedir. spor olarak insan fizyolojisine en yararlı vucut hareketi yüzmekten sonra koşmaktır. bugün futbolcular için kondisyon yüklemesi koşularlan yapılır hafif tempoda başlayan ve gittikçe hızlanan koşuların bir sebebi vardır. ayrıca kalori yakımının sonuçlarınıda spor yaptığımız anda görmeyiz misal bir insan koşu sonunda 200 kalori yaktıktan sonra gidip dinlenir ve yarınsı gün tekrar kalorisini hesaplarsa hiç bişe yapmadan 200 kaloriden daha fazla kalori yaktığı görülür. spor esnasında yakılan kalori anlık yakılan kaloridir o yaktığınız kalorinin vucut fizyolojisine extra yük bindirir ve akabinde enerji ihtiyacıını gidermek için kalori yakma hızlanması gerçekleşir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: margornn

Eğer kilo fazlaysa koşu dizlerde sıkıntı yaratır arkadaşlar. En güzeli tempolu yürüyüş. 10 dakika koşmak yerine 20 dakika yürüyüş daha sağlıklı

Ben 1 saat koşuyorum. Bir sıkıntı mı var? 2 saat yürümektense 1 saat koşmayı tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vivaldi dinleyen adam -- 7 Haziran 2016; 20:06:49 >
  • 1 saat koşmakta fazla. 1 saat koşacağına 10 dakika interval sistemini kullanarak tempolu koş daha iyi.
  • 1 ay once 1 dk anca kosabiliyordum 113 kilo idim, suan 106 kiloya dustum ve 10 dk kesintisiz kosmaya basladim, sigara kullanmama ve burnumdan nefes alamama sikintima ragmen kondisyonum artti, gecen sene 10 dk yurudukten sonra yorulurdum.[150 kilo iken] simdi 2-3saat yurusem yuruyebiliyorum.
    Spor cok guzel birsey, kosmak da salgilattigi adrenalin hormonu ile mutluluk hormonu sayesinde insana neler yapabilecegini gosteriyor, kendini kesfetmesini sagliyor, kosmak daha keyifli ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlleinMann

1 saat koşmakta fazla. 1 saat koşacağına 10 dakika interval sistemini kullanarak tempolu koş daha iyi.

1 saat koşmak niye fazla olsun ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bachdinleyenadam

quote:

1 saat koşmakta fazla. 1 saat koşacağına 10 dakika interval sistemini kullanarak tempolu koş daha iyi.

En büyük zarar eklemlere.

1 saatte kaç km koşabilirsin. 10 km'de rekor 26 dakika. Sen de koş 15, 20 km ?

Profosyonel koşuculara bak. Hem uzun mesafe koşucuları incele hem kısa mesafe koşucularını. Hangi vücut tipini isterdin.

Bir taraf patlayıcı güç kullanıyor. Adaleli müthiç bir vücudu var. Diğeri amele gibi koşuyor. Sıska kemikleri görünen vücut ? Karar senin.

Şu anda Amerika'da tavsiye edilen koşu sistemi interval koşu sistemidir. Sana müthiş kondüsyon sağlar.

• quote:

quote:

quote:

En büyük zarar eklemlere.

1 saatte kaç km koşabilirsin. 10 km'de rekor 26 dakika. Sen de koş 15, 20 km ?

Profosyonel koşuculara bak. Hem uzun mesafe koşucuları incele hem kısa mesafe koşucularını. Hangi vücut tipini isterdin.

Bir taraf patlayıcı güç kullanıyor. Adaleli müthiç bir vücudu var. Diğeri amele gibi koşuyor. Sıska kemikleri görünen vücut ? Karar senin.

Şu anda Amerika'da tavsiye edilen koşu sistemi interval koşu sistemidir. Sana müthiş kondüsyon sağlar.

Bir saatde 9 ya da 9 buçuk kilometre koşarım. Koşmakdan kastım tempo koşmakdı benim. Sen yırtınarak koşmaktan bahsediyorsun galiba? 1 saatde 15-20 kilometre mi koşacakmışım, Yok daha neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vivaldi dinleyen adam -- 20 Temmuz 2016; 13:44:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tadigrat

Selam Koşmak Zayıf insana kilo aldırır şişman kişiye ise kilo verdirir, metabolizmayı dengeler ister kum pistte koşun ister asfaltta hiç önemli değil..

