Şimdi Ara

Inno3D iChill 8600GT ekran kartı video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
12.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemizde düşük seviye ekran kartları ile tanınan Inno3D firması, bu imajını değiştirmek için yeni kartları ile ülkemizde yerini alıyor. Son zamanlardaki modaya uyan Inno3D, kartında standart çözümden daha başarılı bir soğutucu kullanıp kartın hızlarını arttırarak kullanıcıları kendi tarafına çekmeye çalışıyor.

Bu videomuzda Inno3D'nin iChill 8600GT ekran kartını tüm detayları ile inceliyoruz.

Teknik özellikleri :

• Model ismi : Inno3D iChill 8600GT
    • Çekirdek hızı : 620 MHz
    • Bellek hızı : 1800MHZ
    • Bellek veri yolu : 128Bit
    • Bellek tiği : GDDR3
    • Shader birimi : 32 adet Stream işlem birimi (Unified Shader DX10'a tam uyumluluk)
    • Diğer : Altın kaplama 2x DVI ve S-Video çıkışları

Kutu içeriği :

• Inno3D iChill 8600GT
    • Inno3D Sürücü ve yazılım CD'si ve kullanım klavuzu
    • RACE isimli tam sürüm oyun
    • HD kompanent adaptörü
    • DVI-VGA dönüştürücüsü
    • Hediye Kalem, Anahtarlık

• GTS değerlerine yaklaşmış, altın kaplamalarda kalite yolunda iyi bir gelişme. Kutu içeriğinde ise bir ben yokum sanki Soğutucu ise anlatıldığı bibi Revoltec'e yapısal olarak çok benziyor. Ancak merak ettiğim son zamanlarda Intel anakartlar neden kullanılmaya başlandı? Bildiğim kadarıyla bu kartlar OC özürlüler Kartta beğendiğim en önemli nokta harici bir soğutucu almaya gerek duyulmaması. Tabi bu fiyatada yansırsa hoş olmaz. Zira harici aldığımız soğutucular ilerde alacağımız pek çok vga ya uyabilirken bu soğutucu sanırım sadece bu modele uyar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

GTS değerlerine yaklaşmış, altın kaplamalarda kalite yolunda iyi bir gelişme. Kutu içeriğinde ise bir ben yokum sanki Soğutucu ise anlatıldığı bibi Revoltec'e yapısal olarak çok benziyor. Ancak merak ettiğim son zamanlarda Intel anakartlar neden kullanılmaya başlandı? Bildiğim kadarıyla bu kartlar OC özürlüler Kartta beğendiğim en önemli nokta harici bir soğutucu almaya gerek duyulmaması. Tabi bu fiyatada yansırsa hoş olmaz. Zira harici aldığımız soğutucular ilerde alacağımız pek çok vga ya uyabilirken bu soğutucu sanırım sadece bu modele uyar.

Intel anakart kullanmamızın sebepleri ilk olarak elimizdeki tek 975 anakart olması. 2 bütün ekran kartlarını bu sistemle test ettiğimizden her defasında bütün ekran kartlarını test etmemize gerek kalmaması. X38ler elimize ulaştığında test platformunu yenileyeceğiz.

Hızaşırtma konusuna gelince, soğutucu veya benzeri testler olmadığı sürece işlemci hızı ile oynamıyoruz. Çünkü hızaşırtmanın sonu yok. O yüzden standart veriler daha objektif oluyor.

• kalem ne iş ya.yakında gtx ultra aldım beslenme çantası verdiler
    diğeri dicek 2900xt aldım içinden italyan çakı hediye çıktı
  • quote:

Orjinalden alıntı: enderc

quote:

Orjinalden alıntı: someone74

GTS değerlerine yaklaşmış, altın kaplamalarda kalite yolunda iyi bir gelişme. Kutu içeriğinde ise bir ben yokum sanki Soğutucu ise anlatıldığı bibi Revoltec'e yapısal olarak çok benziyor. Ancak merak ettiğim son zamanlarda Intel anakartlar neden kullanılmaya başlandı? Bildiğim kadarıyla bu kartlar OC özürlüler Kartta beğendiğim en önemli nokta harici bir soğutucu almaya gerek duyulmaması. Tabi bu fiyatada yansırsa hoş olmaz. Zira harici aldığımız soğutucular ilerde alacağımız pek çok vga ya uyabilirken bu soğutucu sanırım sadece bu modele uyar.

Intel anakart kullanmamızın sebepleri ilk olarak elimizdeki tek 975 anakart olması. 2 bütün ekran kartlarını bu sistemle test ettiğimizden her defasında bütün ekran kartlarını test etmemize gerek kalmaması. X38ler elimize ulaştığında test platformunu yenileyeceğiz.

Hızaşırtma konusuna gelince, soğutucu veya benzeri testler olmadığı sürece işlemci hızı ile oynamıyoruz. Çünkü hızaşırtmanın sonu yok. O yüzden standart veriler daha objektif oluyor.

Bilgi ve inceleme için teşekkür ederim

• editörün teleffazlarda bi yanlışı yok yaptığıda bence yanlış değil.

kart baya iyi performans vermiş.
  • İnceleme için teşekkürler..Kart baya güzel, albenisi bol
  • kartin fiyati ve nereden temin edilebileceği hakkında bilgisi olan var mı?
  • İnceleme için teşekkürler fakat ürün hakkında ne fiyat bilgisine rastladım, ne de nereden temin edebileceğimize. Kurt_78 isimli arkadaşada az da olsa katılıyorum telaffuzlar ve dil konusunda ama üzerinde durulmaması gerektiği kanısındayım.
  • kart gerçekten de güzel...hatta ATInın bu seviyede ne kadar güçsüz kaldığının en güzel göstergelrinden biri...

PCB üzerindeki ramler ve GPU arasındaki veri yollarının tasarımına hayran kaldım desem yeridir...
  • bu kartı turkiyede bulmak mumkun mu ben biraz arastırdım onsiparis veren bir yer bile bulamadım
  • Bu kartın günahı nedir onu da söyleyin de tam olsun. Yani how much does it cost?
  • Tesekkürler, güzel inceleme olmus (mümkünse bir oyun içi video güzel olur), soğutucu gayet başarılı, yüksek fiyattan gelceğini de sanmıyorum.
  • İlk ekran kartımım markası. Niyeyse pek iyi bakamıyorum. Fanının çok kısa sürede kırılmasından olsa gerek çok dandik malzeme kalite si hissi var bende.

İnceleme için elinize sağlık.
  • hepsiburada.com da önsiparis verilebiliyor ama biraz abartılı bir fiyatla 189,00 USD + KDV
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98628&productid=bd95132
  • Biraz pahalı gelmiş GTS fiyatında..
  • quote:

Orjinalden alıntı: madator

hepsiburada.com da önsiparis verilebiliyor ama biraz abartılı bir fiyatla 189,00 USD + KDV
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=98628&productid=bd95132

• Gozunuzden kacmis ama onemli bir farkida kati kapasitor kullanilmis bu kartta :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

kalem ne iş ya.yakında gtx ultra aldım beslenme çantası verdiler
    diğeri dicek 2900xt aldım içinden italyan çakı hediye çıktı

• !! telafuzlar beni pekte alakadar etmiyor öğrenmek istediklerimi öğreniyorum..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.