Şimdi Ara

cFosSpeed programını nasıl kullanacağım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnternette gördüm hemen indirdim bu programı
    internet trafiğini düzenliormus ama nasıl kullanacaımı bılmıorum
    yardımcı olursanız sevınırım!!

• http://forum.divxplanet.com/index.php?showtopic=48888
    2005 yılında hazıranmış bir yazı ama ufak tefek farklılıklar dışında gayet güzel bir rehber
  • quote:

Orjinalden alıntı: exxxplorer

http://forum.divxplanet.com/index.php?showtopic=48888
    2005 yılında hazıranmış bir yazı ama ufak tefek farklılıklar dışında gayet güzel bir rehber

Yaşasın cfoss kardeslig,anladın sen

• Allah razı olsun !!
  • quote:

Orjinalden alıntı: _welldone_

quote:

Orjinalden alıntı: exxxplorer

http://forum.divxplanet.com/index.php?showtopic=48888

Yaşasın cfoss kardeslig,anladın sen

kesinlikle limitsiz interneti olan birisinde bulunması gereken bir yazılım..

ayrıca demişlerdi ki, 1024 ve üzeri bağlantılarda çalışmaz cfoss... ben işyerinde 4 evde 1 Mb internet kullanıyorum.. ikinde de süper

bilenler bilmeyenlere anlatsın

ayrıca mahmut176, esas rehberi hazırlayan arkadaştan allah razı olsun

• ben 5 gundur kullanıyorum.emule ve utorrent faal hep.
    ilk gunlerde dengesizlikleri oluyordu.diyorlar hep "cfosspeed e zaman tanıyın" diye.gercekten dogruymus.
    simdi her sey tıkır tıkır.sürekli 999 ping sayısını görüyorum artık.ayarlarını hiç ellemedim.
    emule ve utorrent full giderken cok rahat web sayfalarda geziniyorum.
  • hiçbir işe yaramayan bir program.
  • Cfosspeed kurulu olduğu sistemde, hatta gelen giden veriyi kontrol eden, programlar arasında öncelik atamaları yapan, gelen ve giden paketleri bant genişliği ve ping sürelerini esas alarak kalibre eden ve gelen/giden verilerin birbirlerini etkilemelerini engelleyen bir yazılımdır. Yani kısaca göndermelerin indirmeleri etkilemesini önlemek ve hattımızı tam verim ile kullanabilmek için ihtiyaç duyduğumuz bir yazılımdır.

Özellikle biz adsl kullanıcıları için biçilmiş kaftan, official emule ve modlarından maksimum düzeyde verim almamızı sağlıyor ki leecher hiç bir moda ihtiyaç bırakmıyor... Gelen ve giden paketleri kalibre ettiğinden; upload downloadu engellemiyor ve hattın kapasitesine göre up/down kısıtlamaları yapmaksızın ne up ne de down'dan ödün vermeksizin maksimum performansla hattı kullanmaya olanak sağlıyor; bir yanda da browser'lar, ftp yöneticileri, download acceleratorler vs.'nin önceliklerini ayarlayarak hattın boğulmasını engelliyor ve nette de rahatlıkla gezebilmemize olanak sağlıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: vendeta

hiçbir işe yaramayan bir program.

Onca yoruma ragmen bu sekılde yazabılıyosan sana zahmet bı kaynak goster hacı,neye dayanarak boyle soyluyorsun
  • ayrıca demişlerdi ki, 1024 ve üzeri bağlantılarda çalışmaz cfoss
    ------------

çalışmaz değil kardeş 1 mbit üstü bağlantılarda gerek yoktur bu programı kullanmaya bu programın temeli emule açıkken sizin nette daha rahat gezinebilmenizdir lakin zaten 1 mbitlik ve üstü bir bağlantıda emule bu kapasiteye erişemez yani gerek yoktur.
  • kendi sitesindeki Türkçe detay ve kulanımı
    http://www.cfos.de/speed/cfosspeed_tr.htm
  • 9Euro ya almıştım şimdi 25Euro olmuş
    gerçekten çok gerekli bi yazılımdır. ayar falanda gerekmiyor.
    upload download
    2007 Ağustos 34.485.206.394 (32,117 GB) 107.054.506.100 (99,702 GB)
    üstteki rakamlara uploadı kısıp ulaşamazsınız. bu program sayesindedir.
  • 1 mbit ve üzeri bağlantılar için gereksiz. NetLimiter daha çok işinize yarar.
  • olay zaten netlimiter kullanmamak. hep bana hep bana dersen zaten git netlimiter kullan. herkes senin gibi olsa afedersin ama bi ..k indiremezsin. rapide ayda 20 30 kaat bayılırsın.
    bi vatandaş bi işe yaramadığını söylemiş. bu programı denemşi ve bi faydasını görememişsin şahsen bende senin hakkında aynı şeyi düşünürüm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hami10

ayrıca demişlerdi ki, 1024 ve üzeri bağlantılarda çalışmaz cfoss
    ------------

çalışmaz değil kardeş 1 mbit üstü bağlantılarda gerek yoktur bu programı kullanmaya bu programın temeli emule açıkken sizin nette daha rahat gezinebilmenizdir lakin zaten 1 mbitlik ve üstü bir bağlantıda emule bu kapasiteye erişemez yani gerek yoktur.

hocam 1 Mb üstü emule bu bağlantıya erişemez demişsin. bunun teknik anlamı nedir. neden ulaşamasın?
    bu program max upload değeri var iken download u da max kullanmamızı sağlıyor. mantık olarak 1Mb üstünde de gayet çalışacaktır.
    olayın aslı paylaşımı gerçek anlamda yaşamanızdır. yoksa banane uploaddan kardeşim ben indirmeme bakarım diyen zihniyet zaten netlimiterci (kan emici) arkadaşlarımız.

• upload yapmamak bencilliktir..
  • Biz de upload yapmayın demiyoruz zaten. Cfosspeed i bağlantım 256 iken sürekli kullandım. Cfosspeed upload ile download veri akışını düzenli hale getirip emule kullanırken ideal upload ve download değerini yakalamanızı sağlıyor. 1 mbit yeterli bant genişliği sağladığından cfosspeed e gerek kalmıyor. Cfosspeed i kaldırdığınızda 1 mbit için hiç bir fark göremeyeceksiniz. Benim bahsettiğim olay netlimiter ile 18-20 upload değeri verip daha iyi download seviyesi yakalamanızdır. Upload'u 1kb veririm süper download yaparım diyenlerin zaten p2p olayından anlamadığı ortada onlar rapide devam etsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi James T. Kirk -- 22 Ağustos 2007; 15:02:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.