Ben koşarak 65 kiloya kadar düşmüştüm. 65 kiloda kilo vermem durmuştu. Ne kadar koşsamda hep 65 kiloda kaldı kilom. Belli bir kiloya ulaşınca ne kadar koşsan da daha fazla kilo veremiyorsun. Zaten 66 kiloda da çok uzun süre takılmış kalmıştım. 66'dan 65'e düşmek de çok zor olmuştu. Son 1 kiloyu 3 ayda vermiştim zaten. Ama koşuyu bırakınca birkaç kilo aldım ne yazık ki. 65 kiloyken bile karın bölgem yağlıydı benim zaten. Üzerimde kıyafet varken bana zayıf duruyorsun diyenlere üstüm çıplak halimi gösterince bu sefer tam tersine olduğundan daha kilolu duruyorsun diyorlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vivaldi dinleyen adam -- 20 Temmuz 2016; 13:57:47 >

• Peki kalça eritmek için en etkili yöntemler nelerdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Scream5

Peki kalça eritmek için en etkili yöntemler nelerdir?

Bölgesel yağ yakma diye bir şey yok dostum. Bütün vücutdan yağlar gidiyor. Genetik faktörlere bağlı olarak değişebilir tabi. Mesela ben ne kadar zayıflasam da benim bacaklar hep kalın olur. Bana bacaklarımın kalın olduğunu söylerler. 172 santim boyundayım, Koşarak 65 kiloya kadar indim ama bacaklarım hep kalın duruyordu. Genetik etkenler de var. Herkesin vücut yapısı aynı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vivaldi dinleyen adam -- 21 Temmuz 2016; 14:07:16 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Scream5

Peki kalça eritmek için en etkili yöntemler nelerdir?

Bölgesel yağ yakma diye bir şey yok dostum. Bütün vücutdan yağlar gidiyor. Genetik faktörlere bağlı olarak değişebilir tabi. Mesela ben ne kadar zayıflasam da benim bacaklar hep kalın olur. Bana bacaklarımın kalın olduğunu söylerler. 172 santim boyundayım, Koşarak 65 kiloya kadar indim ama bacaklarım hep kalın duruyordu. Genetik etkenler de var. Herkesin vücut yapısı aynı değil.

Anladım hocam teşekkür ederim bilgileriniz için. 3 saat falan ayakta kalınca dizlerim sızlıyor, bu normal mi acaba? Sabit dururken oluyor bu arada bu sızlama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scream5 -- 21 Temmuz 2016; 14:42:12 >

• teşekkürler bende yeni başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuducuk

Himm, anladım...

Bu arada Magnolia haklı. Şunu da ekleyeyim. Koşmak insanın canını yürümekten daha çok sıkar ve spordan soğumasını sağlar kimi zaman.

Yaptığım testerde mesela;

30 dk koşmak 450 kalori

30 dk yürümek 380 kaloriye denk geliyor.

Yani koşup kasmaya da gerek yok.

30 dk koşmak yerine 40 dk tempolu hızlı yürümek nerdeyse eşit kaloriye denk geliyor ve 40 dk yürüdükten sonra halâ dinçken 30 dk koşudan sonra aynı hissi göremiyorsun.

Püf noktası.

30 dakika koşarak daha fazla yol gitmiş olursun bu yüzden 30 dakika koşu daha fazla kalori yaptırır ama 7700 kalori yakarak 1 kilo verildiğini düşünürsek boğazdan da kısmak gerekir. Ben 70 kiloyum. Ben sürekli koşu ve yürüyüş yapmama rağmen 1 kilo bile vermiyorum mesela. Vücutda 7700 kalori açığı oluşması gerekiyor ki bunu da başaramıyorum boğazımdan kısmadığım için. Hergün 20 kilometre yürüyüş koşu yapmam lazım ki 7-8 günde 7700 kalori açığı olusturabileyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ennio Morricone2 -- 22 Eylül 2016; 14:52:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ennio Morricone2

quote:

Himm, anladım...

