Şimdi Ara

Dünya genişbant kullanımı - 2006 sonu itibarı ile

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünya genişbant kullanımı - 2006 sonu itibarı ile

Economist'te rastladım, ileri aylarda karşılaştırma yapmak için yardımcı olabilir..

100 kişilik nüfusun kaçı genişbant kullanıcısı

Dünya genişbant kullanımı - 2006 sonu itibarı ile

• 2006 sonu bizde genişbant yoktu ki? 1mbit kotalıyı genişbanttan saydılarsa başka tabi...
  • Hala çok gerilerdeyiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Micro_Processor

Hala çok gerilerdeyiz.

3. dünya ülkesiyiz. Türkiyeyi ne zannediyorsanız ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: budden

quote:

Hala çok gerilerdeyiz.

türkiye hiçbişey. 3.dünya ülkesiyiz evet
  • Aslında küçük bir sıçrama ile gelişmiş ülkelerle kafa kafaya gelebiliriz( gelişmiş ülkelerin bile oranı düşük geldi bana)..Bu da nsıl olur? Fiytatları en az yarı yarıya daha indirdik mi tamamdır...
  • Ya o kadar kötümser olmayın... Irish'e katılıyorum. Kalite biraz daha artıp fiyatlar ucuzladığında en geç 3-5 seneye çok daha iyi bir seviyeye geliriz.

Tabi burada dikkatimi çeken ilginç bir şey var.. Sizin de çekti mi bilmiyorum..
    Listenin en başındaki Danimarka ve Hollanda'da 100 kişiye düşen abonelik sayısı 32 civarı.. Eğer bir aileyi anne, baba ve 1 çocuktan oluşuyor şeklinde düşünürsek demek ki her ailede (her evde) genişbant internet var. Bu da nasıl oluyorsa?? İnsanın inanası gelmiyor. Ama gerçek..

Bizde 1 aileyi anne, baba ve 2 çocuk olarak sayarsanız zaten en fazla 25'e çıkarız gibi geliyor. Çünkü bir evde internet varsa herkes onu kullanacak. İster 1 çocuk, ister 10 çocuk. Yukarıdaki grafikteki rakamlarda az da olsa aile yapılarının da önemi var bence. Çok az dahi olsa var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teasers -- 21 Ağustos 2007; 13:11:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: teasers

Ya o kadar kötümser olmayın... Irish'e katılıyorum. Kalite biraz daha artıp fiyatlar ucuzladığında en geç 3-5 seneye çok daha iyi bir seviyeye geliriz.

Tabi burada dikkatimi çeken ilginç bir şey var.. Sizin de çekti mi bilmiyorum..
    Listenin en başındaki Danimarka ve Hollanda'da 100 kişiye düşen abonelik sayısı 32 civarı.. Eğer bir aileyi anne, baba ve 1 çocuktan oluşuyor şeklinde düşünürsek demek ki her ailede (her evde) genişbant internet var. Bu da nasıl oluyorsa?? İnsanın inanası gelmiyor. Ama gerçek..

Bizde 1 aileyi anne, baba ve 2 çocuk olarak sayarsanız zaten en fazla 25'e çıkarız gibi geliyor. Çünkü bir evde internet varsa herkes onu kullanacak. İster 1 çocuk, ister 10 çocuk. Yukarıdaki grafikteki rakamlarda az da olsa aile yapılarının da önemi var bence. Çok az dahi olsa var.

ehehe şaka yapıosun biz 3-5 senede onların hızlara ulaşana kadar onlar bizi 5'e katlar korkma;) ayrıca Türkiye dünyanın sayılı ülkleerindne olabilecek halde başımızdaki kötü yöneticiler yüzünden 3.dünya ülkesi gibi

• 3 değil.. 2.. O kadar da abartmayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: budden

quote:

Hala çok gerilerdeyiz.

sen hiç hayatında 3. dünya ülkesi görmemişsin. çolk çock doldu burası.
  • Evet abi, biraz da pozitif olalım. İnşallah daha iyi olacak..
  • arkadaşım birgün trene binde sagsola iyice bir bak bakıyım bu altyapı degişirmi degişezmi
    bu bakır kablo degil 5 yıl - 100 yılda da kurtulamayız
    bunada şükür
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.