Bu arada Magnolia haklı. Şunu da ekleyeyim. Koşmak insanın canını yürümekten daha çok sıkar ve spordan soğumasını sağlar kimi zaman.

30 dk koşmak 450 kalori

30 dk koşmak yerine 40 dk tempolu hızlı yürümek nerdeyse eşit kaloriye denk geliyor ve 40 dk yürüdükten sonra halâ dinçken 30 dk koşudan sonra aynı hissi göremiyorsun.

Püf noktası.

30 dakika koşarak daha fazla yol gitmiş olursun bu yüzden 30 dakika koşu daha fazla kalori yaptırır ama 7700 kalori yakarak 1 kilo verildiğini düşünürsek boğazdan da kısmak gerekir. Ben 70 kiloyum. Ben sürekli koşu ve yürüyüş yapmama rağmen 1 kilo bile vermiyorum mesela. Vücutda 7700 kalori açığı oluşması gerekiyor ki bunu da başaramıyorum boğazımdan kısmadığım için. Hergün 20 kilometre yürüyüş koşu yapmam lazım ki 1 haftada 7700 kalori açığı olusturabileyim.

9 yıllık mesajımı alıntıladığınız için tebrikler öncelikle.

Kalori hesabı koca bir balon. Kişi aynı kaloriyi alarak sadece akşam ve sabah yemeklerini değiştirerek kilo verebilir. Sabah yemek yemek, akşam kahvaltı etmek gibi.

Kalori hesabı yağ alımını engelliyor, oysa vücuda giren işlenmemiş yağlar olduğu gibi dışarı atılıyor.

Size Ketonojik Diyeti tavsiye ederim, kalorileri kafanıza takmayın;https://eksisozluk.com/ketojenik-diyet--865938

Ek:http://www.fitekran.com/ketojenik-diyet-rehberi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 22 Eylül 2016; 14:53:07 >

• quote:

quote:

quote:

Himm, anladım...

30 dk koşmak 450 kalori

Püf noktası.

30 dakika koşarak daha fazla yol gitmiş olursun bu yüzden 30 dakika koşu daha fazla kalori yaptırır ama 7700 kalori yakarak 1 kilo verildiğini düşünürsek boğazdan da kısmak gerekir. Ben 70 kiloyum. Ben sürekli koşu ve yürüyüş yapmama rağmen 1 kilo bile vermiyorum mesela. Vücutda 7700 kalori açığı oluşması gerekiyor ki bunu da başaramıyorum boğazımdan kısmadığım için. Hergün 20 kilometre yürüyüş koşu yapmam lazım ki 1 haftada 7700 kalori açığı olusturabileyim.

Kalori hesabı koca bir balon. Kişi aynı kaloriyi alarak sadece akşam ve sabah yemeklerini değiştirerek kilo verebilir. Sabah yemek yemek, akşam kahvaltı etmek gibi.

Kalori hesabı yağ alımını engelliyor, oysa vücuda giren işlenmemiş yağlar olduğu gibi dışarı atılıyor.

Size Ketonojik Diyeti tavsiye ederim, kalorileri kafanıza takmayın;https://eksisozluk.com/ketojenik-diyet--865938

Benim vücuduma giren hiçbir kalorinin olduğu gibi dışarı çıktığı zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ennio Morricone2 -- 22 Eylül 2016; 15:08:03 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Himm, anladım...

30 dk koşmak 450 kalori

Püf noktası.

Sizinki sadece zan. Sizin vücut uzaylı değil. Siz kilo verememeye inanmışsınız. İnandığınız şeyi yaşıyorsunuz; kilo veremiyorsunuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Himm, anladım...

30 dk koşmak 450 kalori

Püf noktası.

Sizinki sadece zan. Sizin vücut uzaylı değil. Siz kilo verememeye inanmışsınız. İnandığınız şeyi yaşıyorsunuz; kilo veremiyorsunuz.

Protein'in bile fazlası vücut da yağ olarak depolanır. Fazla Kalori vücutda yağ olarak depolanır. Şu, şekersiz çay, sade kahve gibi kalorisiz olan şeyler vücutdan direk atılır. Diğer şeyler kilo yapar. En azından bende yapıyor. Metabolizmam hızlı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ennio Morricone2 -- 22 Eylül 2016; 16:04:07 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.